Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Řecko Naxos

Počasí Řecko Naxos


Vyskytuje se bohaté a slunné počasí, které je typické pro Řecko, i na ostrově Naxos. Tento krásný ostrov, který leží v Egejském moři, přináší návštěvníkům množství aktivit, ať už se jedná o pláže, horské túry, kulturní památky nebo gastronomii.

V létě, kdy jsou teploty nejvyšší, se na ostrovu Naxos setkáte s velmi horkými a slunnými dny. Průměrná teplota v červenci a srpnu je kolem 30°C. Je proto důležité dodržovat zásady zdravého opalování, aby nedošlo ke spálení pokožky. Chcete-li vyhnout se této úporné horku, doporučuje se plánovat své aktivity a výlety na dopoledne nebo na odpoledne.

V zimě bývá počasí ostrova chladnější, ale stále se jedná o mírné klima. Teploty v průměru dosahují kolem 12°C a vypadají jako příjemné podzimní dny. V zimě jsou ostrovy klidnější a méně turisticky přeplněné, takže si lze užít romantické procházky po pláži a užít si speciální atmosféru místních zajímavých oblastí.

Během období jara a podzimu si mohou návštěvníci užít řadu slunečných dní s průměrnou teplotou kolem 20°C. Tyto období jsou velmi oblíbené, protože nabízí ideální podmínky pro turistiku, prozkoumání místní flóry a fauny a pro slavnosti, které se zde konají.

Celkově je počasí na ostrově Naxos příjemné po celý rok. V létě vám přinese slunce, teplo a moře; v zimě zase klid, méně turistů a krajinnou krásu. Pokud si plánujete cestu do tohoto krásného řeckého ostrova, určitě si užijete okouzlující atmosféru a nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Řecko Naxos


Dovolená na řeckém ostrově Naxos - ostrov slunce a kultury

Pokud hledáte dovolenou, která vám nabídne krásné pláže, rumělku slunce a bohatou historii, měli byste zvážit návštěvu ostrova Naxos v Řecku. Tento ostrov je jedním z největších Kykladských ostrovů a nachází se v Egejském moři.

Naxos je známý svými nádhernými plážemi s jemným pískem a tyrkysově modrou vodou moře. Pláže jako Agios Prokopios, Plaka a Agia Anna jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít relaxaci na slunci, plavání a rodinné zábavy. Naxos nabízí mnoho vodních sportů, jako je například potápění, šnorchlování, windsurfing a jízda na vodním skútru, které zaujmou jak dobrodruhy, tak ty, kteří si chtějí odpočinout na pláži.

Ostrov Naxos není známý pouze svými plážemi, ale také bohatou historií. V hlavním městě Naxos se nachází impozantní hrad nazývaný Castro, který byl postaven Normanem v 13. století. Tento hrad je jedním z hlavních turistických atrakcí ostrova a nabízí nádherný výhled na okolní moře a město. Ve městě Naxos najdete také mnoho dalších historických památek, jako je Apollónův chrám z 6. století př. n. l., který je považován za jeden z nejdůležitějších chrámů v Řecku.

Pokud jste milovníky přírody, oceníte návštěvu pohoří Zas, které je nejvyšším vrcholem na ostrově Naxos. Tato hora je spojována s řeckou mytologií, protože se říká, že na jejím vrcholu je jeskyně, ve které Zeus vyrůstal. Pokud máte dostatek energie a vytrvalosti, můžete se vydat na túru na vrchol, kde budete odměněni úchvatným výhledem na Naxos a okolní ostrovy.

Naxos je také známý svou gastronomií a nabízí širokou škálu tradičních řeckých jídel. Nebudete litovat ochutnat speciality jako je gyros, moussaka, feta sýr, či taverny a restaurace podél pláží, kde si můžete vychutnat čerstvé ryby a mořské plody přímo z Egejského moře.

Pokud plánujete dovolenou na řeckých ostrovech, neměli byste přehlédnout Naxos. Tento ostrov nabízí perfektní kombinaci slunného počasí, nádherných pláží, bohaté historie a skvělého jídla. Ať už jste milovníkem plážového života, historie nebo přírody, Naxos splní vaše očekávání a poskytne nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Řecko Naxos


Naxos, největší ostrov v Kykladách, nabízí návštěvníkům mnoho možností, jak si užít dovolenou. Různorodé pláže, historické památky a tradiční vesničky jsou jen některé z atrakcí, které lákají turisty na tento krásný ostrov. Pokud plánujete dovolenou na Naxosu, nezapomeňte na výběr ubytování.

Kde se ubytovat na Naxosu?

Naxos nabízí návštěvníkům mnoho možností ubytování. Kromě hotelů, apartmánů a penzionů najdete na ostrově také tradiční domy z bílých kamenů, které připomínají typickou řeckou architekturu.

Pokud hledáte ubytování v centru města, můžete si vybrat mezi různými typy hotelů. V centru města najdete luxusní hotely s bazény a wellnes centry, stejně jako menší hotely a penziony. Pokud preferujete přírodu a klid, můžete se ubytovat v jedné z mnoha vesniček na ostrově, jako je např. Apiranthos nebo Filoti.

Pláže na Naxosu

Naxos má mnoho krásných pláží, které lákají turisty ze všech koutů světa. Pláže na jihu ostrova jsou oblázkové, zatímco pláže na severu jsou písečné a dokonale čisté.

Pláže Agios Prokopios a Agia Anna jsou nejoblíbenější pláže na Naxosu. Agios Prokopios je nejdelší pláž na ostrově a tuto pláž si oblíbíte, pokud máte rádi ruch a shon. Pláž Agia Anna je druhou nejoblíbenější pláží na Naxosu. Pláž je písečná s mělkým břehem ideálním pro rodiny s dětmi.

Historické památky na Naxosu

Ostrov Naxos má bohatou historii a mnoho historických památek, které stojí za návštěvu. Zámek ve městě Naxos byl postaven v této oblasti v 13. století na ochranu ostrova proti nájezdům pirátů. Dnes je zde muzeum, které ukazuje návštěvníkům zbraně a historické dokumenty, které dokumentují ostrovskou historii.

Chrám Apollóna, postavený ve 6. století před naším letopočtem, se nachází v historickém centru města Naxos a je jednou z nejkrásnějších památek na ostrově. Chrám je obrovský, zcela vyrobený z mramoru a měl mít délku původně 47 metrů. Neváhejte zakoupit si vstupenku, která zahrnuje prohlídku chrámu a zahájení toho, proč byl postaven.

Tradiční vesničky na Naxosu

Naxos má mnoho tradičních vesnic, které stojí za návštěvu. Vesnice Apiranthos se nachází v severní části ostrova a její úzké uličky a domy z bílého kamene návštěvníky fascinují. Vesnice Filoti je další tradiční řecká vesnice, která má rozsáhlé náměstí a kostel svaté Paraskevy. Pokud máte rádi pěší turistiku, vydáte se po stezkách, které vedou po úbočích hor do této vesnice.

Naxos je skvělým místem pro dovolenou a jeho mnoho tradičních vesniček, pláží a historických památek určitě umocní vaše zážitky z návštěvy. S nabídkou různých typů ubytování si můžete vybrat takové, které odpovídá vaším představám a srovnat ceny ubytování s těmi hotelovými.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Naxos


1. Jak se dostanu na ostrov Naxos v Řecku?
- Nejjednodušší způsob je letět přímo na ostrov Naxos, existují pravidelné lety z Atén. Alternativně je možné doletět na letiště v Santorini nebo Mykonos a odtud se dostat trajektem na Naxos.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Naxos?
- Naxos je známý svými krásnými plážemi. Mezi nejlepší patří Agios Prokopios, Plaka a Agia Anna. Tyto pláže nabízejí písečné pláže a průzračnou vodu.

3. Kde se ubytovat na ostrově Naxos?
- Na Naxos existuje široká škála ubytování, včetně hotelů, apartmánů a vil. Nejoblíbenějšími oblastmi pro ubytování jsou hlavní město Chora, Agios Prokopios, Agia Anna a Plaka.

4. Jaké památky jsou na ostrově Naxos?
- Na ostrově Naxos je spousta historických památek a zajímavostí. Nejznámější je antický chrám Apollóna v Apeiranthos, Portara - kamenná brána, která je pozůstatkem nedokončeného chrámu, a také středověký hrad v Chora.

5. Kde si mohu pronajmout auto na ostrově Naxos?
- Možnost pronájmu auta je k dispozici na letišti i ve městě Naxos. Existuje několik půjčoven vozů, ve kterých si můžete vybrat auto dle svých preferencí.

6. Co stojí za návštěvu poblíž ostrova Naxos?
- Pokud máte čas, doporučuje se navštívit sousední ostrovy Santorini, Paros a Mykonos. Tyto ostrovy jsou v dosahu trajektem a nabízejí další krásné pláže a atrakce.

7. Jaká je tradiční kuchyně na ostrově Naxos?
- Tradiční kuchyně Naxosu je založena na čerstvých mořských plodech, zelenině, olivovém oleji a kořeních. Nejznámější místní specialitou je prodírající se sýr "graviera", který se často podává jako omáčka nebo nákyp.

8. Jaké jsou nejlepší aktivity na ostrově Naxos?
- Kromě procházek po plážích a návštěvy památek nabízí Naxos také možnost vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování a windsurfing. Dále se můžete vydat na pěší turistiku nebo horské kolo a objevovat nádhernou přírodu ostrova.

9. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Naxosu?
- Nejlepší doba k návštěvě Naxosu je na jaře nebo na podzim, kdy je teplota příjemná a turistický ruch ještě není tak vysoký. Léto je také oblíbené, ale může být velmi teplé a přeplněné.

10. Jak se pohybovat po ostrově Naxos?
- Na Naxos je dostupná veřejná doprava v podobě autobusů, které spojují hlavní město Chora s dalšími oblastmi ostrova. Také je možné si pronajmout auto, skútr nebo čtyřkolku pro vlastní pohodlnou odezvu na ostrov.


Letenka Řecko Naxos


Pokud hledáte ideální letenku do slunečného Řecka, pak je ostrov Naxos určitě vaším cílem. Se svou bohatou historií, krásnými plážemi a autentickou atmosférou láká milióny turistů každý rok. A díky přímým letům je cesta snadná a pohodlná.

Naxos je největším ostrovem v Kykladách a nachází se v Egejském moři. Vybírat můžete z několika možností, jak se dostat na tento ostrov. Nejpraktičtější z nich je samozřejmě letecká doprava. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety do hlavního města ostrova - města Naxos. Let trvá přibližně 3 hodiny z většiny evropských měst, což znamená, že se do pár hodin můžete ocitnout na pláži užívat si sluneční paprsky.

Ostrov Naxos nabízí bohaté a rozmanité zážitky pro každého turistu. Zdejší pláže jsou proslulé svou krásou a čistotou. Pláž Agios Prokopios je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších turistických destinací, se svým jemným bílým pískem a průzračně modrou vodou. Můžete si zde užívat opalování, koupání a také různé vodní sporty, jako je potápění nebo windsurfing.

Historické lákadlo turistů představuje zřícenina Apollonova chrámu. Tento starověký chrám je jednou z nejvýznamnějších archeologických lokalit na Naxosu a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Další historickou památkou, kterou byste neměli minout, je Venetian Castle. Tato pevnost naleznete v centru města Naxos a poskytuje krásný pohled na přístav a okolní moře.

Pokud jste dovolenou vybírali zejména kvůli gastronomickým zážitkům, pak na Naxosu si přijdete na své. Ostrov je známý svými tradičními řeckými tavernami, které nabízejí širokou paletu místních specialit. Můžete ochutnat čerstvé ryby a mořské plody, olivový olej z místních farem a také tradiční sýry, jako je Graviera či Arseniko. Stejně tak můžete ochutnat tradiční řecké dezerty, jako je baklava nebo greek yoghurt s medem.

Letecká doprava do Naxosu nabízí komfortní a rychlý způsob, jak se dostat na tento krásný ostrov. Ať už hledáte relaxaci na pláži, objevování historických památek nebo gastronomické zážitky, Naxos je ideálním místem pro vaši dovolenou. S letenkou do Řecka můžete začít plánovat svůj vysněný pobyt a začít se těšit na slunečné dny a přátelskou atmosféru Naxosu.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky