Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mexiko Chiapas

Ubytování Mexiko Chiapas


Chiapas je jedním z nejjižnějších a nejrozmanitějších regionů Mexika. Jeho bohatá kultura, přírodní krása a historické památky lákají každý rok tisíce turistů. Pokud plánujete navštívit Chiapas, je důležité si zajistit vhodné ubytování, které vám umožní nejen pohodlně odpočinout, ale také si užít vše, co tento region nabízí.

Chiapas je známý svými koloniálními městy, jako je například San Cristóbal de las Casas. Pokud preferujete přítomnost historických památek, měli byste se rozhodnout pro ubytování v centru města, kde najdete mnoho malebných hotelů a hostinců, které vám poskytnou autentický zážitek. Tyto hotely se často nacházejí v historických budovách a připomínají koloniální éru.

Pro ty, kteří se chtějí raději ponořit do přírody Chiapas, je lepší volbou ubytování mimo město. V okolí San Cristóbal de las Casas najdete mnoho ekologických hotelů a resortů, které se nacházejí v nádherné horské krajině. Tyto hotely často nabízejí různé aktivity, jako je pěší turistika, horská kola nebo jízda na koni, díky kterým budete mít možnost prozkoumat okolní přírodu.

Dalším zajímavým místem pro ubytování je Palenque, známé pyramidy a archeologické naleziště. Kolem tohoto města najdete mnoho různých hotelů a resortů, které se nachází v tropickém pralese. Mnoho z těchto hotelů nabízí také pohodové bungalovy ve stylu malých domů, které jsou obklopeny zelení a poskytují velmi intimní a klidné prostředí.

Pokud preferujete pobyt u vody, doporučuje se navštívit pobřeží Pacifiku v blízkosti města Tapachula. Zde najdete velký výběr luxusních plážových resortů, které nabízejí pohodlné a relaxační ubytování. Tyto hotely často disponují vlastními plážemi, bazény a wellness centry, které poskytují možnost zcela se zde zrelaxovat a užít si tropického ráje.

Celkově lze říci, že Chiapas nabízí široký výběr ubytování, které vyhoví každému vkusu a preferencím. Bez ohledu na to, zda preferujete historické město, přírodní krásy nebo pláže, v tomto regionu najdete mnoho možností, které vám umožní zažít autentickou atmosféru a skvělou dovolenou. Nezapomeňte si vybrat ubytování předem, protože během turisticky rušných období se rychle zaplňuje.


Letenka Mexiko Chiapas


Mexiko je krásná země plná zajímavých míst, kde je co objevovat. Jedním z míst, které stojí za to navštívit, je Chiapas. Tato oblast se nachází v jihovýchodním Mexiku a nabízí mnoho kulturních a přírodních krás.

Jak se do Chiapas dostat? Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letadlem. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do města Tuxtla Gutiérrez, hlavního města Chiapas. Zde se můžete ubytovat v místních hotelech a začít objevovat krásy této oblasti.

Co můžete v Chiapas vidět? Jedním z největších zážitků v oblasti Chiapas je návštěva Národního parku Cañón del Sumidero, kde se můžete projíždět po řece a obdivovat impozantní kaňon. Dále je zde mnoho kulturních památek, včetně mayského města Palenque, které bylo vybudováno před tisíci lety a které je dodnes velmi dobře zachováno.

Dalšími zajímavými místy jsou města San Cristobal de las Casas a Tuxtla Gutiérrez, kde se můžete procházet po historických ulicích a podívat se na místní architekturu. V této oblasti se také nachází několik přírodních rezervací, včetně Biosférické rezervace El Triunfo a Montebello, kde se můžete projít po krásných ekosystémech.

Další aktivitou, kterou můžete v oblasti Chiapas podniknout, je návštěva mnoha místních trhů, kde si můžete zakoupit tradiční výrobky jako jsou koberce, šperky nebo místní produkty.

Pokud chcete zažít něco skutečně unikátního, určitě byste neměli vynechat návštěvu záchranářské stanice pro kočky v San Juan Chamula. Toto město je domovem tzv. kočičích lidí, kteří nosí zvířata s sebou po ulicích a místní kočky jsou pro ně velmi důležité.

V oblasti Chiapas je mnoho míst, která stojí za to navštívit, a pokud se rozhodnete na tuto letenku sáhnout, určitě nebudete litovat. Krásné města, přírodní krásy a mnoho kulturních památek jsou jen některými z mnoha věcí, které si můžete užít v tomto krásném koutu Mexika.


Dovolená Mexiko Chiapas


Dovolená v Mexiku: objevte krásy Chiapas

Mexiko je země bohatá na přírodní a historická poklady. Jedním z nejkrásnějších regionů, který stojí za návštěvu, je Chiapas. Tato horská oblast na jihu země nabírá na popularitě mezi cestovateli, a to díky svému rozmanitému prostředí, monumentálním horám, indiánským kulturám a bohaté biodiverzitě.

Přírodní krása Chiapasu je neuvěřitelná. Region je pokrytý hustými pralesy a deštnými lesy, v nichž žijí nespočetné druhy rostlin a zvířat. Nejznámějším přírodním úkazem je vodopád Agua Azul, který je sestaven z několika kaskád, které mají modro-azurovou barvu, díky kterému i dostal své jméno. Těsně vedle se nachází vodopád Misol-Há, jehož výška dosahuje až 35 metrů. Pro milovníky zvířat je tu národní park Montes Azules, který je domovem mnoha druhů živočichů, včetně jaguárů, tapírů a opic.

Chiapas je také bohatý na kulturní a historické památky. Mezi nejvýznamnější patří Mayové z Palenque. Ve starověkém městě Palenque můžete vidět impozantní a velmi dobře dochované pyramidy, chrámy a paláce. Tato archeologická lokalita je jednou z nejvýznamnějších ve střední Americe a byla prohlášena za světové dědictví UNESCO. Dále se můžete vydat do města San Cristóbal de las Casas, které je známé svými koloniálními budovami, barevnými ulicemi a trhy. Toto město je také výchozím bodem pro návštěvu indiánských vesnic, kde můžete poznat život a kulturu domorodých obyvatel.

Pokud jde o gastronomii, Chiapas nabízí mnoho lahůdek. Mezi nejtypičtější pokrmy patří tamales, klasické mexické jídlo složené z nádivky zabalené do kukuřičných lístků a pečené nebo vařené, nebo pozole, které je hustá polévka z masa s kukuřicí, zelím a různými kořením.

Ať už se rádi procházíte přírodou, milujete historii, nebo obdivujete pestré kultury, Chiapas je tou správnou destinací pro vaši dovolenou v Mexiku. Od deštných pralesů a vodopádů po zbytky starověkých mayských měst, tato oblast nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a pohledy, které nejde popsat slovy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Chiapas


Mexiko Chiapas je jednou z nejjižnějších a nejlidnatějších mexických států. Zde jsou některé z nejčastějších dotazů týkajících se tohoto regionu a odpovědi na ně:

1. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Chiapasu?
- Mezi nejznámější atrakce patří Mayapán, Palenque, Agua Azul, San Cristóbal de las Casas, Sumidero Canyon a Chiapa de Corzo.

2. Jak se dostanu do Chiapasu?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Chiapasu, je letecky přistáváním na mezinárodním letišti v Tuxtla Gutiérrez, které slouží jako vstupní brána do státu. Do Chiapasu lze také přijet autobusem nebo autem z jiných částí Mexika.

3. Jaké jsou hlavní jazyky mluvené v Chiapasu?
- Hlavním jazykem mluveným v Chiapasu je španělština. Nicméně mezi indiánskými komunitami se běžně používají předkolumbovské jazyky, jako je tzotzil, tzeltal a chol.

4. Jaké je klima v Chiapasu?
- Chiapas má tropické podnebí, s mírnějšími teplotami v horských oblastech. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25 °C, ale v extrémně horkých mesících (červen až srpen) může teplota stoupat až na 40 °C.

5. Jaký je hlavními odvětvími ekonomiky v Chiapasu?
- Hlavními odvětvími ekonomiky jsou zemědělství, pěstování kávy a cukrové třtiny, těžba ropy a dalších nerostných surovin, turistický průmysl a ruční výroba místních řemesel.

6. Které indiánské komunity jsou v Chiapasu nejvíce známé?
- V Chiapasu žijí různé indiánské komunity, ale nejznámější jsou Maya-Tzotzil, Maya-Tzeltal a Maya-Chol.

7. Je v Chiapasu bezpečno pro turisty?
- Mexiko jako celek má některé bezpečnostní problémy a Chiapas není výjimkou. Je důležité dodržovat obecná bezpečnostní opatření, jako je cestování ve skupině, vyhýbání se odlehlým oblastem a informování se o aktuálních zprávách o bezpečnosti.

8. Kde mohu najít tradiční chiapaská jídla?
- Tradiční chiapaská jídla lze najít v místních restauracích, na trzích a v místních komunitách. Některé z nejznámějších jídel zahrnují chalupas, tamales, pozole a indiánské speciality, jako je cocido chiapaneco.

9. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Chiapasu?
- Nejlepší čas na návštěvu Chiapasu je v období od listopadu do dubna, kdy je počasí stále slunečné a teploty jsou příjemné. V tomto období se také konají místní festivaly a oslavy, které stojí za zhlédnutí.

10. Jaké jsou národní parky v Chiapasu?
- V Chiapasu se nachází několik národních parků, včetně Sumidero Canyon National Park, Lagunas de Montebello National Park, El Triunfo Biosphere Reserve a Palenque National Park. Každý z těchto parků nabízí jedinečné přírodní scenérie a ochranu řady druhů flóry a fauny.


Počasí Mexiko Chiapas


Mexiko Chiapas se nachází na jihozápadě Mexika a je nejjižnějším státem v zemi. Je to oblast s nádhernými horami, tropickým deštným pralesem, řekami a jezery. Navíc je Chiapas do značné míry ovlivněn přílivem vody a vzdušného proudu z severního Pacifiku a Karibiku.

Počasí v Chiapasu se tak vyznačuje vysokou vlhkostí a tropickým klimatem. Teploty se pohybují v průměru od 20 až 30 ° Celzia. V oblastech, kde převažují hory, se může teplota v noci snížit až k 10 ° C.

Deštivá sezóna v Chiapasu začíná v květnu a končí v říjnu. Průměrný roční úhrn srážek se pohybuje kolem 2 500 mm, avšak v některých oblastech to může být až 5 000 mm ročně. Nejvíce srážek bývá na východě Chiapasu. A právě v této době mohou být krajiny Chiapasu úchvatně krásné. Lesy a horská údolí jsou plné živých barev s celou řadou květin, které kvetou na jaře a v létě.

I přesto, že jsou léta v Chiapasu extrémně vlhká, se zde nachází řada míst, které jsou stále významnými turistickými destinacemi. Města San Cristobal de las Casas a Tuxtla Gutierrez jsou mezi turisty velmi populární díky své bohaté historii, kulturním artefaktům a nádherné přírodě.

Další turistickou atrakcí Chiapasu je proslulá mezoamerická archeologická lokalita palenque, která se nachází na jihu státu. Je to bývalé město Mayů a je známé kvůli svým monumentálním stavbám a malbám, které se nacházejí uvnitř jejich paláců.

Celkově lze říci, že počasí v Chiapasu může být velmi proměnlivé, ale stále se jedná o krásné místo k návštěvě. Pokud se chcete vyhnout dešti, nejlepší dobou k návštěvě je od listopadu do dubna. Nicméně, pokud se chcete potopit do krásy tropického deštného lesa a obdivovat úchvatné vodopády, pak může být návštěva v deštné sezóně v Chiapasu pro vás to pravé.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky