Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Omán Ash Sharqiyah Sands

Letenka Omán Ash Sharqiyah Sands


Pokud toužíte po dobrodružství, přírodě a jedinečných zážitcích, neměli byste si nechat ujít návštěvu Ománu a jeho úchvatného přírodního fenoménu – pouště Ash Sharqiyah Sands. Tato jedinečná destinace přitahuje milovníky přírody, dobrodruhů a fotografů ze všech koutů světa.

Ležící přibližně 200 km od hlavního města Maskatu, poušť Ash Sharqiyah Sands je jednou z největších písečných pouští na Arabském poloostrově. Objevuje se jako nekonečná krajina dun a písečných vyprahlých plání, přičemž místní název "Wahiba Sands" byl používán až do nedávné doby.

Při pohledu na Ash Sharqiyah Sands je těžké odhadnout jeho rozlohu. Obrovské duny se zdají být nekonečné, až do té doby, co se ztrácejí na obzoru. Duna se často mění podle ročního období a počasí, které na ni působí. Při vítrných bouřích se písek může přesunout o desítky metrů, vytvářející tak neustále nové tvary a obrazy.

Navštívit Ash Sharqiyah Sands v sobě skýtá nespočet příležitostí pro dobrodružné aktivity. Například jízda na velbloudech nebo duna-bashing, což je jízda po dunách v off-road vozidlech. Díky svému jedinečnému krajinnému rázu, se poušť často stává dějištěm off-road rally závodů a expedic.

Pro milovníky přírody je Ash Sharqiyah Sands rájem pro pozorování hvězd. Díky minimálnímu světelnému znečištění a omezenému množství oblačnosti je táhnoucí se hvězdná obloha nádherně viditelná. Můžete si užít jedinečné západy slunce a noc plnou hvězd a zapomínáte na ruch moderního světa.

Přestože se na první pohled může zdát, že Ash Sharqiyah Sands je životem zbavená oblast, místní Beduíni udržují tuhle poušť vitalitou. K jejich tradičnímu způsobu života patří kočování s jejich stády velbloudů a život v tradičních stanových táborech. Můžete se spřátelit s místními obyvateli a poznat jejich pohostinnost, když navštívíte jejich tábory.

Návštěva Ash Sharqiyah Sands je jedinečným zážitkem, který zanechá nevymazatelnou stopu ve vaší paměti. Přírodní krása a nádherné výhledy jsou prostředím pro vzrušující dobrodružství a relaxaci. Ať už se rozhodnete pro jízdu na velbloudech, dunový surfování nebo prosté procházky po dunách, tato poušť vám přinese nezapomenutelné okamžiky ve středu přírody.


Dovolená Omán Ash Sharqiyah Sands


Omán je země, která láká svými krásami mnoho cestovatelů z celého světa. Mezi nejvíce fascinující destinace země patří region Ash Sharqiyah Sands, který je znám především svými rozsáhlými písečnými dunami.

Ash Sharqiyah Sands, které se také nazývá Wahiba Sands, se rozkládají na rozloze více než 12 500 km². Nachází se asi 200 km jižně od hlavního města Ománu - Maskatu a oblast se táhne od jihu při pobřeží Arabického moře až po pohoří Al Hajar na severu.

Tato neobyčejná poušť je domovem mnoha beduínů, kteří stále žijí tradičním způsobem života a pro něž jsou písečné duny hlavním zdrojem obživy. V oblasti také najdete mnoho přírodních krás, jako jsou solné pláně, oázy, skalnaté kaňony a horské vrcholy.

Turisté, kteří navštíví Wahiba Sands, se mohou účastnit mnoha aktivit, jako jsou jízda na velbloudech, písečné surfování a noční safari po poušti, při kterých mohou sledovat hvězdy a vychutnat si tradiční beduínskou večeři servírovanou na písku. Cestovatelé si mohou také prohlédnout beduínské osady a ochutnat tradiční jídla a nápoje.

Wahiba Sands jsou ideální pro turisty, kteří hledají dobrodružství a touží poznat tradiční ománskou kulturu. Zároveň se zde mohou odpočinout od každodenního ruchu měst a uniknout do klidné a působivé přírody.

Pokud plánujete dovolenou v Ománu, nezapomeňte zařadit Ash Sharqiyah Sands do svého itineráře. Toto místo nabízí jedinečný zážitek, který si na dlouho zapamatujete.


Ubytování Omán Ash Sharqiyah Sands


Ash Sharqiyah Sands, také známá jako Wahiba Sands, je rozlehlá poušť nacházející se ve východním Ománu. Tato fascinující oblast se rozkládá na ploše přibližně 12 500 kilometrů čtverečních a představuje přírodní poklad této země. Kvůli svému jedinečnému a krásnému prostředí je Ash Sharqiyah Sands populární turistickou atrakcí a mnoho návštěvníků sem přijíždí objevovat nekonečné duny, písečné hřbety a fascinující flóru a faunu.

Ash Sharqiyah Sands nabízí návštěvníkům možnost strávit noc v jednom z mnoha kempů, které sem byly vybudovány. Tyto kempy poskytují komfort a pohodlí uprostřed pouště a umožňují návštěvníkům prožít autentický zážitek zastavit se v srdci této pojmenované "Muzeum pouště".

Každý kemp v Ash Sharqiyah Sands je vybaven moderními zařízeními, jako jsou plně vybavené chatky, sprchy, toalety a restaurace. Kempy také nabízejí různé zážitky, jako jsou jízdy na velbloudech, sandbording, tradiční tanec a hudbu a noční hvězdné pozorování. Návštěvníci mají také možnost ochutnat místní speciality, připravené z čerstvých surovin, a prožít autentickou pouštní pohostinnost.

Jeden z nejlepších způsobů, jak si užít Ash Sharqiyah Sands, je strávit noc v táboře a probudit se k úžasným výhledům na písečné duny osvětlené sluncem. Noci tu jsou zpravidla tiché a klidné, což je neuvěřitelný kontrast k rušnému městskému životu. Návštěvníci mají také možnost si pronajmout džípy a projet se širokými plážemi písku, zatímco si vychutnávají jízdu v adrenalínem.

Ash Sharqiyah Sands je také domovem mnoha původních obyvatel Beduínců, kteří zde žijí již století a závisí na poušti pro své obživy. Navštěvování lokálních Beduínů a poznání jejich kultury a životního stylu je také zážitkem, který stojí za to zažít.

Pokud se chystáte navštívit Omán, nezapomeňte zařadit Ash Sharqiyah Sands do svého plánu. Tato malebná poušť je zárukou nádherného a nezapomenutelného zážitku. Odpočívejte v kempu, prozkoumávejte duny, užívejte si krásy přírody a poznávejte jedinečnou kulturu Beduínů. Ash Sharqiyah Sands vám nabídne příležitost uniknout od každodenního shonu a zažít něco zcela jiného.


Nejčastější dotazy a odpovědi Omán Ash Sharqiyah Sands


Zde jsou některé nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Ománu a písečných dun Ash Sharqiyah Sands:

Dotaz: Kde se nacházejí písečné duny Ash Sharqiyah Sands?
Odpověď: Ash Sharqiyah Sands se nacházejí ve střední části Ománu v regionu Al Sharqiyah, který leží na východním pobřeží země.

Dotaz: Jak se dostat do písečných dun Ash Sharqiyah Sands?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do písečných dun Ash Sharqiyah Sands, je automobilovou dopravou z města Muscat, hlavního města Ománu. Cesta trvá zhruba 2-3 hodiny, v závislosti na dopravních podmínkách.

Dotaz: Jaké je nejlepší období pro návštěvu písečných dun Ash Sharqiyah Sands?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Ash Sharqiyah Sands je od října do dubna, kdy je počasí mírné a teploty jsou příjemné. V létě mohou teploty dosahovat extrémních hodnot.

Dotaz: Jaký je nejlepší způsob prozkoumání písečných dun Ash Sharqiyah Sands?
Odpověď: Nejlepším způsobem pro prozkoumání Ash Sharqiyah Sands je zapůjčení terénního vozidla s pohonem 4x4 a vedení zkušeného průvodce. Existují také možnosti pro jízdu na velbloudech a sandboarding.

Dotaz: Je nutná rezervace pro návštěvu písečných dun Ash Sharqiyah Sands?
Odpověď: Ano, je doporučeno provést rezervaci pro návštěvu Ash Sharqiyah Sands předem, zejména v období špičky turistické sezóny. Mnoho táborů a lodži nabízí ubytování a programy včetně jízdy na velbloudech a večeře v poušti.

Dotaz: Jaké aktivity lze provádět v písečných dunách Ash Sharqiyah Sands?
Odpověď: V písečných dunách Ash Sharqiyah Sands lze provádět různé aktivity, včetně jízdy na velbloudech, jízdy na terénním vozidle s pohonem 4x4, sandboardingu, písečného surfování, sledování východu nebo západu slunce a táboření v poušti.

Dotaz: Existuje nějaký omezený přístup nebo pravidla pro návštěvu písečných dun Ash Sharqiyah Sands?
Odpověď: Ano, při návštěvě písečných dun Ash Sharqiyah Sands je důležité dodržovat pravidla a respektovat místní životní prostředí. Patří sem odpovědné táboření, vyhýbání se znečišťování, dodržování rychlostních limitů a sledování pokynů průvodce.


Počasí Omán Ash Sharqiyah Sands


Omán je krásná země s mnoha různými klimatickými podmínkami, ale Ash Sharqiyah Sands, nebo také Wahiba Sands, jsou známé pro své extrémní vysoké teploty a prašnou písčitou krajinu.

Ash Sharqiyah Sands se nachází v jižní části Ománu a zahrnují rozsáhlou oblast, která se táhne do vnitrozemí z jihovýchodu. Tato oblast je domovem pro mnoho kočovných Beduínů a písečné duny jsou vysoké až 200 metrů.

Jako většina oblastí Ománu, Ash Sharqiyah Sands má horké a suché klima, s vysokými teplotami během celého roku. V letních měsících se teploty mohou vyšplhat až na 50 stupňů Celsia. V noci se teploty snižují na přijatelnější úrovně, ale stále zůstávají vysoké.

Zimní měsíce přinášejí mírnější teploty, ale stále jsou docela vysoké během dne a chladné v noci. Průměrné teploty se pohybují kolem 25 stupňů Celsia během dne a 15 stupňů Celsia v noci.

V tomto regionu je velmi málo srážek, což přináší suché podmínky pro krajinu Ash Sharqiyah Sands. Většina srážek spadne během zimy a jarních měsíců, ale i tak je však velmi málo.

Doporučuje se navštívit Ash Sharqiyah Sands v měsících říjnu až dubnu, kdy jsou teploty mírnější a snesitelnější pro turisty. Pokud však plánujete cestu v letních měsících, musíte být připraveni na extrémní vysoké teploty a suché podmínky.

Celkově je Ash Sharqiyah Sands krásnou a fascinující oblastí, kterou si zaslouží být viděna. Ať už cestujete kvůli dobrodružství nebo kvůli obdivování krásné a neuvěřitelné přírody, Ash Sharqiyah Sands nabízí nádherné zážitky a vzpomínky.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky