Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Namibie Hardap Dam

Ubytování Namibie Hardap Dam


Hardap Dam se nachází v jihozápadní části Namibie a je jedním z největších přehradních nádrží v zemi. Tato oblast je velmi atraktivní pro turisty díky svému nádhernému přírodnímu prostředí a různým rekreačním aktivitám, které zde lze podniknout. Přehradní nádrž Hardap Dam nabízí také širokou škálu ubytovacích možností pro návštěvníky.

Jeden ze způsobů ubytování v této oblasti je v kempu, který je ideální pro ty, kteří si přejí zažít autentickou atmosféru a snídat v přírodě. Kempy nabízejí základní vybavení, jako jsou toalety, sprchy a místa na rozdělání ohně. Navíc jsou zde také dostupné chatky a bungalovy pro ty, kteří preferují trochu více pohodlí.

Pro ty, kdo hledají luxusnější možnost ubytování, jsou ve městě Mariental, které se nachází nedaleko od přehrady, dostupné také hotely a chaty. Tyto ubytovací možnosti mají většinou vyšší úroveň vybavení a nabízejí různé služby, jako jsou bazény, restaurace a wellness centra.

Nejdůležitější věcí při výběru ubytování v této oblasti je úžasný výhled na přehradní nádrž Hardap Dam a okolní krajinu. Mnoho kempů a hotelů nabízí pokoje s terasou, ze které si můžete vychutnat pohled na jejich okolí. Vzhledem k velikosti a kráse přehrady je toto určitě jeden z hlavních důvodů, proč je toto místo tak populární mezi turisty.

Pokud se rozhodnete ubytovat se v této oblasti, budete mít také snadný přístup k různým aktivitám a atrakcím. Mezi nejpopulárnější patří například safari v blízkém národním parku Hardap, kde můžete pozorovat řadu divokých zvířat, včetně impal, žiraf a slonů. Turisté si také mohou pronajmout lodě nebo čluny a prozkoumat přehrady Damůvand, která je ideální pro rybaření a vodní sporty.

V oblasti také najdete kulturní atrakce, jako jsou tradiční vesnice zaměřené na život místního obyvatelstva. Turisté mohou navštívit tyto vesnice, aby se dozvěděli o tradičních způsobech života, místním umění a řemeslech.

Kromě toho je oblast Hardap Dam také oblíbeným místem pro pozorování ptáků, zejména během migrace, kdy sem přilétne mnoho vzácných druhů.

Celkově lze říci, že ubytování v oblasti Namibie Hardap Dam nabízí širokou škálu možností a slouží jako skvělý základ pro objevování této nádherné části jihozápadní Namibie. Nezáleží na tom, zda upřednostňujete kempování v přírodě, nebo luxusnější ubytování ve městě, určitě zde najdete možnost, která vám poskytne nezapomenutelný pobyt.


Letenka Namibie Hardap Dam


Namibie, země s úchvatnou přírodou a fascinujícími krajinami, skrývá mnoho překrásných míst, která stojí za návštěvu. Jedním z nich je také Hardap Dam, největší přehradní nádrž v Namibii, která nabízí návštěvníkům mnoho aktivit a možností k relaxaci.

Hardap Dam se nachází v jižní části země, asi 260 kilometrů jihozápadně od hlavního města Windhoeku. Tato impozantní přehrada se rozprostírá na ploše přibližně 25 kilometrů čtverečních a vytváří umělé jezero o délce 25 kilometrů. Je postavena na řece Fish, která je jednou z hlavních vodních zásob Namibie.

Hardap Dam byla postavena v roce 1970 za účelem akumulace vody pro závlahové systémy a také pro zajištění vodních zdrojů pro zemědělství a pitnou vodu. Díky své poloze v pouštní oblasti je tato přehrada klíčovým zdrojem vody pro tamější ekosystémy a obyvatele.

Pro turisty a návštěvníky je Hardap Dam oblíbeným místem pro rekreační aktivity a odpočinek. Díky svému rozsáhlému jezeru a malebnému okolí nabízí přehrada mnoho možností pro vodní sporty. Můžete zde například rybařit, plavat, kajakovat nebo si na palmových plážích užívat slunění. Přehradní nádrž je také domovem mnoha druhů ptáků, což ji činí ideálním místem pro pozorování ptáků.

Pro ty, kteří preferují pozemní aktivity, ve svém okolí Hardap Dam nabízí nádherné výhledy a pestré ekosystémy. Můžete si zde udělat procházku po okolních horách a vychutnat si úchvatný výhled na jezero a bezprostřední krajinu. Okolní oblast je také bohatá na divokou zvěř, jako jsou například antilopy, kudu nebo impaly. Je také možné se vydat na safari v nedalekém Národním parku Hardap a navštívit tamní populace slonů, nosorožců a dalších afrických zvířat.

Pro ubytování je v okolí Hardap Dam k dispozici několik možností. Od luxusních resortů až po kempy a tábořiště, které skýtají možnost strávit noc přímo na břehu jezera. Místní obyvatelé jsou také vřelí hostitelé a mají rádi, když turisté prozkoumávají tuto krásnou oblast.

Pokud plánujete návštěvu Namibie, je Hardap Dam místem, které by nemělo chybět ve vašem itineráři. Natalizuje vás svými krásami a nabízí vám možnost objevovat jedinečnou podmanivou krajinu a zároveň si vychutnat relaxaci u vody. Hardap Dam je perla v srdci Namibie, kterou si nebudete chtít nechat ujít.


Dovolená Namibie Hardap Dam


Namibie je jednou z nejkrásnějších jihoafričkých zemí, nabízející fantastické přírodní scenérie, dobrodružné aktivity a jedinečné kultury domorodých obyvatel. Jedním z nejoblíbenějších turistických destinací v této zemi je přehrada Hardap, která nabízí jedinečnou kombinaci krásné krajiny a aktivit na vodě.

Přehrada Hardap se nachází asi 250 kilometrů od hlavního města Windhoek v oblasti Karas. Tuto oblast je možné snadno dosáhnout vozem či autobusem a trvá cesta asi tři hodiny. Přehrada Hardap je největší přehradou v Namibii a slouží jako zdroj vody pro zemědělství a průmysl.

Pro návštěvníky nabízí Hardap velké množství aktivit a atrakcí. K dispozici jsou například vodní sporty, jako je windsurfing, kajak, plachtění a rybaření. Na břehu se nachází pláže, na kterých si můžete odpočinout a užít si slunce. V oblasti přehrady lze také vidět různé druhy divokých zvířat, jako jsou hroši, promyky, krokodýli a ptáci.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti, je k dispozici velký výběr hotelů, kempů a chat. Ne každé ubytování je v přímém kontaktu k vodě, ale pokud si zaplatíte několik dolarů více, rádi Vám zajistí pokoj s krásným výhledem na přehradu a hornatou krajinu.

Pokud se chystáte navštívit Namibii, návštěva přehrady Hardap by rozhodně měla být na vašem seznamu. Toto místo nabízí krásné zážitky a doporučujeme ho pro ty, kteří hledají přírodní krásu, vodní aktivity a odpočinek. Navíc si můžete prohlédnout mnoho divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí a zapomenout na starosti každodenního života.


Počasí Namibie Hardap Dam


Namibie je země ležící na jihozápadě Afriky, jejíž klima je velmi suché. Většina země je pokryta pouštěmi a polopouštěmi. Nicméně, v jižní části Namibie se nachází jedno z nejvýznamnějších nádrží v zemi - Hardap Dam.

Hardap Dam je vodní nádrž, která se nachází na řece Fish v jižní Namibii. Byla postavena v roce 1963 a slouží jako hlavní zdroj pitné vody pro mnoho měst v této oblasti. Hardap Dam je největší vodní nádrží v Namibii a celková kapacita nádrže je přibližně 300 milionů krychlových metrů vody.

V létě, který trvá od listopadu do února, je v Namibii poměrně horko a suché. Teploty se mohou v některých oblastech vyšplhat až na 40 stupňů Celsia a vítr často fouká. V této době je Hardap Dam klíčovým zdrojem vody pro mnoho měst a obcí v této oblasti.

Zimní období v Namibii, které trvá od května do srpna, je o něco chladnější a mírnější, s denními teplotami kolem 20 stupňů Celsia a chladnými nocemi. V této době není úplně potřeba tak velké množství vody jako v létě, nicméně, díky Hardap Dam je stále dostatek vody pro potřeby obyvatel.

Hardap Dam hraje klíčovou roli v hospodářství Namibie tím, že poskytuje pitnou vodu a zároveň umožňuje zemědělskou výrobu v této suché oblasti. Díky této nádrži jsou mnoho zemědělských oblastí v okolí zavlažovány a jsou zde tak produkovány plodiny, jako jsou chřest, kukuřice, cibule a angrešt.

V celé Namibii je klima ovlivněno pouští, což znamená velmi suché podmínky v mnoha oblastech. Nicméně, Hardap Dam umožňuje mnoha lidem v této oblasti získávat pitnou vodu a využívat zemědělskou půdu. Je to důležité ekonomické a ekologické zařízení, které je nezbytné pro prosperitu a životaschopnost celé oblasti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Hardap Dam


Co je to Hardap Dam?

Hardap Dam je největší přehrada v Namibii. Nachází se na řece Fish River nedaleko města Mariental v regionu Hardap.

Jaká je kapacita Hardap Dam?

Kapacita přehrady Hardap Dam je 321 milionů kubických metrů vody.

Může se na ní provozovat vodní sporty?

Ano, na přehradě je možné provozovat různé druhy vodních sportů, jako jsou například rybaření, windsurfing, vodní lyžování nebo jízdu na kajaku.

Jaká je přehrada Hardap Dam důležitá pro Namibii?

Přehrada Hardap Dam je důležitá pro zásobování Namibie pitnou vodou a zemědělskými plodinami. Přehrada také pomáhá kontrolovat povodně.

Je na přehradě možné kempovat?

Ano, na přehradě je možné kempovat na několika vyznačených místech.

Jsou na přehradě nějaké restaurace či občerstvení?

Na přehradě se nachází několik míst, kde se dají zakoupit občerstvení a nápoje. K dispozici jsou také grilovací a piknikové zóny.

Může se na přehradě plavat?

Ano, na přehradě se může plavat, ale doporučuje se být obezřetný, zejména v období silných větrů.

Jak se k přehradě Hardap Dam dostat?

Přehrada se nachází nedaleko města Mariental, které je dostupné po silnici B1. Z Marientalu je k přehradě asi 16 kilometrů po silnici C20.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky