Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Namibie Okavango River

Dovolená Namibie Okavango River


Namibie a Okavango River jsou dvě krásná místa v Africe, která lákají turisty z celého světa. Namibie je země plná kontrastů, kde se setkáte s pouštěmi, kaňony, plážemi a překrásnou divokou přírodou. Okavango River je řeka, která protéká Botswanou a Namibií, a nabízí nezapomenutelné zážitky na vodě i na březích.

Namibie je země, kde se setkáte s rozmanitostí přírody. Největší atrakcí je oblast Sossusvlei, kde se nachází nejvyšší písečné duny na světě. Zde můžete zažít nezapomenutelný východ slunce a pozorovat, jak se barva písku mění podle světelného spektra. Východně od Sossusvlei, v oblasti Fish River Canyon, se nachází jeden z největších kaňonů na světě. Botswanou protéká řeka Okavango, která vytváří rozmanitou fauna a flóru v celé oblasti. Na břehu řeky se nacházejí mnohé safari a lodní projížďky, kdy můžete pozorovat slony, lvy, gepardy, nosorožce, žirafy, krokodýly a mnoho dalších zvířat.

Nezapomenutelný zážitek v Namibii zahrnuje i návštěvu Národního parku Etosha, který je domovem více než 100 druhů savců a 340 druhů ptáků. Tento park nabízí jedinečné příležitosti k pozorování divokých zvířat při jejich životních aktivitách.

Dalším turistickým cílem je Swakopmund, přístav na západním pobřeží Namibie, kde se můžete kochat plážemi Atlantského oceánu a vysokými písečnými dunami. V Swakopmundu najdete mnoho aktivit jako jsou windsurfing, kitesurfing, jízda na velbloudech a mnoho dalších.

Okavango River je jednou z nejkrásnějších řek v Africe a poskytuje nezapomenutelné zážitky. V oblasti řeky se nacházejí mnohé přírodní rezervace a parky, které sontamuje bohatou faunu a flóru. Lodní projížďky a plavby jsou nejlepším způsobem, jak si vychutnat krásy Okavango River. Na břehu řeky můžete pozorovat velké množství divokých zvířat, včetně slonů, krokodýlů a mnoho dalšího.

Pokud plánujete dovolenou v Namibii a Okavango River, měli byste si s sebou vzít dostatečné množství vody a ochranných pomůcek proti slunci. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a zůstanete ohromeni jedinečnou kulturou a tradicemi.

Celkově vzato, Namibie a Okavango River jsou nezapomenutelnými místy v Africe, které nabízejí neopakovatelné zážitky a krásy přírody. Ať už jste milovníkem zvířat, nebo se snažíte najít klid a oddych, tyto místa jsou pro vás ideální volbou a zůstanou vám v paměti navždy.


Ubytování Namibie Okavango River


Namibie Okavango River je krásným místem, kde můžete zažít úžasnou dovolenou a užít si přírodu v plné kráse. Pokud se rozhodnete pro cestu do této oblasti, určitě se budete chtít ubytovat na místě, které vám nabídne pohodlí a komfort. V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších možností ubytování v Namibie Okavango River.

Camp Hukuntsi

Camp Hukuntsi je krásným a klidným kempem, který se nachází na břehu řeky Okavango. Tento kemp nabízí různé možnosti ubytování, včetně stanů, chat a kempen. Pro ty, kteří rádi tráví čas na vodě, je k dispozici kanoistika a rybaření. Tento kemp je ideální pro ty, kteří chtějí zažít přírodu v plné kráse.

Nhoma Camp

Nhoma Camp je luxusní tábornický kemp, který se nachází na okraji Národního parku Bwabwata. Tento kemp je ideální pro ty, kteří chtějí zažít safari v Namibii. Nabízí komfortní ubytování v soukromých chatách s výhledem na okolní krajinu. Tento kemp také nabízí různé aktivity, včetně safari a procházek po divoké přírodě.

Mahangu Safari Lodge

Mahangu Safari Lodge je nádherné ubytování, které se nachází uprostřed národního parku Mahango. Tento luxusní kemp nabízí velké a prostorné chaty s privátní terasou. Hosté mají možnost vychutnat si nádherný výhled na řeku Okavango, kde mohou pozorovat zvířata nebo si vychutnat krásnou krajinu.

Popa Falls Resort

Popa Falls Resort je ideálním místem pro ty, kteří chtějí být blízko vodopádů Popa Falls. Tento hotel nabízí příjemné ubytování v prostorných chatách s výhledem na řeku Okavango. Hosté mohou využívat různé aktivity, včetně rybaření a kanoistiku.

Jak můžete vidět, Namibie Okavango River nabízí různé možnosti ubytování pro ty, kteří chtějí zažít přírodu v plné kráse. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít výhled na nádhernou krajinu a nezapomenutelný zážitek z cesty do Namibie Okavango River.


Počasí Namibie Okavango River


Namibie je rozsáhlá země nacházející se na jihozápadě Afriky a je známá svou unikátní krajinou a diverzitou přírody. Patří sem také Okavango River, která vytváří jedinečný ekosystém v této oblasti.

Okavango River je řeka o celkové délce přes 1 600 kilometrů a má svůj pramen v horách Angoly. Proudí směrem na jih skrz Namibii, kde tvoří hranici mezi Namibijskou centrální pánví a písečným pouští Kalahari. Nakonec se vlévá do povodí Okavango Delta v Botswaně, kde vytváří jedno z největších vnitrozemských delt na světě.

Okavango Delta je neobyčejné místo, které přitahuje mnoho turistů z celého světa. Toto území je jedinečné, protože se jedná o mokřadní oblast uprostřed pouště. Řeka rozlévá své vody do rozlehlé sítě kanálů a lagun, které poskytují útočiště tisícům druhů vodního života a ptáků.

Počasí v Okavango Delta je ovlivněno tropickým podnebím. Hlavní dešťové období začíná v listopadu a pokračuje až do března. Během tohoto období se řeka výrazně rozlévá a zaplavuje okolní nížiny, což vytváří ideální podmínky pro mnoho vodních druhů a tvorbu mnoha ostrůvků. Během suchého období, které trvá od dubna do října, se řeka postupně snižuje a některé části vysychají. To přináší výzvy pro životní prostředí a zvířata, která se přizpůsobují těmto proměnlivým podmínkám.

Díky své jedinečnosti je Okavango Delta domovem pro mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, buvoli, žirafy, lvi, leopardi a mnoho dalších. Ptáci jsou také hojně zastoupeni, ať už jde o okrasné druhy, jako je pestřenka červenoboká nebo ohrožená stepní dropie.

Turisté mohou využít lodních safari, kde mají příležitost pozorovat mnoho z těchto živočišných druhů, a také se seznámit s kulturou místních obyvatel, kteří žijí v okolních vesnicích.

I když Namibie jako celek patří mezi suché oblasti, Okavango River a Okavango Delta přinášejí bohatství vody do tohoto regionu. Je to přírodní zázrak, který přitahuje návštěvníky svou unikátností a krásou. Pokud hledáte dobrodružství s přírodou a zvířaty, Okavango River a okolí je ideálním místem k návštěvě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Okavango River


1) Jaký je nejlepší čas k návštěvě Okavanga?
Nejlepší čas je od července do října, kdy je suché období a řeka je snížená, což umožňuje letní safari na koních nebo výlety lodí. Nicméně, pokud hledáte zážitek při plavbě člunem a pozorování zvířat v období rozmnožování, březostí a narození, pak je nejlepší čas od listopadu do března.

2) Kde se nachází Okavango River?
Okavango River se nachází v jihozápadní Africe, převážně v Botswaně, ale také protéká i částí Namibie a Angoly.

3) Jaké zvířata můžu u Okavanga pozorovat?
Na Okavango River můžete pozorovat mnoho druhů zvířat, například slony, bílé nosorožce, gepardy, lvy, hrochy, krokodýly, hýždě a mnoho dalších.

4) Existují nějaké zvláštní nebezpečí, které bych měl/a při návštěvě Okavanga brát v úvahu?
Ano, je důležité si uvědomit, že některá zvířata mohou být velmi nebezpečná, a proto je dobré se držet bezpečnostních doporučení jako například nerůstat na nohy v případě setkání s krokodýlem, nepřibližovat se příliš k nilským koním nebo nepodceňovat slony.

5) Mám-li se rozhodnout mezi plavbou na člunu či safari na koních, co byste doporučili?
To závisí na vašich zájmech a prioritách. Plavba člunem umožňuje pozorování zvířat až z vodní hladiny, což je velmi unikátní a zajímavý zážitek. Na druhou stranu, jízda na koni umožňuje pružnost v pohybu a blízkost k zvířatům. Můžete si vybrat podle toho, co by vás více zajímalo.


Letenka Namibie Okavango River


Okavango River je jednou z nejvýraznějších řek v jižní Africe a tvoří jedno z nejúchvatnějších přírodních panoramat v regionu. Při svém toku se proplétá přes území Namibie, což nabízí návštěvníkům neopakovatelnou příležitost objevit krásy této ohromující země. A co ještě lepší – získat letenku do Namibie je snadné a dostupné, což umožňuje cestovatelům snadný přístup k jednomu z největších přírodních divů světa.

Namibie je země s bohatou historií, úchvatnou krajinou a unikátními přírodními rezervacemi. A mezi ty nejznámější patří bezpochyby národní park Okavango Delta. Tento park se nachází na jihovýchodě Namibie a je jedním z největších vlhkých oblastí v Africe. Jeho výtah je Okavango River, která pramení v horách Angoly a teče do vnitrozemí Namibie.

Pro návštěvníky parku Okavango Delta je let do Namibie nejlepší volbou. Existují různé letecké společnosti, které nabízejí přímé nebo přestupní lety z celého světa do hlavního města Windhoeku. Díky tomu je zajištěno, že cestování do Namibie je pohodlné a cenově dostupné.

Po příletu a krátkém přesunu do parku Okavango Delta se návštěvníci mohou těšit na neuvěřitelnou přírodu a bohatou divokou zvěř. Delta je známá svým pestrobarevným spektrem květin a vzácnými druhy ptáků. Pro ty, kteří jsou odvážní, je k dispozici také možnost výletu na kanoe nebo jízdy na slonovi.

Kromě parku Okavango Delta jsou v Namibii další úžasné přírodní rezervace, které stojí za návštěvu. Patří sem například Namibské poušť nebo národní park Etosha. Všechny tyto lokality jsou relativně snadno dostupné a můžete se rozloučit s Namibií z výhledu z paluby letadla.

Letenky do Namibie vám umožňují objevit jedinečnou krajinu a zážitky, které se budou vryt na dlouhou dobu ve vaší paměti. Ať už jste dobrodruh, přírodovědec nebo prostě jen milovník přírody, Namibie Okavango River je destinace, kterou byste neměli minout. Takže proč si nezkusit zarezervovat letenku a vydat se na dobrodružství svého života?


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky