Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Marshallovy ostrovy Enewetak Island

Letenka Marshallovy ostrovy Enewetak Island


Marshallův souostroví, známé také jako Marshallovy ostrovy, je souhrnný název pro skupinu více než 1 000 ostrovů a korálových atolů, které se nacházejí v Tichém oceánu. Jedním z nejznámějších ostrovů tohoto souostroví je Enewetak Island, který má unikátní historii spojenou s jadernými testy.

Enewetak Island je atol nacházející se na západě centrálního souostroví Marshallových ostrovů. Tento malý ostrov je jedním z nejproblematičtějších míst na světě, když přijde na otázku jaderných testů. V období mezi roky 1948 a 1958 vykonávala vláda Spojených států na Enewetak Island sérii 67 jaderných testů.

Tyto testy měly za cíl testování jaderných zbraní, a to zvukem, výbuchem a radioaktivitou. Následkem těchto testů byl ovlivněn nejen ostrov samotný, ale i životní prostředí a obyvatelé. Výbuchy zanechaly obrovské krátery, kontaminovanou půdu i vodu a zvýšenou úroveň radioaktivity.

Po ukončení testů v roce 1958 se USA zavázaly k vyčistění ostrova Enewetak. Celý tento proces byl komplexní a náročný a trval až do roku 1980. Hotově byly celkem tři fáze vyčištění.

První fáze se zaměřila na odstranění nejvíce zamořených a s největšími důsledky zón. Bylo vykopáno 80 000 metrů krychlových zamořeného materiálu, včetně půdy z okolí kráterů. Poté byly zahrabány již neupravené krátery a zóny.

Druhá fáze se zaměřila na hluboké zavrtání a utěsnění kontaminovaného odpadu pod zem. Bylo vybudováno 30 hlubokých vrtů, do kterých byl uložen radioaktivní materiál. V některých případech byly využity již existující krátery.

V poslední fázi byly prováděny povrchové práce, založena byla nová půda a inovovány stavby. Nejodolnější plasty, betonové desky, deštníky a stromy byly použity k minimalizaci další kontaminace.

Dnes je Enewetak Island otevřený pro turisty, kteří mají zájem poznat tuto jedinečnou historii a vidět, jaký dopad měly jaderné testy na tento ostrov a jeho obyvatele. I přes všechen úsilí vyčištění stále existuje určitá míra radioaktivity, která může být zdraví škodlivá. Proto je nezbytné dodržovat pokyny a omezení stanovená na ostrově.

Enewetak Island svědčí o negativním dopadu jaderných testů na životní prostředí a ilustruje nutnost odpovědného a bezpečného zacházení s jaderným odpadem. Tento ostrov nám také připomíná, jak rozsáhlé a dlouhotrvající mohou být důsledky jediného a zdánlivě nevinného rozhodnutí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Marshallovy ostrovy Enewetak Island


1. Jak se dostanu na Marshallovy ostrovy?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště je na ostrově Majuro, kam pravidelně létají letadla ze Spojených států a Japonska. Poté je možné přesunout se na Enewetak Island lodí nebo letadlem.

2. Jsou Marshallovy ostrovy bezpečné pro turisty?
Odpověď: Marshallovy ostrovy jsou relativně bezpečné pro turisty, ale návštěvníci by měli být obezřetní a držet se vyznačených tras. Je důležité dodržovat zákony a tradice místních obyvatel.

3. Kde se dá ubytovat na Enewetak Island?
Odpověď: Na Enewetak Island není žádné komerční ubytování pro turisty. Většina lidí, kteří ostrov navštěvují, pobývají na ubytování pro zaměstnance vlády nebo soukromých firem.

4. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Marshallových ostrovů?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Marshallových ostrovů je od listopadu do dubna, kdy jsou teploty mírnější a vlhkost je nižší.

5. K jakým aktivitám se dá na Marshallových ostrovech věnovat?
Odpověď: Na Marshallových ostrovech lze podniknout potápěčské výlety, turistiku, poznávací exkurze a zažít místní kulturu.

6. Je na Marshallvých ostrovech bezplatné wifi připojení?
Odpověď: Neexistuje veřejná bezplatná WiFi, ale některé hotely a ubytování mohou nabízet bezplatné WiFi připojení svým hostům.

7. Jaké jsou nejlepší pláže na Enewetak Island?
Odpověď: Pláže na Enewetak Island jsou nádherné a nekonečné. Zvláště oblíbená je pláž Thule, vhodná k potápění, koupání a opalování.

8. Jaká je místní měna?
Odpověď: Místní měnu tvoří americký dolar.

9. Jsou Marshallovy ostrovy vhodné pro rodiny s dětmi?
Odpověď: Marshallovy ostrovy mohou být vhodné pro rodiny s dětmi, pokud jsou děti starší a mají zájem o potápění a poznávání místní kultury.

10. Jaké jsou sanitární podmínky?
Odpověď: Sanitární podmínky jsou na Marshallových ostrovech obecně dobré, ale je důležité dodržovat základní hygienické zásady, jako je časté mytí rukou a konzumace pouze pitné vody.


Ubytování Marshallovy ostrovy Enewetak Island


Marshallovy ostrovy jsou souostrovím ve středním Tichomoří, které se skládají z více než tisíce korálových ostrovů a atolů. Mezi nejznámější ostrovy patří Enewetak Island, který se nachází na západě souostroví. Tento ostrov se může pochlubit nejen krásnými plážemi a čistým mořem, ale také zajímavou historií a kulturou.

Enewetak Island je ostrov s rozlohou 5,85 km², který se nachází v západní části Marshallových ostrovů. Ostrov je obklopen křišťálově čistým mořem a pláže jsou porostlé palmami a kokosovými ořechy. Ostrov nemá pravidelné obyvatele, ale v minulosti sloužil jako vojenská základna USA a byl využíván pro jaderné testy. V současnosti je ostrov občas využíván pro turistické účely.

Na ostrově se nachází několik hotelů a ubytování je zajištěno v moderně vybavených apartmánech. Ty jsou plně zařízeny a mají vlastní kuchyňský kout, koupelnu a balkon s výhledem na moře. V hotelu je k dispozici také restaurace, která nabízí místní speciality a další jídla.

Navzdory jaderným testům se podmořský ekosystém kolem ostrova zotavil a je zde možné vidět různé druhy ryb, želv a dalších mořských tvorů. Kromě toho lze na ostrově navštívit muzeum, které připomíná jaderné testy a jeho dopad na obyvatele ostrova. Je zde také možné si pronajmout potápěčskou výbavu a prozkoumat křišťálově čisté vody.

Enewetak Island je exotické a malebné místo v Tichomoří, které stojí za to navštívit. Je zde možné si odpočinout na pláži, poznat unikátní kulturu a historii ostrova a prozkoumat podmořský svět. Pro milovníky přírody je to skvělé místo, kde lze vidět různé druhy ryb, želv a dalších mořských tvorů. Ostrov je skutečným rájem pro turisty, kteří se chtějí odpočinout a užít si tropické klima.


Počasí Marshallovy ostrovy Enewetak Island


Marshallovy ostrovy jsou tvořeny atoly, což jsou vápenaté útesy, které se vypínají z oceánu. Jedním z těchto atolů je také Enewetak Island, který se nachází v severním Pacifiku a patří k přírodním krásám tohoto regionu.

Enewetak Island je svým způsobem unikátním místem na planetě, nejen kvůli svému geografickému umístění, ale také kvůli jeho počasí. Ostrov se nachází v těsné blízkosti rovníku, což znamená, že zde panovala a stále panuje tropická klima. Tedy vysoké teploty a vlhkost v kombinaci se stálými dešti, které se vyskytují spíše v období od května do listopadu.

Lidé, kteří žijí na Enewetak Islandu musí proto odolávat vysokým teplotám a vlhkosti. Většina z nich se proto drží vodních sportů, jako je například surfování, potápění nebo šnorchlování, které umožňují ochladit se v mořské vodě.

V posledních letech se však počasí na Enewetak Islandu změnilo. Dochází zde k častým bouřím a tajfunům, což je způsobeno klimatickými změnami. Tyto bouře a tajfany mohou způsobit vysoké vlny, což znamená, že se musíme velmi opatrně chovat k moři a k jeho nebezpečím.

Vzhledem k tomu, že ostrov leží v blízkosti jaderné zkoušebny, také zpřísňuje vláda návštěvu ostrova a sem se mohou dostat pouze turisté s povolením.

Vychutnat si krásnou přírodu a poznat zajímavé lidi, kteří zde žijí, si tedy můžete na Enewetak Islandu. Vždy si ale pamatujte, že tento ostrov je velmi citlivý na změny počasí a vyžaduje pečlivé zacházení.


Dovolená Marshallovy ostrovy Enewetak Island


Marshallovy ostrovy se nacházejí v severní části Tichého oceánu, asi 3400 kilometrů jihovýchodně od Havaje. Mezi těmito ostrovy se nachází jedno z nejznámějších a nejmalebnějších míst v této oblasti - Enewetak Island.

Enewetak Island, známý také jako Eniwetok, je největším atolem v rámci Marshallových ostrovů. Tento atol se skládá z 40 korálových ostrovů, které obklopují velkou lagunu. Ostrovy jsou pokryty bílým pískem a obklopeny průzračnou tyrkysovou vodou, což dává celému místu nádech ráje.

Tato oblast je oblíbenou turistickou destinací díky krásnému podmořskému světu, který je snadno dostupný pro potápěče. Korálový útes kolem Enewetak Island je domovem rozmanitého mořského života, včetně různých druhů barevných rybek, korálů a mořských želv.

Návštěvníci mohou prozkoumat bohatý podmořský svět potápěním nebo šnorchlováním. Existuje také možnost prozkoumání vraků z druhé světové války, které jsou zatopeny v místních vodách. Tito vraky představují fascinující historickou památku a jsou oblíbenou atrakcí pro milovníky potápění.

Zatímco potápění je jednou z hlavních aktivit na Enewetak Island, návštěvníci si mohou také užívat sluneční koupání na krásných plážích. S vodou příjemně teplou po celý rok je to ideální místo pro odpočinek a relaxaci. Návštěvníci si mohou také vyzkoušet různé vodní sporty, jako je například jetsurfing, windsurfing nebo jachting.

Mimo vodních aktivit je tu na Enewetak Island také možnost procházek po ostrově a objevování jeho exotické vegetace a zvířat. Kromě toho existuje i možnost se seznámit s místní kulturou a tradicemi maršalského obyvatelstva.

Pro turisty, kteří plánují návštěvu Enewetak Island, je k dispozici několik ubytovacích možností, od luxusních resortů a bungalovů až po jednoduché plážové chatky. Není zde tak mnoho turistických struktur, což zajišťuje, že zdejší prostředí zůstává přírodní a nedotčené masovou turistikou.

Cesta na Enewetak Island může být trochu náročná, protože není přímo přístupná letadlem. Turisté musí nejprve letět do hlavního města Marshallových ostrovů, kterým je Majuro, a poté pokračovat na Enewetak ostrov lodi nebo soukromým letadlem.

Nicméně, pro ty, kdo jsou ochotni překonat menší obtíže, je návštěva Enewetak Island jedinečnou příležitostí zažít jedno z nejkrásnějších míst v Tichém oceánu. Od krásného podmořského světa po klidné pláže a překrásnou přírodu, Enewetak Island nabízí dovolenou jako žádná jiná.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky