Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Spojené arabské emiráty Desert Safari

Dovolená Spojené arabské emiráty Desert Safari


Spojené arabské emiráty jsou jednou z nejatraktivnějších turistických destinací na světě. Kromě známých měst, jako je Dubaj a Abu Dhabi, nabízejí také jedinečnou zkušenost v podobě dovolené v poušti s tzv. Desert Safari.

Desert Safari je nezapomenutelný zážitek pro všechny, kteří se rozhodnou pro dovolenou ve Spojených arabských emirátech. Během této dovolené budete mít možnost prozkoumat epickou krásu pouště a zažít adrenalinovou jízdu na písečných dunách.

Program Desert Safari obvykle začíná, když dorazíte do tábořiště v poušti. Zde se setkáte s profesionálními místními průvodci, kteří vás provedou dobrodružstvím v poušti. Nejprve se můžete projet na tradičním místním dopravním prostředku zvaném "dune bashing". Jedná se o jízdu po písečných dunách v otevřeném vozidle přizpůsobeném pro pouštní terén. Bude to rozhodně adrenalinový zážitek!

Po adrenalinové jízdě budete moci podniknout pár unikátních aktivit, jako je jízda na velbloudu. Sednout si na velblouda a projet se po poušti je nejen zábavné, ale také vám poskytne jedinečný pohled na nádhernou pouštní krajinu.

Další populární aktivitou je sandboarding, což je doslova lyžování na písečných dunách. Mnoho tábořišť v poušti vám poskytne speciální vybavení a instruktory, kteří vás naučí, jak surfovat po písečných dunách na snowboardu. Je to opravdu jedinečný pocit, který si můžete užít pouze na podobných destinacích.

Po dobrodružství na písečných dunách přichází čas se uvolnit v táboře. Zde budete mít možnost ochutnat místní jídla a nápoje, poslouchat tradiční hudbu a shlédnout taneční vystoupení během tradiční arabské večeře. Mnoho tábořišť také nabízí další aktivity, jako je tradiční henna malování a fotografování v tradičních arabských outfitech.

Večer v táboře bude vrcholem vaší dovolené. Pokud se zrovna nacházíte v poušti v noci, můžete se těšit na fascinující pohled na hvězdy. Díky minimální světelné znečištěnosti a odlehlé poloze táborů budete mít odtud výbornou viditelnost hvězdné oblohy.

Dovolená v poušti s Desert Safari je jedinečný zážitek, který vás přenese do jiného světa. Zároveň si můžete užít adrenalinovou jízdu po písečných dunách, ochutnat místní kuchyni a zažít tradiční arabskou kulturu. Pokud plánujete dovolenou ve Spojených arabských emirátech, určitě nezapomeňte zařadit Desert Safari do svého seznamu aktivit. Bude to dovolená, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat.


Ubytování Spojené arabské emiráty Desert Safari


Desert Safari - nezapomenutelný zážitek ve Spojených arabských emirátech

Spojené arabské emiráty jsou známé svou luxusní atmosférou, moderní architekturou a nekonečnými možnostmi zábavy. I přesto však mají tato bohatá a kosmopolitní místa také zapadlé kouty, které ukrývají neskutečnou a odlišnou krásu. Jedním z těchto skrytých pokladů je poušť v Emirátech, která slouží jako kulisa pro jedinečný zážitek zvaný Desert Safari.

Desert Safari je jednoduše řečeno, jízda do pouště, která nabízí zároveň adrenalinové dobrodružství i relaxaci. Je to skvělý způsob, jak se dostat mimo město a poskytnout si občerstvení pro oči a duši. Cesta do pouště začíná většinou od speciálně upraveného místa, kde na vás čeká zaparkovaný terénní vůz. V árech jako Dubai nebo Abu Dhabi je tento zážitek velmi oblíbený a snadno dostupný.

Jakmile jedete na okraji města, okamžitě se ocitáte v úplně jiném světě. Oblast, kterou dosud znáte jako moderní a hektickou, se najednou promění v nekonečnou písečnou krajinu. Vaše dobrodružství začíná.

Terénní vůz se postupně prodírá do písku, vzdalujíce se od liduprázdného území. Tajemství pouště se začíná odhalovat. Vůz se pohupuje na písečných dunách, což vytváří vzrušující jízdu. Pro ty, kteří touží po adrenalinu, je tato část Desert Safari nevyhnutelná. Po intenzivní jízdě nabízí safari také možnost sledovat nádherný slunovrat, který nad pouští rozprostírá svá čarovná záření.

Po adrenalinovém zažitku na dunách se jedinečný zážitek teprve rozvíjí. Safari pokračuje ke kempu, který se nachází uprostřed pouště. Tento kemp je vytvořen pro ty, kteří se rozhodnou zůstat přes noc a pro ty, kteří se chtějí ponořit do místní kultury. Kempy v poušti jsou vybaveny moderním zařízením a zároveň zachovávají autentický arabský styl.

V kempu si můžete vychutnat tradiční arabské jídlo, pozorovat tradiční tance a přiveze vám dokonce anděl zeleného nového roku. Ponořte se do atmosféry Beduínské kultury a vychutnejte si pohodu a klid, který poušť nabízí. Existuje také možnost jet na velbloudech po písečných dunách nebo vyzkoušet si jízdu na písečných surfech.

Desert Safari je zážitkem, který si nesmíte nechat ujít při návštěvě Spojených arabských emirátů. Nejenže vám umožní ochutnat kus místní kultury, ale také vám nabídne příležitost uprchnout od každodenního shonu a zažít klid a krásu pouště. Je to jedinečná příležitost, která zanechá nevymazatelné vzpomínky a příběhy ke sdílení s přáteli a rodinou.

Pokud tedy hledáte dobrodružství a cestu mezi písečné duny, Desert Safari je pro vás tím pravým místem. Splňte si sen a vstupte do divokého světa pouště. Zážitek, který se rozhodně vyplatí a který vás naplní energií, krásou a nezapomenutelnými vzpomínkami.


Letenka Spojené arabské emiráty Desert Safari


Desert Safari v Spojených arabských emirátech - zážitková jízda do pouště

Spojené arabské emiráty jsou známé svými luxusními hotely, moderními mrakodrapy a bohatou kulturou. Nicméně, když se rozhodnete navštívit tuto exotickou destinaci, existuje jedno dobrodružství, které byste neměli vynechat - Desert Safari, neboli jízda do pouště.

Desert Safari je nezapomenutelný zážitek, který vám umožní nejen ochutnat adrenalinový sport, ale také si užít krásu a mystiku pouště. Jízda po dunách je velmi populární mezi návštěvníky Emirátů a nabízí skvělou příležitost poznat krásy pouštní krajiny a místních zvyklostí.

Když se rozhodnete pro Desert Safari, váš den začíná odvozem z vašeho hotelu v dubajském nebo abúzabíském emirátu. Odtud se vydáte do pouště, kde vás čeká vzrušující jízda po dunách. Zkušení šoféři vám poskytnou bezpečnou jízdu a zajistí, že si užijete každý okamžik.

Během jízdy se vám naskytne úchvatný výhled na neskutečné duny, které se zdají být nekonečné. Budete se cítit jako ve filmu, když vaše vozidlo zdolává strmé svahy a sklouzává po písku. Nezapomeňte držet se pevně a připravit se na adrenalinový zážitek!

Po vyjížďce po dunách se přesunete do tradičního beduínského tábora, kde na vás čekají další zážitky. Budete mít možnost si vyzkoušet jízdu na velbloudu, tradiční tanec belly dance, nebo se nechat namalovat na ruce hennou, což je typická tradice Emirátů.

Ale to není všechno, co vás čeká! Beduínský tábor je také proslulý svou pohostinností a vynikajícími tradičními pokrmy. Můžete ochutnat grilované speciality, čerstvé ovocné šťávy a tradiční arabský kávu. To vše bude podtrženo večerním slunečním západem, který si budete moci užít v té nejkrásnější pouštní kulise.

Desert Safari v Spojených arabských emirátech je nezapomenutelným zážitkem, který vás přenesie z rušného města do klidu a krásy pouštní krajiny. Během této jízdy nejenže poznáte adrenalinový sport, ale také získáte jedinečný vhled do kulturních tradic Emirátů.

Pokud přemýšlíte o návštěvě Spojených arabských emirátů, nezapomeňte zažít Desert Safari. Bude to skvělé dobrodružství, které si budete pamatovat po celý život. Připravte se na vzrušující jízdu dunami, poznání místních zvyklostí a chvíle strávené v autentickém beduínském táboře. Desert Safari je jedinečným zákoutím, které vám umožní prozkoumat krásu a lajnu pouště, která je součástí kouzelných Spojených arabských emirátů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené arabské emiráty Desert Safari


1) Co je Desert Safari v Emirátech?
Desert Safari je typický zážitek z cesty, který vám umožní prozkoumat poušť Emirátů. Zahrnuje jízdu na písečných dunách, tradiční arabskou večeři v Beduínském táboře, ukázky místní kultury a adrenalinové aktivity jako jízdu na velbloudu nebo quadbike.

2) Jak se dostat k Desert Safari?
Většina Desert Safaris zahajuje svou cestu v Dubaji nebo Abu Dhabi a většinou zahrnuje dopravu od vašeho hotelu do pouště a zpět.

3) Co bych měl vzít s sebou na Desert Safari?
Doporučuje se vzít s sebou pohodlné oblečení, obuv vhodnou pro písek, sluneční brýle, klobouk nebo pokrývku hlavy, opalovací krém a fotoaparát.

4) Je potřeba mít nějakou fyzickou přípravu pro Desert Safari?
Není potřeba žádné zvláštní fyzické přípravy. Nicméně, některé aktivity jako jízda na velbloudu nebo quadbike mohou být náročné pro vaše tělo, takže byste měli mít základní fyzickou kondici.

5) Jaká je cena Desert Safari?
Cena Desert Safari se může lišit v závislosti na typu zážitku a seznamu aktivit. Obecně se pohybuje od 50 až do 200 a více dolarů za osobu.

6) Kolik trvá Desert Safari?
Trvání Desert Safari může být od několika hodin do celého dne. Řada aktivit a délka pobytu na Beduínském táboře může určovat celkovou dobu trvání.

7) Je v Desert Safari bezpečné?
Ano, Desert Safari je bezpečná, pokud se vám podaří najít renomovanou turistickou společnost s dobrými recenzemi. Pro pojištění bezpečnosti vašich zážitků je také důležité řídit se všemi pokyny vašeho průvodce.

8) Co si vzpomenout na Etiketu v Beduínském táboře?
Je respektováno, když máte konservativnější oblečení, pokud jste pro ženy měli na sobě šaty do kolene a tričko s rameny. V této oblasti je občerstvení, takže je vhodné, aby se dodržovalo pravidlo nejíst ani nepít během Ramadánu.


Počasí Spojené arabské emiráty Desert Safari


Spojené arabské emiráty jsou známé svým rozmanitým klimatem, které se liší od místa k místu. Emiráty leží v oblasti Blízkého východu, kde je klima spíše horké a suché, s minimálním srážkovým množstvím.

Z těchto důvodů je Desert Safari jedinečným a nezapomenutelným zážitkem. Desert Safari je zájezd po poušti, který vám umožní užít si neuvěřitelnou scenerii, kulturní poznání a vzrušující jízdu na písku.

Počasí v Emirátech spočívá v tom, že letní měsíce jsou velmi horké, s teplotami přesahujícími 45 stupňů Celsia. V zimních měsících se teploty pohybují od 20 do 25 stupňů Celsia. Zajímavé je, že na pouštní oblasti se teploty mohou v průběhu dne měnit velmi dramaticky.

Desert Safari se nejčastěji koná v ranních hodinách nebo pozdě odpoledne, kdy teploty jsou mírné. Celý zážitek začíná když dorazíte k táboru na okraji pouště. Zde se vám nabízí mnoho různých aktivit, jako je jízda na velbloudech, písečné surfování, jízda na čtyřkolkách, tradiční taneční show a grilování nejlepších místních specialit.

Při pohybu v poušti, je důležité být připraven na extrémní povětrnostní podmínky, jako jsou vysoké teploty, nízká viditelnost a silné větry. Avšak, dobrý průvodce vás provede všemi bezpečnostními opatřeními, které vás udrží v bezpečí v případě nepříjemného počasí.

Pokud si chcete užít Desert Safari naplno, je důležité svoji cestu naplánovat správně v závislosti na počasí. Letní měsíce jsou obvykle velmi horké a vyčerpávající, takže zimní měsíce jsou ideální pro tuto aktivitu.

Celkově řečeno, pokud chcete vidět krásu pouště, užít si adrenalin, zažít tradiční kulturu a užít si grilování specialit, pak je Desert Safari v Spojených arabských emirátech tou nejlepší volbou. Stačí se tedy připravit na extrémní povětrnostní podmínky, zabalit dostatek vody a energie a užít si to!


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky