Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Portugalsko Setúbal

Letenka Portugalsko Setúbal


Portugalsko Setúbal: Ideální cíl pro letní dovolenou

Portugalsko je země, kterou každý turista zbožňuje a která nabízí mnoho možností pro zajímavou dovolenou. Vzhledem ke svému polohu na pobřeží Atlantského oceánu je kromě bohaté historie a kultury obklopeno krásnými plážemi a malebnými městy. Setúbal, které se nachází na jihu Portugalska, se stalo velmi populárním turistickým cílem díky svému vzrušujícímu nabízení aktivit a kulturním památkám.

Jak se sem dostat?

Setúbal má blízko k dalším velkým místům v Portugalsku, jako například hlavnímu městu Lisabonu nebo městu Funchal na Madeiře. Pokud plánujete cestovat do Setúbalu z jiného města než Lisabonu, můžete použít místní autobusovou nebo vlakovou dopravu. Pokud cestujete z Lisabonu, můžete využít přímé autobusové spojení nebo si koupit letenky na letiště v Lisabonu, které jsou snadno dostupné z mnoha míst po celém světě.

Co vidět v Setúbalu?

Setúbal je plné historie a kulturních památek, které stojí za to navštívit. Návštěvníci mohou prozkoumat Castelo de São Filipe, starou pevnost, na kopci nad městem a návštěvu muzea Convento de Jesus, kde jsou k vidění díla umělců z Setúbalu a díla portugalských mistrů.

Setúbal se nachází také v blízkosti národního parku Arrábida, kde se můžete projít kolem velkých hor a úchvatných pláží. Pláže jsou čisté, průzračné a ideální pro koupání a potápění.

Dalším místem, které byste neměli minout, je Costa da Caparica. Tato oblast nabízí mnoho pláží a výborných restaurací, které nabízejí nejlepší portugalskou kuchyni.

Kde se ubytovat v Setúbalu?

Setúbal nabízí mnoho typů ubytování pro různé typy turistů. Pokud hledáte luxusní a klidné ubytování, můžete se rozhodnout pro některý z místních hotelů. Pokud hledáte spíše cenově dostupné ubytování, najdete v Setúbalu mnoho apartmánů nebo hostelu.

Kdy se vydat na dovolenou v Setúbalu?

Setúbal je ideální cíl pro letní dovolenou, kdy se můžete těšit na krásné pláže a teplé počasí. Avšak, je zde mnoho podobných aktivit, které můžete provádět i v jiných ročních obdobích. Pokud se vypravíte na dovolenou v lednu, budete mít možnost navštívit festival “Dia de S. Sebastião”, který se pořádá každoročně v této době.

Závěr

Setúbal je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Portugalsku a není divu, proč. Nabízí krásné pláže a mnoho kulturních památek, které stojí za návštěvu. Pokud máte na pád trhu na dovolenou v Portugalsku, nezapomeňte zahrnout do svého plánu Setúbal a nechte se unášet krásou této oblasti.


Počasí Portugalsko Setúbal


Portugalsko je známé svým krásným počasím a Setúbal, jedno z jeho nejvýznamnějších měst, není výjimkou. Leží na jižním pobřeží Portugalska a oplývá příjemným středomořským podnebím.

Setúbal je obdarován velkým počtem slunečných dnů v průběhu roku. Průměrný počet slunečných hodin je kolem 2700 ročně, což znamená zhruba 7,5 hodiny slunečního svitu denně. Toto slunečné počasí je jedním z hlavních důvodů, proč se Setúbal stává oblíbeným letoviskem a turistickou destinací.

Průměrná roční teplota ve městě je kolem 17 °C, s vysokými letními teplotami dosahujícími až 30 °C. V létě je Setúbal ideálním místem pro odpočinek na pláži nebo relaxaci u moře. Teploty se zde drží příjemně vyšší, ale oceánský vánek pomáhá udržovat atmosféru osvěžující a příjemnou.

V zimě se teploty v Setúbalu pohybují kolem 11 °C, s minimálními teplotami okolo 6 °C. I v této době roku je počasí příjemné a mírné. Vzhledem ke svému přímořskému umístění je Setúbal chráněn před extrémními vlivy zimního počasí, jako jsou silné bouřky nebo výrazné sněžení.

Město a jeho okolí jsou také známé svými větrnými podmínkami. Větrem zde obvykle vanoucím z Atlantiku jsou optimální podmínky pro surfování a vodní sporty. Tato aktivita přitahuje jak místní obyvatele, tak i turisty, kteří chtějí využít příznivého počasí a vody oceánu.

Setúbal je také známý svým bohatým zeleným porostem a okolními horami. Tyto přírodní prvky obklopující město přinášejí další příznivé klimatické podmínky, které lákají návštěvníky na pěší túry a výlety. Příroda a příjemné počasí jdou zde ruku v ruce.

Vzhledem k výše uvedeným faktorům, není překvapením, že počasí v Setúbalu je jedním z hlavních lákadel pro místní obyvatele a turisty. Jeho slunečné dny, příjemné teploty a větrné podmínky jsou vhodné pro širokou škálu aktivit a zážitků. Ať už navštívíte Setúbal v létě nebo během jiných ročních období, můžete se těšit na milé a příjemné počasí, které vás doprovází při objevování tohoto krásného portugalského města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Setúbal


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Setúbalu?

V Setúbalu se nachází několik krásných pláží, mezi nejpopulárnější patří Portinho da Arrábida, Praia dos Coelhos, Praia Figueirinha a Praia de Galapinhos.

2. Kde se nachází nejlepší restaurace v Setúbalu?

Setúbal je známý svou kuchyní a existuje několik skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality. Mezi nejlepší patří restaurace Mariscada do Jojo, Casa Santiago a Restaurante Novo 10.

3. Která místa bychom neměli minout při návštěvě Setúbalu?

Setúbal nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě, mezi nejpopulárnější patří historické centrum města s katedrálou, Národní park Arrábida, muzeum José Maria da Fonseca a Křižácký hrad Palmela.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny v Setúbalu?

Pro rodiny s dětmi je v Setúbalu mnoho zábavy a aktivit, jako jsou návštěva zoologického parku, lanový park, poslech delfíních koncertů nebo piknik v Národním parku Arrábida.

5. Jaké jsou nejlepší zážitky, kterých si návštěvníci mohou užít v Setúbalu?

Setúbal nabízí mnoho zážitků pro návštěvníky, jako jsou ochutnávky vín, plavby lodí v zálivu Sado, výlety na koních nebo pěší túry v Národním parku Arrábida.


Ubytování Portugalsko Setúbal


Setúbal je půvabné přímořské město, nacházející se jihozápadně od Lisabonu, v ústí řeky Sado. Toto město nabízí mnoho aktivit, co se týče kulturního dědictví, přírodní krásy a gastronomie. Pokud hledáte ubytování v Setúbalu, máte na výběr mezi mnoha možnostmi, včetně hotelů, resortů, vil a bytů.

Pokud hledáte luxusní ubytování s výhledem na oceán, můžete navštívit resort Troia Design Hotel. Tento 5hvězdičkový hotel je navržen moderně, s barevnými skly a bílými lťani. Komfortní pokoje jsou vybaveny klimatizací, Wi-Fi připojením a balkonem s výhledem na oceán. K tomu patří venkovní bazén a lázně, které nabízejí různé wellnessové programy.

Dalším možným ubytováním v Setúbalu je Hotel Arangues. Nachází se na vrcholu kopce, takže nabízí panoramatický výhled na město a Sado řeku. Tento hotel má 40 pokojů, vybavených televizí se satelitními programy, minibarem a vlastní koupelnou. K dispozici je také venkovní bazén, bar a restaurace, která nabízí tradiční portugalskou kuchyni.

Airbnb nabízí také mnoho možností ubytování v Setúbalu. Pokud hledáte útulné apartmány, můžete zvolit Apartmán Serena, který se nachází v centru města a nabízí moderně vybavené pokoje s klimatizací, TV a vlastní koupelnou. Tento apartmán se může pochlubit i blízkostí místních atrakcí, jako je například Muzeum Luíse de Queiróse a Divadlo José Afonso.

Co se týče hostelu, Casa de Bocage nabízí cenově dostupné možnosti. Tento hostel se nachází v historickém centru Setúbalu, kousek od pláže a nabízí společné pokoje s dřevěným nábytkem a příjemnou atmosférou pro ty, kteří se chtějí seznámit s dalšími cestovateli.

V Setúbalu je mnoho možností ubytování pro každého, od luxusních resortů a hotelů po cenově dostupné apartmány a hostely. Které ubytování si vyberete, bude záviset na vašem rozpočtu a preferencích, ale určitě si užijete krásy tohoto přímořského města a portugalské kultury.


Dovolená Portugalsko Setúbal


Portugalsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě a jedním z nejpřitažlivějších regionů v zemi je Setúbal. Tento malebný přístavní město, které se nachází na pobřeží Atlantského oceánu, je ideálním místem pro dovolenou plnou krásných pláží, vynikajícího jídla a fascinující kultury.

Setúbal je nesmírně bohatý na historii a kulturu. Jedním z hlavních symbolů města je Castelo de São Filipe, hrad postavený v 16. století na ochranu města. Toto impozantní opevnění nabízí panoramatické výhledy na město a přilehlé okolí.

Další turistickou atrakcí je chrám Santa Maria da Graça, který je známý svojí architekturou z 15. století a bohatou historií. V místním muzeu můžete získat další informace o místním umění a tradicích.

Setúbal je také známý pro svou pestrou a bohatou gastronomii. Hlavní specialitou je zde čerstvé mořské plody, zejména tuňák a sardinky. Nemůžete vynechat návštěvu místní písečné pláže, kde si můžete vychutnat vynikající rybí pokrmy. Doporučuje se také vyzkoušet Moscatel, sladké víno, které pochází z regionu vínohrad.

Pokud hledáte dovolenou spojenou s přírodou, zamluvte si výlet do Parque Natural da Arrábida, který se nachází poblíž Setúbalského poloostrova. Tato chráněná oblast nabízí nádherné pláže, vysoké skalní útesy a malebná přístaviště. Je zde také možnost turistiky, kajakářství a pozorování různých druhů zvířat.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je zde také možnost navštívit místní podzemní jeskyně, jako je například Gruta do Escoural. Tyto jeskyně nabízejí úžasné možnosti prozkoumávání jedinečného podzemního světa.

Setúbal má také výhodnou polohu, která umožňuje jednoduchý přístup k dalším zajímavým destinacím v regionu. Například nedaleko se nachází město Palmela, které je známé svým krásným hradem a vinnými sklepy.

Setúbal je skutečným pokladem Portugalska, který nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci historie, kultury, krásné přírody a vynikajícího jídla. Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou plnou relaxace a objevování, Setúbal je bezpochyby skvělou volbou.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky