Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Řecko Karpathos

Ubytování Řecko Karpathos


Pokud plánujete dovolenou v Řecku a hledáte destinaci s nedotčenou přírodou, klidem a malebnými plážemi, neměli byste zapomenout na ostrov Karpathos. Nachází se mezi Rhodem a Krétou a má rozlohu přibližně 320 km2, takže vás zde bude čekat spousta poklidného odpočinku. Pokud hledáte ubytování na tomto ostrově, můžete zvolit z mnoha možností, které zahrnují hotely, apartmány, studia a další.

Nejpopulárnější lokalitou na ostrově Karpathos je přístavní město Pigadia, které nabízí široký výběr ubytování. Pokud vám záleží na soukromí a klidu, můžete zvolit pobyt v apartmánech či studiích v blízkosti centra tohoto města. Tyto ubytování jsou obvykle plně vybavena kuchyňským koutem, koupelnou a balkonem či terasou, takže si můžete vychutnat snídani a večeři s výhledem na moře. Pokud raději zvolíte ubytování v hotelu, máte na výběr z několika zajímavých možností. Některé hotely jsou umístěny v těsné blízkosti pláže, takže si můžete užívat slunce, kdykoliv chcete. Luxusní hotely na ostrově nabízejí bazény, spa a fitness centra, takže si můžete odpočinout a zregenerovat své tělo a duši.

Pokud preferujete klidnější a méně turistické oblasti, můžete vyrazit na severní část ostrova, kde najdete méně známé pláže a klidnější atmosféru. V této oblasti najdeme mnoho malých vesniček, kde si můžete pronajmout apartmány a studia. Tyto ubytování jsou často vybavené klimatizací, kuchyňským koutem a balkonem nebo terasou. Tento typ ubytování je ideální pro ty, kteří chtějí zažít trochu autentičnosti a soukromí.

Kromě toho je na ostrově Karpathos možné si vyzkoušet i tradiční ubytování v horských chatkách zvaných "kalyvia". Ty jsou rozeseté po celém ostrově a nabízejí skvělý způsob, jak se ponořit do místní kultury. Tento typ ubytování je vhodný pro ty, kteří hledají jednodušší a autentičtější styl bydlení.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, bude vám Karpathos nabízet nádherné západy slunce nad mořem, úchvatné pláže, autentické taverny se skvělým jídlem a příjemné místní lidi. Protože je ostrov stále méně turistický než ostatní řecké destinace, můžete si užít poklidnou a pohodovou dovolenou, kde se můžete ponořit do místní kultury a historie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Karpathos


1. Jak se dostat na ostrov Karpathos?
Ostrov Karpathos je dostupný letecky z řady evropských destinací nebo trajektem z přístavů na řeckém pevninském pobřeží.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Karpathos?
Mezi nejlepší pláže na ostrově Karpathos patří Apella, Diakoftis, Damatria, Kyra Panagia a Amoopi.

3. Co navštívit na ostrově Karpathos?
Na ostrově Karpathos můžete navštívit malebné tradiční vesničky jako Olympos, jenž je znám pro svoji bránu do minulosti, nebo Aperi a Spoa. Také byste měli navštívit starověký Apolloův chrám v Karpathosu městě.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrova Karpathos?
Nejlepším časem na návštěvu ostrova Karpathos je jaro nebo podzim, když je teplota příjemná a turisty je méně.

5. Jaké aktivity lze provádět na ostrově Karpathos?
Na ostrově Karpathos si můžete vychutnat sluneční koupání na krásných plážích, potápěčské a šnorchlovací aktivit, vodní sporty, turistiku, prohlídky kultur a architektury, a také jízdu na kole či projížďky na koních.

6. Jsou na ostrově Karpathos dobře rozvinuté ubytovací služby?
Ano, na ostrově Karpathos jsou dobře rozvinuté ubytovací služby. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, apartmány, studii či malé rodinné penziony.

7. Jaká je tradiční kuchyně na ostrově Karpathos?
Tradiční kuchyně na ostrově Karpathos je založena na čerstvých mořských plodech, olivovém oleji, místním sýru, různých druzích zeleniny a mediterránních bylinkách.

8. Je ostrov Karpathos vhodný pro rodiny s dětmi?
Ano, ostrov Karpathos je vhodný pro rodiny s dětmi. Pláže jsou čisté a písečné, a nabízejí tak bezpečné koupání pro děti. Existují také turistické trasy, které jsou vhodné pro rodinné výlety.

9. Jaký je průměrný rozpočet na dovolenou na ostrově Karpathos?
Průměrný rozpočet na dovolenou na ostrově Karpathos závisí na délce pobytu, typu ubytování a vašich preferencích. Nicméně, řecké ostrovy jsou obecně cenově dostupné a s rozumným rozpočtem si můžete užít dovolenou na Karpathosu.

10. Jsou na ostrově Karpathos večerní akce a noční život?
Ano, ostrov Karpathos nabízí několik večerních akcí a nočního života, zejména v jeho hlavním městě Pigadia. Najdete zde kavárny, restaurace, bary a taveny, kde si můžete vychutnat tradiční hudbu a tance.


Letenka Řecko Karpathos


Karpathos je jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů v Egejském moři. Nachází se mezi ostrovy Rhodos a Kréta a je domovem malebných pláží, úchvatných hor a autentických vesnic. Pokud se chystáte navštívit tuto úchvatnou destinaci, je zde několik důvodů, proč si vybrat letenku do Řecka na ostrov Karpathos.

Prvním důvodem je jeho přírodní krása. Karpathos je bohatý na fantastické pláže s tyrkysově modrou vodou a bílým pískem. Mezi nejpopulárnější pláže patří Amoopi, Kyra Panagia a Apella. Tyto pláže nabízejí ideální podmínky pro opalování, plavání a vodní sporty a jsou obklopeny nádhernou přírodou a úchvatnými horami, které nabízejí skvělé možnosti pěší turistiky.

Druhým důvodem je autentická řecká kultura. Na Karpathosu můžete zažít tradiční život Řeků, protože zdejší obyvatelé dodržují staré tradice a životní styl. Můžete navštívit malebné vesnice, jako je Olympos, kde žijí lidé podle tradičních zvyků. Zde můžete ochutnat tradiční řecké jídlo a poznat místní tradice a zvyky, které jsou stále udržovány.

Třetím důvodem je klid a mír. Karpathos je stále relativně neobjevený turisty a nabízí klidnou atmosféru pro ty, kteří chtějí uniknout od rušného života ve velkých městech. Zde si můžete odpočinout na pláži, procházet se po malebných vesnicích nebo jen relaxovat v jednom z typických řeckých kaváren.

Dalším důvodem, proč si vybrat letenku do Karpathosu, je také rozmanitost aktivit, které můžete na ostrově podniknout. Můžete si půjčit auto nebo skútr a projet se po ostrově, navštívit historické památky a archeologická naleziště, jako je Apollonia nebo přírodní chráněnou oblast Saria. Můžete si také pronajmout loď a prozkoumat okolníe ostrovy nebo se věnovat potápění a objevovat podmořský svět Egejského moře.

Samozřejmě, abyste mohli navštívit Karpathos, musíte si pořídit letenku do Řecka. Existují různé letecké společnosti, které nabízí lety do Karpathosu z různých evropských měst, jako je Paříž, Berlín, Londýn nebo Praha. Můžete si vybrat mezi přímými lety nebo přestupy a vybrat si variantu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Pokud hledáte krásnou a autentickou destinaci pro svou dovolenou, Karpathos je skvělou volbou. Přírodní krása, autentická řecká kultura, klid a mír a široká škála aktivit, které můžete podniknout, jsou jen některé z důvodů, proč si vybrat letenku do Řecka na tento úchvatný ostrov. Nechte se unést krásou Karpathosu a zažijte jedinečnou dovolenou v této malebné části Řecka.


Počasí Řecko Karpathos


Řecko Karpathos je malebný ostrov ležící v Egejském moři. Své návštěvníky láká nejen svou krásnou přírodou a úchvatnými plážemi, ale také příjemným a slunečným počasím.

Díky středomořskému klimatu, které ostrov ovlivňuje, si návštěvníci mohou užít teplé a slunné letní dny. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 °C, což vytváří ideální podmínky pro relaxaci na pláži a výlety po okolí. Teploty po setmění stále zůstávají příjemné, což umožňuje procházky po pobřeží a večeře pod širým nebem.

Jaro a podzim jsou také příjemné období pro návštěvu Karpathosu. Teploty se pohybují kolem 20 °C a cestovatelé se mohou těšit na slunečné dny a teplé moře pro plavání. Na konci léta a na podzim se ale můžete setkat s některými dešťovými přeháňkami, které oživují ostrovní krajinu a dávají život zdejším zeleným pláním.

V zimě je předpověď počasí v Karpathosu mírnější. Teploty klesají na příjemných 10-15 °C a v oblasti se často objevují mírné přeháňky a bouřky. Nicméně, v porovnání se studeným a mrazivým podnebím mnoha jiných evropských zemí, zimní počasí v Karpathosu je stále příjemné a zahřívající.

Ostrov Karpathos je také známý svými silnými větry, které přitahují milovníky windsurfingu a kitesurfingu. Největšími větrnými oblastmi jsou Avlonas a Afiartis, kde je možné těšit se na ideální podmínky pro tyto sporty. Větry se nejčastěji vyskytují od června do září, proto je to nejlepší období pro ty, kteří chtějí vyzkoušet tyto adrenalinové vodní sporty.

Celkově vzato, počasí v Karpathosu je velmi příjemné a slunečné po celý rok. Každé období nabízí své kouzlo a možnosti pro různé aktivity. Během vaší návštěvy na tomto úchvatném řeckém ostrově si můžete být jisti, že budete mít krásné a vzpomínky na slunné dny strávené u moře.


Dovolená Řecko Karpathos


Řecko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro evropské turisty a má mnoho úchvatných ostrovů, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je Karpathos, ostrov nacházející se na jihovýchodě Egejského moře.

Karpathos je ostrov, který se vyznačuje unikátním charakterem, neobyčejnou přírodou a přátelskými obyvateli. Turisté si přicházejí užít slunce, moře a krásné pláže, ale zároveň se mohou těšit na kulturu, historii a mnoho jiných aktivit.

Pláže

Karpathos nabízí úchvatné pláže s jemným zlatým pískem a průzračnou vodou. Patří sem například Apella, Kyra Panagia, Lefkos a Merties. Tyto pláže nabízejí turistům klid a krásnou přírodu. Většinou se na nich dá najít místo, kde si můžete užít soukromí a klid.

Kultura

Pokud máte zájem o kulturu a historii, Karpathos nabízí návštěvu mnoha tradičních osad, které si zachovaly svůj původní charakter. Obyvatelé ostrova jsou hrdí na svou historii a kulturu a rádi vám o ní povyprávějí. Můžete navštívit například osady Olympos nebo Menetes. V těchto osadách se můžete podívat na tradiční řeckou architekturu a samozřejmě ochutnat tradiční řeckou kuchyni.

Aktivity

Pokud máte rádi aktivní dovolenou, Karpathos má mnoho nabídek. Můžete se věnovat turistice, pěší turistice, vodním sportům a mnoho dalších. Oblíbenou aktivitou je také windsurfing, ostrov je pro ni díky svým silným větrům ideální.

Dovolená na Karpathosu je ideální pro rodiny s dětmi i pro páry, kteří hledají klid a pohodu. Ostrov nabízí krásné pláže, jedinečnou kulturu a mnoho aktivit. A pro ty, kteří se chtějí těšit na večer, nemusí hledat daleko, v mnoha osadách nabízejí přátelští obyvatelé tradiční řecké večery.

Pokud hledáte dovolenou, která nabízí trochu víc, než jen slunce a pláže, Karpathos je tou správnou volbou.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky