Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Maroko Hassan II Mosque

Nejčastější dotazy a odpovědi Maroko Hassan II Mosque


1. Jaká je adresa Hassan II Mosque v Maroku?
Odpověď: Hassan II Mosque se nachází na adrese Boulevard Sidi Mohammed Ben Abdallah, Casablanca, Maroko.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Hassan II Mosque?
Odpověď: Hassan II Mosque je otevřená pro veřejnost každý den od 9:00 do 15:00 hodin. (Může dojít k menším změnám v otevírací době v závislosti na sezóně a denních modlitebních časech.)

3. Jaká je výška minaretu Hassan II Mosque?
Odpověď: Minaret Hassan II Mosque měří 210 metrů a je nejvyšší minaret na světě.

4. Je nutné mít prohlídku k návštěvě Hassan II Mosque?
Odpověď: Ano, prohlídka je povinná a je nutné se zúčastnit oficiální prohlídky. Nezávislá návštěva není povolena.

5. Mohu fotografovat uvnitř Hassan II Mosque?
Odpověď: Ano, je povoleno fotografování uvnitř Hassan II Mosque s výjimkou modlitebních místností. V těchto místnostech je fotografování zakázáno.

6. Jak dlouho trvá prohlídka Hassan II Mosque?
Odpověď: Oficiální prohlídka trvá přibližně 1 hodinu.

7. Je nutné dodržovat nějaké oblečení při návštěvě Hassan II Mosque?
Odpověď: Ano, návštěvníci by měli dbát na slušné a skromné oblečení. Muži by měli mít dlouhé kalhoty a ženy by měly nosit dlouhé sukně nebo kalhoty a zakrývat ramena.

8. Mohou nevěřící osoby navštívit Hassan II Mosque?
Odpověď: Ano, nevěřícím osobám je povoleno navštívit Hassan II Mosque.

9. Jsou vstupné poplatky za návštěvu Hassan II Mosque?
Odpověď: Ano, existuje vstupné poplatek pro doroslé a děti. Ceny se mohou lišit v závislosti na státní příslušnosti a věku.

10. Jak dlouho trvala stavba Hassan II Mosque?
Odpověď: Stavba Hassan II Mosque trvala přibližně 7 let. Byla dokončena v roce 1993.


Dovolená Maroko Hassan II Mosque


Maroko je exotická země plná kultur a tradic. Pokud patříte mezi milovníky dobrodružství a rádi objevujete nová místa, určitě byste neměli vynechat návštěvu Hassan II Mosque.

Hassan II Mosque je jednou z největších mešit na světě a je považována za jedno z nejvýznamnějších děl marocké architektury. Byla postavena v roce 1993 na pobřeží Atlantského oceánu v Casablance, hlavním městě Maroka. Trvalo 7 let a více než 10 000 dělníků, aby se tento monumentální komplex dokončil.

Tento architektonický skvost je nádherným příkladem spojení tradičních islámských prvků s moderními technologiemi. Mešita je postavena na betonových pilířích postavených přímo na mořském dně, což zajišťuje stabilitu. Vnitřek mešity je zdoben množstvím kachlí, nádhernými mozaikami a skleněnými vitrážemi.

Hassan II Mosque je také jednou z největších mešit, která může pojmout až 25 000 věřících současně. Věřícím se nabízí jedinečná nabídka: obrovská kulatá modlitebna s otevřenou střechou, která umožňuje světlo slunce prosvítat do budovy.

Pro turisty nabízí tato budova fascinující prohlídky, buď s průvodcem nebo bez něj. Součástí prohlídky je návštěva nejmodernější madrasy v Maroku, knihovny a školy, kde se učí arabsky a korán. Též můžete navštevit Základní informační centrum, kde se dozvíte více o historii mešity a jejích stavitelů.

Budova se nachází v blízkosti přístavu a několik pěkných hotelů, což dělá z mešity i skvělé místo k pobytu během vaší dovolené. Pokud jste milovníkem nádherných památek a architektury, Hassan II Mosque ve vaší cestovní mapě rozhodně nesmí chybět.

Celkově lze říct, že Hassan II Mosque je mimořádná architektonická perla, kterou by každý turista měl navštívit. Mešita je nejen důležitou církevní stavbou, ale také symbolizuje hrdost Maroka na svou islámskou historii a bohatou kulturu. Určitě neváhejte a vydejte se na cestu do tohoto kouzelného místa!


Ubytování Maroko Hassan II Mosque


Hassan II Mosque je ikonická památka v Maroku, která je nejen důležitým náboženským centrem pro muslimy, ale také ideálním místem pro turisty, kteří se chtějí ponořit do bohaté historie a kultury této země. Ověnčená nádhernou architekturou a majestátním umístěním na pobřeží Atlantského oceánu, tato mešita nabízí nezapomenutelný zážitek návštěvníkům.

Nachází se v jednom z největších marockých měst - Casablance, Hassan II Mosque je velkolepé svědectví o marockém umění a řemeslné práci. Byla postavena v roce 1993 a její výstavba trvala více než šest let. Její rozměry jsou impozantní, s kapacitou až 25 000 lidí a je také jednou z největších mešit na světě.

Jedním z nejohromujících prvků této mešity je minaret, který se tyčí do výšky více než 200 metrů. Tento minaret je nejvyšším na světě a slouží jako orientační bod pro mořeplavce a boření čelních překážek při přistávání letadel na nedalekém mezinárodním letišti v Casablance. Každá strana minaretu je zdobena nádhernou keramikou a vyřezávanými dveřmi, které odkazují na tradiční marocký styl. Pro turisty, kteří se rozhodnou vydat na malý výlet do minaretu, je zde také vyhlídková plošina, odkud si mohou vychutnat nádherný výhled na město a oceán.

Dalším ohromujícím prvkem mešity je její interiér. Návštěvníci budou zaujati dekoracemi a detaily, které se nacházejí uvnitř mešity. Mramorovou podlahu pokrývá velký perský koberec ručně vyrobený stovkami marockých řemeslníků. Stropy jsou zdobeny mozaikami a dřevořezbami s arabskými vzory. Nejvíce neuvěřitelným prvkem je fontána obklopená několika sotva viditelnými skleněnými dlaždicemi, které se zdají být umístěny na mořském dně.

Hassan II Mosque také poskytuje ubytování pro turisty, kteří si přejí prozkoumat Casablancu a její okolí. Je zde luxusní hotel nabízející nejvyšší standardy pohostinství a pohodlí. Součástí hotelu je bazén, lázně, restaurace s tradiční marockou kuchyní a výhledem na moře. Toto ubytování je oblíbené nejen mezi turisty, ale také mezi světovými osobnostmi a celebrity, kteří si přejí zažít luxusní zážitek v kombinaci s historickou atmosférou.

Hassan II Mosque je neodmyslitelnou součástí návštěvy Maroka. Je to místo, které nabízí jak cestovatelům, tak věřícím nezapomenutelnou a obohacující zkušenost. Kombinace úžasné architektury a umístění na pobřeží Atlantského oceánu vytváří jedinečnou atmosféru, kterou si návštěvníci mohou užít každou chvíli pobytu v Casablance.


Letenka Maroko Hassan II Mosque


Hassanova mešita, také známá jako Hassan II Mosque, je jednou z nejvýznamnějších staveb v Maroku a jedním ze symbolů města Casablanca. Tato obrovská mešita je známá nejen svou impozantní architekturou, ale také svou důležitostí pro marockou muslimskou komunitu.

Hassanova mešita byla postavena na pobřeží Atlantského oceánu s cílem sloužit jako náboženské a kulturní centrum pro mnoho tisíc věřících. Mimo jiné byla tato stavba realizována za účelem oslavovat 60. výročí narozenin marockého krále Hassana II. Stavba, která má kapacitu až pro 25 tisíc lidí uvnitř a dalších 80 tisíc na venkovních nádvořích, byla dokončena v roce 1993.

Tato mešita je vybavena moderními technologickými vylepšeními. Například má podlahové topení, pohon oken a rolet přes hydraulické mechanismy a stropní osvětlení, které se ovládá přes automatický systém. Mešita je také vybavena největším minaretem na světě, který dosahuje výšky 210 metrů. Návštěvníci si mohou všimnout impozantní mozaiky, vyrobené ze zlata a mramoru, a také obrovský dresingový stůl, velký až 2000 m², který slouží jako prostor pro prostranství modliteb.

Jednou z nejzajímavějších vlastností mešity je její poloha - půl metru nad hladinou oceánu. Tato unikátní poloha umožňuje návštěvníkům pozorovat Atlantik a v okolí existuje i menší přístav, který slouží jako přístaviště pro rybářské lodě. Díky tomu, že je mešita otevřena pro veřejnost, mohou návštěvníci prozkoumat její krásy a zároveň obdivovat okolní krajinu.

Navštívení Hassanovy mešity je jedním z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Maroku. Návštěvníci mají možnost prozkoumat a obdivovat architekturu a design mešity, zhlédnout největší světový minaret a také se seznámit s marockou kulturou a náboženstvím. Mnoho turistů si také vybírá možnost účastnit se modliteb nebo dalších náboženských obřadů a tak si prohlédnout jedinečné zážitky v jednom z největších náboženských komplexů na světě.

Hassan II mešita je skvělým příkladem spojení tradiční marocké architektury a moderního inženýrství. Svým návštěvníkům nabízí jedinečný zážitek a hluboké pochopení marocké kultury a náboženství. Bez ohledu na náboženské pozadí je tato mešita nepochybně jedním z neuvěřitelně působivých a krásných míst, které stojí za to navštívit při cestě do Maroka.


Počasí Maroko Hassan II Mosque


Maroko je země, která je známá svou bohatou kulturou, úchvatnou architekturou a také různorodým počasím. Jednou z nejznámějších památek v Maroku je Hassan II Mosque, která se nachází v Casablance, největším městě této země. Tato mešita je známá nejen svou náboženskou funkcí, ale také svým unikátním designem a proměnlivým výhledem během různých počasí.

Hassan II mešita byla postavena v roce 1993 a stala se ikonickým symbolem Maroka. Její stavba trvala celkem sedm let a její dokonalost a síla jsou něco, čím je Maroko opravdu hrdé. Mešita byla pojmenována po marockém králi Hassanu II., který byl iniciátorem jejího vzniku.

Jedním z nejzajímavějších aspektů této mešity je její poloha přímo u oceánu Atlantiku. Díky tomuto umístění může být počasí kolem mešity velmi proměnlivé. Během teplých letních dnů je možné vidět sluneční paprsky osvětlující její bílou fasádu a odrážející se na oceánské hladině. Tento kontrast mezi modrou vodou oceánu a bílými zdmi mešity vytváří ohromující pohled, který je jedinečný pro tuto lokalitu. Návštěvníci se často obdivují kráse tohoto místa a fotí si nádherné fotografie.

Nicméně, počasí zde může být i proměnlivé a ne vždy je slunečno. Oceán může způsobit, že nad mešitou prolétá mlha nebo se zde tvoří oblaky. To poskytuje další vrstvu krásy a tajemství tomuto místu. Odrážející se sluneční paprsky přes rozbouřené moře a mlhoviny vytváří nezapomenutelné zážitky pro návštěvníky.

Dalším faktorem, který ovlivňuje počasí okolo Hassan II mešity, je silný severní vítr zvaný "alizee". Tento vítr často fouká z Atlantiku a může být dost silný, aby roztočil mlýnský kámen nacházející se na vrcholu minaretu mešity. I přestože je tento vítr někdy nepříjemný, dodává mešitě další dynamiku a zvýrazňuje její imponující moc.

Celkově vzato, počasí okolo Hassan II mešity je fascinující a změnlivé. Od slunečných dnů s oceánským výhledem až po zahalení mlhou nebo vliv silného větru, každé počasí poskytuje jedinečný zážitek pro návštěvníky. Bez ohledu na to, jaké je počasí, jisté je, že tato ikonická mešita vytváří magnetickou atraktivitu a nezapomenutelné dojmy u všech, kteří ji navštíví.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky