Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Peru Ica

Dovolená Peru Ica


Peru je země bohatá na krásnou přírodu, historii a kulturu. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli určitě navštívit během své dovolené v Peru, je Ica. Ica je hlavním městem stejnojmenného regionu a nachází se ve střední části země.

Jedna z největších atrakcí v Ica je její přírodní krása. Okolní krajinu tvoří pouště, písečné duny a oázy. Nejznámější oázou v regionu je Huacachina. Tato malebná oáza je obklopena obrovskými písečnými dunami a nabízí návštěvníkům možnost jet na jízdě na písku nebo surfování na písečných dunách. Huacachina je také skvělým místem pro relaxaci a odpočinek, protože zde najdete různé hotely a hostely se skvělými výhledy na okolní krajiny.

Dalším místem, které byste neměli vynechat během vaší dovolené v Ica, je vinice. Ica je známá svou vinařskou produkcí a je domovem mnoha rodinných vinic. Zde si můžete vychutnat degustaci místních vín a naučit se více o vinohradnictví v Peru. Některé z nejznámějších vinařských podniků v regionu jsou Tacama a Queirolo.

Historické památky jsou rovněž důležitou součástí dovolené v Ica. Nachází se zde například mnoho archeologických nalezišť a ruiny původních civilizací. Nazca Lines jsou jednou z nejznámějších atrakcí v okolí Ica. Tyto obrovské geoglyfy jsou vytvořeny na písečných plošinách a mají tvar zvířat, rostlin a abstraktních obrazců. Jejich přesné vyobrazení a jejich původ zůstává dodnes záhadou.

Nakonec, pokud máte zájem o adrenalinové zážitky, můžete navštívit Ica Aero Klub. Toto místo je vybaveno pro paragliding a nabízí úchvatné výhledy na region. Při tandemovém paraglidingu si můžete vychutnat vzrušení v letu nad písečnými dunami a oázou Huacachina.

Ica je ideálním místem pro dovolenou, která nabízí kombinaci přírodní krásy, historie a zábavy. Bez ohledu na to, zda máte zájem o přírodovědné exkurze, návštěvu vinařství, nebo adrenalinové zážitky, Ica má pro vás všechno. Dovolená v Peru Ica bude nezapomenutelným zážitkem.


Počasí Peru Ica


Peru leží v jižní části Jižní Ameriky a je známé svým rozmanitým klimatem, které se v různých částech země liší. Jednou z nejzajímavějších oblastí, co se týče počasí, je město Ica.

Ica je hlavní město stejnojmenné provincie a nachází se v pobřežní části Peru. Klima v této oblasti je subtropické pouštní, s minimálními srážkami a vysokými teplotami po celý rok. Tento typ klimatu je důsledkem polohy Icy v pusté poušti Atacama, která je jednou z nejsuchších oblastí na Zemi.

Průměrná roční teplota v Ice se pohybuje kolem 25-30 °C, přičemž v letních měsících mohou teploty stoupnout až k 40 °C. Noční teploty jsou zpravidla nižší, ale i tak se drží na příjemných 15-20 °C. V zimním období jsou teploty mírněji, ale stále se udržují kolem 20-25 °C.

Srážky v oblasti Icy jsou velmi vzácné a průměrně se pohybují kolem 1-2 mm za rok. Deštivé období nastává v zimě, zejména v červnu a červenci, ale srážky jsou stále minimální. Díky absenci srážek je oblast Icy velmi suchá a pouštní, což ovlivňuje krajinu a život v oblasti.

Přestože je Ica extrémně suchá oblast, přesto se zde nacházejí některé zelené oázy. Ty jsou způsobeny podzemními toky vody, které jsou spojeny s pronikáním vody z And a vytvářejí ideální podmínky pro zemědělství. Zemědělství je v Ice jedním z hlavních zdrojů obživy a místní zemědělci jsou schopni pěstovat ovoce, zeleninu a víno.

Kromě suchého a horkého klimatu je Ica také známa svými jemnými větry. Tyto větry, známé jako paracas, jsou vytvářeny kombinací studených větrů z And a teplých větrů z pobřeží. Jsou časté v ranních a odpoledních hodinách a mohou dosahovat vysokých rychlostí.

Celkově lze říci, že klima v Ice je velmi extrémní a nepříznivé pro trvalý pobyt. Lidé zde však díky zemědělství a vhodným podmínkám pro pěstování plodin dokázali prosperovat v této pouštní oblasti. Pokud navštívíte Icu, buďte připraveni na extrémní horko a sucho, a možná se i vyčasování v této jedinečné části Peru.


Ubytování Peru Ica


Pokud hledáte ubytování v peruánském městě Ica, máte na výběr z několika možností. Naneštěstí je v Ica kopec ubytování, které odpovídá evropským standardům – většina hotelů a hostelů je spíše pro jednodušší typy cestovatelů. Zde je několik tipů na ubytování v Ica.

První možností je hotel Santo Domingo, nacházející se na okraji města. Jedná se o stylový hotel, který nabízí prostorné a pohodlné pokoje s koupelnou. Součástí hotelu je restaurace, kde si můžete vychutnat peruánskou kuchyni a chutné víno.

Pokud hledáte něco levnějšího, může pro vás být zajímavou volbou hostel La Casa de Los Abuelos. Ten se nachází v historickém centru města, což vám umožní snadný přístup k mnoha zajímavým místům v okolí. Hostel nabízí společné pokoje i soukromé pokoje s vlastní koupelnou.

Další možností může být hotel Villa Jazmin. Nachází se v klidné části města, kde můžete relaxovat u bazénu nebo si užít posezení na terase. Pokoje jsou prostorné a čisté, vybavené nezbytným nábytkem a moderním vybavením.

Pro rodiny či skupiny přátel může být zajímavou volbou pronájem domu na pláži. V Ica jele Canción de la Playa, krásná pláž s bílým pískem, která je vzdálena pouhých několik minut jízdy od města. Pronájem domu vám umožní užít si klidné a soukromé prostředí v blízkosti moře.

Většina ubytování v Ica nabízí možnosti rezervace online, takže si můžete vybrat to nejlepší ubytování pro vás a svou rodinu. Pokud hledáte ubytování v Peru Ica, neváhejte si vybrat podle svého stylu a představ.


Letenka Peru Ica


Ica, peruánské město známé svými písečnými dunami a úrodnými vinicemi, je jedním z nejvíce fascinujících cílů turistů. Letenka do Icy je možností, jak se dívat na tuto krásnou destinaci, která nabízí nádherný mix přírodních zázraků a kulturního bohatství.

Přírodní krása regionu Ica je jedním z hlavních důvodů, proč tato destinace přitahuje tolik turistů. Návštěvníci zde najdou obrovské písečné duny, které se táhnou na kilometrech do dálky a dosahují výšek až 500 metrů. Tyto duny jsou pro milovníky dobrodružství a extrémních sportů jako například písečné surfování nebo jízdu na písečném buggyu jako ráj.

Dalším fascinujícím místem v regionu Ica je oblast Nazca, známá díky jedinečné Nazca příkopové kultuře. Miliardy let staré geoglyfy vyobrazené na ploše několika kilometrů dokážou fascinovat jakéhokoli návštěvníka tím, jak byly vytvořeny a na jak dlouhou dobu přežily. Existuje mnoho teorií o jejich vzniku a významu, což z nich dělá ještě tajemnější místo k návštěvě.

Pro milovníky vína je tam také několik překvapení. Region Ica je domovem mnoha vinic a vinohradů, kde se produkuje bohatý vínový nápoj Pisco. Návštěvníci mohou navštívit rodinné vinařství a ochutnat různé druhy vína a píska. Některé vinice nabízejí i prohlídky a vzdělávací workshopy, aby turisté měli lepší představu o procesu produkce vína.

Kromě přírodních krás a vinařství má Ica také bohatou koloniální historii, kterou lze vidět v koloniálním centru města a v okolních historických památkách. Mezi hlavní atrakce patří například katedrála ve stylu neo-renesanční architektury, která je vnímána jako jedna z nejhezčích a nejstarších v Peru.

Pokud chcete navštívit peruánskou Icu, je nejlepší způsob, jak začít svou cestu, rezervovat letenku. Díky mnoha leteckým společnostem, které létají do Icy, je možné najít dostupné letenky za rozumné ceny. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Limě, peruánském hlavním městě, což znamená, že první krok do cesty je rezervovat letenku do Limy a pak se přesunout na vnitrostátní lety do Icy.

Ica je skutečně unikátním místem, které nabízí nespočet příležitostí pro dobrodružství, relaxaci a objevování. Zda se zúčastníte dobrodružné jízdy na dunách nebo si vychutnáte poklidné víno v rodinné vinici, Ica vás jistě nezklame. Letenka do Icy je prvním krokem ke splnění této snové destinace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Peru Ica


1. Jak se dostat do Icy?

Ica se nachází asi 300 kilometrů jižně od Limy, hlavního města Peru. Kromě letiště v Ice je možné se sem dostat i autobusem nebo taxíkem.

2. Co dělat v Ice?

Ica je nejznámější díky místního aperitivu Pisco, ale také díky písčitým dunám, pěstování vína a národním parkům. Turisté se mohou podívat na nádherné historické budovy, vyzkoušet si adventure actitivity a užít si plážový a surfový život.

3. Jak se dostat na Huacachinu?

Huacachina se nachází asi 5 kilometrů jižně od Icy a najdete tam jedinečný písečný dunový park. Je nejlepší dostat se tam taxíkem nebo mototaxíkem, ale také se odtud konají četné organizované zájezdy.

4. Co vidět v Huacachinu?

Huacachina je známá pro svůj kruhový jezírko na dně údolí obklopené dunami. Díky tomu je místem ideálním pro písečnou jízdu, sandboarding nebo paragliding. Turisté si také mohou prohlédnout ruiny mayské civilizace a přehlídky kultur a vinařství.

5. Co znamená Pisco?

Pisco je peruánský aperitiv, který se vyrábí z hroznů a je nejvíce spojen s regionem Ica. Má zvláštní chuť a vynikající aroma. Je možné ochutnat ho v místních bodech, ale rovněž také na řadě ochutnávek organizovaných místními vinaři.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky