Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mjanmarsko (Barma) Bogyoke Aung San Market

Počasí Mjanmarsko (Barma) Bogyoke Aung San Market


Bogyoke Aung San Market, původně známý jako Scott's Market, se nachází v hlavním městě Mjanmarska, Yangonu. Trh je oblíbeným cílem pro turisty i místní a nabízí širokou škálu zboží, včetně šperků, oblečení, koberců, košťat a mnoha dalších výrobků. Nicméně, při návštěvě trhu je důležité mít na paměti, že počasí v Barmě může velmi ovlivnit vaši cestu.

Mjanmarsko má tropické klima s třemi hlavními ročními obdobími: suchým, deštivým a zimním. Suché období trvá od listopadu do února a je nejlepším obdobím pro návštěvu Barmy. Během této doby je počasí mnohem milejší, teploty jsou poměrně dobře snesitelné s minimální vlhkostí a slunce září celý den. Je to ideální čas pro průzkum města a pro nákupy na trhu Bogyoke Aung San Market.

Deštivé období trvá od června do října a to znamená několik hodin silného lijáku každý den. Místní říkají, že toto období je nejlepší pro zelené zahrady a růst zemědělských plodin, ale je to nejhorší čas pro turisty vzhledem k vysoké vlhkosti a vodě během deště. Přestože návštěvníci stále mohou navštěvovat trh Bogyoke Aung San Market, mohou být omezeni výpadek elektřiny a silnými větry. Nepřetržitý liják také znamená, že se na ulicích mohou vytvořit zácpy a provoz může být pomalý.

Zimní období trvá od března do května a teploty se mohou dostat k vysokým hranicím. Vlhkost je v tomto období také poměrně vysoká a slunce září intenzivně. Nicméně, stíny na trhu Bogyoke Aung San Market jsou dostatečné, aby ochránily návštěvníky před velmi silným paprskem slunce.

Celkově lze říct, že nejlepším časem pro návštěvu trhu Bogyoke Aung San Market je v suchém období od listopadu do února. Pokud se však rozhodnete navštívit trh během deštivého období, nezapomeňte se připravit na silné lijáky a přinejmenším si vezměte deštník. V každém případě, trh Bogyoke Aung San Market je skvělým místem k nákupu suvenýrů a tradičního zboží, které nenajdete nikde jinde.


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Bogyoke Aung San Market


Mjanmarsko (dříve známé jako Barma) je země bohatá na historii, kulturu a krásu. A pokud plánujete dovolenou v této zemi, jedno místo, které byste určitě neměli vynechat, je Bogyoke Aung San Market, tržiště proslulé svou tradiční atmosférou a množstvím zboží.

Toto tržiště se nachází v hlavním městě Yangonu a je pojmenováno po otci moderního Mjanmarska, Bogyoke Aung San. Je otevřeno sedm dní v týdnu a nabízí širokou škálu zboží, jako jsou tradiční oblečení a šperky, umělecké předměty, ručně vyrobené výrobky z dřeva a kovů, keramika, kožené zboží, kořeněné dezerty a mnoho dalšího.

Pro mnoho turistů je nákup na tržišti Bogyoke Aung San jedním z hlavních důvodů, proč si zvolili dovolenou v Mjanmarsku. Na trhu můžete najít mnoho tradičních výrobků, které jsou typické pro místní kulturu, jako například longyis (tradiční sukně pro muže i ženy), Thanakha (tradiční kosmetický přípravek z bílého dřeva) a nádherné šperky.

Na trhu se setkáte také s místními obyvateli, kteří jsou velmi přátelští a ochotní pomoci vám najít to, co hledáte. Vyhněte se ale přehnanému přicházení s prodavači, kteří vás mohou obtěžovat a snažit se vám něco prodat, co vůbec nechcete. Pokud ale něco chcete koupit, nezapomeňte na trhu smlouvat, protože cena je vždycky vyšší než běžná cena.

Tržiště Bogyoke Aung San je také skvělým místem k objevování místní kuchyně a potravin. V je zde mnoho stánků s tradičními jídly, jako jsou mohinga (polévka z ryb a nudlí), samosa (tradiční indické kousky) a další. Pokud jste mlsný, nezapomeňte si na trhu vyzkoušet mnoho kořeněných pochoutek a sladkostí, které jsou typické pro místní kuchyni.

Na trhu jsou také několik obchodů s uměleckými předměty, jako jsou malby, sochy a fotografie, které ukazují bohatství místní historie a kultury. Pokud si chcete odvézt domů něco, co bude na dlouhou dobu připomínat váš pobyt v Mjanmarsku, potom jsou umělecké předměty to pravé.

Celkově je tržiště Bogyoke Aung San skvělým místem, které nabízí mnoho různorodých zážitků a nákupů. V oblasti se nachází také mnoho dalších turistických atrakcí, jako například pagody, muzea a chrámy. Pokud tedy hledáte něco typicky mjanmarského, návštěva tržiště Bogyoke Aung San vám může určitě nabídnout mnoho zážitků a radostí.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Bogyoke Aung San Market


Bogyoke Aung San Market je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Mjanmarsku (Barma), a to zejména pro svou bohatou historii a širokou nabídku zboží. Tento trh byl pojmenován po Bogyoke Aung San – významné postavě mjanmarské historie, který se zasloužil o nezávislost země a později také o její rozvoj.

Bogyoke Aung San Market se nachází v centru Yangonu, hlavního města Mjanmarska. Trh je otevřen každý den od 8:00 do 17:00 a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých věcí. Trh je rozdělen na různé zóny, což usnadňuje orientaci. Jednou z nejživějších zón je oblast s tradičním místním uměním, kde jsou k dostání originální umelecké předměty, jako jsou keramika, malby a různé řemeslné výrobky.

Další zóna, která je velmi oblíbená, je oblast s oblečením a šperky. Nabízí se zde mnoho různých druhů šperků, od tradičních až po moderní designy. Ručně vyráběné klenoty z různých kovů, drahokamů a korálů jsou velmi populární u turistů, kteří hledají originální dárek pro své blízké.

Trh Bogyoke Aung San nabízí také mnoho stánků s oblečením, kde můžete najít tradiční mjanmarské oblečení, jako jsou longyi nebo sarongy. Tento druh oblečení je pro místní velmi charakteristický a v tradičním provedení je velmi pohodlný a prodyšný.

Trh nabízí také mnoho dalších zboží, jako jsou kožešiny, suvenýry, dřevěné výrobky, knihy, kosmetiku, parfémy, upomínkové předměty a mnoho dalšího. Pokud máte rádi trhy, určitě musíte Bogyoke Aung San Market navštívit.

Vstup na trh je zdarma a ceny zboží se pohybují v závislosti na druhu zboží a kvalitě. Obecně platí, že ceny jsou o něco nižší než v jiných obchodech nebo na trzích v Yangonu, takže si můžete užít nákupy bez obav z vysokých cen.

Ať už hledáte originální dárek pro své blízké, tradiční mjanmarské oblečení, nebo prostě jen chcete procházet se a nakupovat v atmosféře trhu, Bogyoke Aung San Market je skvělým místem pro všechny, kteří chtějí zažít mjanmarskou kulturu. Určitě jej nevynechejte při své návštěvě Yangonu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Bogyoke Aung San Market


1. Jak dlouho Bogyoke Aung San Market funguje?
- Bogyoke Aung San Market je historická tržnice, která funguje od roku 1926.

2. Kde se Bogyoke Aung San Market nachází?
- Nachází se v centru Yangonu, hlavním městě Mjanmarska (Barma). Adresa je Bogyoke Aung San Rd, Pabedan Township, Yangon.

3. Jaké produkty mohu na tržišti najít?
- Na Bogyoke Aung San Market najdete širokou škálu produktů, včetně tradičních mjanmarských oděvů (longyi), šperků, stříbrných a zlatých výrobků, hedvábí, různého umění a řemesel, kosmetiky, suvenýrů a místních potravin.

4. Jaké jsou otevírací hodiny tržiště?
- Tržiště je otevřeno od pondělí do neděle, od 9:00 do 17:00 hodin.

5. Mohu na trhu platit kreditní kartou?
- Mnoho prodejců na tržišti stále přijímá pouze hotovost, ale někteří mají také možnost platby kreditní kartou nebo pomocí telefonu.

6. Je na tržišti možné se smlouvat o cenách?
- Ano, na tržišti je možné se smlouvat o cenách. Je to běžná praxe a místní prodejci očekávají, že si s nimi budete cenově vyjednávat.

7. Musím platit vstupní poplatek, abych se dostal na tržiště?
- Ano, je zde vstupní poplatek pro zahraniční návštěvníky. Vstupné se platí na bráně a je obvykle stanoveno na 10 000 MMK (mjanmarských kyatů).

8. Je trh přístupný pro invalidní osoby?
- Bohužel, kvůli své starší architektuře nemusí být trh plně přístupný pro invalidní osoby. Mnoho ulic trhu je vydlážděno a může být obtížné se pohybovat s invalidním vozíkem.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Bogyoke Aung San Market


Bogyoke Aung San Market je jedním z nejvýznamnějších a nejstarších trhů v Mjanmarsku (Barma). Nachází se v hlavním městě Yangonu a nabízí širokou škálu zboží, suvenýrů a místních specialit.

Trh byl původně postaven v roce 1926 a pojmenován po významné politické postavě Bogyoke Aung Sanovi, otcovu národa a hrdinovi boje za nezávislost Mjanmarska. Původně byl znám jako Scott's Market, pojmenován po britském komisaři Jamesi Georgei Scottem, který trh vybudoval.

Bogyoke Aung San Market se rozkládá na rozloze přes 2 000 čtverečních metrů a je domovem více než 2 000 stánků a obchodů. Na tomto trhu můžete nalézt téměř cokoli, od oblečení, šperků a módních doplňků po umělecké díla a suvenýry.

Pro milovníky šperků je Bogyoke Aung San Market rájem. Trh je známý svými krásnými drahými kameny, zejména rubíny a smaragdy, které jsou hojně těženy v Mjanmarsku. Můžete si zde zakoupit šperky s autentickými kameny za velmi příznivé ceny. Je však důležité být opatrný a zajistit si důvěryhodného prodejce, abyste si byli jisti kvalitou vás šperků.

Další přitažlivou částí trhu je prodej mnoha tradičních místních produktů a řemesel. Trh nabízí širokou škálu tradičního oblečení, batikování látek, ručně vyrobených tašek, a výrobků z dřeva a bambusu. Pokud hledáte unikátní suvenýry, můžete zde najít i tradiční loutky, keramiku a malby.

Návštěva Bogyoke Aung San Market je také skvělým zážitkem pro milovníky místní kuchyně. Trh nabízí širokou škálu jídel a místních specialit, jako jsou nakamyaje (kořeněná směs vepřového masa s těstovinami), ershi (polévka připravená ze směsi zeleniny a masových kuliček), a několik druhů lokalních dezertů. Je to skvělé místo, kde si můžete vychutnat autentické mjanmarské jídlo za výhodnou cenu.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti Bogyoke Aung San Market, měli byste zabrzdit několik skvělých možností. V okolí trhu najdete mnoho luxusních hotelů, ale také menších pensionů a hostelů, které nabízejí cenově dostupné možnosti. Je dobré zarezervovat ubytování dopředu, zejména v období peak seasonu, když je trh plný turistů.

Bogyoke Aung San Market je jedním z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Yangonu a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na bohatou místní kulturu a tradice. Bez ohledu na to, zda si chcete nakoupit, ochutnat místní jídla nebo si jen prohlížet krásné zboží, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu tohoto historického tržiště.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky