Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Singapur Haw Par Villa

Dovolená Singapur Haw Par Villa


Singapur je neobyčejné místo, plné fascinujících zážitků a jedinečných turistických destinací. Mezi nimi se nachází i Haw Par Villa – unikátní zábavní park, který si získal srdce mnoha návštěvníků. Pokud tedy hledáte nezapomenutelnou dovolenou, Singapur a Haw Par Villa určitě stojí za to.

Haw Par Villa se nachází v západní části Singapuru a je přístupný veřejnou dopravou. Zdejší zábavní park je neobyčejný svým zaměřením – přináší návštěvníkům blízko k folklóru a tradicím jihoasijských zemí. V parku najdete 100 různých soch, představujících mýty a legendy. Budete moci vidět sochy bohů, démonů i historických postav. Sochy jsou vytvořené tak realisticky, že vás dostanou do úžasu.

Atraktivitou Haw Par Villa je zejména návštěva takzvaného „Ten courts of Hell“. Jedná se o expozici, kde můžete vidět sochy osob, které přišly o život kvůli svým hříchům. Pro ty, kteří chtějí vidět v parku více než statiky v podobě sochařských děl, se zde nachází i hlavní atrakce – „Journey to the West“, což je interaktivní prohlídka se speciálními efekty. Návštěvníci se stanou součástí příběhu a cestují tak po různých zemích.

Další zajímavostí parku jsou i jedinečné květinové zahrady, které zanechají návštěvníky bez dechu. Každá zahrada má své specifické vyobrazení, ať už se jedná o čínské nebo japonské zahrady. Zvláštností Haw Par Villa jsou také instalace, jako například 9-metrová socha Lady of Mercy, která představuje bohyni, která zachraňuje životy.

Pro ty, kdo navštíví park v noci, park nabízí také speciální zážitek v podobě nočních procházek, během nichž můžete vidět sochy v úplně jiném světle a atmosféře.

Haw Par Villa je jedinečný zábavní park, který určitě stojí za to navštívit. Nabízí unikátní zážitky a fascinující pohled do jihoasijských tradic a folklóru. Můžete si zde udělat krásné fotky, nechat se unášet podmanivou atmosférou parku a užít si jedinečný zážitek, který vám ostatní turistické destinace nemohou nabídnout. Singapur a Haw Par Villa jsou tedy zcela určitě ideální volbou pro nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Singapur Haw Par Villa


Singapurské počasí je známo svou vysokou vlhkostí a vysokými teplotami, což ovlivňuje tisíce návštěvníků každý den. Haw Par Villa, jeden z nejstarších a nejpopulárnějších turistických cílů v Singapuru, není výjimkou.

Haw Par Villa bylo původně postaveno v roce 1937, jako soukromá zahrada pro bratry Awu Boon Haw a Awu Boon Par. Zahrada se postupně rozrůstala a v roce 1971 se stala oficiálním parkem, který byl otevřen pro veřejnost. Tento park je plný rozmanitých soch a staveb, které ilustrují čínskou mytologii, náboženství a historii.

Co se týče počasí, Singapur má tropické podnebí, což znamená vysokou vlhkost, vysoké teploty a pravidelné srážky po celý rok. Haw Par Villa není výjimkou a návštěvníci si musejí být vědomi toho, že zde mohou zažít pocit přehřátí a dehydratace.

V létě, který trvá od června do září, teploty v Singapuru pravidelně přesahují 30 °C. Vlhkost v kombinaci s těmito teplotami může být pro návštěvníky velmi náročná a mohou trpět únavou, dehydratací až úpalem. Proto je důležité, aby si návštěvníci přinesli dostatek vody a hydratačních nápojů a vyhýbali se přímému slunci v průběhu dne.

V zimě, od listopadu do ledna, jsou teploty mírnější a vlhkost je nižší. Vlhkost se však může zvýšit během dešťového období, které trvá od listopadu do ledna, a přináší s sebou krátké a prudké deště.

Nicméně, Haw Par Villa nabízí návštěvníkům mnoho možností na ochlazení a odpočinek. V parku je mnoho stínících se zón, jako jsou např. bambusové háje a uměle vytvořené vodopády, kde si mohou návštěvníci odpočinout a ochladit. Některé sochy a stavební díla jsou rovněž situovány v chráněných zónách, které poskytují odpočinek před sluncem.

Návštěvníci mohou také navštívit klimatizované prostory, jako jsou např. muzeum Tiger Balm, kde si mohou prohlédnout historii značky Tiger Balm, nebo do značné míry klimatizovanou expozici 10 Court of Hell (Deset soudů pekla), která ukazuje, jak čínská kultura vnímá a interpretuje peklo.

Při návštěvě Haw Par Villa je nejlepší se oblékat lehce v osvěžujících tkaninách, jako je např. bavlna, a nosit pohodlnou obuv. Důležité je také si vzít sluneční brýle, opalovací krém a klobouk. Pokud se vydáte do parku během dešťového období, nezapomeňte si přinést deštník nebo nepromokavé oblečení.

Ať už si návštěvníci vyberou jakýkoliv čas, aby navštívili Haw Par Villa, musejí být připraveni na vysokou vlhkost a teploty, které zde panují, a přizpůsobit se tomu. Navzdory tomu má Haw Par Villa mnoho kouzel, které čekají na návštěvníky, aby objevili bohatou a fascinující čínskou mytologii a historii.


Letenka Singapur Haw Par Villa


Singapur je bohatý na různorodá a fascinující místa, která přitahují turisty z celého světa. Jedním z nejzajímavějších a unikátních míst, které stojí za návštěvu, je Haw Par Villa. Tato lovecká chata se nachází na ostrově Haw Par v Singapuru a je známa svým jedinečným a pestrobarevným uměleckým stylem.

Haw Par Villa je postavena na břehu Singapurské řeky a byla otevřena veřejnosti v roce 1937. Původně byla postavena dvěma bohatými bratry, Aw Boon Haw a Aw Boon Par, kteří byli zakladateli lékárnického gigantu Tiger Balm. Tato lovecká chata sloužila jako jejich soukromá rezidence a zahradní pozemky, které byly plné uměleckých děl a soch, které vyobrazovaly čínskou mytologii a historii.

Haw Par Villa přitahuje návštěvníky svou impozantní a dech beroucí architekturou. Stavba je inspirována tradičním čínským stylem a zdobí ji barevné mozaiky, sochy a malby, které vyprávějí příběhy přírody, čínského folklóru a historie. Návštěvníci se mohou projít po krásných zahradách, které jsou plné květin, fontán a rybníků s želvami.

Jedním z nejslavnějších prvků Haw Par Villa je 60 metrů dlouhá socha velkého bílého draka, která symbolizuje sílu a sílu draka v čínské kultuře. Tato socha je velmi obdivovaná návštěvníky a slouží jako ikonický symbol tohoto místa.

Další zajímavou atrakcí je "Ten Courts of Hell" (Deset soudních síní pekla), která je jedinečnou expozicí, která ukazuje hrůzy a mučení, které očekávají hříšníky po smrti podle buddhistické víry. Tato expozice je vyobrazena ve skutečné velikosti a je připravena tak realisticky, jak jen to bylo možné. Návštěvníci mají možnost projít síněmi a vidět, jaké tresty a utrpení čekají na ty, kteří se dopustí zlých činů.

Haw Par Villa není jen o umění a architektuře, ale také slouží jako vzdělávací centrum. Turisté se mohou zapojit do interaktivních prezentací a workshopů, které jim představí čínské dědictví, tradice a kulturu. Takové aktivity jsou obzvláště populární mezi rodinami s dětmi, protože děti se mohou dozvědět o čínských mýtech a legendách prostřednictvím zábavných a edukačních her.

Pokud plánujete návštěvu Singapuru, nezapomeňte zařadit Haw Par Villa na svůj seznam míst, která chcete vidět. Toto neobvyklé a zajímavé místo nabízí návštěvníkům úžasný pohled do čínské kultury, historie a mytologie. Budete fascinováni pestrobarevnými sochami, mozaikami a příběhy, které se skrývají za každým rohem této unikátní lovecké chaty.


Nejčastější dotazy a odpovědi Singapur Haw Par Villa


1. Co je Singapur Haw Par Villa?
Singapur Haw Par Villa je zábavní park a muzeum nacházející se v Singapuru. Byl postaven v roce 1937 a slouží jako podívaná zaměřená na tradiční čínskou mytologii a historii.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Haw Par Villa?
Haw Par Villa je otevřen každý den od 9:00 do 19:00 hodin.

3. Kolik stojí vstup do Haw Par Villa?
Vstup do Haw Par Villa je zdarma.

4. Co mohu vidět v Haw Par Villa?
V Haw Par Villa můžete vidět řadu plastikových soch představujících čínskou mytologii a historické postavy. Můžete si prohlédnout také různé scény z čínských legend a příběhů.

5. Je vstup do Haw Par Villa vhodný pro děti?
Haw Par Villa je vhodný spíše pro starší děti a dospělé, protože některé plastikové sochy a scény mohou být děsivé nebo nábožensky založené.

6. Jak se dostat do Haw Par Villa?
Haw Par Villa je dobře dostupný veřejnou dopravou. Můžete použít MRT (vlakovou síť) a vystoupit na stanici Haw Par Villa MRT s linkou Circle Line.

7. Je v Haw Par Villa možnost stravování?
V Haw Par Villa najdete malý stánek s občerstvením, kde si můžete koupit nápoje a svačiny.

8. Můžu v Haw Par Villa fotografovat?
Ano, je povoleno fotografování v Haw Par Villa.

9. Jak dlouho trvá prohlídka Haw Par Villa?
Celková délka prohlídky závisí na vašem zájmu, ale průměrná doba návštěvy je asi 1-2 hodiny.

10. Má Haw Par Villa nějaké parkování?
Ano, Haw Par Villa má malé parkoviště, ale místa jsou omezena. Doporučuje se využití veřejné dopravy pro snazší přístup.


Ubytování Singapur Haw Par Villa


Singapur Haw Par Villa je jedním z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Singapuru. Tento unikátní tematický park, který byl původně postaven jako útočiště sourozencům Tiger Balm, kombinuje zábavu, kulturu a vzrušení do jednoho místa.

Haw Par Villa byla postavena v roce 1937 bratry Aw Boon Hawem a Aw Boon Par (tvůrci masti Tiger Balm), jako jejich sídlo. Město bylo pojmenováno po jejich písmenech dětských jmen "Haw" a "Par". Později se však rozhodli, že park přemění na atrakci pro veřejnost.

Park je známý svými nádhernými sochami a diorámaty, které odrážejí různé aspekty tradiční čínské mytologie, náboženství a historie. Některé z nejvíce fascinujících soch a dioramat zahrnují představy země pekel a trestu za hříchy. Jednou z nejpopulárnějších atrakcí v parku je Dieline Court - ohromující věž, která se skládá z více než 100 soch, představujících různé postavy z čínských bájí.

Přímořská promenáda v parku je také oblíbeným místem pro návštěvníky, kteří se chtějí projít nebo sednout a relaxovat v příjemném prostředí. Kromě toho park také nabízí divadelní představení a různé workshopy, které představují tradiční čínskou kulturu a umění.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti tohoto úžasného parku, nebudete mít problém. V okolí Singapuru Haw Par Villa se nachází různé možnosti ubytování, od luxusních hotelů až po cenově dostupné hostely. Mnoho z nich také nabízí skvělé výhledy na město a možnosti relaxace.

Jedním z nejznámějších hotelů v blízkosti tohoto parku je "Resorts World Sentosa". Tento luxusní hotel nabízí širokou škálu moderních pokojů a vybavení pro hosty. Můžete si užít odpočinek v bazénu s výhledem na oceán, nebo se projít po nádherných okolních zahradách.

Pokud preferujete cenově dostupnější možnosti ubytování, můžete se rozhodnout pro jeden z mnoha hostelu v oblasti. Například "Wink Capsule Hostel" je oblíbenou volbou mezi cestovateli s menším rozpočtem. Nabízí čisté a pohodlné pokoje ve stylu spolubydlení.

Singapur Haw Par Villa a jeho okolí jsou ideálním místem pro turisty, kteří se chtějí ponořit do čínské kultury a historie. Ať už si vyberete luxusní hotel nebo cenově dostupný hostel, budete mít výhodu, že se budete nacházet v blízkosti této jedinečné atrakce. Zajistěte si své ubytování co nejdříve a vstupte do světa Haw Par Villa.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky