Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Řecko Kefalonie Lourdata

Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kefalonie Lourdata


Nejčastější dotazy a odpovědi o destinaci Lourdata na řeckém ostrově Kefalonii:

1. Jak se dostat do Lourdaty?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Lourdaty, je letecky přistát na letišti Argostoli, které se nachází asi 15 km od Lourdaty. Z letiště můžete pronajmout auto, vzít si taxi nebo využít autobus, abyste se dostali do Lourdaty.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Lourdatě?
V Lourdatě se nachází několik krásných pláží, mezi které patří Lourdas Beach, Trapezaki Beach a Kanali Beach. Všechny tyto pláže jsou písečné a mají čistou vodu.

3. Jaké aktivity mohu podniknout v Lourdatě?
V Lourdatě si můžete užít několik aktivit, včetně slunečního koupání na pláži, potápění, jízdy na kajaku, pěší turistiky v horách zahrnujících národní park Ainos, a také ochutnávky místní gastronomie.

4. Kde se nachází nejlepší restaurace v Lourdatě?
V Lourdatě se nachází několik skvělých restaurací, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni. Mezi nejlepší restaurace v oblasti patří Andromeda Restaurant, Fresco Restaurant a Old Times Restaurant.

5. Jaké jsou nejlepší hotely v Lourdatě?
V Lourdatě je velký výběr hotelů a apartmánů různých cenových kategorií. Některé z nejlépe hodnocených hotelů v oblasti jsou F Zeen Retreat, Enalion Suites a Kefalonia Bay Palace.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Lourdaty?
Nejlepší čas na návštěvu Lourdaty je obvykle od května do září, kdy je počasí teplé a slunečné. V tomto období jsou také otevřeny všechny turistické atrakce a pláže.

7. Jaká je místní měna v Lourdatě?
V Lourdatě a v celém Řecku je oficiální měnou euro. Mnoho obchodů a restaurací přijímá také platební karty.

8. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Lourdatě?
Mezi hlavní turistické atrakce v Lourdatě patří klášter Agios Gerasimos, hrad Agios Georgios a jeskyně Drogarati. Dále stojí za návštěvu i malebná vesnice Lourdas s tradičními bílými domy.

9. Jaké další destinace mohu navštívit poblíž Lourdaty?
Jako turista v Lourdatě se rozhodně vyplatí navštívit město Argostoli, hlavní město Kefalonie, které se nachází asi 15 km od Lourdaty. Další zajímavou destinací poblíž Lourdaty je i Fiskardo, malebné rybářské městečko na severním konci ostrova.

10. Jaká je průměrná teplota v Lourdatě?
Průměrná teplota v Lourdatě se pohybuje mezi 20 a 30 stupni Celsia v letních měsících a mezi 10 a 20 stupni Celsia v zimních měsících.


Počasí Řecko Kefalonie Lourdata


Pokud hledáte místo k relaxaci a užívání si krásného počasí, Řecko a konkrétně ostrov Kefalonie by mohly být tou správnou volbou. Jedno z oblíbených míst na ostrově je Lourdata, které se nachází v jižní části ostrova a nabízí nádherné pláže, restaurace a příjemné ubytování.

Pokud jste plánovali navštívit Lourdatu, nemusíte se bát o počasí. Region má středomořské klima, což znamená, že jsou zde horká léta a mírné zimy. Průměrná teplota v létě se pohybuje mezi 26 a 30 stupni Celsia, takže můžete očekávat slunečné dny a teplé noci. V červenci a srpnu může být občas trochu dusno, ale díky blízkosti moře a osvěžujícím vodám na pláži si můžete snadno udržet svůj odpočinek.

Pokud jde o zimní období, teploty se pohybují kolem 10 stupňů Celsia s občasným deštěm. Ale to neznamená, že v Řecku a Lourdatě není co dělat v této době. Ti, kdo jsou ochotni věnovat se větší turistické aktivitě, mohou vyrážet na procházky a výlety po ostrově, objevovat vnitrozemí, horu Ainos a malebná města, jako je Argostoli nebo Fiskardo. Navíc, i když neplánujete plavby nebo koupání v moři, stále můžete užívat si krásné scenérie a klidnou atmosféru.

Pro ty, kdo hledají nejlepší období na návštěvu, doporučujeme cestu v červnu nebo září. Počasí je stále teplé, ale ne tak horké jako v létě. I tak si ale nezapomeňte vzít sebou dostatek ochrany proti slunci a kopírovat své slunečné brýle.

Pokud tedy plánujete cestu do Řecka a konkrétně na ostrov Kefalonie a do města Lourdaty, můžete se těšit na slunečné dny, teplé noci a krásné scenérie. Ať už se jedná o léto nebo zimní sezonu, bude to skvělá volba pro trávení dovolené a užití si přírodních krás tohoto místa.


Dovolená Řecko Kefalonie Lourdata


Řecko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou. Jeho krásné pláže, slunečné počasí, dobrodružné objevování historických památek a skvělá gastronomie přitahují každoročně miliony turistů. Mezi nejkrásnější řecké ostrovy patří i Kefalonie, která nabízí nádhernou dovolenou plnou klidu, pohody a nezapomenutelných zážitků. Jedním z oblíbených míst na ostrově je také Lourdata.

Lourdata se nachází na jižním pobřeží Kefalonie a je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Toto malebné městečko je obklopené zelenými horami a nabízí krásné výhledy na moře. Pláže v Lourdatě jsou neuvěřitelně písečné a jejich tyrkysové vody jsou dokonalé k odpočinku. Nejbližší pláž je dlouhá a široká, a tak lze snadno najít místo, kde se usadit a užívat si sluneční paprsky. Pláže jsou dobře vybavené a nabízejí mnoho aktivit a služeb, jako jsou vodní sporty, pronájem lehátek a slunečníků nebo možnost si dát osvěžující drink v plážovém baru.

Pokud je pro vás dovolená nejen o odpočinku na pláži, ale také o objevování nových míst a historie, Kefalonie a Lourdata mají spoustu nabídnout. Ostrov je bohatý na historické památky, jako jsou starověké kláštery, pevnosti a venkovské domy. Dvě ze známých památek na ostrově jsou klášter sv. Gerasima a hrad sv. Jiří v Argostoli. Navštěvte tyto památky a pronikněte do historie ostrova a jeho kultury.

Pokud se vydáte na výlet do vnitrozemí ostrova, nebudete zklamáni. Kefalonie je známá svou úchvatnou přírodou a horskými krajinami. Můžete se vydat na túru do Národního parku Ainos, který je nejvyšším vrcholem na ostrově. Park je bohatý na endemickou flóru a fauna, a tak budete mít možnost spatřit zde unikátní druhy rostlin a zvířat. Udělejte si piknik s výhledem na nádherná údolí a vrcholky hor.

Pokud se rozhodnete navštívit Kefalonii a Lourdatu, neměli byste zapomenout ochutnat jejich skvělou gastronomii. Řecká kuchyně je plná chutí a vůní a nabízí širokou škálu pokrmů. Vyzkoušejte tradiční jídla, jako jsou moussaka, souvlaki, tzatziki či ryby a mořské plody. Nezapomeňte si užít také sklenku řeckého vína nebo ouzo, které jsou známé po celém světě.

Dovolená na ostrově Kefalonie, konkrétně ve městě Lourdata, je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kombinaci krásných pláží, klidu a přírody, historických památek a skvělé gastronomie. Přijďte objevit toto nádherné místo a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Řecku.


Ubytování Řecko Kefalonie Lourdata


Řecko je oblíbenou destinací pro dovolenou, a jedno z nejkrásnějších míst, které si můžete vybrat na ostrově Kefalonie, je oblast Lourdata. Tato malá vesnice se nachází na jižním pobřeží ostrova a nabízí nádherné pláže, klidnou atmosféru a úžasné ubytování.

Lourdata je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí odpočinout a užívat si krásy řecké krajiny. Vesnice je obklopena zelenými kopci a olivovými háji, které tvoří malebnou kulisu pro vaši dovolenou. Procházky po malebných uličkách vás zavedou k tradičním řeckým taver­nám, kde si můžete vychutnat místní speciality a ochutnat čerstvé mořské plody.

Co se týče ubytování, Lourdata nabízí pestrou škálu možností pro každého cestovatele. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, soukromými vilami nebo apartmány. Mnoho ubytovacích zařízení nabízí úchvatný výhled na moře, což umocňuje relaxační atmosféru místa. V blízkosti pláže si můžete také najít příjemné rodinné hotely, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou s dětmi.

Pláže v Lourdě budou jistě jednou z hlavních atrakcí pro každého návštěvníka. Nejznámější je Lourdas Beach - písčitá pláž s průzračně modrou vodou, která je oceněna modrou vlajkou za svou kvalitu. Pláž je dobře vybavena slunečníky a lehátky, a tak si můžete užívat relaxace a koupání ve stínu.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na výlet lodí a objevovat okolní skalnaté ostrovy a krásné zátoky. Rovněž v okolí Lourd každé ráno můžete zakoupit čerstvé ryby od místních rybářů a připravit si je přímo ve svém ubytování.

Lourdata je vzdálena přibližně 15 kilometrů od hlavního města Kefalonie, Argostoli, což je skvělá příležitost k prozkoumání dalších zajímavých míst v okolí. Můžete si navštívit místní trhy, muzea a užívat si atmosféru živého města.

Pokud hledáte klidné a krásné místo pro dovolenou v Řecku, Kefalonie Lourdata je pro vás ideální volbou. S úchvatným výhledem na moře, krásnými plážemi a autentickou atmosférou, si zde můžete skutečně odpočinout a načerpat energii. Ubytování v Lourdě je rozmanité a vy si můžete vybrat to, co nejvíce vyhovuje vašim potřebám. Takže neváhejte a vydejte se na svou cestu do tohoto kouzelného místa v Řecku.


Letenka Řecko Kefalonie Lourdata


Letenka na řecký ostrov Kefalonie do obce Lourdata je jednou z nejlepších volb pro ty, kteří touží po dovolené plné slunce, pláže a jasného moře. Tento ostrov, který patří do skupiny Jónských ostrovů, je perfektním místem pro odpočinek, relaxaci a zároveň prozkoumání řecké kultury a historie.

Letecké spojení je nejrychlejší a zároveň nejpohodlnější způsob, jak se dostat na Kefalonii. Letiště se nachází v Argostolimu, který je jedním z hlavních měst ostrova. Zde lze zakoupit i pronájem auta nebo jiné dopravní prostředky, aby bylo možné se snadno a rychle dostat do Lourdaty.

Lourdata je malebná obec ležící na jihozápadě ostrova a nabízí překrásné pláže s čistým mořem. Kromě pláží zde lze navštívit i tradiční řecké taverny a podniky s obchody nabízejícími místní produkty. Navštívíte-li Lourdatu v létě, můžete zažít tradiční řecké oslavy a slavnosti.

Kefalonie má spoustu zajímavých míst k návštěvě. Jedinou nevýhodou je, že se většina turistů soustředí v jihovýchodní části a tak se tato část ostrova může jevit dost přeplněná. Proto se vyplácí jet na místa, která nejsou tak obvyklé pro turisty. Mezi tato místa patří především krásný národní park Mount Ainos, který nabízí různé turistické trasy a výhledy na okolí.

Další zajímavé místo, které stojí za návštěvu, je klášter Agios Gerasimos nacházející se u vesnice Valsamata. Tento klášter je cílem mnoha poutníků z celé Řecka a nabízí možnost nahlédnout do života mnichů.

Celkově lze říci, že Kefalonie a zejména obec Lourdata jsou jedním z nejlepších míst pro dovolenou na řeckých ostrovech. Letenky na tento ostrov jsou k dispozici po celý rok, ale doporučuje se cestovat v období od května do září, kdy jsou počasí a klima optimální pro plážovou dovolenou.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky