Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Malta Dal Saflieni Hypogeum

Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Dal Saflieni Hypogeum


1. Co je Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Malta Dal Saflieni Hypogeum je podzemní komplex, který se nachází na ostrově Malta ve Středozemním moři. Je to nejstarší podzemní chrám na světě, který byl vybudován kolem roku 3600 př. n. l.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Hlavní atrakce v Malta Dal Saflieni Hypogeum zahrnují nádherně zdobené komory, chodby a pohřební místnosti. Nejvýznamnější je sedmá komora, která je známá jako "Svatyně". Tato komora obsahuje válcový oltář a unikátní akustické vlastnosti.

3. Jak se dostanu do Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Navštívit Malta Dal Saflieni Hypogeum je možné pouze s předchozí rezervací a povolením. Je to proto, aby se ochránilo zacházení s tímto historickým místem. Dostanete se sem přes vstupní centrum, které se nachází v Paoli Square v Paoli, poblíž Valletty.

4. Kolik stojí vstupenka na Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Cena vstupenky na Malta Dal Saflieni Hypogeum se liší v závislosti na vašem věku, státním občanství a čase návštěvy. Doporučuje se, abyste se předem seznámili s oficiálními webovými stránkami, kde najdete současné informace o cenách a rezervaci.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Standardní prohlídka Malta Dal Saflieni Hypogeum trvá přibližně 90 minut. Vzhledem k omezené kapacitě je počet návštěvníků na jednu skupinu omezený, což zaručuje intimní a klidnou atmosféru během prohlídky.

6. Musím mít na prohlídku Malta Dal Saflieni Hypogeum průvodce?
Ano, na prohlídce Malta Dal Saflieni Hypogeum je povinná přítomnost průvodce. Průvodci jsou zde proto, aby poskytli informace o historii, architektuře a významu tohoto místa.

7. Je Malta Dal Saflieni Hypogeum otevřený veřejnosti po celý rok?
Ano, Malta Dal Saflieni Hypogeum je obvykle otevřený veřejnosti celoročně. Nicméně, mohou existovat omezení vstupu kvůli údržbě nebo dalším důvodům, proto se doporučuje předem zjistit aktuální otevírací dobu.

8. Mohu vstoupit do Malta Dal Saflieni Hypogeum s dětmi?
Ano, Malta Dal Saflieni Hypogeum je vhodné pro návštěvu s dětmi. Nicméně, je důležité sledovat je a dodržovat pokyny průvodce, aby se zabránilo jakémukoli poškození nebo narušení tohoto historického místa.

9. Existují nějaká pravidla, která musím dodržovat během návštěvy Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Ano, existují pravidla, která musíte dodržovat během návštěvy Malta Dal Saflieni Hypogeum. Patří sem například zákaz fotografování, zakázání dotýkání zdí a artefaktů a dodržování ticha a klidu v průběhu prohlídky.

10. Kde mohu získat další informace o Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Další informace o Malta Dal Saflieni Hypogeum můžete získat na oficiálních webových stránkách nebo kontaktním centru, které poskytuje informace a rezervace.


Ubytování Malta Dal Saflieni Hypogeum


Malta je známá svou bohatou historií a unikátním kulturním dědictvím. Mezi jedno z nejzajímavějších míst, které lze na Maltě navštívit, patří Saflieni Hypogeum. Jedná se o podzemní komplex, který poskytuje fascinující pohled do minulosti a přitahuje tisíce turistů každý rok.

Saflieni Hypogeum bylo objeveno v roce 1902 během výstavby zaměřené na vytvoření nových domů na tomto místě. Tento podzemní komplex je umístěn v Paule na Maltě a je jedním z nejstarších podzemních staveb na světě. Jeho výstavba se datuje do období kolem 4000 př. n. l.

Hypogeum je rozdělen do tří úrovní, které obsahují různé místnosti a chodby. Nejhlubší úroveň se nachází 10 metrů pod zemí a je nejzajímavější částí celého komplexu. Zde se nachází překvapivě dobře zachovalá nekropole, která obsahuje kosterní pozůstatky přibližně 7000 lidí.

Jedním z nejzajímavějších prvků Hypogeum je jeho akustika. Místnosti jsou navrženy tak, aby vytvářely tiché odrazy zvuku, díky čemuž lze v těchto prostorách zažít úžasný zvukový zážitek. V minulosti se předpokládalo, že toto místo sloužilo jako chrám a bylo používáno k rituálním obřadům.

Kvůli velkému zájmu turistů je návštěva Saflieni Hypogeum velmi populární, ale zároveň omezená. Pouze omezený počet lidí může být v komplexu najednou, aby se minimalizovalo poškození a zachovala se jeho autenticita. Je proto nutné rezervovat si vstupenku s předstihem a připravit se na možnou frontu.

Vstupenky jsou k dispozici v Centru megalitických kultur v nedalekém muzeu v Paule. Dospělí i děti mohou navštívit Hypogeum, ale je důležité si uvědomit, že děti mladší 6 let nemohou vstoupit na samotnou nejhlubší úroveň.

Kromě návštěvy samej Hypogeum je na Maltě také možné najít různé ubytovací možnosti blízko tohoto fascinujícího místa. V blízkém okolí se nachází řada hotelů, penzionů a apartmánů, které umožňují snadný přístup k Hypogeum. Některá ubytování dokonce nabízejí organizované zájezdy do Hypogeum pro své hosty.

Navštívit Saflieni Hypogeum na Maltě je jistě vzrušující zážitek pro každého, kdo má zájem o historii a archeologii. Toto unikátní místo nabízí nezapomenutelný pohled do minulosti a umožňuje objevovat a prozkoumávat tisíce let starou historii Malty.


Dovolená Malta Dal Saflieni Hypogeum


Malta je jedno z mála míst na světě, kde se nachází jedinečné a fascinující místo – hypogeum v Dal Saflieni. Toto podzemní komplex se nachází v oblasti Paola, jen pár kilometrů od maltského hlavního města Valletty a je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě. Hypogeum v Dal Saflieni je také jedním z nejnavštěvovanějších míst v celé Maltě, a proto je dobré se zdejší návštěvy plánovat dopředu.

Hypogeum v Dal Saflieni, co to vlastně je?

Hypogeum v Dal Saflieni je podzemní komplex, který se nachází v kamenné skále. Je to jedno z největších nalezišť podobných charakteru na světě a bylo vybudováno mezi lety 3600 až 2500 př. n. l. Tento komplex se skládá ze tří úrovní a je velmi dobře zachovalý díky té skutečnosti, že byl dlouhou dobu zapomenut a ukrytý pod nánosy země.

Hypogeum v Dal Saflieni a jeho historie

Historie hypogeum v Dal Saflieni je velmi zajímavá. Tento komplex byl objeven náhodou v roce 1902, kdy místní dělníci při kopání základů objevili vstup do podzemních chodeb. Prozkoumání místa činí archeology velké potíže, jelikož není jasné, k čemu bylo toto místo používáno a kdo ho vlastně vystavěl. Trválo několik desetiletí, než bylo místo plně prozkoumáno a objeveny ostatky několika tisíců lidí.

Mnoho archeologů se shoduje na tom, že hypogeum v Dal Saflieni bylo místem, kde se odehrávaly náboženské obřady a rituály. Některé zestávající části komplexu, jako třeba velké množství podzemních kaplí, podporují tuto teorii. Je však stále mnoho věcí, které zůstávají neznámé.

Jak se dostat do hypogeum v Dal Saflieni

Kvůli velkému zájmu o toto místo je nutné svou návštěvu plánovat dopředu, a to nejlépe několik týdnů dopředu. Prohlídky hypogea jsou přístupné pouze na základě předchozí rezervace a není možné vstoupit do hypogea bez průvodce.

Prohlídky hypogea se provádějí v malé skupině a mají pevně stanovený časový harmonogram, takže je nutné být včas a dodržovat pokyny průvodce. Prohlídka hypogea trvá asi hodinu a je to velmi zajímavý zážitek, který Vám otevře oči nad mnohými neznámými obyčejmi dolomitického národa.

Pokud se chystáte navštívit Malta, nezapomeňte si rezervovat svoji návštěvu hypogea v Dal Saflieni dopředu. Bude to pro Vás jistě nezapomenutelný zážitek, který Vás přivede zpět v dávnou minulost a ukáže Vám, jakým způsobem žili naši předci před tisíci lety.


Počasí Malta Dal Saflieni Hypogeum


Malta je malý stát ležící na Středozemním moři, který je známý svým příjemným a teplým počasím po většinu roku. Jedním z nejznámějších turistických míst na Maltě je saflienské Hypogeum, což je podzemní komplex datující se z doby bronzové. Je to největší podzemní komplex tohoto druhu na světě a bylo zde nalezeno mnoho archeologických a historických artefaktů.

Pokud se chystáte navštívit tuto fascinující historickou lokalitu, je důležité se informovat o aktuálním počasí na Maltě. Vzhledem k tomu, že se nachází ve Středozemním moři, má Malta přímořské klima, což znamená teplé léto a mírné zimy. Letní teploty se často pohybují kolem 30 stupňů Celsia, což může být pro některé lidi velmi horké. Proto je důležité se připravit na horké letní dny, například se oblékat v lehkém oblečení, nosit sluneční brýle, klobouk a nezapomenout na opalovací krém.

Na druhou stranu zimy na Maltě jsou poměrně mírné s teplotami kolem 15 stupňů Celsia. I když nejsou tak teplé jako v létě, stále si můžete užít procházky po pláži nebo navštívit historické památky v příjemném počasí.

Je také důležité zmínit, že Malta může být občas ovlivněna silnými větry, zejména v zimě. Tyto větry jsou známé jako "sirocco" a mohou dosahovat rychlosti až 100 km/h. Pokud se chystáte navštívit saflienské Hypogeum během této doby, je vhodné se zeptat místních obyvatel na předpověď počasí a zjistit, zda jsou otevřené turistické atrakce ovlivněny těmito silnými větry.

Celkově vzato, Malta je skvělou destinací pro milovníky historie, architektury a teplého počasí. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit saflienské Hypogeum, je důležité sledovat předpověď počasí a zabalit se do vhodného oblečení, aby vám pobyt nebyl příliš nepříjemný. Ať už se jedná o horké léto nebo mírnou zimu, Malta nabízí bohatý kulturní a historický zážitek, který stojí za to objevit.


Letenka Malta Dal Saflieni Hypogeum


Letenka na Maltu: Jedinečný zážitek v Saflieni Hypogeum

Malta, malý ostrov ležící v Středozemním moři, je známá pro své krásné pláže, slunečné počasí a úchvatné historické památky. Mezi nejzajímavější místa, která stojí za návštěvu, patří Saflieni Hypogeum, které je považováno za jednu z nejcennějších archeologických lokalit na světě. Pokud hledáte jedinečný zážitek plný historie a mystiky, letenka na Maltu a návštěva Saflieni Hypogeum je pro vás ta pravá volba.

Saflieni Hypogeum je podzemní komplex v hlavním maltském městě Valletta. Bylo objeveno náhodou v roce 1902, kdy byla při stavbě domu objevena malá vstupní chodba. Dnes je to místo, které nás přenáší do neolitického období, které se datuje až do roku 4000 př.n.l. Hypogeum se skládá ze tří úrovní - dolní úroveň, střední úroveň a horní úroveň. Nejzajímavější částí je střední úroveň, která zahrnuje řadu soutěsek a mistrovsky vytesaných komor a oltářů. Velké množství lidských kostí, keramiky a dalších artefaktů zde bylo objeveno, což napomáhá historikům při rekonstrukci minulosti Malty.

Prohlídka Saflieni Hypogeum je nezapomenutelný zážitek. Omráčí vás úžasné výtvory lidských rukou, vytesané do křídy a měkkého vápence. Vydejte se na výlet do podzemí a objevte tajemný a tichý svět, který se skrývá pod maltskou zemí. Průvodci vás provedou komplexem a poskytnou vám podrobné informace o historii a významu tohoto místa.

Je důležité si uvědomit, že vstup do Saflieni Hypogeum je omezený a je nutné rezervovat si vstupenky předem. Letenka na Maltu a rezervace vstupenek vám zajistí, že se nedostanete o ojedinělý zážitek. Je také důležité dodržovat pravidla a respektovat kulturní dědictví, které zde bylo nalezeno. Prohlídka trvá přibližně hodinu a je jisté, že si ji budete pamatovat na celý život.

Pokud se rozhodnete zakoupit letenku na Maltu a navštívit Saflieni Hypogeum, čeká vás nejen archeologický poklad, ale také jedinečná příležitost prozkoumat další atrakce Malty. Návštěva hlavního města Valletty, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, stojí za to. Můžete se rozhlédnout po památkách, jako je slavný katedrála sv. Jana nebo Velkopřevorský palác, a ochutnat místní speciality ve špičkových restauracích. Malta je také rájem pro milovníky pláží, takže si můžete užít odpočinku na slunečných plážích a nechat se hýčkat teplým slunečním paprskem.

Ať už jste dobrodruhové, historici nebo prostě lidé, kteří hledají jedinečnou zkušenost, letenka na Maltu a návštěva Saflieni Hypogeum je pro vás tou pravou volbou. Připravte se na neuvěřitelný dojem, když se budete procházet podzemími starého světa a zjistíte, jak se naše dávné předky živili a co si představovali o potřebách duše. Buďte součástí tohoto neuvěřitelného dobrodružství a nezapomenutelného zážitku tím, že si naplánujete letenku na Maltu a Saflieni Hypogeum.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky