Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mjanmarsko (Barma) Bagan

Počasí Mjanmarsko (Barma) Bagan


Bagan, nacházející se v centru Myanmaru (dříve Barma), je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů tohoto zeměpisného regionu a láká návštěvníky ze všech koutů světa. S jeho více než tisíci chrámy a pagodami, které se rozkládají na ploše více než 40 kilometrů čtverečních, je Bagan překrásné místo k nalezení harmonie a k relaxaci.

Pokud se tedy chystáte navštívit Bagan, je dobré vědět, jaké počasí zde panuje. Bagan leží v monzunovém pásmu a pocítíte zde typické klima jihovýchodní Asie, s vysokou vlhkostí a vysokými teplotami po většinu roku.

Nejvhodnější období pro návštěvu Baganu je období mezi listopadem a únoru, kdy jsou teploty mírné a příjemné. Denní teploty se zde pohybují od 25 do 30 stupňů Celsia a v noci klesají na 15 - 20 stupňů Celsia. Toto období také nabízí nejlepší podmínky pro průzkum Baganu a jeho památek, ať už pěšky nebo na kole.

Od března do května nastupuje horké období, kdy teploty dosahují až 40 stupňů Celsia, což může být pro mnoho turistů příliš náročné. V měsících června až září se naopak setkáte s obdobím dešťů a monzunových bouří. Na druhou stranu, tato doba je dobrá pro cestování s nižšími náklady a pro fotografy, kteří mohou zachytit krásné scenérie tvořené blesky a tmavými mračny nad pagodami.

Při plánování výletu do Baganu je tedy nutné zvážit počasí v tomto regionu. Pokud hledáte mírné a příjemné klima, nebojte se cestovat mezi listopadem a únoru. Pokud chcete ušetřit na ceně a nevadí vám horké počasí, cestujte v březnu až květnu. A pokud jste ochotni riskovat vlhkost a deště, zkuste cestovat v období od června do září. Nicméně, nezávisle na počasí, Bagan vás určitě okouzlí svou nádhernou historií a krásou.


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Bagan


Mjanmarsko, dříve známé také jako Barma, je jedním z nejžádanějších turistických cílů v jihovýchodní Asii. Jedno z nejvíce fascinujících míst, které tato země nabízí, je Bagan. Tento mystický region je domovem tisíců starověkých chrámů a stupňů, které vytvářejí jedinečnou a kouzelnou krajinu.

Bagan, který se nachází na území Barmy na břehu řeky Ayeyarwady, byl kdysi hlavním městem království Pagan, které bylo založeno v 9. století. Během svého vrcholu v 11. a 13. století bylo město domovem přibližně 4 400 buddhistických chrámů. I když se z původního počtu zachovalo méně než 2 000 chrámů, stále je to neuvěřitelně rozsáhlé a vzrušující místo k prozkoumání.

Dovolená v Baganu začíná obvykle procházkou po archeologické zóně, která je zařazena na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete se projít mezi chrámy a zažít magii a duchovní sílu tohoto místa. Mezi nejvýznamnější chrámy patří Ananda Temple, Dhammayangyi Temple, Thatbyinnyu Temple a Shwezigon Pagoda.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete si zapůjčit kolo a projet se mezi chrámy. Cyklistická trasa je skvělý způsob, jak objevit skryté a méně navštěvované chrámy a získat jedinečný pohled na život tamních obyvatel. Existují také možnosti pro jízdu na horkovzdušných balónech nad Baganem, což je nezapomenutelný zážitek, který vám poskytne panoramatický výhled na celý region.

Vedle archeologické zóny je v Baganu také mnoho vesnic, které stojí za návštěvu. Můžete se vydat na tradiční trh ve vesnici Nyaung U, kde můžete ochutnat místní speciality a nakoupit si suvenýry. Ve vesnici Minnanthu pak můžete pozorovat alespoň jeden z mnoha zdejších chrámů z posvátné hory, která je domovem mnoha meditujících mnichů.

Pokud máte rádi romantiku, doporučuje se navštívit Bagan během západu slunce. Zatímco slunce pomalu zapadá za horizont, chrámy a stupně se zbarvují do zlatavého odstínu. Tento okamžik je magický a přenese vás do jiného světa.

Dovolená v Baganu je také neodmyslitelně spojena s místní kulturou. Místní lidé jsou velmi přátelští a vstřícní a rádi vám ukáží jejich každodenní život. Můžete navštívit tradiční řemeslné dílny, kde se vyrábí místní rukodělné výrobky, jako jsou hedvábí a bambusové výrobky. Je rovněž zajímavé navštívit místní kláštery a zúčastnit se buddhistických obřadů.

Mjanmarsko (Barma) a zejména Bagan jsou tedy perfektní destinace pro dovolenou pro ty, kteří hledají kombinaci historie, kultury a přírodního krásy. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh, milovník kultury nebo prostě cestovatel, Bagan vám nabízí jedinečný zážitek, který vám zůstane v paměti navždy.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Bagan


Bagan je historické město v Mjanmarsku (Barma), které je známé svými ohromujícími chrámy a pagodami. Toto místo, ležící na řece Iravádí, je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v zemi, a proto se sem často cestuje z celého světa.

Pokud se rozhodnete navštívit Bagan, musíte nejprve získat letenku do hlavního města Mjanmarska, Yangu. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí pravidelné lety do města z různých koutů světa. Mezinárodní letiště v Yangonu je moderní a dobře propojené s ostatními částmi světa.

Po příletu do Yangu je nejlepší způsob, jak se dostat do Bagánu, tak dát přednost leteckému spojení. Existují různé letecké společnosti, které nabízejí lety do letiště v Nyaun U, které je nejbližší letiště k Baganu. Let trvá přibližně hodinu a letadla jsou pohodlná a dobře vybavená.

Poté, co přistáte na letišti v Nyaun U, je možné si pronajmout auto nebo motorku a pokračovat na cestě do centra Baganu. Existuje mnoho ubytovacích zařízení v různých cenových kategoriích, které uspokojí potřeby všech cestovatelů. Doporučuji zůstat alespoň na několik nocí, abyste měli dostatek času prozkoumat všechny krásy tohoto magického místa.

Bagan je domovem více než 2 000 chrámů a pagod, které byly postaveny v průběhu 11. až 13. století. Tato místa jsou významnými památkami náboženského dědictví Mjanmarska a přitahují miliony turistů ročně. Je možné procházet se mezi těmito historickými stavbami, obdivovat jejich nádhernou architekturu a pozorovat nádherné západy slunce, které dokážou osvětlit celé nebe.

Pokud máte zájem o něco aktivnějšího, můžete si pronajmout balón a vyzkoušet si nezapomenutelný balónový let nad Baganem. Tato zkušenost vám umožní vidět nádherné chrámy a pagody z ptačí perspektivy a vytvoří nezapomenutelné vzpomínky.

Navštívit Bagan v Mjanmarsku je něco, co byste neměli vynechat. Je to země plná historie, kultury a úžasného zázemí. Získejte letenku do Yangu a udělejte si objevnou cestu do tohoto ohromujícího místa. Budete se cítit jako cestovatelové z minulosti a zažijete něco zcela odlišného od tradiční turistické trasy.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Bagan


Mjanmarsko, známé také jako Barma, je země bohatá na historii, kulturu a malebnou krajinu. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zemi je starobylé město Bagan, které představuje jedinečnou kombinaci krásných pagod a chrámů.

Když plánujete návštěvu Baganu, volba správného místa k ubytování je nezbytnou součástí přípravy vaší cesty. Město nabízí různé možnosti ubytování, od luxusních hotelů až po cenově dostupnější apartmány a hostely.

Pro ty, kteří hledají maximální pohodlí a luxus, jsou zde luxusní hotely s prvotřídním servisem a vybavením. Tyto hotely se nacházejí v klidných a malebných částech města, často s výhledem na pagody a chrámy. Většina z nich má také bazén, aby si hosté mohli odpočinout a osvěžit se po celodenním objevování města.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je možností pronájem apartmánu nebo ubytování v hostelu. Většina apartmánů nabízí prostorné pokoje s vlastní koupelnou a kuchyňským koutem. Hostely zase nabízí společenské prostory, ve kterých se můžete setkat s ostatními cestovateli, sdílet své zážitky a získat tipy na další objevování města.

Přestože většina ubytování se nachází uvnitř města Bagan, existuje také možnost ubytování v okolních okresech. Jedná se o skvělou volbu pro ty, kteří si přejí mít klid a soukromí mimo rušný střed města. Tyto hotely často nabízejí bezplatnou dopravu do centra Baganu, takže si můžete snadno prohlédnout hlavní atrakce bez nutnosti hledat parkování nebo zdlouhavých jízd taxíkem.

Bez ohledu na to, který typ ubytování si vyberete, při návštěvě Baganu nezapomeňte ochutnat místní kuchyni. Restaurace a stánky s jídlem vám nabídnou různé tradiční mjanmarské pokrmy, jako je Mohinga (tradiční mjanmarská polévka), Shan Noodles (polévka se špagetami) nebo různé druhy curry. Po večeři si můžete také vychutnat tradiční mjanmarský čaj a dezerty.

Při objevování Baganu nezapomeňte také navštívit některou z mnoha pagod a chrámů, které jsou rozesety po celém městě. Na vrcholcích těchto historických památek si můžete vychutnat krásný výhled na okolní krajinu, která je známá svými polemi plnými chrustu a palmovými háji.

Ubytování v Baganu vám nabídne perfektní základnu k prozkoumávání a objevování města plného historie a krásy. Ať už si vyberete luxusní hotel nebo cenově dostupnější apartmán, nechte se unést magií Baganu a ochutnejte mjanmarskou pohostinnost přímo z vašeho ubytování.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Bagan


1. Jak se dostat do Baganu?
Nejčastější způsoby, jak se dostat do Baganu, jsou letadlem a autobusem. Nejbližší letiště se nachází v Nyaung U a spojení s hlavním městem Yangonem je velmi dobré. Autobusy jezdí ze všech větších měst v zemi.

2. Co vidět v Baganu?
V Baganu je mnoho historických chrámů a stúp a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v zemi. Nejvýznamnějšími památkami jsou chrám Ananda, hory Shwezigon, Dhammayangyi Temple a Thatbyinnyu Temple.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Baganu?
Nejlepším obdobím pro návštěvu Baganu je od listopadu do února, kdy je suché a příjemné počasí. V období od března do května se může stát velmi horko a období dešťů od června do října je riziko záplav.

4. Jaké jsou v Baganu možnosti ubytování?
V Baganu je mnoho možností ubytování, včetně luxusních hotelů, hotelů střední třídy a levných hostels. Většina hotelů se nachází v oblasti Nyaung U, ale jsou zde také hotely v oblasti Old Bagan a New Bagan.

5. Kde se dá jíst v Baganu?
V Baganu je mnoho restaurací nabízejících thajskou, čínskou a mnoho dalších kuchyní. Místní jídlo je vynikající a vyplatí se vyzkoušet tradiční pokrmy, jako jsou mohinga a lahpet thohk.

6. Jaký je v Baganu místní způsob dopravy?
Nejpoužívanějšími způsoby dopravy v Baganu jsou motorky a elektrokola, které si lze pronajmout. Obyčejné automobily a motocykly nejsou povoleny v oblasti chrámů.

7. Je třeba si s sebou vzít speciální oblečení pro návštěvu chrámů v Baganu?
Je doporučeno mít s sebou nějaké krycí oblečení pro návštěvu chrámů a stúp v Baganu, protože některé z nich jsou stále funkčními náboženskými centry a návštěvníci by se měli choval respektujícím způsobem. Doporučují se dlouhé kalhoty a košile s výstřihem pokrývajícím ramena.

8. Jak je v Baganu s bezpečností?
Bezpečnostní situace v Baganu je obecně dobrá a turisté se zde cítí poměrně bezpečně. Nicméně, jako v jakýchkoli turistických oblastech, je třeba dbát opatrnosti při nošení cenností.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky