Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Namibie Skeleton Coast

Letenka Namibie Skeleton Coast


Skeleton Coast, tento tajemný kousek země, který se nachází na západě Namibie, je bezpochyby jednou z nejexkluzivnějších a fascinujících destinací pro cestovatele. Jeho unikátní kombinace přírodní krásy, divokého života a historie zanechává návštěvníky ohromené.

Abychom se dostali na tuto fascinující pláž, je nejlepší se tam dostat letecky. Letenka na Skeleton Coast nabízí cestovatelům úžasné výhledy na přírodu a pláže, které jsou drsné, ale zároveň nádherné. Namísto dlouhého přejezdu autem nebo pěšího putování, letadla nabízí rychlou a pohodlnou cestu přímo do samotného srdce této opuštěné krajiny.

Tato část Namibie byla považována za "Skeleton Coast" (Pobřeží kostlivců) kvůli rozptýleným kostem velryb a dalším zvířatům, která tady před mnoha lety zemřela. Tento název nepřesně odráží skutečnou krásu pláže, která je spíše zneklidňující, ale zároveň nádherná.

Když se ocitnete na Skeleton Coast, ocitnete se v zemi kontrastů. Na jedné straně uvidíte písečné duny, které se zdají být nekonečné a na druhé straně se tyčí strmé útesy, které padají přímo do Atlantického oceánu. Tyto útesy jsou domovem ohromného množství mořských ptáků a tuleňů, kteří se zde přebírají a odpočívají.

Co je neuvěřitelné na Skeleton Coast, je to, že je domovem mnoha druhů divokého života, které si v této drsné krajině našly své útočiště. Můžete tu najít slony, lvy, hrochy a řadu dalších afrických zvířat. Pro ty, kteří mají rádi safari, je tato oblast skutečným rájem.

Kromě přírodní krásy a divokého života je Skeleton Coast také nabitý historií. V minulosti byla tato oblast plná vraků lodí, které ztroskotaly na nebezpečných útesech. Je fascinující vidět tyto pozůstatky a slyšet příběhy o tom, jak tito nešťastní námořníci bojovali o přežití v tak drsných podmínkách.

Návštěva Namibie Skeleton Coast je výjimečným zážitkem, který si zaslouží každý cestovatel. Cesta letecky je nejen rychlá, ale také poskytuje úžasné výhledy na tuto nádhernou krajinu. Od divokého života po překrásné pláže a historické pozůstatky lodí, Skeleton Coast nabízí cestovatelům nezapomenutelný zážitek plný dobrodružství.


Počasí Namibie Skeleton Coast


Namibie Skeleton Coast se nachází v západní části Namibské pouště a bývá často označována jako jedno z nejnehostinnějších míst na světě. Tato oblast nese své mnohdy děsivé jméno právem, neboť zde jsou neuvěřitelné teplotní rozdíly, extrémní sucho a neuvěřitelně silné větry. Navíc tato oblast je známá svou neúprosnou pobřežní čarou s mnoha nebezpečnými útesy.

Nejlepší období pro návštěvu Namibie Skeleton Coast jsou období jara a podzimu, kdy je zde mírnější počasí a lidé mohou v regionu pobývat déle. Léto zde totiž bývá velmi horké s teplotami přesahujícími 40°C, v zimě zase mohou být noci velice chladné.

Větry patří k výrazným charakteristikám Namibie Skeleton Coast a bývají zde velmi silné a neúprosné. Díky nim se v lokalitě tvoří sametově jemný písek, který je nádherný na pohled, ale obtížný na procházení. V zimě mírné větry z Atlantického oceánu přináší chlad a mlhu, která dodává krajinnému panoramatu rašících rostlin svůj zvláštní ráz. V létě naopak může větrné klima způsobit extrémní vlny, které námořníci obvykle hledají a cyklisté se snaží vyhnout.

Další významnou charakteristikou Namibie Skeleton Coast jsou teploty, které mohou být v zimě velmi chladné, zatímco v létě vážně přesahují ty nejhorké poznámky. V zimě zde může být chladno až -20°C, zatímco v létě se téměř neustále pohybují okolo 40°C. Tato extrémní teplotní variabilita je více než dostatečná důvod, proč by měl každý, kdo do této oblasti plánuje cestovat, dbát zvláštní opatrnost při volbě vhodného oblečení a snažit se být co nejvíce připravený.

Pokud zde budete mít štěstí, můžete se dočkat přírodních výjevů, jako je například tajemná mlha, která se v podvečer dostaví a vytvoří velkolepou atmosféru. Jinak zde převládají suché hory pokryté pouští a sopečnými poli a překrásné pláže, které jsou, bohužel, za příliš náročných podmínek. Pokud vás však extrémní krajina zajímá a nebrání vám průzkumové výpravy do nehostinné oblasti, Nemibie Skeleton Coast určitě představuje neobyčejně jedinečnou zkušenost.


Dovolená Namibie Skeleton Coast


Namibie, země divoké krásy a překrásné přírody, je domovem jedné z nejúchvatnějších a nejnedotčenějších krajin na světě - Skeleton Coast. Tato fascinující oblast o rozloze přes 16 000 kilometrů čtverečních se nachází na severozápadě Namibie a je jednou z nejznámějších turistických atrakcí v zemi.

Skeleton Coast je známá nejen svými neuvěřitelně krásnými plážemi, ale také svým tajemným a zároveň drsným charakterem. Název 'Skeleton Coast' získala díky obrovskému množství lodních trosk a kostí zvířat, které zde často plážemi putují. Území je zároveň plné neobydlených a opuštěných oblastí, což mu dodává intenzivní atmosféru odlehlosti a tajemství.

Tato nehostinná oblast může na první pohled působit děsivě, ale skrývá nespočet malebných a jedinečných scenérií. Zahradu Eden zde naleznete téměř na každém kroku - duny pouště Namib se táhnou až k samému pobřeží, aniž by je nějaká vegetace zastavila. Zde najdete velké množství rostlin a živočichů, kteří se dokážou přizpůsobit extrémním podmínkám, jako jsou oryxy, hroši, lvy a mnoho dalších vzácných druhů.

Skeleton Coast je také domovem jedné z nejbohatších faun v Africe. Vnější hranice této oblasti je důležitým migračním průchodem pro mnoho druhů ptáků, stejně jako pro mnoho ohrožených mořských živočichů. Tím nejvíce známým z nich je pravděpodobně tuleň kapský. Pláže Skeleton Coast jsou po celý rok plné tuleňů, kteří sem migrují za potravou a rozmnožováním.

Pro turisty nabízí Skeleton Coast také řadu fascinujících aktivit. Především se můžete vydat na mnoho dobrodružných cest lodí nebo letadel, abyste si užili pohled na nádherné pláže, dramatické útesy a nekonečné dýní pouště Namib. Můžete také prozkoumat zbytky opuštěných lodí a navštívit některé z malých rybářských vesnic, které se táhnou podél pobřeží.

Při návštěvě Skeleton Coast je však důležité pamatovat na to, že se jedná o oblast chráněnou jako národní park. Je nutné respektovat přírodní život a nezanechávat žádné stopy svého pobytu. Je také nutné mít na paměti, že podnebí v této oblasti je velmi drsné, s vysokými teplotami a minimálním množstvím srážek.

Dovolená v Namibii na Skeleton Coast je zážitkem, který zaplní vaše srdce radostí a úžasem. Tato kouzelná a neobyčejná oblast vám umožní odpojit se od rušného světa a zkusit něco jedinečného. Zároveň vám dává příležitost objevovat krásy přírody a ochrany planety. Jeden týden na Skeleton Coast vám poskytne vzpomínky na celý život.


Ubytování Namibie Skeleton Coast


Namibie je země plná různorodých a úchvatných přírodních scenérií. Jedním z nejzajímavějších a nejextrémnějších míst k ubytování je určitě Skeleton Coast.

Skeleton Coast se nachází na severozápadě Namibie a je známý svou divokou a nehostinnou krajinou. Název Skeleton Coast (Pobřeží kostrúnů) nebyl přidělen náhodou - pobřeží je obklopeno vodami Atlantského oceánu a je známé svými mohutnými vlnami, silným větrem a neúprosným pobřežím. Tisíce lodí a jejich posádek zde ztroskotaly a zůstaly jako opuštěné vraky, což toto místo činí velmi tajemným.

Navzdory extrémním podmínkám je ubytování v této oblasti překvapivě přístupné. Existuje několik táborů a lodí, které nabízejí jedinečný zážitek ze života na tomto nepředvídatelném pobřeží. Některé z těchto táborů se nacházejí na souši a poskytují luxusní podmínky pro ubytování, zatímco jiné jsou umístěny na přepychových lodích, které kotví poblíž pobřeží.

Klíčovou položkou ubytování na Skeleton Coast je bezpečnost. Táborové provozovatele se musí spolehnout na odbornou navigaci a vedení, protože oblast je známá svojí nehostinností. Pokud se rozhodnete zde strávit nějaký čas, budete mít příležitost prozkoumat okolní divočinu a dýchberoucí scenérie, které nabízí oblast.

Oblast Skeleton Coast je domovem mnoha divokých živočichů, včetně slonů, lvů, gepardů a mnoha dalších vzácných druhů. Existuje zde také bohatá populace ptáků a mořských savců. Pro milovníky přírody zde rozhodně není nedostatek zajímavých věcí k vidění.

Nejlepší obdobím pro návštěvu Skeleton Coast je v zimních měsících, které trvají od května do srpna. Teploty jsou v této době mírné, s minimálními srážkami. V letních měsících je oblast sklíčená extrémními teplotami a silnými písečnými bouřemi.

Ubytování na Skeleton Coast je zážitkem, který si budete pamatovat po celý život. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete zůstat na souši, nebo se ubytovat na luxusní lodi, budete mít příležitost prozkoumat jedno z nejdivočejších a neuvěřitelných míst na naší planetě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Skeleton Coast


1. Kde se nachází Namibie Skeleton Coast?
Namibie Skeleton Coast se nachází v západní části Namibie, pobřeží Atlantského oceánu.

2. Proč se jmenuje Skeleton Coast?
Pobřeží dostalo svůj název díky svému nehostinnému prostředí, kvůli kterému se zde nachází mnoho vyhynulých lodí a kostí zvířat.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Namibie Skeleton Coast?
Nejlepší čas na návštěvu je v období mezi květnem a říjnem, kdy je suchý a příjemný počasí.

4. Jak se dostat na Skeleton Coast?
Skeleton Coast je přístupná cestou po silnici z Windhoeku nebo Swakopmundu. Taky je možné se dostat letecky přímo na místní letiště.

5. Jaké aktivity jsou k dispozici na Skeleton Coast?
Na Skeleton Coast si můžete užít aktivity jako je turistika po národním parku Skeleton Coast, surfování na divokých plážích, rybaření a safari.

6. Kde se dá ubytovat na Skeleton Coast?
Na pobřeží je několik lodží a kempů, které nabízejí ubytování pro turisty. Patří sem například Hartmannova ústřičníkova horská chata a camping Terrace Bay.

7. Jaká zvířata mohu na Skeleton Coast vidět?
Na Skeleton Coast můžete spatřit mnoho druhů volně žijících zvířat, včetně slonů, lvů, hrochů, šakalů a ptáků.

8. Je možné navštívit vraky lodí na Skeleton Coast?
Ano, je možné vidět vraky některých lodí na pobřeží Skeleton Coast. Některé z těchto vraků jsou viditelné z blízka, zatímco jiné jsou přístupné pouze při nízkém přílivu.

9. Jaká je nejlepší cesta pro průzkum Skeleton Coast?
Nejlepší způsob jak prozkoumat Skeleton Coast je v rámci safari, které vám umožní vidět nejzajímavější místa a zvířata.

10. Jak je počasí na Skeleton Coast?
Počasí na Skeleton Coast je převážně chladné a mlhavé, s velkým množstvím mlhy. Teploty se pohybují kolem 15-20 °C.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky