Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt

Dovolená Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt


Kuba je krásná země, plná historie, kultury a nádherné přírody. Jedním z míst na Kubě, která stojí za návštěvu, je národní park Alejandro de Humboldt.

Tento národní park se nachází v provincii Holguín, východně od Kuby a byl pojmenován po slavném německém přírodovědci Alexandru von Humboldtovi, který se věnoval bádání a zkoumání přírody.

Alejandro de Humboldt je jedním z nejvýznamnějších evropských přírodovědců a cestovatelů, který v 19. století procestoval mnoho zemí a zkoumal přírodu. Národní park, pojmenovaný po něm, zahrnuje rozsáhlé oblasti nezkaženého deštného lesa, řeky, vodopády a skály.

V národním parku Alejandro de Humboldt najdete jedny z nejkrásnějších přírodních scenérií na Kubě. Les se táhne přes hory a kaňony a poskytuje útočiště mnoha vzácným druhům rostlin a živočichů.

Některé z těchto druhů jsou unikátní a nenajdete je nikde jinde na světě. Skalnaté oblasti parku hostí mnoho vzácných druhů ptáků, obojživelníků a dalších živočichů.

Národní park nabízí mnoho procházek, turistických tras a výletů, které umožní návštěvníkům vychutnat si krásu přírody Kuby v celé její rozmanitosti. Můžete si vybrat procházky krásnými lesy, navštívit neuvěřitelné vodopády nebo se projít podél řek s průzračnou vodou.

Park je také domovem mnoha endemické flóry a fauny, které byly nalezeny pouze v této oblasti. Navštívíte-li národní park, nezapomeňte se podívat na Krále perutí, což je vzácný druh motýla, který je považován za největšího motýla na světě.

Když navštívíte národní park Alejandro de Humboldt, nezapomeňte na vstupné, které se týká turistů zahraničních států. Platí se jednorázově a umožní Vám vstoupit do oblasti parku a pohybovat se v něm na volno.

Dovolená v národním parku Alejandro de Humboldt vám přinese skvělé zážitky, nezapomenutelné momenty a neuvěřitelné přírodní scenérie. Navíc budete mít pocit, že jste skutečně objevili něco nového a nádherného ve světě přírody.


Letenka Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt


Letenka Kuba - Parque Nacional Alejandro de Humboldt

Kuba je známá svou pestrou a unikátní přírodou, která láká turisty z celého světa. Jedním z nejpůsobivějších přírodních pokladů, které Kuba nabízí, je Parque Nacional Alejandro de Humboldt. Tento národní park, pojmenovaný po slavném německém přírodovědci Alexandru von Humboldtovi, je jedním z největších chráněných území na Karibské oblasti a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Parque Nacional Alejandro de Humboldt se nachází na východě Kuby ve státech Holguín a Guantánamo. Je to unikátní místo, které spojuje skalnaté hory, tropické deštné lesy, vodopády, řeky a přímořská pobřeží. Tento rozmanitý ekosystém poskytuje útočiště mnoha vzácným a ohroženým druhům, což je jedním z důvodů, proč byl národní park vybrán za světové dědictví.

Ptáci hrají v tomto parku zvláštní roli a jsou také důvodem, proč sem míří mnoho ornitologů. Parque Nacional Alejandro de Humboldt je domovem více než 200 druhů ptáků, včetně několika endemických druhů, které nelze nalézt nikde jinde na světě. Patří sem například kubánský havran, kubánský kolibrík nebo kubánský nadějný dřívoděk. Pro milovníky ptáků je návštěva tohoto národního parku zcela nezapomenutelným zážitkem.

Při procházce tímto nádherným parkem narazíte na nekonečné množství rostlinných druhů. Park je obklopen hustými tropickými lesy, kde rostou exotické druhy stromů, jako je guávové dřevo, mahagon nebo ceiba. Na každém kroku budete fascinováni rozmanitostí a krásou přírody, která vás obklopuje.

Pokud se rozhodnete navštívit Parque Nacional Alejandro de Humboldt, existuje několik způsobů, jak se tam dostat. Nejčastěji cestující létají do letiště v Holguínu, které je asi 3 hodiny od parku. Alternativně můžete také přistát na letišti v Guantánamu, které je blíže. Po příletu do Kuby si můžete pronajmout auto a jet na vlastní pěst nebo se připojit k některé z místních turistických tras, které vás provedou nejzajímavějšími částmi parku.

Parque Nacional Alejandro de Humboldt je pro každého milovníka přírody a dobrodruha skutečným rájem na zemi. Jeho exotická a neporušená krása vytváří jedinečnou atmosféru, která vás naplní pokojem a úžasem nad nepopsatelným bohatstvím přírody. Při návštěvě Kuby byste si neměli nechat ujít tento nádherný kousek karibského ráje.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt


1. Jaká je poloha Parque Nacional Alejandro de Humboldt?
Parque Nacional Alejandro de Humboldt se nachází na východě Kuby, na území provincií Holguín a Guantánamo.

2. Jak se dostanu do parku?
Park lze nejlépe dosáhnout autem nebo organizovanými turistickými zájezdy. Existují také autobusové a vlakové spoje do blízkých měst, odkud je možné si najmout taxík k parku.

3. Jaká je vstupní cena do parku?
Vstupní cena do parku se liší v závislosti na druhu aktivity a délce pobytu. Nejlepší je se informovat přímo na místě nebo na oficiálních webových stránkách parku.

4. Jaké aktivity lze v parku provádět?
V parku lze provádět různé aktivity, jako je turistika, pozorování ptáků, šnorchlování, potápění, jízda na koni a výlety lodí. Existují také možnosti pro expediční turistiku a průzkum jeskyní.

5. Může se v parku tábořit?
Táboření v parku je povoleno pouze na určených místech. Je nutné se předem informovat o všech pravidlech a předpisů týkajících se táboření.

6. Co je nejlepší roční doba k návštěvě parku?
Nejlepší roční dobou k návštěvě parku je období od listopadu do dubna, kdy je počasí obvykle sušší a příjemnější. Avšak díky své subtropické klimatu je park otevřený pro návštěvníky po celý rok.

7. Může se v parku najíst?
V parku nejsou žádné restaurace ani stánky s občerstvením. Je vhodné si s sebou vzít jídlo a vodu nebo je vhodné se připravit na piknik v přírodě nebo se předem dohodnout s turistickou agenturou na občerstvení.

8. Jaká je délka turistických tras v parku?
Délka turistických tras v parku se liší podle trasy. Existují trasy s kratšími výlety od jednoho do dvou hodin a trasy s delšími výlety na celý den. Je vhodné si vybrat trasu podle svých schopností a požadavků.

9. Je v parku povolen vstup se psy?
Vstup se psy do parku není povolen kvůli ochraně místní fauny a flóry.

10. Co je v parku nejdůležitější vidět?
V parku je nejdůležitější vidět jedinečnou biodiverzitu, včetně mnoha druhů rostlin a živočichů. Patří sem také hory, útesy, řeky a vodopády, které tvoří nádhernou krajinu.


Počasí Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt


Parque Nacional Alejandro de Humboldt, nacházející se na východním pobřeží Kuby, je domovem jednoho z nejbohatších bio-diverzit na světě. Tento národní park byl pojmenován po slavném německém přírodovědci Alexandru von Humboldtovi, který prozkoumal a popsal tento unikátní ekosystém během svých expedic v 19. století.

Jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících život a biodiverzitu v této oblasti je počasí. Kuba jako ostrovní stát v Karibiku má specifické klima, které je ovlivněno horkými tropickými vlnami ze Sahary a stálými větry vanoucími ze severovýchodu Atlantiku.

Nejlepší čas návštěvy tohoto parku je od listopadu do dubna, kdy je počasí mírné a suché. Horké letní měsíce od května do října jsou charakterizovány vysokou vlhkostí a častými tropickými bouřemi. V tomto období je možné zažít deštivé období zvané „décima“, které může trvat až deset dní.

Vzhledem k nadmořské výšce a poloze parku v horách Sierra Nipe-Sagua-Baracoa, je klima v této oblasti dosti proměnlivé. Výškový rozdíl a přílivy a odlivy vody ze zdejších řek vytvářejí rozmanité mikroklimaty. Díky těmto faktorům se v parku Alejandro de Humboldt nachází desítky ekosystémů různých druhů.

V národním parku Alejandro de Humboldt se nachází největší zachovalý tropický deštný les na Karibiku. Tento unikátní prostor poskytuje útočiště pro mnoho ohrožených druhů rostlin a živočichů, včetně kubánské sněžné vločky, káčátka zlatého, kubánského trubkonosého hlemýždě a vyhynulého kubánského krokodýla.

Podnebí parku umožňuje rozkvést bohaté vegetaci, která je adaptována na tropické a vlhké prostředí. Dominantními rostlinnými druhy jsou mahagon, ceiba, palma, bambus a mnoho dalších.

Park Alejandro de Humboldt je také domovem mnoha druhů ptáků, včetně endemických druhů jako je tocororo (národní pták Kuby) a krajta známá jako zunzuncito, nejmenší druh kolibříka na světě. Tito ptáci jsou běžně pozorováni při procházkách po parku.

Kubánské přírodní krásy v Parque Nacional Alejandro de Humboldt se staly předmětem obdivu a ochrany mnoha návštěvníků. Místní i mezinárodní organizace se snaží chránit a zachovat toto jedinečné místo před lidským zásahem a změnami klimatu. Je důležité, abychom si vážili a respektovali vliv počasí na tuto oblast a přispěli k udržitelnosti a ochraně tohoto jedinečného prostředí.


Ubytování Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt


Kuba je známá jako karibský ostrov plný života, kulturního bohatství a krásné přírody. Jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších regionů na Kubě je Parque Nacional Alejandro de Humboldt. Tento národní park byl pojmenován po slavném německém botanikovi a průzkumníkovi, který procestoval velkou část Karibiku na konci 18. století. Park se nachází na východním pobřeží Kuby a nabízí návštěvníkům úchvatnou přírodu a podmanivou faunu a flóru. Pokud se chystáte navštívit toto úchvatné místo, musíte se rozhodnout také pro ubytování. Zde je přehled nejlepších možností.

Ecoturistico El Saltón

Ecoturistico El Saltón je jedním z nejoblíbenějších ubytování poblíž národního parku. Nachází se nedaleko horské vesnice El Saltón. Toto malé ekologické ubytování nabízí jednoduché pokoje s vlastní koupelnou, klimatizací a výhledem na úchvatnou krajinu. Můžete si zde také objednat snídani, obědy a večeře a poznat tak kubánskou kuchyni v celé její chuti.

Casa El Paraíso

Casa El Paraíso se nachází v městečku Baracoa, což je jedno z nejstarších měst na Kubě a vůbec nejblíže národnímu parku Alejandro de Humboldt. Toto ubytování je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat město Baracoa a park v jednom. Casa El Paraíso nabízí pohodlné pokoje se soukromými koupelnami a klimatizací. Je to ideální místo pro odpočinek po celodenním výletu po přírodě.

Villa Maguana

Villa Maguana se nachází v oblasti Yumurí, asi 10 km od národního parku. Jeho umístění na břehu moře a obklopení horami nabízí spektakulární výhled na Karibik. Toto ubytování nabízí jednoduché pokoje s vlastní koupelnou, klimatizací a terasou s výhledem na moře. Pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, je Villa Maguana ideálním místem.

Villa Paradiso

Villa Paradiso je malé ubytování v horské vesnici v oblasti Nibujón, asi 15 km od Parque Nacional Alejandro de Humboldt. Toto ubytování nabízí tradiční karibskou architekturu a jednoduché pokoje s vlastní koupelnou, klimatizací a terasami s výhledem na hory. Pro ty, kteří chtějí zažít typické kubánské venkovské prostředí, je Villa Paradiso ideálním místem k pobytu.

Celkově je Parque Nacional Alejandro de Humboldt skvělým místem pro milovníky přírody a těch, kteří hledají klid a odpočinek. Nabízí návštěvníkům spoustu možností pro ubytování, od jednoduchých a levných až po luxusní. Vyberte si jednu z těchto možností a užijte si toto krásné místo na Kubě.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky