Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Libanon Qadisha Grotto

Počasí Libanon Qadisha Grotto


Libanon je země, která je známá svými krásnými přírodními scenériemi. Jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v této zemi je národní park Qadisha Grotto. Nachází se v pohoří Libanon a je domovem jedné z největších jeskynních sítí na Blízkém východě.

Když hovoříme o počasí v této oblasti, je důležité si uvědomit, že Qadisha Grotto se nachází v horském prostředí. To znamená, že i když je v Libanonu celkově středomořské klima, v oblasti parku Qadisha jsou zdejší podmínky ovlivněny nadmořskou výškou a geografickou polohou.

V létě jsou teploty v Qadisha Grotto relativně mírné. Průměrné teploty se pohybují mezi 20 a 25 stupni Celsia. Všeobecně vzato je to ideální období pro turisty, kteří chtějí objevovat nádhernou přírodu této oblasti. Zde se můžete těšit na příjemné procházky po lesích a výlety do okolních vesnic.

Na podzim se počasí v Qadisha Grotto začíná ochlazovat. Teploty klesají na průměrných 15-20 stupňů Celsia. Sochařské skály a skalní útvary zde přidávají na kráse a podzimní barvy dotvářejí malebnou atmosféru. Je to také dobrá doba pro milovníky turistiky, kteří by chtěli obdivovat přírodu v barevné paletě.

Někdy v zimním období může být v Qadisha Grotto dostatek sněhu. Sněhová pokrývka dodává této oblasti ještě magičtější nádech. Teploty se pohybují okolo nuly a mohou klesnout pod nulu. To by mohlo omezit některé aktivity, ale zase umožňuje například lyžování nebo jiné zimní sporty.

Na jaře se příroda v Qadisha Grotto probouzí k životu. Květiny začínají kvést a vegetace se zelená. Teploty opět stoupají a pohybují se mezi 15 a 20 stupni Celsia. Je to další krásné období, kdy je možné si užít procházky po parku nebo podniknout výlety do okolních hor.

Celkově vzato, Qadisha Grotto je oblast s příjemným podnebím, které závisí na ročním období. Je tu ale také třeba brát v úvahu, že počasí může být neustále proměnlivé a je dobré si vzít s sebou vhodné oblečení. Ať už se těšíte na léto, podzim, zimu nebo jaro, tato oblast v Libanonu vás svou přírodou rozhodně očaruje.


Dovolená Libanon Qadisha Grotto


Pokud hledáte exotickou a nezapomenutelnou dovolenou, může pro vás být ideální volbou návštěva Libanonu a průzkum jedné z nejkrásnějších a nejzajímavějších přírodních památek této země – Qadisha Grotto.

Qadisha Grotto, také známý jako Jeita Grotto, se nachází asi 20 kilometrů severně od libanonského hlavního města Bejrútu a je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů této země. Je to jeskynní systém se dvěma obrovskými komorami – Horní a Dolní Jeskyně. Vstup do jeskyně se nachází asi 220 metrů nad mořskou hladinou a prohlídka vás zavede až do hloubky více než 120 metrů pod zemským povrchem.

Turistická trasa v dolní jeskyni vede přes impozantní chodbu plnou krápníků a stalaktitů, včetně nejdelšího stalagnátu na světě, který dosahuje výšky 8,2 metru. Následuje soutěska s podvodní řekou, která vás zavede k nádherným vodopádům a jezírkům s průzračně modrou vodou. Horní jeskyně, která je celkem 10500 metru čtverečních velká, není zatím využívána pro turistické účely, ale slouží jako archeologický a vědecký výzkumný ústav.

Jeskyně Qadisha Grotto byla objevena v roce 1836 a od té doby se stala oblíbenou destinací pro turisty z celého světa. Jeita Grotto byl dokonce nominován na výstavu Nových světových divů v roce 2007. Protože se jedná o chráněnou oblast, mohou turisté navštívit pouze přilehlé muzeum a turistickou trasu v dolní jeskyni, kde se zároveň nachází promítací sál a kavárna.

Pro cestovatele, kteří se zajímají o historii a kulturu, je návštěva Qadisha Grotto perfektním zážitkem. Jeskyně poskytuje úchvatné pohledy na neuvěřitelné formace, a zároveň také ukazuje návštěvníkům, jak proudí voda a jaký vliv má na podzemní krajinu. Ať už plánujete dovolenou s rodinou nebo s přáteli, Qadisha Grotto bude určitě jedním z nejvíce vzpomínaných cestovatelských zážitků vašeho života.


Ubytování Libanon Qadisha Grotto


Libanonská Qadisha Grotto, také známá jako Kadisha údolí, je jednou z nejvýznamnějších přírodních památek na Blízkém východě. Tato malebná oblast se nachází v pohoří Libanon, které se rozkládá mezi městy Béšárré a Tripolis.

Qadisha Grotto je známá především pro své úžasné skalní útvary a jeskyně, které zde můžete objevit. Najdete zde širokou škálu jeskyní různých velikostí a tvarů, které byly vytvořeny na během tisíciletí erozními procesy. Nejznámější jeskyní v oblasti je Balaa Grotto, která je domovem nejdelšího podzemního vodopádu na světě.

Kromě nádherných jeskyní najdete v Qadisha Grotto také mnoho historických klášterů a kostelů. Mnoho z těchto staveb bylo vybudováno ve středověku a jsou důkazem dávného dědictví a náboženského významu tohoto místa. Klášter Qozhaya je nejznámějším klášterem v údolí a byl založen již v 7. století. Tento klášter je dnes důležitým centrem maronitského křesťanského řádu a poskytuje ubytování pro turisty a poutníky.

Kvůli svému jedinečnému přírodnímu, historickému a náboženskému významu bylo Qadisha Grotto zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1998. Navíc, oblast byla také vyhlášena za národní rezervaci Libanonu, což znamená, že je chráněna zákony a omezena jakákoli lidská aktivita, která by mohla ohrozit její přírodní a kulturní hodnoty.

Pokud plánujete návštěvu Qadisha Grotto, doporučuje se přijet v období jaro nebo podzim, kdy jsou teploty mírné a příroda je v plném rozkvětu. Můžete si vybrat z mnoha turistických tras, které vás provedou krásami tohoto údolí. Pro ty, kteří chtějí zažít ještě větší dobrodružství, je tu také možnost organizovaného horolezectví a pěší turistiky, které vám umožní objevit ještě více skrytých koutů Qadisha Grotto.

Pokud plánujete zůstat v této oblasti na delší dobu, můžete se ubytovat v jednom z klášterů v údolí. Nabízejí jednoduché a cenově dostupné ubytování pro návštěvníky a poskytují výjimečný pohled do historie a spiritualitu tohoto místa.

Navštívit Qadisha Grotto je nezapomenutelným zážitkem, kde můžete objevit krásu přírodního dědictví a historického bohatství Libanonu. Tato malebná oblast vás okouzlí svými úchvatnými skalami, tajemnými jeskyněmi a působivými kláštery. Nezapomeňte zahrnout Qadisha Grotto do svého seznamu cestovních destinací a objevte krásy tohoto země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Libanon Qadisha Grotto


1. Jak se dostanu do Qadisha Grotto v Libanonu?
Odpověď: Qadisha Grotto se nachází v severním Libanonu, nedaleko města Bcharre. Nejbližším letištěm je Mezinárodní letiště v Bejrútu. Z Bejrútu můžete využít autobusy, pronajmout si auto nebo si objednat taxislužbu, abyste se dostali do Bcharre. Odtud je možné si pronajmout místní vůdce, který vás provede Qadisha Grotto.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Qadisha Grotto?
Odpověď: Vstupní poplatky do Qadisha Grotto se mohou lišit. Doporučuje se si ověřit aktuální ceny před vaší návštěvou. Obvykle se platí malý poplatek za vstup do jeskyně nebo se vybírá vstupné při rezervaci prohlídky s místním průvodcem.

3. Kde se nachází Qadisha Grotto v Libanonu?
Odpověď: Qadisha Grotto se nachází v údolí Kadisha ve velkém horském regionu na severu Libanonu. Nachází se asi 6 km od města Bcharre.

4. Jakou délku má prohlídka Qadisha Grotto?
Odpověď: Délka prohlídky Qadisha Grotto závisí na vašich preferencích a dostupných možnostech. Obvykle trvá 1-2 hodiny.

5. Je Qadisha Grotto otevřená veřejnosti celoročně?
Odpověď: Ano, Qadisha Grotto je obvykle otevřená veřejnosti po celý rok, s výjimkou některých dnů, kdy může být zavřená pro údržbu nebo během speciálních událostí. Doporučuje se si ověřit otevírací dobu před vaší návštěvou.

6. Je nutné mít na návštěvu Qadisha Grotto s sebou vlastní průvodce?
Odpověď: Doporučuje se si najmout místního průvodce, který vám umožní objevovat a lépe porozumět historii a geologii Qadisha Grotto. Průvodce zajistí bezpečnost a pozornost při prohlídce jeskyně.

7. Jaké jsou hlavní atrakce v okolí Qadisha Grotto?
Odpověď: Okolí Qadisha Grotto nabízí velké množství atrakcí včetně kláštera Qozhaya, údolí Qadisha, Bcharre Cedars Forest a Muzea Khalil Gibran, které vystavuje díla slavného libanonského spisovatele a malíře Khalila Gibrana.


Letenka Libanon Qadisha Grotto


Libanon je zemí, která je známá nejen svou historií a malebnou přírodou, ale také úžasnými jeskyněmi. Jednou z těchto fascinujících jeskyní je Qadisha Grotto, která je skutečným pokladem této kraje.

Qadisha Grotto se nachází v údolí Qadisha, které se rozprostírá v severní části Libanonu. Toto údolí je známé také jako Svaté údolí, protože se zde ukrývaly mnišské komunity již od 7. století. Zdejší jeskyně mají nejen přírodní a historickou hodnotu, ale také náboženský význam.

Jeskyně Qadisha Grotto byla objevena v roce 1991 a od té doby přitahuje návštěvníky z celého světa. Její velikost a krása jsou opravdu úžasné. Tato jeskyně je součástí rozsáhlého systému podzemních prostor, který zahrnuje stalaktity, stalagmity, vodopády a mnoho dalších přírodních úkazů.

Co dělá Qadisha Grotto tak jedinečnou je její rozmanitost a kontrast mezi světlými a tmavými odstíny. Při vstupu do jeskyně se návštěvníci ocitnou ve světě tajemna, stínů a úžasné atmosféry. Vchod do jeskyně je snadno dostupný a turisté mohou prozkoumat různé části této fascinující jeskyně.

Jeskyně Qadisha Grotto si získala velkou popularitu především díky svému jedinečnému prostředí, které nabízí nezapomenutelný zážitek. Je to skvělé místo pro milovníky přírody a dobrodružství. Turisté si zde mohou prohlédnout několik různých prostor a užít si nezapomenutelný zážitek z procházky podzemím.

Navštívení jeskyně Qadisha Grotto je výjimečnou příležitostí pro objevování skrytých pokladů Libanonu. Je to místo, které je naplněno historií, mystikou a krásnou přírodou. Kdo se sem vydá, zažije dobrodružství a objeví skryté klenoty této země.

Pokud se plánujete vydat do Libanonu, nenechte si ujít jedinečnou příležitost navštívit Qadisha Grotto. Tato jeskyně nabízí nádherné výhledy a jedinečný zážitek, který si budete pamatovat celý život. Připravte se na dobrodružství a otevřete si cestu do srdce tohoto úchvatného místa.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky