Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Laos Xieng Khuan (Buddha Park)

Počasí Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


Laos, známý také jako Země tisíce slonů, je exotickým cestovatelským cílem s bohatou historií a kulturou. Jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Laosu je Buddha Park, který se nachází v Xieng Kuanu, necelých 25 kilometrů od hlavního města Vientiane.

Buddha Park, známý také jako Xieng Khuan, je fascinujícím a zároveň tajemným místem. Toto místo bylo vytvořeno roku 1958 buddhistickým mnišským pilířem Luangem Puem Bunleu Soukharem, který chtěl umožnit lidem z různých náboženských tradic uctívat Buddhu.

Park je domovem více než 200 soch, soch a reliéfů se zaměřením na buddhistickou a hinduistickou tradici. Jednou z nejvýznamnějších soch je monumentální Buddhova hlava, která je vysoká 40 metrů. Tato obří socha, která leží na zemi, vyvolává dojem mystičnosti a klidu.

Kromě Buddhovy sochy zde naleznete také sochy hinduistických bohů, jako je Brama, Višnu a Šiva. Každá socha a socha je pečlivě vytesána do kamene a vystavena v jedinečném a působivém prostředí.

Park nabízí nádherné procházky přes trávníky a kolem soch, které jsou obklopeny krásnou krajinou, jež vytváří klidnou atmosféru a dokresluje celkový zážitek. Mnozí návštěvníci si zde vyhledávají klid a meditují v okolí soch, aby si našli vnitřní klid a harmonii.

Ke kouzlu tohoto parku přispívá také okolní příroda. Zelená krajina, která park obklopuje, je prostě dech beroucí. Návštěvníci mohou sednout na zastřešené terase s výhledem na řeku Mekong a vnímat krásu přírody.

Co se týče počasí v Xieng Kuanu, Buddha Park může být navštíven převážně po celý rok, přestože jsou zde některá období lépe vhodná pro turisty. Nejlepší doba k návštěvě parku je v období od listopadu do února, kdy je počasí příjemné, teploty jsou mírné a je minimální riziko srážek. Během těchto měsíců je park obvykle plný turistů, přičemž jaro a podzim jsou méně turisticky rušné.

Letní měsíce od května do října jsou obdobím dešťů, což může omezit pohodlí během návštěvy parku. Dlouhé a intenzivní deště mohou zapříčinit potíže s procházkami po parku a také mohou mít vliv na vodní hladinu řeky Mekong.

Před návštěvou parku je proto vždy vhodné si zjistit aktuální počasí v Xieng Kuanu a zohlednit ho při plánování cesty. Mnoho turistů si počasí zkontroluje na předpovědi počasí nebo se poradí s místními obyvateli či cestovními agenturami.

Buddha Park je jedním z nezapomenutelných míst, které byste si během návštěvy Laosu neměli nechat ujít. Bez ohledu na počasí je to místo plné duchovního a estetického potenciálu, které vás nadchne svou krásou a klidem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


1. Kde se nachází Laos Xieng Khuan (Buddha Park)?
- Laos Xieng Khuan (Buddha Park) se nachází asi 25 km od centra Vientiane, hlavního města Laosu.

2. Jaká je vstupní cena?
- Vstupné na Laos Xieng Khuan (Buddha Park) je 15 000 kipů (asi 60 korun).

3. Jak dlouho se zde obvykle zdrží návštěvníci?
- Návštěvníci se zde obvykle zdrží asi 1 až 2 hodiny, uvnitř parku je spousta zajímavých soch a objektů.

4. Můžu si zde něco koupit?
- Ano, u vstupu do parku jsou stánky se suvenýry a tradičním laoským zbožím, jako jsou například batikované ubrusy nebo dřevěné sošky.

5. Lze zde najít průvodce?
- Ano, průvodci jsou zde k dispozici za příplatek. Je možné se s nimi domluvit u vstupu do parku.

6. Lze zde najíst?
- Ano, v areálu parku je několik stánků s občerstvením a posezení. Je zde k dispozici například laoská káva, čaj nebo některé lahůdky z laoské kuchyně.

7. Lze zde fotit?
- Ano, fotografování je v parku povoleno. Není nic lepšího, než si s sebou na památky odvézt krásné fotografie.


Ubytování Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


Laos je země bohatá na historii, krásnou přírodu a fascinující kulturu. Přestože nezíská tolik turistů jako jiné země v jihovýchodní Asii, nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých a unikátních destinací. Jedním z těchto míst je Xieng Khuan, populárně známý jako Buddha Park.

Xieng Khuan, ležící přibližně 25 kilometrů od hlavního města Vientiane, je jednoznačně jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Laosu. Park byl postaven v roce 1958 munským mnišem a sochařem Luang Pu Bunleu Sulilatou, který je známý také jako “Luang Pu Waen”, což znamená “Dědeček” v laoském jazyce.

Buddha Park zaujme každého svou rozmanitostí soch a sochami inspirovanými buddhistickou a hinduistickou mytologií. Nachází se zde větší množství soch Buddha, Brahmy, Shivy, Višnu nebo dokonce i socha smrti. Jako celek je park místem, kde místní lidé mohou relaxovat, modlit se a poznávat svou víru v klidném a harmonickém prostředí.

Jednou z nejznámějších soch, které určitě upoutají vaši pozornost, je obří Buddha. Leží na zemi a má délku přibližně 40 metrů. Jeho interiér je naplněn malými okny, které návštěvníkům umožňují procházet se uvnitř a pozorovat různé meditační pózy.

Další zajímavou atrakcí parku je obrázek více než 120 postav, které zobrazují peklo a nebe podle buddhistických věření. Návštěvníci mohou projít skrz obří sochu, zobrazující ústa obřího lva, aby došli na vrchol a vychutnali si krásný výhled na okolní krajinu.

Buddha Park je oblíbený jak mezi turisty, tak i mezi místními obyvateli. Mnoho lidí přichází sem, aby se modlili a oslavovali náboženské festivaly, které se konají po celý rok. Je tu také mnoho stánků a obchodů, které nabízejí tradiční suvenýry a občerstvení pro ty, kteří chtějí strávit den v parku.

Pokud plánujete návštěvu Laosu, nezapomeňte navštívit Xieng Khuan, aby jste se seznámili s bohatou religiozitou a kulturou země. Budete ohromeni krásou soch a zároveň se budete cítit uvolnění v klidném prostředí parku. Procházka mezi sochami a objevování jejich symboliky vám poskytne jedinečný vhled do buddhistické a hinduistické víry, kterou Laos hluboce miluje a stále praktikuje.


Letenka Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


Letenka Laos Xieng Khuan (Buddha Park) – Třešnička na dortu laoského dobrodružství

Laos, známý také jako Země tisíce slonů, je malou destinací v jihovýchodní Asii, která skrývá mnoho překvapení pro cestovatele. Mezi jedno z nezapomenutelných míst, které stojí za návštěvu, patří Xieng Khuan, známý také jako Buddha Park.

Název "Buddha Park" může být poněkud matoucí, neboť se v něm nenachází jen sochy Buddhy, ale i různé hinduistické bohy a mytologické postavy. Park se nachází přibližně 25 kilometrů od hlavního města Vientiane, v oblasti známé jako Xieng Khuan. Jeho zakladatelem byl roku 1958 Luang Pu Bunleua Sulilat, buddhistický mnich a sochař.

Proti přání luangpho byla parková zahrada roku 1975 zničena, ale v roce 1993 byla znovu otevřena a je v současné době jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Laosu. Návštěvníci, kteří dorazí letenkou Laos Xieng Khuan, budou ohromeni obrovskými sochami, které dosahují výšky až 40 metrů.

Park je jako obří expozice soch, které zobrazují bohy, démony, místní mytologické postavy, a také některé buddhistické duchovní představitele. Mezi nejimpozantnější patří socha Buddhy, který dosahuje výšky 40 metrů. Tato socha je jednou z nejznámějších na parku a přitahuje obrovské množství turistů. Můžete si posedět poblíž sochy a klidně se zamyslet nad životem a duchovním světem.

Park je vybudován na břehu řeky Mekong a nabízí krásné výhledy na krajinu kolem. Mimo soch můžete obdivovat také nádherné květinové záhony a zhruba 200 betonových růžových delfínů rozesetých po celém parku. Pro milovníky panoramatických fotografií je Buddha Park rozhodně nekonečným zdrojem inspirace.

Pokud se rozhodnete navštívit Xieng Khuan, můžete se sem dostat z Vientiane různými způsoby. Nejpopulárnějším způsobem je autobusem, který vás převeze za zhruba 40 minut. Vhodnou alternativou je také pronajmutí tuk-tuku nebo motocyklu, což vám umožní prozkoumat krásnou krajinu během cesty.

Pokud plánujete cestu do Laosu, nezapomeňte na návštěvu Buddha Parku. Je to skvělá příležitost nejen pro prozkoumávání unikátních soch, ale také pro načerpání duchovní energie a klidu. Xieng Khuan je pravým pokladem Laosu a stojí za to ji zařadit na seznam míst, která musíte vidět. Pořízení letenky Laos Xieng Khuan se tak stane vaším lístkem do země exotických dobrodružství.


Dovolená Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


Laos je zemí plnou tajemství a nedotčené přírody a jeden z míst, které byste neměli přehlédnout při návštěvě této země, je Xieng Khuan, známý také jako Buddha Park.

Xieng Khuan, což v laoském jazyce znamená "Park ducha," se nachází v blízkosti hlavního města Vientiane. Byl vytvořen odvážným a vizionářským mnichem Bunleua Sulilatou v roce 1958. Jeho cílem bylo vytvořit místo, které by sjednotilo buddhistickou a hinduistickou filozofii.

Park je plný soch a soch, které jsou vyrobeny z betonu a mají různé tvary a velikosti. Je to místo, kde na sebe narážejí hinduistické bohy a buddhističtí mudrci. Naleznete zde obří sochu Buddhy, která dosahuje výšky 40 metrů. Je to jedna z největších soch tohoto druhu ve světě. Tento impozantní kus umění vás ohromí svojí krásou a detaily.

Další sochy, které můžete objevit v parku, zahrnují více než 200 různých postav, jako jsou démoni, bohové a zvířata. Každá socha má svůj vlastní význam a symboliku, která byla navržena tak, aby představovala duchovní myšlenku nebo božstvo. Je možné se dotýkat mnoha soch a objevovat tak hloubku laoského náboženského a spirituálního života.

Kromě soch a soch park nabízí také krásnou zahradu, která se nachází přímo u břehu řeky Mekong. Zde si můžete odpočinout a snít, zatímco obdivujete okolní přírodu a vychutnáváte si klidné okolí.

Xieng Khuan je nejen místem duchovního uvědomění, ale také místem, kde se můžete naučit o laoské kultuře a historii. Nedaleko parku se nachází muzeum, které nabízí zajímavé informace o vzniku a filozofii tohoto jedinečného místa.

Pokud se rozhodnete navštívit Xieng Khuan, doporučuje se přijít brzy ráno nebo později odpoledne, aby se vyhnuli davům turistů. Také nezapomeňte vzít si sluneční brýle a chránit se před sluncem, protože park nabízí velmi málo stínových míst.

Laos je tajemná země plná fascinujících míst a Xieng Khuan je určitě jedním z nich. Neváhejte se vydat na toto dobrodružství a objevit toto jedinečné místo, které vás naplní klidem a duchovní energií. Vaše návštěva zde bude určitě jedinečným a nezapomenutelným zážitkem.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky