Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kuba Las Terrazas

Ubytování Kuba Las Terrazas


Kuba je krásná země, plná unikátních kulturních tradic a překrásných přírodních zdrojů. K této atmosféře se dokonale hodí i rozmanité nabídky ubytování – mezi nimi vyniká zejména Las Terrazas, malebné městečko, které se nachází zhruba 70 kilometrů západně od Havana.

Pokud tedy hledáte skvělé ubytování na Kube s překrásným výhledem na okolní přírodu a zároveň chcete zažít jedinečnou atmosféru, určitě se zaměřte na Las Terrazas.

Co vlastně Las Terrazas je?

Las Terrazas je jedno z nejkrásnějších míst na Kube. Toto malebné městečko se nachází v oblasti Pinar del Río, v západní části ostrova. Las Terrazas bylo založeno v roce 1968 a řadí se k jedné z nejzářivějších hvězd dlouhodobého projektu zalesňování na Kubě. V současnosti zde žije necelých 1000 obyvatel.

Co se týče turistické nabídky, můžete zde navštívit množství zábavných míst a aktivit, například San Juan River, s překrásnou horskou krajinou a řekou, na které si můžete zapůjčit kajak a mořskou výletu. Návštěvníci mohou také navštívit EcoMuseo, které ukazuje vliv místního zalesňování na ekosystémy Kuby, enjoy running a také obdivovat okolní přírodu.

Jaké možnosti ubytování Las Terrazas nabízí?

Las Terrazas nabízí velké množství různých typů ubytování. Od levných hostels až po luxusní villas nabízející klimatizaci, soukromé koupelny a krásné terasy s výhledem na okolní krajinu. Můžete se také ubytovat přímo v národním parku, kde se můžete těšit z jedinečné přírody.

V průměru se ceny pohybují okolo 25-50 dolarů za noc za jednodušší ubytování (na firemní ceny nebylo prozatím přijatá odpověď).

Co se týče jídla, Las Terrazas nabízí několik různých možností stravování. Můžete ochutnat typickou kubánskou kuchyni a vychutnat si překrásný výhled z teras, kde najdete různé restaurace a kavárny.

Ve spodní části města můžete ochutnat lahodné kubánské kafíčko, café con leche, či café cubano, čili velmi silné espresso s cukrem, bez kterého si Kuba nedokáže svůj den ani představit.

Nákupy v Las Terrazas

Las Terrazas je především krásné přírodovědné centrum, což znamená, že zde rozhodně nenajdete nádherné butiky a výklady. Maximálně menší tržnice a obchůdky, kde si můžete zakoupit potraviny či drobnosti.

Doporučujeme však využít možnost nákupů v okolí města, kde najdete větší obchody a souveniři nabízející čerstvé plody moře a ryby stejně tak jako některá tradiční umělecká díla, např. keramiku, košíčky, krajky, vyklepky nebo pozoruhodné klobouky.

Konečné hodnocení

Celkově můžeme ubytování v Las Terrazas na Kubě velmi doporučit. Kromě krásné přírody a skvělého klimatu zde najdete i velmi zajímavou kulturu a historii.

Doporučujeme tuto lokalitu navštívit v průběhu vaší cesty po Kubě, a pokud hledáte ideální místo pro relaxaci a zároveňhlavní základnu pro objevování západní části země, určitě vám Las Terrazas nebude s úspěchem chybět.


Letenka Kuba Las Terrazas


Pokud plánujete svou další dovolenou a hledáte neobvyklé a krásné místo, měli byste zvážit návštěvu Kuby, konkrétně místa nazvaného Las Terrazas. Jedná se o ekologicky zaměřenou komunitu, která se nachází v chráněné oblasti Sierra del Rosario, asi 45 km od Havana.

Las Terrazas je nejen fascinující turistickou atrakcí, ale také příkladem trvalé udržitelnosti a zachování přírody. Byla zřízena v roce 1971 v rámci kampaně k zalesnění plochy, která byla poničena přírodními a lidskými katastrofami. Odtud se postupem času vyvinula prosperující komunita, která se stala jednou z nejvýznamnějších ekoturistických oblastí na Kubě.

Pro návštěvníky to znamená jedinečnou příležitost prozkoumávat přírodní krásy zdejší krajiny. Las Terrazas je oáza pro pozorovatele ptáků, protože se v této oblasti nachází více než 170 druhů ptáků, včetně endemických druhů, jako je kubánský strakapoud a růžový Kubastrakapoud. Milovníci přírody si mohou také užít procházky po místních stezkách, koupání v přírodních bazénech a potápění do malebných jezer.

Kromě svého ohromujícího přírodního prostředí nabízí Las Terrazas také kulturní zážitky. Zdejší komunita se skládá z různých umělců, jako jsou malíři, sochaři, hudebníci a tanečníci. Můžete si prohlédnout tradiční kubánské umění a dokonce se naučit základy hudebního a tanečního umění od místních obyvatel.

Dalším důvodem, proč navštívit Las Terrazas, je možnost ubytování v ekologicky šetrných a tradičních domcích s výhledem do zelené krajiny. Můžete si pronajmout pokoj u místní rodiny, kde se setkáte s kubánskou pohostinností a poznáte jejich kulturu ze první ruky.

Aby byla vaše návštěva Las Terrazas úplná, nezapomeňte si vychutnat místní kuchyni. Můžete ochutnat tradiční kubánská jídla, která jsou připravována čerstvými ingrediencemi z místních farem.

Pokud hledáte jedinečnou a neobvyklou dovolenou, letenka na Kubu a návštěva Las Terrazas by měly být na vašem seznamu. Toto místo nabízí kromě úchvatných přírodních krás také možnost poznat tradiční kubánskou kulturu a přispět k ochraně životního prostředí. Takže co ještě čekáte? Zarezervujte si letenku a zažijte nezapomenutelnou dovolenou na Kubě.


Dovolená Kuba Las Terrazas


Dovolená na Kubě je pro mnoho cestovatelů vysněným únikem od každodenního shonu a stresu. Jedním z unikátních míst, které stojí za to navštívit, je přírodní rezervace Las Terrazas.

Las Terrazas se nachází v západní části Kuby, v provincii Artemisa. Tato malebná oblast se rozkládá na rozloze více než 5 000 hektarů a je známá svým bohatým biologickým rozmanitostí a ohromující přírodou. Byla vyhlášena rezervací v roce 1984 a nyní se může pyšnit titulem biosférické rezervace UNESCO.

Oblast Las Terrazas nabízí množství aktivit a atrakcí pro turisty. K návštěvě rozhodně nevynechte nádherné vodopády El Salto, které tvoří přirozené bazény, ideální pro osvěžující koupání. Existuje také možnost se vydat na pěší túru po zdejších stezkách a pozorovat fascinující floru a faunu, která obklopuje rezervaci.

Las Terrazas je také považováno za centrum kubánské ekoturistiky. Turisté zde mohou navštívit organické farmy a podílet se na jejich provozu a zároveň se naučit o tradičním zemědělství. Místní obyvatelé si velmi zakládají na udržitelném zemědělství a ekologii a jsou hrdí na své úsilí o ochranu přírody.

Pro ubytování máte ve Las Terrazas možnost zvolit si z široké škály možností. K dispozici jsou luxusní hotely, které nabízejí výhled na malebné jezero a okolní kopce, stejně jako útulné chatky nebo rodinné penziony, které poskytují možnost se seznámit s místní kulturou a tradičním životním stylem.

Pokud se rozhodnete navštívit Las Terrazas, můžete také poznat místní kulturu prostřednictvím návštěvy uměleckých dílen a dělenských skupin. Můžete si s sebou odvézt originální suvenýry vyrobené místními umělci a podpořit tak jejich tvůrčí činnost.

Las Terrazas je skutečným rájem pro ty, kteří milují přírodu, klid a autentický zážitek. Tato oblast nabízí nejen krásnou krajinu a fascinující biodiverzitu, ale také možnost poznat místní kulturu a způsob života. Pokud plánujete dovolenou na Kubě, určitě zařaďte Las Terrazas na seznam míst, která chcete navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Las Terrazas


O: U žádného Kuby z Las Terrazas našeho týmu neexistuje, ale můžeme přinést několik běžných dotazů a odpovědí:

Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Las Terrazas?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Las Terrazas, je autem nebo taxíkem. Je to asi 45 minut jízdy z centra Havanu. Můžete si také najmout soukromého řidiče, pokud nepotřebujete rezervovat celý den.

Dotaz: Jaké aktivity nabízí Las Terrazas?
Odpověď: Las Terrazas nabízí řadu aktivit pro turisty, včetně pěší turistiky, cykloturistiky, jízdy na koni, rodinných aktivit a zážitkové turistiky. Můžete navštívit také středisko pro obnovitelnou energii, ekologický muzeum, keramické dílny a kulturní centrum.

Dotaz: Podporuje Las Terrazas udržitelné cestování?
Odpověď: Ano, Las Terrazas usiluje o udržitelné cestování. Je zde mnoho ekologicky orientovaných hotelů a turistických atrakcí. Cestování by mělo být ekologicky udržitelné, aby chránilo přírodní krásy a kulturní dědictví oblasti.

Dotaz: Jak mohu rezervovat ubytování v Las Terrazas?
Odpověď: Existuje několik způsobů, jak si můžete rezervovat ubytování v Las Terrazas. Můžete kontaktovat ubytovací zařízení přímo prostřednictvím jejich webové stránky nebo telefonicky. Také můžete použít cestovní agentury, které nabízejí balíčky včetně ubytování, vstupenek a aktivit.


Počasí Kuba Las Terrazas


Las Terrazas je malé město na západě Kuby, které se nachází v nadmořské výšce okolo 600 metrů nad mořem. Město se nachází v srdci Sierra del Rosario, což je biosférická rezervace na západním pobřeží Kuby. Díky své poloze a nadmořské výšce má Las Terrazas poměrně příjemné klima celý rok.

Počasí v Las Terrazas je subtropické, což znamená, že zde jsou celoročně vyšší teploty a vlhkost. Průměrná teplota v Las Terrazas se pohybuje okolo 25 °C. Nejteplejší měsíc je červenec, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 30 °C. V nejchladnějších měsících, což jsou ledna a února, se teploty pohybují kolem 21 °C.

V Las Terrazas může být poměrně vlhko, zejména v letních měsících, kdy se vlhkost pohybuje kolem 70 %. Nejvíce srážek spadne v období od května do října, kdy jsou také časté tropické bouře.

Nejlepší období k návštěvě Las Terrazas jsou měsíce od prosince do března, kdy teploty jsou příjemné a srážek je méně. Pokud plánujete návštěvu v létě, doporučujeme si vzít s sebou nepromokavou bundu a deštník, protože srážky mohou být velmi silné a neočekávané.

V Las Terrazas najdete mnoho možností aktivit, které vám pomohou využít příjemného klimatu. Řeka San Juan je ideálním místem pro rafting a kajak, zatímco horské stezky nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu. Pokud preferujete odpočinek, můžete se vykoupat v místních přírodních bazénech.

Celkově je počasí v Las Terrazas příjemné a díky hlubokému lesu, který obklopuje město, je zde příjemně studenější než v jiných částech Kuby. Nezapomeňte si přibalit pláštěnku pro případ deště, ale obecně byste měli mít při návštěvě Las Terrazas skvělý zážitek.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky