Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mexiko Puerto Escondido

Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Puerto Escondido


1. Jaké letiště je nejlepší pro přílet do Puerto Escondido v Mexiku?
Nejlepší letiště pro přílet do Puerto Escondido je Letiště Puerto Escondido (PXM), které se nachází zhruba 5 kilometrů od centra města.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Puerto Escondido v Mexiku?
Nejlepší doba k návštěvě Puerto Escondido je od prosince do dubna, kdy panuje suché a slunečné počasí.

3. Kde mohu najít nejlepší pláže v Puerto Escondido?
Mezi nejlepší pláže v Puerto Escondido patří Zicatela, Carrizalillo a Bacocho.

4. Které aktivity jsou v Puerto Escondido nejlepší?
Mezi nejoblíbenější aktivity v Puerto Escondido patří surfování, potápění, rybaření, toulavé výlety a ochutnávání místní kuchyně.

5. Kde se nachází nejlepší hotely v Puerto Escondido?
Nejlepší hotely v Puerto Escondido se nachází převážně v okolí pláže Zicatela a Carrizalillo, stejně jako v centru města.

6. Jaké jsou místní speciality v gastronomii v Puerto Escondido?
Mezi místní speciality v gastronomii v Puerto Escondido patří čerstvé mořské plody, tacos, pozole (polévka z kukuřičného chleba), tlayudas (kukuřičné placky) a vynikající místní káva.

7. Které kulturní akce nebo festivaly probíhají v Puerto Escondido?
Mezi nejvýznamnější kulturní akce a festivaly v Puerto Escondido patří Carnaval, Día de los Muertos (Den mrtvých), Gastronomický festival a Mezinárodní festival filmu.

8. Jak se nejlépe přepravovat v Puerto Escondido?
Nejlepší způsob, jak se přepravovat v Puerto Escondido, je pomocí taxíků a mototaxi nebo pronájem automobilu nebo skútru.

9. Kde se dá nejlépe nakupovat v Puerto Escondido?
Nejlepší místa k nakupování v Puerto Escondido jsou trhy a obchody v centru města a na pláži Zicatela.

10. Je v Puerto Escondido bezpečno cestovat?
Ano, Puerto Escondido je obecně bezpečné místo pro cestování, ale jako v jiných turistických destinacích byste neměli nechávat své věci bez dozoru nebo ukazovat své bohatství v příliš velké míře.


Ubytování Mexiko Puerto Escondido


Pokud hledáte místo, kde si užít slunce, moře a krásnou pláž, Mexiko Puerto Escondido by mohlo být pro vás tou správnou volbou. Leží na pobřeží Tichomoří v mexickém státě Oaxaca a je znám jako surfařský ráj. Pokud sem zamíříte, budete moci vyzkoušet některé z těch nejlepších surfových pláží v Mexiku, ale stejně tak zde najdete i mnoho dalších aktivit pod sluncem.

Co se týče ubytování v Puerto Escondido, máte na výběr z různých možností. Zřejmě nejjednodušší a nejlevnější volbou je ubytování v hostelu. Tyto vám nabízejí příležitost vyspat se spolu s dalšími cestovateli a také se seznámit s novými lidmi. Hostely se v Puerto Escondido nacházejí ve velkém množství, takže si můžete vybírat mezi různě velkými a cenově dostupnými možnostmi.

Pokud byste raději měli svůj vlastní soukromí, tak nebudete muset hledat dlouho a možnosti budou stále velice cenově dostupné. Kromě hostelu nabízí Puerto Escondido řadu rodinných penzionů a menších rezidencí, kde byste mohli být ubytováni. Tyto možnosti jsou o něco dražší než hostel, ale stále cenově přístupné pro cestovatele s omezeným rozpočtem.

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se podívat po plážových hotelech, které nabízí nejen krásné pokoje a vybavení, ale i úžasné výhledy na moře. Cenově to však může být výrazně nákladnější, než v předchozích případech.

Hledání ubytování v Mexiku Puerto Escondido není obtížné a záleží jen na tom, jaký druh ubytování a jakou úroveň komfortu si přejete. Město nabízí skvělé možnosti pro každého, takže si určitě vyberete to, co bude splňovat vaše požadavky a rovněž bude cenově dostupné.

A až se ubytujete, můžete se vrhnout na zkoumání krásných pláží, navštívit surfařské školy a vyzkoušet si surfování. Pokud byste se chtěli vzdát sportů pod širým nebem, můžete se projít městem a ochutnat tradiční mexická jídla v místních restauracích. Užijte si svůj pobyt v Mexiku Puerto Escondido a nechte se unášet chybějícími západky slunce nad Tichomořím.


Počasí Mexiko Puerto Escondido


Puerto Escondido: Mexický ráj s neuvěřitelným počasím

Mexiko je země, která je proslulá svým teplým a slunečným počasím, a Puerto Escondido je jedno z míst, které si užívá tohoto tropického podnebí naplno. Město leží na pobřeží Tichého oceánu a je známé svými krásnými plážemi, vlnami pro surfování a bohatým životem pod vodou.

Celoročně slunečně

Jedním z největších lákadel Puerto Escondido je jeho celoroční slunečné počasí. Díky své poloze v jižní části země, blízko rovníku, je zde vyšší intenzita slunečního záření a teploty se pohybují v rozmezí od 25°C do 35°C. Pro milovníky pláže je to skutečný ráj.

Většina dní v Puerto Escondido je slunečná a suchá, což umožňuje turistům a místním obyvatelům užívat si vodních aktivit, jako je surfování, plavání a potápění, po celý rok. Zvláště surfaři mají v Puerto Escondido své oblíbené místo na světě - oblouky vln zajišťují nezapomenutelné jízdy na prkně.

Dešťové období

Nicméně, jako většina tropických destinací, i v Puerto Escondido existuje období s vyššími srážkami. Období dešťů trvá od května do října, přičemž srážky dosahují maxima v červenci. To neznamená, že je zde neustálý déšť, ale občas se může vyskytnout silná bouřka. Tyto srážky jsou však důležité pro udržení nádherné zelené vegetace kolem města.

Během dešťového období se teploty mírně ochlazují a pohybují se mezi 20°C a 30°C. I přesto je však moře dostatečně teplé na to, aby bylo příjemné se do něj ponořit. To znamená, že i během tohoto období si můžete plnohodnotně užívat pláže a moře.

Bez ohledu na období, ve kterém se rozhodnete navštívit Puerto Escondido, můžete se těšit na hojnost slunce, teplé teploty a nádherné pobřeží. Pouze se doporučuje sledovat předpověď počasí a přizpůsobit své aktivity podle místních podmínek.

Na výlet do Puerto Escondido si zabalte plavky, opalovací krém a nezapomeňte si polarizované brýle - budete je potřebovat při obdivování zářivě modrého nebe a tyrkysově modrého moře.

Pokud se chystáte na dovolenou v Mexiku, nezapomeňte svůj seznam destinací rozšířit o Puerto Escondido. Toto malebné město vás okouzlí svou krásou a fantastickým počasím, které vám umožní vychutnat si všechny radovánky, jaké plážová destinace mohou poskytnout.


Dovolená Mexiko Puerto Escondido


Puerto Escondido: Rajská destinace pro dovolenou v Mexiku

Mexiko je známé svou bohatou historií, ohromujícími památkami a kulturou. Ale tato země nabízí také něco pro milovníky pláží a surfování - Puerto Escondido. Toto malebné pobřežní město je jedním z nejlepších míst v Mexiku pro relaxaci, dobrodružství a prozkoumávání.

Nacházející se na pacifickém pobřeží Mexika, Puerto Escondido je rájem pro milovníky vodních aktivit. Především je známé pro své fantastické vlny, které jsou ideální pro surfování. Zkušení surfaři již dlouho tuto destinaci objevili a získali si její pověst. Zde se konají i mezinárodní surfařské soutěže, které přitahují desítky profesionálních surfařů z celého světa.

Ale nenechte se zmást, Puerto Escondido není pouze pro surfaře. V jeho okolí najdete mnoho dalších pláží, které lákají turisty, nejen ze svou krásou, ale také možnostmi pro další vodní aktivity. Můžete si pronajmout kajak, jít na šnorchlování nebo se věnovat rybaření. Pokud se rozhodnete pro šnorchlování, můžete objevit úžasný korálový útes a prozkoumat fascinující podvodní svět, který Puerto Escondido nabízí.

Město samo o sobě je malebné, s autentickým mexickým charakterem. Naleznete zde tradiční trhy, kde se prodávají čerstvé ovoce a zelenina a také místní umělecké řemesla. Můžete si koupit nějaké vybavení pro surfování a naučit se základní dovednosti od místních instruktorů. Pokud hledáte něco k jídlu, máte na výběr mezi mnoha restauracemi, které nabízí tradiční mexickou kuchyni. Zde si můžete vychutnat delikátní tacos nebo čerstvé ryby a mořské plody.

Pokud hledáte trochu dobrodružství, necelých 40 kilometrů od Puerto Escondido se nachází národní park Laguna de Manialtepec. Tato laguna je domovem unikátního ekosystému s mnoha druhy zvířat a rostlin. Zde můžete provést noční plavbu a pozorovat světlo planktonu, který osvětluje temnou vodní hladinu. Tato neuvěřitelná zkušenost je určitě něco, co byste neměli v Puerto Escondido vynechat.

Celkově vzato, Puerto Escondido je ideální destinací pro ty, kteří hledají odpočinek na pláži, ale také pro ty, kteří touží po dobrodružství a nových zážitcích. Toto pobřežní město v Mexiku nabízí nádherné pláže, perfektní vlny pro surfování a mnoho dalších aktivit pro zábavu celé rodiny. Pokud se chystáte na dovolenou do Mexika, nezapomeňte zahrnout Puerto Escondido na seznam must-see míst!


Letenka Mexiko Puerto Escondido


Letět do Mexika na dovolenou je sen mnoha lidí. Zvláště oblíbené jsou destinace, které leží na pobřeží a nabízejí nádherné pláže, jako je Puerto Escondido v Oaxace. Tento malý přístavní město leží na jihozápadním pobřeží Mexika a je oblíbenou destinací surfařů, ale také vyznavačů alternativního stylu života.

Pokud byste chtěli navštívit Puerto Escondido, nebudete mít problém najít z Prahy letenku. Můžete se rozhodnout pro přímý let od českých leteckých společností nebo vybrat spojení s přestupem. Z Prahy je nejpraktičtější letět do Ciudad de Mexico, největšího města Mexika, kde si můžete prohlédnout mnoho kulturních památek a poznejete život v této rozmanité metropoli. Po návštěvě mexico city můžete pak pokračovat na samotné Puerto Escondido.

Z Ciudad de Mexico se můžete do Puerto Escondido dostat nejlepše letecky. Cesta trvá zhruba 1,5 hodiny a spojení nabízí letecké společnosti jako je Aeromar, Interjet nebo Volaris. Ceny letenek se pohybují v rozmezí od 3 000 Kč do 10 000 Kč, v závislosti na termínu, počtu přestupů a výběru letecké společnosti.

Jakmile dorazíte do Puerto Escondido, oceníte, že nemusíte cestovat dlouho do své vybrané ubytovny, neboť letiště se nachází jen několik kilometrů od centra. Město je poměrně malé, nicméně nabízí mnoho aktivit a zážitků, které si můžete vychutnat. Kromě surfování na některých z nejlepších surf spotů v Mexiku (například na Zicatela pláži) můžete navštívit též zdejší hippie tržiště, kde nakoupíte originální ručně vyráběné zboží.

Pokud budete chtít navštívit sousední pobřeží, můžete si pronajmout auto nebo motocykl, ale pokud nejste zrovna zkušený řidič v Mexiku, je lepší se přidat do některé ze skupin turistů a nechat se vést zkušeným průvodcem.

Letenka do Puerto Escondido je určitě investicí do nezapomenutelné dovolené. Jestliže toužíte po surfování na nejlepších plážích Mexika, zažijete zde nádherné západy slunce, ochutnáte zdejší pokrmy a zároveň se podíváte do života těchto vášnivých surfařů a alternativců. Do Puerto Escondido se vyplatí zajet a poznat tuto malebnou destinaci s nezaměnitelnou atmosférou, kde si užijete klidné atmosféry i peckové zážitky.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky