Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Nepál Kathmandu Durbar Square

Letenka Nepál Kathmandu Durbar Square


Durbar Square, čarující historické srdce Kathmandu, hlavního města Nepálu, je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí země. Toto úchvatné místo, které se nachází ve starobylé části města, je domovem pro mnoho historických a kulturních zajímavostí, které přitahují lidi z celého světa.

Durbar Square, což znamená "královské náměstí", byl původně palácem, kde sídlil král Nepálu. Jeho ojedinělá architektura a design připomínají bohatou historii a nadvládu dynastií, které zde vládly po generace. Vzhledem k tomu, že Kathmandu bylo kdysi známo jako "město dvanácti králů", najdete zde mnoho palácových komplexů a chrámů, které dokládají královskou slávu minulosti.

Durbar Square je obklopen nádhernými starobylými kamennými paláci, z nichž některé byly postaveny již ve 17. století. Patří sem například paláce Hanuman Dhoka a Gaddi Baithak, které jsou známé svými detailními řezbami a architektonickou krásou. Procházka po těchto historických místech přenese návštěvníky zpět v čase a umožní jim prozkoumat královský život v minulosti.

Durbar Square je také domovem mnoha posvátných hinduistických a buddhistických chrámů. Patří sem například světově proslavená budhistická stupa Boudhanath, která je jednou z největších na světě, či svatyně Kumari Ghar, kde se nachází žijící božská dívka (Kumari). Tyto místa přitahují poutníky, kteří sem přicházejí hledat duchovní inspiraci a zároveň se ponořit do bohatého náboženského dědictví země.

Jednou z nejzajímavějších atrakcí na Durbar Square je také známá kamenná socha Kal Bhairava, která je představitelem děsivého aspektu hinduistického boha Shivy. Tato obří socha, která je považována za ochránce města, je obklopená malými chrámy, které odrážejí hlubokou náboženskou víru lidí v tuto oblast.

Pro milovníky umění je Durbar Square také skvělým místem k prozkoumání tradiční newarské architektury. Newarové jsou místní etnickou skupinou, která se výrazně podílela na rozvoji a vytváření těchto historických staveb. Jejich řemeslnické dovednosti a detailní práce jsou zřetelné v každém rohu Durbar Square.

Nepál je zemí, která je obklopená krásnou přírodou a majestátnými horami, ale Durbar Square je místem, kde cestovatelé mohou okusit bohatou historii, kulturu a duchovní dimenzi této země. Procházka tímto úchvatným náměstím přináší cestovatelům hluboké porozumění a úctu k nezapomenutelné minulosti Nepálu.

Durbar Square v Kathmandu je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších a nejpůsobivějších kulturních a historických míst na světě. Jeho jedinečná atmosféra, krásné paláce a posvátné chrámy jej činí nepostradatelným pro každého, kdo se rozhodne navštívit touto exotickou destinaci. Doufejme, že toto místo zůstane zachováno a bude nadále inspirovat cestovatele z celého světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Kathmandu Durbar Square


1) Co je Nepál Kathmandu Durbar Square?
Kathmandu Durbar Square je historické a kulturní centrum v Kathmandu, hlavním městě Nepálu. Je to místo, kde se nachází královské paláce, chrámy, nádvoří a další významné stavby.

2) Jak se dostanu na Kathmandu Durbar Square?
Kathmandu Durbar Square se nachází v centru Kathmandu a je snadno dostupný pěšky nebo taxíkem z většiny částí města.

3) Jaké jsou vstupní poplatky na Kathmandu Durbar Square?
Vstupní poplatky se liší pro místní a zahraniční návštěvníky. Pro místní obyvatele je vstup zdarma, zatímco pro zahraniční návštěvníky se vybírá poplatek.

4) Jaké jsou nejzajímavější místa na Kathmandu Durbar Square?
Mezi nejzajímavější místa na Kathmandu Durbar Square patří Hanuman Dhoka (královský palác), Taleju Mandir (chrám bohyně Taleju), Kumari Ghar (dům živé bohyně) a Basantapur Tower (věž s úchvatným výhledem na okolní oblast).

5) Kdy je nejlepší čas pro návštěvu Kathmandu Durbar Square?
Nejlepší čas pro návštěvu Kathmandu Durbar Square je během období od října do dubna, kdy je počasí příjemné. V ostatních měsících může být chladnější nebo deštivější.

6) Existuje nějaký dress code pro návštěvu Kathmandu Durbar Square?
I když neexistuje přísný dress code, je vhodné nosit slušné a pokryté oblečení, zejména při návštěvě chrámů nebo jiných náboženských míst.

7) Jak dlouho trvá prohlídka Kathmandu Durbar Square?
Doba prohlídky závisí na zájmu a zkušenostech návštěvníka. Prohlídka obvykle trvá 1 až 2 hodiny, ale někteří lidé si mohou prohlédnout více památek a strávit na náměstí více času.

8) Jsou na Kathmandu Durbar Square průvodci?
Ano, na Kathmandu Durbar Square je možné najmout průvodce, pokud si přejete získat hlubší znalosti o historii a kultuře místa. Průvodci jsou často dostupní na vstupních bránách.

9) Mohu si na Kathmandu Durbar Square koupit suvenýry?
Ano, v okolí Kathmandu Durbar Square se nachází trhy a obchody, kde lze zakoupit různé suvenýry, tradiční řemesla a umělecké předměty.

10) Je Kathmandu Durbar Square zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO?
Ano, Kathmandu Durbar Square je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1979 spolu s dalšími památkami v Kathmandu Valley.


Ubytování Nepál Kathmandu Durbar Square


Kathmandu Durbar Square je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Nepálu. Toto historické a kulturní centrum se nachází v hlavním městě Nepálu, v Kathmandu. Durbar Square je považována za hřbitov nepálských králů, kteří zde sídlili a vládli po staletí. Jeho bohaté dědictví a architektura nám poskytují pohled do minulosti země.

Jednou z hlavních atrakcí Durbar Square je Kumari Ghar, což je dům, ve kterém žije živá bohyně Kumari. Kumari je dívka, která je vybrána z dětské populace jako vtělení bohyně Durga. Tato tradice má v rodící se kultuře Nepálu dlouhou historii a přilákala mnoho turistů, kteří chtějí vidět a dokonce se setkat s touto živou bohyní.

Další dominantou náměstí je Hanumandhoka, což je impozantní palác z 4. století, známý také jako Starý královský palác. Jeho architektura je výjimečným příkladem neoklasicistního stylu a bohatého umění zdobených dveří a oken. V prostorách paláce se nachází také mnoho muzeí, která uchovávají umělecká díla, historické artefakty a předměty, které byly kdysi součástí královské rodiny.

Dalšími zajímavými místy na Durbar Square jsou Taleju Temple, Maju Deval, Shiva-Parvati Temple a Krishna Temple. Každý z těchto chrámů a svatých míst má své vlastní unikátní symbolické a náboženské významy, které lákají návštěvníky a věřící.

Když přijedete do Kathmandu Durbar Square, můžete prozkoumat jeho okolí a najít si ubytování poblíž. V tomto regionu je dostatek hotelů, penzionů a ubytovacích zařízení s různými cenami a možnostmi. Mnoho z těchto ubytování nabízí skvělý výhled na Durbar Square a jeho okolí.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentickou nepálskou kulturu a životní styl, jsou k dispozici také domovy a penziony místních obyvatel. Tyto možnosti ubytování vám umožní prožít blízkost s místními a dozvědět se více o jejich tradicích a každodenním životě.

V neposlední řadě, Durbar Square je také obklopen řadou restaurací, kaváren a stánků s jídlem, kde můžete ochutnat tradiční nepálské pokrmy a lahodit si místní kuchyně.

Celkově lze říci, že ubytování v Kathmandu Durbar Square je ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat historii, kulturu a umění Nepálu. Tato oblast je jedinečným ochranným památkovým centrem, které nabízí bohaté zážitky a výjimečnou atmosféru. Ať už se rozhodnete zůstat v moderním hotelu nebo si vybrat domov místního obyvatele, máte zaručeno, že se budete cítit jako součást bohatého dědictví tohoto místa.


Počasí Nepál Kathmandu Durbar Square


Nepál je země bohatá na kulturní dědictví a přírodní krásy. Hlavním městem Nepálu je Kathmandu, které se nachází v údolí a je obklopené impozantními horami. V samotném Kathmandu se nachází mnoho historických památek a turistických atrakcí. Jedno z nejslavnějších a nejnavštěvovanějších míst je Durbar Square.

Durbar Square je tradiční náměstí, které se nachází v centru města Kathmandu. Toto náměstí je ohromující svou rozlohou a bohatstvím historických paláců, chrámů a stúp. Patří do seznamu světového dědictví UNESCO a je velmi oblíbené u turistů z celého světa.

Kromě bohaté historie, Durbar Square nabízí i působivé počasí. Nepál je známý svým monzunovým klimatem, které přináší silné deště a proměnlivé počasí. Monzunové období probíhá od června do září a přináší obvykle denní silné lijáky. Je to čas, kdy místní zemědělci pěstují své úrodu a země je pokrytá zelenými poli. Monzuny jsou zároveň důležité pro napájení řek a jezer, které pak zásobují zemědělské oblasti a města pitnou vodou.

Počasí v Kathmandu během monzunového období je obvykle teplo a vlhko. Denní teploty se pohybují kolem 25-30 stupňů Celsia. Nejlepší je si přinést deštník nebo pláštěnku, protože deště mohou být velmi prudké a neočekávané.

Navíc, i mimo monzunové období může počasí v Kathmandu být proměnlivé. Během zimy (listopad až únor) jsou teploty nižší a město může být občas pokryté sněhem. Teplo a slunečné dny se objevují během jara (březen a duben) a podzimu (říjen) a jsou často považovány za nejlepší čas návštěvy Kathmandu.

Když navštívíte Durbar Square, mohl by to být dobrý nápad si vzít lehké oblečení a obuv, abyste byli připraveni na různé povětrnostní podmínky. Vícevrstvé oblečení je také doporučeno, abyste se mohli přizpůsobit různým teplotám a změnám počasí.

Durbar Square je nejen historické místo, ale také skvělý obraz nepálské kultury a tradic. Během vaší návštěvy si můžete prohlédnout krásné chrámy, jako je Kumari Ghar, budova, kde sídlí Živá bohyně Kumari. Můžete si také projít tradiční trhy a ochutnat místní kuchyni.

Jestliže plánujete návštěvu Kathmandu a Durbar Square, berte v úvahu počasí a oblečení. Ať již jste tam v období monzunů nebo během jara a podzimu, ono nádherné místo vám poskytne jedinečnou zkušenost jak historickou, tak poetickou.


Dovolená Nepál Kathmandu Durbar Square


V Nepálu se nachází jedno z nejkrásnějších míst na světě a to je Kathmandu Durbar Square, což je historické centrum hlavního města Nepálu, jež se nachází v údolí Kathmandu. Durbar Square je od roku 1979 zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Durbar Square byla od 14. století až do 19. století sídlem králů Nepálu. Nyní je zde mnoho historických budov a svatyní, včetně největšího královského paláce v zemi. Mnoho z těchto budov bylo však v roce 2015 zničeno při zemětřesení s následnými požáry.

Přesto Durbar Square zůstává krásným místem, kde se mísí historie a kultura. Mezi nejvýznamnější památky zde patří Hanumandhoka (nebo také Starý královský palác), Basantapur Tower, Taleju Temple, Kumari Ghar, královská dráha a mnoho dalších.

Hanumandhoka je největší a nejvýznamnější královský palác v Nepálu. Je pojmenovaný po hinduistickém bohu Hanumanovi a byl vystavěn během 16. století. Dnes zde můžete navštívit mnoho muzeí a galerií, které obsahují sbírky historických artefaktů z celého Nepálu.

Další zajímavou památkou je Taleju Temple, který se nachází na horním nádvoří a je věnován bohyni Taleju. Je to nejstarší ze všech chrámů v Durbar Square a jeho historie sahá až do 13. století.

Kumari Ghar je další zajímavou budovou, kde sídlí žijící bohyně Kumari, kterou si králové vybírají z řad devítek. Tento rituál trvá již několik století a dodnes vzbuzuje udiv a údiv mezi turisty.

Kromě jmenovaných památek najdete v Durbar Square také mnoho trhů s lokálním zbožím, restaurací s místním jídlem a dokonce i kavarny, které připravují kávu ze zdejších kávových plantáží.

Pokud se chystáte na dovolenou do Nepálu, určitě navštivte Kathmandu Durbar Square, protože se jedná o jedno z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v této zemi. Přesto však musíte být připraveni na značný turistický ruch, protože se jedná o jedno z nejnavštěvovanějších míst v Nepálu.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky