Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Portugalsko Berlengas

Dovolená Portugalsko Berlengas


Pokud plánujete dovolenou plnou krásných pláží, úchvatných přírodních scenérií a fascinujícího historického dědictví, dost možná byste měli zvážit cestu do Portugalska, konkrétně na ostrovy Berlengas. Toto odlehlé souostroví, nacházející se nedaleko pobřeží města Peniche v centrální části Portugalska, je skrytým pokladem pro přírodní milovníky a dobrodruhy.

Berlengas tvoří skupina malých ostrovů, z nichž největší je Berlenga Grande. Jsou součástí přírodního parku Berlengas, který byl vyhlášen jako chráněné území v roce 1981. Park je domovem rozmanité fauny a flóry, včetně vzácného ptactva, vodních živočichů a endemických rostlin. Pro ty, kdo se rádi potápějí, je možnost objevovat podmořské jeskyně a útesy, které zdobí ostrovy a lákají na svou bohatou biodiverzitu.

Berlenga Grande je hlavním ostrovem a nabízí nádherné pláže s tyrkysově modrou vodou, které připomínají karibský ráj. K nejznámějším plážím patří Portinho da Areia do Norte, která je obklopena vysokými útesy a nabízí klidné a teplé vody ideální pro koupání a potápění. Na ostrově se nachází také maják Cabo Carvoeiro, který je opravdovou atrakcí díky svému majestátnímu vzhledu a panoramatickým výhledům na okolní krajinu.

Pro milovníky historie je na Berlengas také spousta zajímavých míst k prozkoumání. Nejvýznamnější z nich je pevnost Forte de São João Baptista, postavená v 17. století, která sloužila jako obranná pevnost proti pirátům. Dnes se pevnost nachází na seznamu světového dědictví UNESCO a poskytuje fascinující pohled do minulosti Portugalska.

Pro všechny, kteří si přejí zažít jedinečný zážitek, je možné zůstat přes noc na ostrově v jednom z několika ubytovacích zařízení, která jsou k dispozici. Není nic krásnějšího, než se probudit na krásné pláži u Azulina, jednoho z ostrůvků na Berlenga Grande. Ráno můžete prozkoumat okolní přírodu, vychutnat si pohled na mraky racků a zažít ticho a klid, který je jen málokde na světě.

Pokud již přemýšlíte o své další dovolené, portugalské ostrovy Berlengas by měly být na seznamu míst, která stojí za návštěvu. Krásné pláže, fascinující příroda a bohatá historie - co víc si přát na ideální dovolenou? Portugalští Berlengas jsou skutečným rájem pro milovníky přírody a dobrodruhy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Berlengas


1. Jak se dostat na ostrov Berlengas?
Existuje loďka, která zajišťuje přepravu z města Peniche do ostrova Berlengas. Plavba trvá přibližně 45 minut.

2. Jaké je doporučené období pro návštěvu Berlengas?
Nejlepší období pro návštěvu ostrova Berlengas je od května do září, kdy je teplé a slunečné počasí. V těchto měsících je možné také využít možnosti koupání.

3. Jak dlouho trvá výlet na Berlengas?
Výlet na Berlengas trvá obvykle celý den. Plavba z Peniche trvá asi 45 minut a poté si můžete prohlédnout ostrov a vychutnat si krásné pláže a okolní přírodu. Některé lodě také nabízejí možnost přenocování na ostrově.

4. Jaká je cena za vstup na ostrov?
Cena za vstup na ostrov se liší podle věku a ročního období. Pro dospělého je cena přibližně 15 EUR, pro děti a seniory je zpravidla nižší.

5. Jaké aktivity jsou na ostrově k dispozici?
Na ostrově Berlengas si můžete užít různé aktivity, jako je turistika, koupání, potápění a pozorování ptáků. Také je možné se projít po ostrově a navštívit historická místa, jako je pevnost São João Baptista.

6. Můžu na ostrově přenocovat?
Ano, je možné na ostrově přenocovat. Existuje zde několik ubytovacích zařízení, včetně penzionů a kempů. Doporučuje se však rezervace předem, protože kapacita je omezená.

7. Je možné se stravovat na ostrově?
Ano, na ostrově jsou některé restaurace a kavárny, které nabízejí jídlo a pití. Doporučuje se však si také přinést vlastní jídlo a vodu, protože možnosti stravování mohou být omezené.

8. Jaká je nejlepší pláž na ostrově Berlengas?
Nejznámější a nejkrásnější pláž na ostrově Berlengas je pláž Praia do Carreiro do Mosteiro. Tato pláž je krásná, čistá a je obklopena skalními útvary, které jí dodávají malebný vzhled.


Počasí Portugalsko Berlengas


Berlengas - krásný ostrov v Atlantském oceánu s jedinečným počasím

Pokud toužíte po dovolené na neobyčejném místě s malebnou krajinou a jedinečným počasím, pak byste měli navštívit portugalský ostrov Berlengas. Tento malý ostrůvek se nachází zhruba 10 km od města Peniche na západním pobřeží Portugalska a nabízí nezapomenutelný pobyt v přírodě.

Berlengas, známý také jako Berlenga Grande, je součástí stejnojmenného přírodního rezervátu a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Návštěvníci sem míří především kvůli jeho úchvatné krajině a bohatému podmořskému životu. Ostrov je domovem mnoha vzácných druhů ptáků a mors-

Portugalsko samotné je známé svými mírnými podnebnými podmínkami, které jsou ovlivněny Atlantským oceánem a Golfským proudem. Berlengas však nabízejí ještě unikátnější mikroklima, které se liší od vnitrozemských částí země.

Právě díky své poloze uprostřed oceánu má Berlengas mnohem vlhčí a chladnější podnebí než zbytek Portugalska. Letní teploty se obvykle pohybují kolem 20-25 °C a výjimečně mohou i přesáhnout 30 °C. V zimních měsících se teploty drží kolem 15 °C. Ovšem oblečte si teplejší vrstvy, protože ostrov je výrazně větrný a teplota se může hodně změnit během jednoho dne.

Silné větry jsou jedním z charakteristických znaků ostrova. Berlengas jsou známé svými vítrnými podmínkami, které často pohánějí vlny na pobřeží. Díky těmto větrům je ostrov oblíbeným místem pro surfaře, kteří sem míří hledat výborné vlny.

Další výhodou počasí na Berlengas je že příležitostně můžete zažít deštivé období, což je zcela jiné než na pevninské části země. Kombinace srážek a větrného počasí přispívá ke vzniku bohaté vegetace na ostrově a půvabného podmořského života.

Pro návštěvníky, kteří preferují mírnější podnebí a příjemný odpočinek v přírodě, bude Berlengas vyhrazeným rájem. Pláže ostrova jsou často opuštěné a klidné, a tak si můžete užívat slunečního záření s minimálním množstvím lidí kolem vás.

V případě, že zvažujete návštěvu Berlengas, je důležité sledovat předpověď počasí a být připravený na neočekávané změny. Váš pobyt by mohl být výjimečným zážitkem, který vám umožní objevit jedinečnou kombinaci přírodních krás a fascinujícího počasí.

Takže pokud vyhledáváte dovolenou s odlišným počasím, než jaké znáte, vydejte se do Portugalska na ostrov Berlengas a připravte se na úžasné zážitky v jedinečném mikroklimatu.


Letenka Portugalsko Berlengas


Berlengas jsou malebným souostrovím nedaleko Portugalska, které si získává srdce mnoha turistů. Toto souostroví se nachází na západním pobřeží Portugalska a je oblíbeným místem pro odpočinek a relaxaci daleko od všedního shonu.

Pokud hledáte nejlepší způsob, jak se dostat na Berlengas, nezoufejte. Existuje mnoho způsobů, jak se tam dostat, ale nejlepší volbou je let. Proto jsou zde některé informace o letenkách na Portugalsko a na Berlengas.

Základní informace o destinaci

Berlengas jsou malé souostroví, které se nachází asi 10 kilometrů od města Peniche. Tento malebný ostrov obklopuje křišťálově čistá voda Atlantského oceánu. Má tři hlavní ostrovy - Berlenga Grande, Estelas a Farilhões. Ostrovy jsou jedinečným místem a hostí mnoho endemických druhů ptáků a rostlin.

Jak se dostat na Berlengas

Nejlepší způsob, jak se dostat na Berlengas, je letecky. Letenky na Portugalsko a na Berlengas jsou snadno dostupné na internetu. Existuje několik pravidelných letů z různých měst v Evropě, včetně Lisabonu, Madridu a Barcelony, které létají do města Peniche.

Jak najít let na Berlengas?

Když se chystáte na dovolenou na Berlengas, první věc, kterou musíte udělat, je vyhledat letenky na Portugalsko. Na internetu existuje mnoho webů, které nabízejí levné letenky a speciální nabídky pro lidi, kteří hledají lety na Berlengas.

Kromě toho můžete kontaktovat svoji cestovní kancelář, aby vám pomohla najít letenku, která nejenže vám umožní doletět do Portugalska, ale také se dostat na Berlengas. Cestovní kancelář také může nabídnout různé balíčky pro turisty, kteří plánují navštívit tento krásný ostrov.

Jaké jsou cenové kategorie?

Ceny letenek do Portugalska se liší v závislosti na letišti odletu, zeměpisné úrovni vaší destinace, povaze vašeho cestování a mnoha dalších faktorech. Nicméně, většina letů na Portugalsko a na Berlengas jsou cenově dostupné a mohou být snadno zajednány na internetu.

Závěr

Berlengas jsou jediným místem, kde můžete splynout s přírodou a vychutnat si neuvěřitelnou atmosféru. Pokud se chcete dostat na toto malebné souostroví, neexistuje lepší způsob než nákupem letenky do Portugalska a cestováním letadlem. V každém případě si pamatujte, že cesta na Berlengas zcela stojí za to.


Ubytování Portugalsko Berlengas


Portugalský ostrov Berlengas je jedním z nejkrásnějších a nejúchvatnějších přírodních území v zemi. Leží přibližně 10 kilometrů od pevninského Portugalska a tvoří součást přírodní rezervace Berlengas.

Když navštívíte Berlengas, rychle pochopíte, proč je toto místo tak oblíbené mezi turisty. Tento ostrov nabízí nádhernou přírodní scenérii, krásné pláže a neuvěřitelně čisté moře. Ptáci zde mají svá hnízdiště, a tak se můžete těšit na pozorování mnoha druhů vzácných ptáků. Ale co je asi nejvíce fascinující na Berlengas, je jeho starobylé pevnost, která kdysi sloužila jako ochrana před piráty a dnes je zapsána na seznamu UNESCO.

Pokud plánujete navštívit Berlengas, můžete si vybrat mezi několika typy ubytování. První možností je táboření na ostrově. Ročně je dostupný počet míst omezený, a tak je nezbytné rezervovat si místo v předstihu. Tato možnost vám umožní prožít jedinečnou přírodu ostrova v plné síle a zažít výjimečný noční klid a temnotu.

Další možností je ubytování ve face, což je malý rybářský přístav na pevninské části Portugalska. Odtud můžete navštívit Berlengas na celodenní výlet. Existuje několik lodních společností, které nabízejí přepravu na ostrov. Tento typ ubytování vám zajistí pohodlí pevninského života a zároveň možnost se vydat na výlet na ostrov, kdykoliv budete chtít.

Poslední možností je ubytování v penzionu na samotném ostrově. Můžete si pronajmout pokoj nebo apartmán v jednom z malých penzionů, které se nacházejí ve vesnici Velhas, nebo si rezervovat místo v pevnostním přístřešku. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí strávit více času na ostrově a prozkoumat vše, co nabízí.

Pokud se rozhodnete pro ubytování na Portugalsko Berlengas, nezapomeňte si zabalit potřebné věci pro pobyt v přírodě. Pamatujte také na to, že na ostrově není příliš mnoho občerstvení a restaurací, a proto je doporučeno si přivézt s sebou dostatek jídla a pití.

Navštěvovat Portugalsko Berlengas je neuvěřitelně radostný a oživující zážitek. Nejenže budete ponořeni do krásné přírody, ale také budete mít možnost poznat historii ostrova a jeho bohatou biodiverzitu. Ať už se rozhodnete pro táboření, pobyt na pevnině nebo ubytování na ostrově, budete svědky úžasného spojení člověka a přírody, které je na Berlengas tak jedinečné.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky