Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Malta Sliema

Počasí Malta Sliema


Malta je krásný ostrov nacházející se ve Středozemním moři, a její přímořské město Sliema nabízí nádherné počasí po celý rok. Klima je zde typicky středomořské, což znamená, že zde můžete očekávat horká léta a mírné zimy.

Léto trvá na Maltě od června do září a může být velmi horké a suché. Průměrná teplota v těchto měsících se pohybuje kolem 30°C a teplota moře se vyhřívá až na úžasných 25°C. Sluneční svit je zde intenzivní a sluneční paprsky se odrážejí od azurově modré vody. To dělá z pobytu na pláži nezbytnost pro každého návštěvníka.

Podzim na Maltě, konkrétně v Sliemě, je mírnější, ale stále teplý. Teploty se pohybují kolem 25°C a moře je stále dostatečně teplé na to, aby vám poskytlo ochlazení během horkého dne. Tento roční období je ideální pro procházky po ostrově, který je znám svou bohatou historií a krásnou přírodou.

Zima na Maltě je mírná a velmi příjemná. Teploty klesají na příjemných 15-20°C, takže stále můžete užívat venkovní aktivity. Moře je sice chladnější, ale stále dostatečně teplé na to, abyste si mohli zaplavat, pokud jste odvážlivci. V zimě můžete také zažít deštivější období, ale přesto je nadále příjemné počasí.

Jaro na Maltě je obdobím, kdy příroda začíná ožívat. Květiny kvetou a všechny rostliny získávají svou živou zeleň. Teploty se pohybují kolem 20-25°C a slunce stále příjemně hřeje. Moře opět nabývá na teplotě, což znamená, že se začíná sezóna plavání.

Celkově je počasí na Maltě, zejména v Sliemě, většinu roku velmi příjemné a slunečné. Jistě si užijete sluneční paprsky, krásné modré moře a teplé teploty. Buďte si však vědomi, že slunce je silné a je třeba si ochránit kůži. Chcete-li si užít plně svůj pobyt na Maltě, nezapomeňte vzít s sebou dostatek opalovacího krému, klobouk a pitnou vodu.

Pokud plánujete návštěvu Maltě a městu Sliema, nemusíte se bát špatného počasí. Ostrov nabízí nádherné slunečné dny a krásná příroda, která vás okouzlí. Ať už se rozhodnete jít na pláž, procházet se po městě nebo objevovat historická místa, jistě si užijete svůj pobyt na této slunné mediteránské destinaci.


Ubytování Malta Sliema


Malta je svými krásnými plážemi, historickými památkami a teplým počasím oblíbenou turistickou destinací. Pokud plánujete navštívit Maltu a přemýšlíte o ubytování, jednou z nejlepších možností je Sliema. Sliema je moderní přímořské město, které nabízí bohatý výběr ubytování pro každého cestovatele.

Sliema je ideálním výchozím bodem pro objevování krás Maltě. Město se nachází na východním pobřeží ostrova a je známé svými nádhernými plážemi a krystalicky čistou vodou Středozemního moře. Pláže v Sliemě jsou dobře vybavené a ideální pro dovolenou s rodinou nebo přáteli. Můžete si vychutnat sluneční paprsky na písčitých plážích nebo se vydat do vody na surfování, potápění nebo jízdu na paddleboardu.

Co se týče ubytování, Sliema nabízí velkou škálu možností. Zde najdete moderní hotely, luxusní apartmány a pěkné útulné penziony. Sliema je známý svými 5-hvězdičkovými hotely, které nabízejí luxusní pokoje s výhledem na moře, bazény, wellness centra a další luxusní vybavení. Pokud preferujete více nezávislý pobyt, můžete si pronajmout apartmán s plně vybavenou kuchyní a prostorným obývacím prostorem. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří si chtějí užít maximální pohodlí a volnost.

Sliema je také známá svou nákupní promenádou a bohatou nabídkou restaurací a kaváren. Po procházce po promenádě si můžete vychutnat lahodný oběd nebo nabrat energii ve stylové kavárně. Tato oblast je také bohatá na noční život. Po setmění můžete vyrazit do místních barů a klubů a zabavit se do rána.

Mnoho turistů se rovněž rozhodne ubytovat v Sliemě kvůli jeho výhodné poloze pro objevování okolních atrakcí. Město je dobře spojeno s Vallettou, hlavním městem Malty, a dalšími zajímavými místy, jako je přírodní rezervace Blue Grotto nebo historické město Mdina. Můžete si také rezervovat výlety lodí a vydat se na výlet po okolních ostrovech, jako je Comino nebo Gozo.

Zkrátka, Sliema je ideálním místem pro ubytování na Maltě. Nabízí bohaté možnosti ubytování pro každého cestovatele, krásné pláže, výbornou gastronomii a skvělou polohu pro objevování okolních atrakcí. Ať už jste na Maltu přijeli za dovolenou, romantickým útěkem nebo dobrodružnou dovolenou, Sliema vám nabídne vše, co potřebujete pro skvělý pobyt.


Letenka Malta Sliema


Malta je oblíbenou turistickou destinací, která leží v jižní Evropě v Středozemním moři. Mnoho lidí se rozhoduje pro cestu do Malty díky nádherným plážím, historickým památkám a skvělému počasí. Pokud hledáte nejlepší způsob, jak se dostat na Maltu, letenka na letiště Malta Sliema je ideálním řešením.

Letenky do Sliemy jsou k dispozici z mnoha měst napříč Evropou. Mnoho leteckých společností nabízí přímé lety na letiště Malta Sliema. Výhodou cesty letadlem je, že trvá pouhé několik hodin a umožňuje vám dorazit na ostrov v pohodlí a rychlosti.

V Sliemě může návštěvník najít nádherné pláže, kde si může užít slunce, moře a relaxaci. V této oblasti najdete také mnoho restaurací, barů a klubů, což z ní dělá skvělé místo pro večerní zábavu. Pokud máte rádi kulturu, můžete navštívit historické památky, jako například kostel sv. Patrice, který je jedním z nejstarších kostelů na Maltě.

Když bude mít váš let na Maltu Sliema přestup v jiném městě, můžete zvažovat také využití této příležitosti k návštěvě dalších evropských měst. Pro ochutnání francouzské kuchyně se můžete zastavit v Paříži, nebo si můžete prohlédnout historické památky v Římě nebo v Berlíně.

Při hledání letenek na Maltu Sliema je dobré být flexibilní v termínech vaší cesty. Letenky bývají často levnější v dobách mimo nejvyšší turistickou sezónu. Pokud tedy nemusíte cestovat v létě, můžete ušetřit nějaké peníze na letenkách.

Dalším tipem na úsporu peněz je hledání letenek v různých letenkách. Existuje mnoho webových stránek, kde můžete srovnávat ceny letenek a najít nejlevnější možnosti.

Letenka na letiště Malta Sliema je skvělou volbou pro každého, kdo hledá nezapomenutelnou dovolenou v Evropě. Pohodlně se dostanete na ostrov, kde si můžete užít slunce, pláže a spoustu zábavy. Nikdy nebylo snazší se dostat na Maltu, než s letenkou na letiště Malta Sliema.


Dovolená Malta Sliema


Malta je jednou z nejkrásnějších destinací pro dovolenou v Evropě a jedním z nejpopulárnějších turistických míst na Maltě je letovisko Sliema. Pro milovníky slunce, moře a kultury je toto ideální místo pro strávení dovolené plné zábavy a relaxace.

Sliema je přímořské letovisko ležící na východním pobřeží Malty, jen pár kilometrů od hlavního města Valletta. Má atraktivní polohu s nádherným výhledem na úžasné Středozemní moře a nabízí širokou škálu aktivit a možností pro turisty všech věkových kategorií.

Jedním z hlavních lákadel Sliemy jsou jeho pláže. Přestože Malta nemá dlouhé písečné pláže, najdete zde mnoho skalnatých pláží s pozoruhodnou přírodní krásou. Přímo v Sliemě se nachází populární pláž Tigne Point, která nabízí čisté vody a dokonalé podmínky pro opalování. Další blízké pláže, které stojí za návštěvu, jsou Balluta Bay a St. Julian's Bay.

Sliema je také známá svými vynikajícími obchody a nákupními centry. Při procházkách po hlavní promenádě The Strand si můžete vychutnat nákupy v buticích a obchodech s oblečením, módními doplňky, šperky a suvenýry. Nemusíte se bát, že byste se vyhladověli, protože Sliema je plné kaváren, restaurací a barů nabízejících autentickou maltskou kuchyni i mezinárodní speciality.

Pro ty, kteří mají rádi historii a kulturu, je nedaleké město Valletta povinnou zastávkou. Toto nádherné město, které je zaplněné historickými památkami a architekturou, bylo dokonce zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Můžete navštívit slavnou katedrálu sv. Jana nebo prozkoumat mnoho muzeí, které podrobněji představují bohatou historii Malty.

Sliema je také výborným výchozím bodem pro objevování ostatních míst Malty. Můžete se vydat na výlet do malebného přístavního města Marsaxlokk s jeho typickými barevnými rybářskými loděmi nebo navštívit krásné přírodní útvary jako Modrá jeskyně nebo Blatná zátoka. Na Maltě je také mnoho malebných vesniček, jako je Mdina, která je známá jako "tišší město" a nabízí pohled do minulosti s úzkými uličkami a impozantními historickými budovami.

Sliema nabízí také mnoho možností pro aktivní odpočinek. Můžete si pronajmout jachtu nebo katamaran a vyzkoušet si šnorchlování nebo potápění v krásném moři. Není to ale jediné, co můžete vyzkoušet - v okolí Sliemy najdete také cyklostezky, golfová hřiště a tenisové kurty.

Čeká na vás nezapomenutelná dovolená Malta Sliema plná slunce, historie, kultury a zábavy. Ať už plážovým lenošením, za nákupy nebo prozkoumáváním okolních krás, Sliema je skvělým výchozím bodem pro objevování toho, co Malta nabízí. Nechte se okouzlit tímto nádherným místem a zažijte unikátní dovolenou!


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Sliema


1. Jak se dostat z letiště na Maltě do Sliemy?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat z letiště na Maltě do Sliemy, je využít veřejnou dopravu. Můžete si vzít autobus číslo X2, který jezdí přímo do Sliemy. Existuje také možnost využít taxislužbu nebo pronajmout si auto.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Sliemy?
Odpověď: Sliema sice nemá přímo pláže, ale v blízkém okolí se nacházejí krásné pláže, kam se můžete dostat pohodlně autobusem nebo lodí. Mezi nejlepší pláže v okolí Sliemy patří St. George's Bay, Tigné Point, Qawra Point a St. Julian's Bay.

3. Jaká je obvyklá cena za jídlo a pití v restauracích v Sliemě?
Odpověď: Ceny jídel a pití v restauracích v Sliemě se mohou lišit, ale obecně platí, že středně cenové restaurace nabízejí hlavní chody za přibližně 10-20 eur. Levnější možnosti, jako jsou pouliční stánky a fast foody, nabízejí jídlo za nižší ceny.

4. Jaké jsou nejlepší místa k nákupům v Sliemě?
Odpověď: V Sliemě najdete mnoho obchodů a nákupních center. Oblíbeným místem pro nakupování je The Point Shopping Mall, které nabízí širokou škálu obchodů s oblečením, kosmetikou a elektronikou. Dalšími oblíbenými místy jsou Tigne Point a Tower Road, kde najdete také různé butiky a turistické obchody.

5. Jsou v Sliemě atrakce pro děti?
Odpověď: Ano, Sliema nabízí několik atrakcí pro děti. Jednou z možností je návštěva parku Barrakka Gardens, kde se děti mohou vyřádit na hřištích a vychutnat si krásný výhled na přístav. Dalšími možnostmi jsou návštěva Aquaparku nebo Oceanarium na sousedním ostrově Comino.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky