Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Maďarsko Szentendre

Počasí Maďarsko Szentendre


Maďarsko je země, která se může pochlubit velmi pestrou a rozmanitou přírodou. Mezi významná místa patří také Szentendre, které se nachází jen několik kilometrů od Budapešti. Město Szentendre se nachází na břehu Dunaje a je známé svými krásnými starými budovami a úzkými uličkami. Pokud se chystáte na návštěvu, zajímá vás určitě, jaké počasí můžete očekávat.

Szentendre se nachází v kontinentálním klimatu, takže se zde vyskytují značné teplotní rozdíly mezi létem a zimou. Nejteplejší měsíce jsou červen a srpen, kdy se teploty pohybují okolo 25 stupňů Celsia. Tyto měsíce jsou také nejdeštivější, takže se připravte na občasné přeháňky a bouřky.

Podzim v Szentendre přináší mírné teploty a mnoho slunečných dní, takže je to ideální doba k návštěvě města. Ve dne se teploty pohybují mezi 10 a 20 stupni Celsia, takže vám nebude příliš horko ani moc studeno.

Zima v Maďarsku může být velmi chladná, takže je důležité se vybavit dostatečně teplým oblečením. Teploty mohou klesnout na -10 nebo dokonce -20 stupňů Celsia. Pokud máte rádi zimní sporty, můžete si užít lyžování v nedalekých horách.

Jaro je v Maďarsku velmi krásné období, kdy se příroda začíná probouzet k životu. Teploty začínají stoupat a turistická sezóna začíná. Pokud se chcete vyhnout většímu množství turistů, můžete si užít návštěvu v květnu nebo v červnu.

Celkově lze říci, že Szentendre je ideální místem na návštěvu po většinu roku. I když zima může být velmi chladná, můžete si užít krásné zimní krajiny a zimu využít pro zimní sporty. Pokud preferujete teplejší počasí a nevadí vám víc turistů, můžete si vybrat jaro nebo léto, kdy je Szentendre nejvíce plné života a energie. V každém případě vám město nabídne krásné architektonické památky, krásnou přírodu a příjemnou atmosféru.


Dovolená Maďarsko Szentendre


Szentendre, malé město v Maďarsku, se nachází jen 20 kilometrů severně od Budapešti a je oblíbenou turistickou destinací pro návštěvníky z celého světa. Díky svému krásnému historickému centru, malebným uličkám, uměleckým galeriím a úchvatnému výhledu na dunajskou řeku, přitahuje Szentendre návštěvníky, kteří touží po autentickém maďarském zážitku.

Historie Szentendre sahá až do římských dob, kdy se zde nacházela důležitá pevnost na řece. Město se postupně vyvíjelo a získalo svůj charakteristický barokní vzhled, který je možné si prohlédnout při procházce po úzkých uličkách starého města. Dominantou města je premonstrátský klášter, který je známý svou působivou architekturou a uměleckými díly. Klášter hostí také muzeum s bohatými sbírkami historických artefaktů a uměleckých děl.

Szentendre je známé také jako "město umělců". Od konce 19. století sem začali přicházet umělci, kteří zde našli inspiraci v malebném prostředí města. Díky tomu se Szentendre stalo centrem uměleckého dění a galerií. Mnoho z těchto galerií je stále otevřených pro veřejnost a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat nejnovější umělecké díla a maďarskou kulturu jako celek.

Další zajímavou atrakcí v Szentendre je Skanzen, venkovské muzeum na okraji města. Skanzen nabízí pohled do minulosti a umožňuje návštěvníkům procházet se autentickými maďarskými vesnicemi a poznávat jejich životní styl a kulturu. Každoročně se zde také konají tradiční festivale, během kterých se návštěvníci mohou seznámit s maďarskou hudbou, tancem a gastronomií.

Ať už se rozhodnete navštívit Szentendre na jednodenní výlet z Budapešti, nebo zde strávit několik dní, rozhodně nebudete zklamáni. Město nabízí širokou škálu ubytování, včetně útulných rodinných penzionů a luxusních hotelů. Navštívte tamní trhy a ochutnejte místní speciality, jako je langos (maďarský smažený chlebíček), gulyás (maďarský guláš) a slavné maďarské víno.

Szentendre je vzdálené pouhých 30 minut od Budapešti vlakem, což z něj činí ideální destinaci pro jednodenní výlet. Ale pokud máte čas, rozhodně stojí za to zůstat déle a prozkoumat toto nádherné historické město a jeho okolí. Vaše dovolená v Maďarsku bude užasná a nezapomenutelná díky Szentendre.


Letenka Maďarsko Szentendre


Szentendre je malé malebné město nacházející se v Maďarsku, jen asi 20 kilometrů severně od Budapešti. Jeho malebné uličky, barevné domky a romantický historický centrum lákají návštěvníky z celého světa. A což teprve, když se sem rozhodnete vydat na letence!

Výhoda letenek do Szentendre je, že můžete zvolit různé výchozí body. Budapešť jako hlavní letiště Maďarska nabízí mnoho mezinárodních letů, takže je snadné sem dorazit z většiny evropských destinací. Stačí rezervovat letenku a už se můžete těšit na dobrodružství v Szentendre.

Po příletu na letiště v Budapešti můžete využít veřejnou dopravu, abyste se dostali do Szentendre. Nejbližší letiště je Liszt Ferenc International Airport, odkud můžete jet autobusem nebo vlakem do centra Budapešti a pak přestoupit na vlak nebo pořídit si autobusovou nebo lodní jízdenku přímo do Szentendre. Cesta trvá přibližně 1,5 hodiny, ale během ní si můžete vychutnat krásy maďarské krajiny.

Když dorazíte do Szentendre, dostanete se do kouzelného prostředí jako z pohádky. Město je známé svými uměleckými galeriemi, historickými památkami a tradičními řemesly. Procházejte se úzkými ulicemi a objevujte malebné kavárny, butiky a suvenýrové obchůdky, kde si můžete koupit předměty vyrobené místními řemeslníky.

Szentendre je známé jako město umělců a nabízí mnoho uměleckých galerií a muzeí. Můžete navštívit Múzeum Margit Kovács, které je věnované práci slavné maďarské sochařky, nebo si prohlédnout Serb National House, kde se můžete dozvědět více o srbské komunitě v regionu. Pokud vás zajímá středověká historie, určitě navštivte Kilkapatkai Templom, románský kostel z 13. století.

Pokud máte chuť na přírodu, můžete se vydat na procházku podél řeky Dunaje nebo si vypůjčit kolo a projet se okolní krajinou. Nejlepší čas na návštěvu je večer, kdy je město osvětlené a vytváří romantickou atmosféru.

Szentendre je také známo pro své festivaly a akce. Pokud máte štěstí, můžete se zde zúčastnit tradičních maďarských tanců, hudebních představení nebo jarmarků se suvenýry a místními specialitami.

Nezáleží na tom, zda jste milovníkem umění, historie, přírody nebo jen chcete zažít kouzlo malebného města, letenka do Szentendre je skvělou volbou. Přijďte a objevte tuto skrytou perlu Maďarska, která vám zanechá nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maďarsko Szentendre


1. Jak se dostat do Szentendre z Budapešti?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je vlakem z Budapešti-Keleti nebo vlakem HÉV z Batthyány tér v Budapešti. Existuje také možnost cestovat lodí po Dunaji.

2. Kolik stojí lístek na vlak do Szentendre?
Odpověď: Cena lístku na vlak z Budapešti do Szentendre se pohybuje kolem 700-1000 HUF.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Szentendre?
Odpověď: Město je populární turistickou destinací po celý rok, ale nejlepší čas na návštěvu je obvykle na jaře a na podzim, kdy je příjemné počasí.

4. Jak dlouho trvá cesta z Budapešti do Szentendre?
Odpověď: Cesta trvá přibližně 30-40 minut vlakem a asi 1 hodinu lodí.

5. Co stojí za to navštívit v Szentendre?
Odpověď: V Szentendre stojí za to navštívit historické centrum s úzkými uličkami a klášterem, galerie umění, některé z místních muzeí nebo se procházet podél řeky Dunaje.

6. Kde se nachází nejlepší restaurace v Szentendre?
Odpověď: Existuje mnoho skvělých restaurací v Szentendre. Některé z nejlépe hodnocených jsou Vár Udvar Étterem, Kovács Kert Étterem a Dunakanyar Étterem.

7. Je v Szentendre možné platit kartou?
Odpověď: Ano, většina restaurací, obchodů a hotelů v Szentendre přijímá platební karty, ale je raději mít také hotovost na ruku, protože menší podniky by mohly preferovat hotovost.

8. Existují nějaké pláže nebo místa koupání v Szentendre?
Odpověď: Szentendre má několik pláží u řeky Dunaje, jako je Római Part, která je populární zejména v letních měsících.

9. Jaké další města lze snadno navštívit z Szentendre?
Odpověď: Z Szentendre je snadný přístup do měst jako Budapešť, Visegrád nebo Esztergom vlakem nebo lodí.

10. Existují nějaké známé festivaly v Szentendre?
Odpověď: Ano, v Szentendre se koná několik festivalů, jako je Oktoberfest, Szentendre Painters 'Colony Festival a Horn Art Festival.


Ubytování Maďarsko Szentendre


Szentendre je malé město v Maďarsku, které se nachází necelých 20 km severně od Budapešti. Toto malebné město, ležící na břehu řeky Dunaje, je oblíbenou turistickou destinací díky svému historickému centru, bohaté kulturní nabídce a krásnému okolí. Když se vydáte na návštěvu do Szentendre, měli byste si rovněž vyřídit ubytování, které zdejší turistickou atmosféru ještě umocní.

Ve Szentendre a okolí najdete různé možnosti ubytování, které vyhovují všem typům cestovatelů. Od luxusních hotelů až po drahé boutique hotely, přes rodinné penziony až po cenově dostupné hostely – máte na výběr.

Pokud hledáte luxusnější ubytování, můžete se podívat po některém z místních hotelů. Hotel Vila Vita, který se nachází v centru města, je jednou z nejoblíbenějších možností. Nabízí elegantní pokoje s moderním vybavením, wellness centrum, venkovní bazén a výhled na řeku Dunaj.

Pro ty, kteří preferují menší ubytovací zařízení s rodinnou atmosférou, je zde široká nabídka penzionů. Penzion Echo, situovaný v blízkosti historické části města, je oblíbenou volbou. Poskytuje pohodlné pokoje a apartmány s vlastní koupelnou, a hostům je k dispozici také snídaně formou švédských stolů.

Cestovatele, kteří se chtějí ubytovat za rozumnou cenu, mohou zaujmout hostely. Hostel Panzió SKC, který leží ve středu města, poskytuje oddělené pokoje i společné pokoje a vlastní koupelny. Hosté zde mají přístup ke společné kuchyni, a pokojové služby.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv možnost ubytování, rozhodně nevynechejte možnost ochutnat místní speciality v některém z místních restaurací nebo kaváren. Szentendre je známé svými tradičními maďarskými pokrmy, jako jsou guláš, pörkölt (guláš z hovězího masa) a langaše (pečené placky s různými náplněmi). Po dobrém jídle si můžete prohlédnout místní památky, mezi které patří Muzeum Margit Kovács, Muzeum vodního mlýna nebo Královský palác.

V Szentendre si budete moci užít klidný pobyt s romantickým výhledem na řeku a kouzlo středoevropského města s bohatou historií. Příjemný pobyt v tomto městečku bude obohacený nejen krásným ubytováním, ale také spoustou památek, galerií a možností nakupování v místních obchodech.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky