Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Malta Tarxien Temples

Počasí Malta Tarxien Temples


Malta je ostrovní země v jižní Evropě, která se pyšní krásným počasím, historickými památkami a úchvatnou přírodou. Kromě toho tu najdeme i zajímavé archeologické lokality, jako jsou Tarxien Temples.

Tarxien Temples se nachází v městečku Tarxien na jihovýchodním pobřeží Malty. Tyto templářské stavby pocházejí z doby kolem 3150 až 2500 před naším letopočtem a jsou považovány za nejvýznamnější megalitické svatyně na Maltě.

Jako megalitické konstrukce se Tarxien Temples skládají z obrovských kamenných bloků, které jsou naskládané na sebe, aby vytvořily oltáře, vchody, chodby a další prvky. Tyto kamenné bloky byly spojeny pomocí hliněné malty a štěrku.

Tarxien Temples jsou považovány za vynikající příklad prehistorické architektury a byly také zařazeny na seznam Světového dědictví UNESCO. Tyto starobylé stavby jsou fascinující jak historicky, tak i z hlediska architektonického.

Kromě toho, že Tarxien Temples jsou velmi turisticky atraktivní, nabízejí prehistorické lokality i úchvatné panoramata a nádherné počasí. Malta má středomořské klima s horkými, suchými léty a mírnými zimami, což z ní dělá skvělé místo k návštěvě pro milovníky slunce.

Léto na Maltě začíná v květnu a končí v říjnu. Průměrná teplota během tohoto období dosahuje 30°C a déšť je velmi vzácný. Naopak zima je suchá a mírná, s průměrnou teplotou kolem 15°C.

Pro návštěvu Tarxien Temples, ať už v létě nebo v zimě, se doporučuje pohodlné oblečení a dostatečné množství tekutin kvůli vysokým teplotám. Měli byste také vzít s sebou klobouk nebo kšiltovku a opalovací krém s vysokým ochranným faktorem.

V závěru lze říci, že návštěva Tarxien Temples na Maltě je skvělou příležitostí užít si krásného počasí a prohlédnout si jeden z nejvýznamnějších archeologických nálezů na světě. Ať už v létě či v zimě, Malta vás určitě nezklame svou krásou a historií.


Dovolená Malta Tarxien Temples


Dovolená na Maltě může nabídnout mnoho možností pro milovníky historie a kultury. Jedním z nejvýznamnějších míst k návštěvě jsou Tarxien Temples. Tyto starověké megalitické stavby jsou důkazem dávné minulosti a poskytují fascinující pohled do prehistorických dob.

Tarxien Temples jsou tvořeny čtyřmi obrovskými válcovými kameny, které jsou navzájem spojeny malými průchody a chodbami. Tyto kameny jsou pokryty různými křížovými vzory, spirálami a geometrickými tvary, které jsou považovány za posvátné. Tyto vzory pravděpodobně symbolizují různé rituály a náboženské praktiky, které se zde odehrávaly.

Stavby jsou datovány do období mezi 3600 - 2500 př. n. l., což znamená, že jsou staré více než 5000 let. Tyto stavby byly objeveny až v roce 1913 a od té doby se staly nejvýznamnějším archeologickým nalezištěm na Maltě. Tyto stavby jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO a jsou považovány za důležité místo pro studium prehistorického světa.

Během návštěvy Tarxien Temples si můžete prohlédnout nejen tyto obrovské kamenné stavby, ale také vykopávky v okolí, které přinášejí stále nové poznatky o životě v těchto časech. Tento komplex se skládá ze tří hlavních stavb, Tyto stavby jsou propojeny souborem zdí, schodišť a oltářů, které poskytují pohled na to, jak se prehistorické komunity modlili a obětovali.

Tarxien Temples se nacházejí ve městě Tarxien, což je menší město na jihu Malty. Toto místo je snadno dostupné z mnoha turistických letovisek na ostrově. Pokud hledáte více aktivit a zázemí, můžete se ubytovat v blízkém městě Valletta, které nabízí širokou škálu hotelů, apartmánů a dalšího ubytování.

Dovolená na Maltě je opravdu skvělou volbou pro ty, kteří se zajímají o historii, umění a kulturu. Tarxien Temples nabízejí fascinující pohled na jednu z nejstarších a nejzajímavějších částí maltské historie. Pokud tuto část ostrova navštívíte, budete mít příležitost poznat příběhy minulosti a podívat se do tajemného světa prehistorických lidí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Tarxien Temples


1. Jaké jsou Tarxienské chrámy na Maltě?
Tarxienské chrámy jsou komplexem neolitických megalitických struktur na Maltě. Jsou zde čtyři hlavní chrámy nazvané Tarxien East, Tarxien South, Tarxien West and Tarxien Central.

2. Jak se dostanu na Tarxienské chrámy?
Tarxienské chrámy se nacházejí ve městě Tarxien na Maltě. Nejbližší letiště je Maltézské mezinárodní letiště v Luqa. Z letiště je možné se dostat na autobusové nádraží v hlavním městě Valletta. Odtud je možné se dostat na Tarxienské chrámy autobusem číslo 81.

3. Kolik stojí vstupné na Tarxienské chrámy?
Vstupné na Tarxienské chrámy je 6 eur pro dospělé, 4,50 eur pro studenty a seniory a 3 eury pro děti (6-11 let).

4. Jak dlouho trvá prohlídka Tarxienských chrámů?
Prohlídka Tarxienských chrámů obvykle trvá asi 45 minut až hodinu.

5. Kdy byly Tarxienské chrámy postaveny?
Tarxienské chrámy byly postaveny kolem roku 3150 př. n. l. a jsou jednou z nejstarších známých ukázek megalitické architektury.

6. Co se nachází uvnitř Tarxienských chrámů?
Uvnitř Tarxienských chrámů můžete vidět kamenné stěny, oltáře, několik soch a reliéfů, které zachycují různé bohy a zvířata.

7. Jaké jsou otevírací hodiny Tarxienských chrámů?
Tarxienské chrámy jsou otevřeny od pondělí do neděle od 9:00 do 17:00.

8. Je nutné předem rezervovat vstupenky na Tarxienské chrámy?
Nerezervace vstupenek není nutná, ale může být vhodné v letních měsících a během turistické sezóny pro zajištění místa.

9. Mohu fotografovat uvnitř Tarxienských chrámů?
Fotografování uvnitř Tarxienských chrámů je povoleno.

10. Je povoleno jíst nebo pít uvnitř Tarxienských chrámů?
Pití a jídlo nejsou povolené uvnitř Tarxienských chrámů.


Letenka Malta Tarxien Temples


Památku Tarxien Temples na Maltě, která je považována za jednu z nejvýznamnějších starověkých struktur na ostrově, byste si neměli nechat ujít. Tyto starověké chrámy se nacházejí ve vesnici Tarxien, nedaleko Valletty, hlavního města Malty, a jsou důležitou součástí místní historie a kultury.

Tarxien Temples byly objeveny v roce 1913 a jsou datovány do doby kolem roku 3600 př. n. l., což z nich činí jedny z nejstarších megalitických chrámů na světě. Ve skutečnosti jsou starší než slavné pyramidy v Egyptě a Stonehenge v Anglii. Chrámů je celkem čtyři a jsou postaveny z obrovských hlavně vápencových bloků.

Každý z chrámů má svůj unikátní design a strukturu. Některé z nejvýraznějších prvků zahrnují kamenné bloky zdobené různými reliéfy, které představují rostliny, zvířata a různé geometrické tvary. Také zde najdeme četné kamenné nástěnné malby a sbírku soch bohů a bohyň spojených s maltézskou kulturou.

Tarxien Temples byly vybudovány jako náboženské místo, ale jejich přesný účel zůstává zahalen tajemstvím. Vzhledem k jejich velikosti a komplexnosti se předpokládá, že sloužily jako svatyně nebo místnosti pro rituální obřady spojené s bohové tohoto období a příští pohřby.

Navštívit Tarxien Temples je jedinečný zážitek, který umožňuje nahlédnout do života na Maltě před mnoha tisíci lety. Chrámům byl přidělen status světového dědictví UNESCO a jsou otevřeny veřejnosti, aby návštěvníci mohli objevovat tajemství a krásu tohoto historického místa.

Kromě těchto fascinujících památek si návštěvníci mohou prohlédnout i další zajímavé atrakce v okolí. Vesnice Tarxien sama o sobě nabízí malebné uličky a tradiční maltézskou atmosféru. V blízkosti se také nachází Hagar Qim, další starověký chrám, který stojí za návštěvu.

Pokud se rozhodnete navštívit Tarxien Temples, doporučuji vám si zakoupit letenku na Maltu co nejdříve, abyste si zajistili své místo. Letenky na Maltu lze snadno najít online a existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety z různých evropských destinací.

Po příletu na Maltu si můžete pronajmout auto nebo využít místní hromadnou dopravu k dosažení Tarxien Temples. Doporučuji vám si předem udělat plán, abyste mohli naplno využít času stráveného v tomto historickém místě.

Tarxien Temples nabízejí fascinující pohled do minulosti a dobrý pocit z toho, jak byli naši předkové schopni vybudovat tak monumentální a složité stavby. Navštěva tohoto místa je skvělou příležitostí k pochopení historie Malty a k obohacení vašeho cestovatelského zážitku.


Ubytování Malta Tarxien Temples


Na Maltě se nachází mnoho historických památek, které jsou oživují minulost této malebné země. Jednou takovou zajímavostí jsou Tarxienské megalitické chrámy. Tyto chrámy, datované do doby kolem roku 3150 př. n. l., jsou považovány za jednu z nejstarších předhistorických památek na světě.

Tarxien Temples se nacházejí v malém městečku Tarxien, které leží na jihu Malty. Chrám byl objeven v roce 1913 a následně zrekonstruován a zpřístupněn pro veřejnost. Tarxien Temples jsou jedinou položkou kulturního dědictví Maltézských ostrovů, která je zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Tento komplex se skládá ze čtyř megalitických chrámů, postavených ze vzácného vápencového kamene. Každý chrám je zdoben prastarými symboly a reliéfy, které dodávají tomuto místu zvláštní atmosféru a poutavost. Tarxien Temples patří mezi nejvýznamnější a nejlépe dochované předhistorické památky na Maltě.

Během návštěvy Tarxien Temples se návštěvníci mohou projít historickým parkem a obdivovat obrovské vápencové bloky, které byly použity na výstavbu chrámů. Jsou zde také vystaveny artefakty a zbytky nalezené během vykopávek, včetně keramiky, bronzových předmětů a soch.

Tarxien Temples původně sloužily jako místo kultu a rituálů. V současnosti se však místní obyvatelé snaží zachovávat tuto historickou památku jako turistickou atrakci, která přitahuje návštěvníky z celého světa. Návštěvníci mohou pořídit prohlídku s průvodcem, který poskytne podrobné informace o historii a významu těchto chrámů.

Tarxien Temples jsou ideálním místem pro ty, kteří mají zájem o historii a archeologii. Navštěvování tohoto místa dává možnost ponořit se do minulosti a pochopit kulturu a náboženství předků Malťanů. Je fascinující vidět, jak lidé před tisíci lety dokázali tyto monumentální stavby postavit pouze s pomocí primitivních nástrojů.

Pokud se rozhodnete navštívit Tarxien Temples, přijďte s otevřenou myslí a s chutí objevovat tajemství minulosti. Zároveň si užijte krásu maltské krajiny a okouzlující atmosféru tohoto místa. Tarxien Temples jsou nepochybně jednou z nejzajímavějších a nejstarších památek, které Malta nabízí, a stojí za to vložit čas a úsilí, abychom je mohli objevit a prozkoumat.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky