Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Laos Tham Kong Lo Cave

Letenka Laos Tham Kong Lo Cave


Laos je zemí bohatou na fascinující přírodní krásy, jednou z nich je jeskyně Tham Kong Lo. Tato úchvatná jeskyně se nachází v provincii Khammouane v centrálním Laosu a je jedním z nejpůsobivějších přírodních zázraků, které Laos nabízí.

Jeskyně Tham Kong Lo se táhne na délku téměř 7,5 kilometru, což z ní činí jednu z nejdelších soutěsek na světě. Uvnitř jeskyně protéká řeka Hin Boun, což jí dodává jedinečný charakter. Jeskyně vznikla erozí vápencových skal, které vytvořily impozantní stěny a tunely. V mnoha částech jeskyně je její strop tolik vysoko, že se zdá jako nekonečné nebe.

Jednou z největších atrakcí je plavba loďkou po řece uvnitř jeskyně. Tato plavba je nezapomenutelným zážitkem, který vás vtáhne do tajemného podzemního světa. Během této plavby budete obklopeni obrovskými vápencovými stěnami, které vyzařují fascinující barvu a texturu. Dojemnou atmosféru dotváří jemné zvuky vody a ticha, které navodí pocit klidu a odpočinku.

Samotná plavba trvá přibližně hodinu a půl a vede vás přes několik částí jeskyně. Během této plavby projdete mnoha tunely a úzkými průchody, které jsou zároveň jednou z nejzajímavějších částí. Jeskyně je velmi dobře osvětlena, což umocňuje její tajemnou atmosféru.

Výlet do jeskyně Tham Kong Lo je jedinečným způsobem, jak na chvíli uniknout z běžného světa a ponořit se do klidu a krásy přírody. Můžete se těšit na nezapomenutelné zážitky a úžasné fotografické příležitosti, které vám tato jeskyně poskytne.

Laos je tradičně znám jako země tisíce sloupů a krásných širokých řek. Avšak, země také skrývá mnoho skrytých pokladů a překvapení. Jeskyně Tham Kong Lo je jedním z nich a určitě stojí za návštěvu, pokud máte možnost navštívit tuto fascinující zemi jihovýchodní Asie.


Dovolená Laos Tham Kong Lo Cave


Dovolená v Laosu: Schovaná krása Tham Kong Lo Cave

Laos, malá země v jihovýchodní Asii, je známá svou bohatou kulturou, nádhernou přírodou a živými trhy. Mezi přírodními krásami Laosu je jedno místo, které si zasluhuje zvláštní pozornost - jeskyně Tham Kong Lo Cave.

Tham Kong Lo Cave se nachází v okrese Phu Hin Bun, v provincii Khammouane v centrálním Laosu. Tato jeskyně je jednou z největších jeskyní na světě s délkou přes 7,5 kilometrů. Je známá svými úžasnými stalaktity a stalagmity, podzemními řekami a impresivními místy s výhledem na španělský koloniální most.

Cesta k Tham Kong Lo Cave je dobrodružstvím sama o sobě. Cestování po malých vesnicích a průjezd místní krajinou je jedinečným zážitkem. Nejlépe je na místo dorazit autem, motorkou nebo s místním dopravním prostředkem nazývaným "songthaew" - otevřeným pick-upem upraveným na přepravu cestujících.

Po příjezdu k Tham Kong Lo Cave musíte najít místního průvodce, který vás provede touto fascinující vnitřní krajinou. Průvodce vám poskytne helmu, protože bude potřeba projít nízkými místy a překonat několik dírek ve zdi jeskyně.

Během procházky v jeskyni se budete cítit jako v úplně jiném světě. Chodby jsou plné různě tvarovaných skal a křišťálově čisté vody. Na některých místech můžete vidět ryby, které se dokázaly přizpůsobit podzemnímu prostředí. Toto místo je opravdu kousek nedotčené přírody.

Jedním z nejvýraznějších prvků Tham Kong Lo Cave je tzv. "část katedrál", kde se strop zdvihá až do výšky 100 metrů. Zde se ocitnete obklopeni překrásnými formacemi kalcitu a pocity skromnosti a úžasu.

Dalším ohromujícím místem, které vás zaujme, je španělský koloniální most. Je to místo, kde byli postaveni první turisté, kteří objevili tuto jeskyni. Je fascinující přemýšlet o tom, jakou roli tento most hrál v minulém obchodě mezi vesnicemi.

Navštívíte-li Tham Kong Lo Cave v noci, můžete se těšit na jedinečný zážitek - divoký životní soundtrack. V hlučné tmě zde budete slyšet zvuky valící se vody, šplouchání ryb a šelest větru přecházejícího přes vysoké stromy. Bude to výzva pro vaše smysly.

Laos je výjimečným místem s bohatou kulturou a nádhernou přírodou. Tham Kong Lo Cave je jedním z těch míst, které jen zvýrazňují krásu této země. Pokud plánujete dovolenou v Laosu, nezapomeňte navštívit toto překvapivě krásné místo a připravte se na nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Laos Tham Kong Lo Cave


Laos je země s nespočtem malebných vesniček a kouzelných přírodních krás. Jedním z největších pokladů tohoto nádherného kouta světa je Tham Kong Lo Cave. Tato velkolepá jeskyně se nachází v centrální části země, v provincii Khammouane. Pokud se chystáte do Laosu, je tento unikátní přírodní skvost místo, které byste rozhodně neměli opomenout.

Aby vám pobyt v blízkosti Tham Kong Lo Cave co nejvíce splnil vaše očekávání, bude nutné si zajistit ubytování. V této oblasti můžete volit mezi několika druhy ubytování od jednoduchých hostinců až po luxusní hotely, které splní požadavky i těch nejnáročnějších hostů.

Pokud hledáte cenově dostupné ubytování, nabízí se vám Guesthouse Ban KongLo. Tento komfortní penzion se nachází v blízkosti Tham Kong Lo Cave, pouze 2 km od vstupu do jeskyně. Guesthouse Ban KongLo má čisté a dobře vybavené pokoje s vlastní koupelnou a T.V. V rámci ubytování zde máte také k dispozici místní restauraci se specialitami z laoské kuchyně.

Další možností, jak strávit noc poblíž Tham Kong Lo Cave, je ubytování v luxusních vilách a resortech. Jedním z nejlepších ubytování v této kategorii je Nabuak Lodge. Tento krásný resort se nachází v oázové krajině uprostřed pozoruhodné přírody. Nabuak Lodge nabízí návštěvníkům 16 luxusních domů s výhledem na jezero, které je součástí resortu. Každá vila je elegantně zařízená a má vlastní koupelnu, T.V. a klimatizaci. V rámci resortu je také restaurace, ve které si můžete vychutnat skvělé jídlo, nebo wellness, kde si můžete dopřát masáže a relaxaci.

Pokud hledáte ubytování, které splní požadavky vysokého standardu, máte na výběr z řady dalších luxusních resortů v oblasti. Typickým příkladem je bungalovová vesnička Tha Lang Garden, která se nachází pouhý kilometr od jeskyně Tham Kong Lo.

Kamkoliv se rozhodnete ubytovat, bude vám pobyt v této části Laosu nezapomenutelným zážitkem. Ubytování poblíž Tham Kong Lo Cave je totiž v ideální pozici pro objevování nejkrásnějších míst v této části země, ať už se jedná o vzdálená lesní údolí, stezky s úchvatnými vodopády, nebo mnoho dalších krásných přírodních památek. Ať už budete hledat jednoduché ubytování nebo luxusní resort, tato oblast Laosu vás zaručeně překvapí svým neopakovatelným kouzlem a jedinečností.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Tham Kong Lo Cave


1. Kampung: Jak se dostat do jeskyně Tham Kong Lo?
Odpověď: Jeskyně Tham Kong Lo se nachází v provincii Khammouane ve středním Laosu. Nejsnazší způsob, jak se dostat do ní, je cestovat do města Ban Nahin a odtud pokračovat lodí po řece Tham Kong Lo.

2. Kampung: Jakým způsobem se dostat do města Ban Nahin?
Odpověď: Z hlavního města Vientiane v Laosu je možné se do města Ban Nahin dostat autobusem. Cesta trvá přibližně 8 hodin. Alternativně je možné využít také letadlo a přistát na letišti v Thakhek, odkud je nutné pokračovat na autobusovém spoji do Ban Nahin.

3. Kampung: Jak dlouho trvá prohlídka jeskyně Tham Kong Lo?
Odpověď: Prohlídka jeskyně Tham Kong Lo trvá obvykle přibližně 2-3 hodiny. Cesta vede lodí říčním systémem jeskyně, který je dlouhý asi 7,5 kilometry.

4. Kampung: Je nutné mít s sebou vlastní světlo při prohlídce jeskyně Tham Kong Lo?
Odpověď: Ne, není nutné mít vlastní světlo. Prohlídky jeskyně se obvykle konají s místními průvodci, kteří mají k dispozici světla a ostatní vybavení potřebné k prohlídce. Je však vždy dobré mít s sebou pochodovou čelovku či jiný zdroj světla pro případ nouze.

5. Kampung: Jakou dobu je nejlepší navštívit Laos a Tham Kong Lo jeskyni?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu jeskyně Tham Kong Lo a Laosu obecně je v období od listopadu do února, kdy je méně vlhké počasí a příjemnější teploty. V létě může být velmi horko a deštivo, což může ovlivnit komfort a dostupnost některých oblastí.

6. Kampung: Existuje nějaký věkový limit pro prohlídku jeskyně Tham Kong Lo?
Odpověď: Neexistuje žádný přesný věkový limit pro prohlídku jeskyně Tham Kong Lo. Nicméně, kvůli fyzické náročnosti a délce prohlídky by měli být někteří jedinci, zejména děti, nemocní nebo starší lidé, opatrní při rozhodování o účasti.

7. Kampung: Jsou v jeskyni Tham Kong Lo nějaké bezpečnostní opatření?
Odpověď: Ano, místní průvodci a turistické společnosti věnují pozornost bezpečnosti návštěvníků během prohlídek. Vzhledem k tomu, že voda a bláto jsou přítomny v jeskyni, je nutné dodržovat pokyny a dbát na opatrnost při pohybu.

8. Kampung: Musím mít při návštěvě jeskyně Tham Kong Lo nějakou specifickou výbavu?
Odpověď: Doporučuje se mít s sebou pohodlné oblečení a obuv vhodnou pro procházení blátem a mokrými podmínkami. Nikdy se nezapomeňte oblečení do jeskyně dostatečně zahřát a ochránit se před možnými dešti.

Toto jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí souvisejících s jeskyní Tham Kong Lo v Laosu. Přestože se informace mohou lišit, je vždy nejlepší se obrátit na místního průvodce nebo turistickou kancelář pro nejaktuálnější a specifické informace.


Počasí Laos Tham Kong Lo Cave


Laos je země s tropickým klimatem, které se vyznačuje horkými a vlhkými léty a mírnými zimami. Počasí Laosu bývá většinou stabilní a slunečné, s občasnými dešti a bouřemi, které mohou být v období monzunových dešťů velmi intenzivní.

Jedno z nejvýznamnějších přírodních divů Laosu, zvláště pro turisty, je jeskyně Tham Kong Lo Cave. Tato jeskyně se nachází v centru Laosu a její délka je více než 7 kilometrů. Interiér jeskyně tvoří podzemní řeka, která může být velmi nebezpečná v období dešťů.

Pokud plánujete návštěvu této jeskyně, doporučujeme si zkontrolovat počasí v okolí. V období monzunových dešťů, které v Laosu trvají v období června až září, mohou být silné deště a povodně velmi nebezpečné.

Aby byla návštěva jeskyně bezpečná a příjemná, doporučuje se ji navštívit v období sucha, v měsících od listopadu do února. V tomto období je počasí chladnější a suché, což znamená méně vlhkosti a menší pravděpodobnost deště.

K dispozici jsou některé otvory, které umožňují vstupit do jeskyně jen pomocí malých lodníků, takže počasí může být rozhodující ve volbě, zda jeskyni navštívit. V případě silných dešťů a vysokých vodních hladin budou lodníky zavřeny a návštěva jeskyně bude nemožná.

Nicméně, i když se rozhodnete navštívit Tham Kong Lo Cave v období dešťů, můžete zažít úžasný zážitek, vidět obrovské podzemní řeky se svými podivnými rybami a úchvatné kaskády vodních proudů. To může být velmi dobrodružné a intenzivní zážitek pro turisty se silnými nervy a zklidněným srdcem.

Celkem vzato, pokud chcete navštívit zemi, jako je Laos, je vhodné naplánovat vaši cestu podle počasí. Některá místa a aktivity mohou být závislá na okolním počasí a návštěva některých míst může být bezpečnější v určitém ročním období. Proto doporučujeme prověřit počasí v Laosu před plánováním vaší cesty a navštívit místa, jako je Tham Kong Lo Cave, v nejvhodnějších obdobích.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky