Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Řecko Karpathos Arkasa

Počasí Řecko Karpathos Arkasa


Karpathos, jedno z nejkrásnějších řeckých ostrovů, se nachází v Egejském moři a nabízí neuvěřitelně příjemné počasí po celý rok. Arkasa, malebná vísková obec, leží na západním pobřeží ostrova a představuje ideální destinaci pro ty, kteří touží po slunečním a teplém počasí.

Celý rok je Karpathos známý pro své teplé a slunečné počasí. Dokonce i během zimy se teploty zřídka klesají pod 15°C. Arkasa, s výhledem na modré Egejské moře, užívá zvláště teplé a slunečné léto. Teploty se v letních měsících pohybují mezi 25-30°C, což je ideální pro plavbu na pláži nebo pro koupání v krásných turistických lokalitách, jako je malá pláž Kyra Panagia s jemným zlatým pískem a tyrkysovou vodou.

Arkasa je také známá svými příjemnými větry, které přicházejí ze severního a severovýchodního směru. Tyto větry vytvářejí ideální podmínky pro surfování nebo jachting, a to jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé surfaře. Místní surfařská škola nabízí lekce pro ty, kteří by chtěli vyzkoušet tento adrenalinový sport.

V Arkase najdeme také velmi mírné zimní počasí, které je ideální pro ty, kteří se vyhýbají hustě obydleným letoviskům. Teploty v zimě se pohybují kolem 15-20°C, což je ideální pro procházky po malebných uličkách Arkasy a objevování historických památek, včetně zříceniny starověkého města Arkesia.

Jaro a podzim jsou také skvělými obdobími pro návštěvu Arkasy. Teploty se pohybují kolem 20-25°C a návštěvníci mohou užívat přírody s kvetoucími květinami, klidnou atmosférou a malebnými plážemi bez velkého turistického ruchu.

Kromě příjemného počasí je Arkasa také bohatá na tradiční taverny, kde se můžete ochutnat místní speciality, jako je čerstvý mořský plod či olivový olej a ochutnat vzrušující místní víno s výhledem na moře.

Takže pokud hledáte perfektní kombinaci slunečního a teplého počasí s nádhernými plážemi a bohatou kulturou, Arkasa na ostrově Karpathos je pro vás tou správnou destinací. Ať už se rozhodnete navštívit tuto krásnou vísku v létě, na podzim, na jaře nebo dokonce v zimě, počasí v Arkase vám zaručeně vyhoví a poskytne nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Řecko Karpathos Arkasa


Řecko je země bohatá na krásné pláže, přírodní scenérie a historické památky. Jedním z nejzajímavějších míst, které můžete navštívit na ostrově Karpathos v Dodekanéských ostrovech, je vesnice Arkasa. Toto malé rybářské městečko se pyšní krásnými plážemi, výborným jídlem a dovolenkovými možnostmi pro každého.

Pokud hledáte ubytování v Arkase, máte mnoho možností. Můžete si vybrat z celé řady hotelů, apartmánů a vil, které se nacházejí v této oblasti.

Hotelové ubytování v Arkase je docela populární mezi turisty. Hlavní návštěvníci bývají převážně rodiny a páry, kteří hledají klid, klidné a pohodlné prostředí. V Arkase najdete mnoho hotelů s 2-4 hvězdičkami a každý z nich nabízí speciální vybavení a služby.

Hotelový komplex Mare Mare Suites a Suites Arkas Inn jsou zajímavou volbou pro ty, kteří hledají pohodlí a klid. Nachází se v centrální části města a nabízí krásný výhled na moře. Tyto hotely mají moderní a vkusně zařízené pokoje s klimatizací, satelitní televizí a zařízení pro přípravu čaje a kávy. Zajímavostí je také bazén a bar.

Ubytování v apartmánech může být cenově výhodnější a mnohem blíže k obyvatelům některých turistů. Mnoho vlastníků apartmánů v cenové relaci od levných až po luxusní ubytování.

Apartmány Meltemi jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají větší prostor a soukromí. Mají moderní a minimalistické designové prvky a jsou vhodné pro rodiny a skupiny s až čtyřmi osobami. Ve vnitřních prostorách se nachází plně vybavená kuchyň s kuchyňskými potřebami, posezení a TV. Na terase či balkoně zde hosté mohou využít lehátka a opalovací přístřešky.

Vily mohou být skvělou volbou pro ty, kteří hledají větší prostor a luxusnější ubytování. V Arkase najdete několik vil s velkými terasami, bazény a krásným výhledem na moře. Tyto vily jsou vhodné pro rodiny a skupiny a nabízejí větší prostor s plně vybavenými kuchyněmi, posezením a TV.

Jeden z nejlépe hodnocených ubytovacích zařízení na ostrově Karpathos je vila Olive Tree Luxury Villas, která se nachází jen několik minut od pláže. Tuto vilu zdobí krásné zahrady s olivovníky a okolní krajina je naprosto úchvatná. Vila nabízí prostorné pokoje, velké terasy, bazény a soukromou pláž.

V Arkase však nejsou ubytovací zařízení jediným způsobem, jak strávit dovolenou. K dispozici je také mnoho klidných privátních pokojů a hostinců, které nabízejí základní vybavení a jednoduchý ubytování.

Celkově řečeno, Arkasa je krásné místo k pobytu, ať už v hotelu, vile, apartmánu nebo levném pokoji. Během celého roku máte v této oblasti možnost užít si klidné pláže, krásnou přírodu a ukázkovou kouzlo řecké kultury.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Karpathos Arkasa


1. Jak se dostanu na ostrov Karpathos?
Ostrov Karpathos je přístupný letecky z Athén, Thessaloniki nebo Rhodu. Existují také trajektové spoje z přístavu Piraeus v Athénách a dalších přístavů v Řecku.

2. Kolik trvá cesta trajektem z Pirea na Karpathos?
Trajektová cesta z Pirea na Karpathos obvykle trvá kolem 10 hodin. Může se však lišit v závislosti na případných mezipřistáních a počasí.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Karpathosu?
Nejlepší čas na návštěvu Karpathosu je obvykle od května do září, kdy je počasí teplé a slunečné. V těchto měsících je také nejvíce turistů a aktivit na ostrově.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Arkasy?
V okolí Arkasy se nacházejí některé krásné pláže, jako například Pláž Pigadia, Amoopi, Kyra Panagia a Achata. Tyto pláže nabízejí jemný písek, tyrkysové vody a jsou obklopeny přírodními scenériemi.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Arkase?
V Arkase je mnoho skvělých restaurací nabízejících tradiční řeckou kuchyni, čerstvé ryby a mořské plody. Některé z oblíbených restaurací zahrnují Remezzo, Taverna Aristos, Kali Kardia a Klimataria.

6. Existují na Karpathosu možnosti vodních sportů?
Ano, na Karpathosu je možné se věnovat různým vodním sportům, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing a kitesurfing. Existují školy a půjčovny vybavení, které vám mohou pomoci začít s těmito aktivitami.

7. Jaké jsou nejbližší pamětihodnosti a atrakce z Arkasy?
Z Arkasy si můžete snadno udělat výlet k několika zajímavým památkám a atrakcím na ostrově Karpathos. Patří sem například archeologická lokalita v Potidii, Archeologické muzeum Arkasy, Apella Beach a Olympos, tradiční horská vesnice.

8. Jaké jsou možnosti dopravy na ostrově Karpathos?
Na ostrově Karpathos je možné se dopravovat autobusem, taxíky nebo si pronajmout auto nebo skútr. Silnice jsou dobře udržované a ostrov je poměrně snadno projetelný.

9. Jaké jsou oblíbené aktivity a zážitky v okolí Arkasy?
V okolí Arkasy můžete vyzkoušet různé aktivity a zážitky, jako je procházka po staré části Arkasy, plavba na výletní lodi kolem ostrova, pěší turistiku v okolní přírodě nebo návštěva místních trhů a obchodů.

10. Jaké ubytování je dostupné v Arkase?
V Arkase najdete širokou škálu ubytování, včetně hotelů, apartmánů a vil. Můžete si vybrat podle svých preferencí a rozpočtu. Nejlepší je rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících, kdy je na ostrově největší zájem.


Dovolená Řecko Karpathos Arkasa


Pokud hledáte jedinečný cíl pro dovolenou na Řeckých ostrovech, pak byste měli zvážit navštívení Arkasy na ostrově Karpathos. Arkasa je malebná vesnice nacházející se na jihozápadním pobřeží ostrova a nabízí skvělý mix historie, přírody a slunečných pláží.

Arkasa je jedním z nejstarších sídel na ostrově Karpathos a její původ sahá až do minojského období. Zde můžete nalézt pozůstatky starověkého města Arkesia, které bylo založeno ve 4. století před naším letopočtem. Mezi nejvýznamnější historické památky patří pozůstatky Akropole s chrámem bohyně Afrodity a bazilikou z 5. století našeho letopočtu.

Co se týče přírodních krás, Arkasa je obklopena nádherným horským okolím a křišťálově čistým mořem. Ve vesnici najdete úchvatné výhledy na Egejské moře a okolní ostrovy. Procházka po malebných uličkách vám přinese autentický řecký zážitek, kde můžete obdivovat tradiční bílé domky s modrými okny a květinami.

Jedním z největších lákadel pro turisty jsou také pláže v okolí Arkasy. Nejpopulárnější z nich je Arkasa Beach s jemným pískem a azurovým mořem. Tato pláž nabízí relaxační atmosféru a je vhodná pro rodiny s dětmi. Další skvělé pláže v blízkosti Arkasy jsou Kyra Panagia, Apella a Achata. Všechny tyto pláže jsou dosažitelné autem nebo lodí a nabízejí úžasnou přírodní krásu a klid.

Pokud máte rádi aktivní dovolenou, můžete se v Arkase věnovat i různým vodním sportům, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing nebo jízda na vodním skútru. Místní přístav také nabízí možnost výletů lodí do okolních ostrovů, jako je například Rhodos.

Pro milovníky gastronomie je Arkasa rájem. Zde si můžete vychutnat tradiční řecké speciality, jako jsou čerstvé ryby a mořské plody připravené podle místních receptů. V Arkase najdete také tradiční taverny a restaurace, kde si můžete vychutnat chutné řecké víno a příjemnou atmosféru.

Pokud plánujete dovolenou na řeckém ostrově Karpathos, nezapomeňte navštívit Arkasu. Tato malebná vesnice nabízí kombinaci historie, přírody a krásných pláží, které vám zaručí nezapomenutelný pobyt na ostrově. Důkladně si naplánujte svůj pobyt, abyste mohli objevovat vše, co Arkasa a ostrov Karpathos mají nabídnout.


Letenka Řecko Karpathos Arkasa


Karpathos je krásný a nedotčený řecký ostrov, který se nachází v Egejském moři. Je součástí Dodekanských ostrovů a je známý svou bohatou historií a tradičním životním stylem. Arkasa, která se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova, je malebné a malé rybářské městečko, které láká návštěvníky svou jedinečnou atmosférou a krásnými plážemi.

Pokud plánujete cestovat na Karpathos a navštívit Arkasu, je nejlepší způsob, jak se tam dostat, letadlem. Letenka s přistáním na Letišti Karpathos vám umožní pohodlně cestovat a rychle se dostat do centra dění. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety do Karpathosu, jako je například Aegean Airlines nebo Ryanair. Závisí to na vaší preferenci a finančním plánu, kterou společnost si vyberete.

Po příletu na letiště můžete si pronajmout auto nebo využít veřejnou dopravu, abyste se dostali do Arkasy. Cesta autem trvá přibližně 20 až 30 minut, zatímco autobusová doprava je dostupná, ale může trvat déle v závislosti na jízdním řádu.

Arkasa je malebné městečko s tradiční řeckou atmosférou. Můžete procházet úzkými uličkami, obdivovat bílé domky s modrými dveřmi a okny a ochutnat místní kuchyni v jedné z mnoha tavern nebo restaurací. Kromě toho má Arkasa také krásné pláže, jako je Amoopi nebo Agios Nikolaos. Tyto pláže nabízejí teplé vody, jemný písek a klidné prostředí pro relaxaci a opalování.

Nedaleko Arkasy se nachází také archeologické naleziště. Můžete navštívit ruiny starověkého města Arkasa, které pochází z doby před 3000 lety. Zde si můžete prohlédnout zachovalé zdi a sloupy antických budov a obdivovat historickou hodnotu tohoto místa.

Pokud jste vášnivými potápěči, můžete se těšit na úžasná místa k potápění poblíž Arkasy. Různé potápěčské centra nabízejí výlety a kurzy pro začátečníky a pokročilé potápěče. Můžete objevovat krásy podmořského světa a obdivovat pestrobarevné korály, ryby a další mořské živočichy.

Pokud jste přírodní nadšenci, nezapomeňte navštívit přírodní rezervaci Olympos, která se nachází nedaleko Arkasy. Zde můžete objevovat krásu přírody a pohřbená vesnice s tradičními domy a kostely.

Arkasa a Karpathos jsou skvělým místem pro dovolenou plnou odpočinku, zábavy a objevování nových věcí. Pokud si zakoupíte letenku do Karpathosu, můžete se těšit na nezapomenutelné zážitky, přátelské prostředí a nádhernou přírodu. Ať už se zajímáte o historii, potápění či přírodu, Arkasa a Karpathos mají co nabídnout.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky