Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Spojené království Durham

Počasí Spojené království Durham


Durham je město nacházející se na severovýchodě Spojeného království. Toto město, stejně jako celé Spojené království, má oceánské podnebí. To znamená, že počasí je poměrně mírné a vlhké po celý rok. Letní měsíce bývají teplé s průměrnými teplotami kolem 19°C. Zimní období je chladné s průměrnou teplotou okolo 3°C.

Deštivé počasí je v Durhamu běžné, nicméně průměrné srážky jsou nižší než v některých jiných částech Spojeného království. Největší množství srážek spadne v zimních měsících, což je v souladu s typicky deštivým a vlhkým podnebím Spojeného království.

Durham mívá průměrně 160 dní s deštěm ročně, avšak často se jedná o mírný déšť spadající spíše během krátkých období než o deštivé dny. Často se říká, že podnebí v Durhamu je velmi nepředvídatelné a při návštěvě města byste měli být připraveni na různé klimatické podmínky během dne.

Obecně lze říci, že nejlepší období pro návštěvu Durhamu jsou letní měsíce, zejména červenec a srpen, kdy je tepleji a slunečněji. Na druhé straně, zimní měsíce nabízejí pěkné krajiny pokryté sněhem a v zimě jsou také menší zástupy turistů.

Vzhledem k tomu, že počasí v Durhamu může být nepředvídatelné, je nejlepší se připravit na různé podmínky a zabalit do svých zavazadel několik vrstev oblečení, abyste mohli snadno upravit své oblečení, když se počasí změní. S tímto vědomím se můžete těšit na krásné okamžiky v tomto krásném a historickém městě.


Dovolená Spojené království Durham


Spojené království je země s dlouhou a bohatou historií, která nabízí mnoho možností pro dovolenou. Jedním z fascinujících míst k navštívení je Durham, krásné hrabství v severovýchodní Anglii. S nezapomenutelným kontrastem mezi tradičními městy a úchvatnou přírodou, toto místo nabízí skvělou dovolenou pro každého.

Durham se může pyšnit svým nejznámějším symbolem - Durhamskou katedrálou. Tento gotický architektonický skvost je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je považován za jeden z nejdůležitějších křesťanských staveb ve Velké Británii. Katedrála nabízí návštěvníkům možnost prohlídky, aby si mohli vychutnat její nádhernou architekturu a jemnou řezbářskou práci. Přímo u katedrály se také nachází hrad Durham, který je jedním z nejstarších normanských pevností v Anglii. Je tu mnoho zajímavých míst k prozkoumání, jako je například Norman Chapel, hradní věž a hlavní síň.

Při procházce historickými uličkami Durhamského města se návštěvníci mohou těšit na bohatou nabídku obchodů, restaurací a hospod. Město Durham je plné života a nabízí návštěvníkům skvělé zážitky. Kromě toho je zde také řeka Wear, která protéká městem a nabízí možnosti pro procházky podél nábřeží.

Příroda Durhamu je dalším důvodem, proč si tuto destinaci vybrat na dovolenou. Durham leží v oblasti známé jako Durham Dales, která je známá svou úchvatnou krajinou, jako jsou vodopády, zelená pole a malebná horská údolí. Krajina Durham Dales je ideální pro pěší turistiku, cykloturistiku nebo prostě jen pro relaxaci a obdivování krásy přírody.

Další zajímavou destinací v Durhamu je historické město Durham. Toto město je známé pro svou krásnou architekturu a živou kulturní scénu. Zde se můžete projít po úzkých uličkách a obdivovat kamenné budovy, nádherné kostely a malebné náměstí. Město Durham také nabízí pestrou nabídku muzeí, jako je muzeum Durham University nebo Oriental Museum, která nabízí jedinečnou možnost poznat více o místní historii a kultuře.

V Durhamu se také nachází proslulá univerzita sv. Ondřeje, která je jednou z nejstarších univerzit ve Velké Británii. Pro milovníky vzdělání a kultury je tato univerzita ideálním místem k návštěvě.

Spojené království Durham je takovou skrytou perlou, která nabízí mnoho překvapení pro své návštěvníky. Jeho bohatá historie, malebné přírodní scenérie a živá kulturní scéna tvoří dokonalou kombinaci pro nezapomenutelnou dovolenou. Ať už jste milovníkem historie, přírody nebo jen relaxace, Durham určitě stojí za návštěvu.


Ubytování Spojené království Durham


Spojené království je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě díky svému bohatému dědictví, malebné krajině a fascinující historii. Mezi nejvíce navštěvované oblasti patří také region Durham, který nabízí jedinečné a půvabné ubytování pro turisty, kteří sem přijíždějí.

Durham je historické hrabství v severovýchodní Anglii, které se nachází na území Anglického kláštera v Durhamu, anebo také známého jako Durham Cathedral. Tato gotická katedrála, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Anglii a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti. Navštívte-li Durham, měli byste zůstat v jednom z hotelů, které se nachází v blízkosti této historické památky, abyste mohli využít jeho strategické polohy a prozkoumat krásu tohoto místa.

Existuje mnoho druhů ubytování v Durhamu, které odpovídá různým potřebám a rozpočtům turistů. Pro turisty s menším rozpočtem je zde řada levných hotelů a penzionů, které nabízejí pohodlné pokoje za přijatelné ceny. Tyto ubytovací zařízení se nacházejí ve vzdálenosti pěší chůze od centra města a nabízejí základní vybavení, jako je Wi-Fi, soukromá koupelna a snídaně.

Pokud hledáte luxusnější ubytování, Durham nabízí také luxusní hotely a venkovské sídla. Tyto zařízení jsou vybavena luxusními pokoji, wellness centry, golfovými hřišti a dalšími prvotřídními zařízeními. Tyto hotely se nacházejí v malebné krajině a poskytují poklidné a relaxační prostředí pro turisty, kteří si chtějí odpočinout od ruchu města.

Další možností ubytování v Durhamu jsou dovolenkové domy a apartmány, které jsou ideální volbou pro rodiny nebo skupiny přátel. Tyto zařízení nabízejí větší prostor, plně vybavenou kuchyň a pohodlná spací místa pro hosty. Navíc vám dovolenkové domy a apartmány umožní zažít autentický venkovský život v Durhamu a objevovat okolní přírodu a památky vlastním tempem.

Město Durham samo o sobě je také skvělým místem pro ubytování. Centrum města je plné historických budov, obchodů, restaurací a barů, které nabízejí rušnou a živou atmosféru. V blízkosti centra města je také řeka Wear, kde si můžete užít krásné procházky podél říčních břehů. Vybrat si ubytování v této oblasti vám umožní snadný přístup ke všem nejvýznamnějším atrakcím a vyžití, které Durham nabízí.

Nepřehlédnutelnou výhodou ubytování v Durhamu je také jeho strategická poloha v blízkosti dalších známých turistických atrakcí, jako je Hadriánův val, Jezera District v národním parku Lake District, či historické město York. Díky tomu můžete využít příležitosti a navštívit další krásná místa během svého pobytu v Durhamu.

Vzhledem k rozmanitosti a kvalitě ubytování nabízeného v Durhamu je tento region přitažlivou destinací pro turisty ze všech koutů světa. Ať už se rozhodnete zůstat v historickém centru města, na venkově nebo v luxusním hotelu, Durham vám poskytne nezapomenutelný zážitek a příležitost poznat jedinečnou atmosféru této oblasti Spojeného království.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené království Durham


1. Jaké atrakce a památky má Durham?
- Durham je známý především svou gotickou katedrálou a hradem, které jsou zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO. Dalšími atrakcemi jsou např. Durham Castle, Durham University Botanic Garden a Durham Dales.

2. Jak se dostat z letiště do Durhamu?
- Nejbližším letištěm je Newcastle International Airport, které je asi 30 km od Durhamu. Z letiště je možné se dostat do Durhamu buď taxíkem, autobusem nebo vlakem.

3. Kdy se koná Durham Lumiere Festival?
- Durham Lumiere Festival se koná každé dva roky, obvykle v listopadu. Další termín festivalu lze zjistit na oficiálních stránkách.

4. Kde mohu najít informace o prohlídkách katedrály a hradu v Durhamu?
- Informace o prohlídkách katedrály a hradu v Durhamu lze najít na oficiálních webových stránkách katedrály a hradu.

5. Jaké jsou možnosti ubytování v Durhamu?
- V Durhamu je k dispozici široká nabídka ubytování, včetně hotelů, penzionů, bed and breakfast a apartmánů. Můžete si vybrat ubytování ve městě nebo v okolních venkovských oblastech.

6. Jak se dostat do Durhamu vlakem nebo autobusem?
- Durham má dobrou dopravní dostupnost. Město je spojeno s mnoha dalšími místy ve Spojeném království vlakem i autobusem. Pro více informací o jízdních řádech a cenách lze kontaktovat místní dopravní společnosti.

7. Jaké jsou oblíbené gastronomické speciality v Durhamu?
- V Durhamu si můžete vychutnat tradiční britskou kuchyni. Oblíbenými pokrmy jsou například roast beef s Yorkshire puddingem, jídla z ryb a mořských plodů, anglické snídaně nebo klasické dezerty jako sticky toffee pudding.

8. Jak dlouho zabere prohlídka katedrály a hradu v Durhamu?
- Prohlídka katedrály a hradu v Durhamu obvykle trvá několik hodin. Doba prohlídky závisí na zájmu návštěvníka a může se lišit.

9. Kdy se koná Durham Regatta?
- Durham Regatta je tradiční veslařský závod, který se koná každý rok v červnu na řece Wear. Termín závodu se může mírně lišit, proto je nejlepší zjistit aktuální informace předem.

10. Jak se mohu dostat do centra Durhamu z vlakového nádraží?
- Vlakové nádraží Durham se nachází asi 10-15 minut chůze od centra města. Můžete také využít místní taxislužbu nebo autobusové spojení.


Letenka Spojené království Durham


Spojené království Durham je jedním z nejpopulárnějších cílů pro turisty hledající historii, krásnou přírodu a bohatou kulturu. Tato oblast nacházející se na severovýchodě Anglie je domovem impozantního hradu Durham, slavné univerzity a národního parku North Pennines. Díky své vynikající dopravní dostupnosti se Durham stává snadno dosažitelným cílem pro turisty z celého světa.

Pokud plánujete navštívit Spojené království Durham, jedním z nejdůležitějších kroků je rezervace letenky. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety do blízkých letišť, jako je Newcastle International Airport či Durham Tees Valley Airport, která jsou ideální pro cestování do Durhamu a jeho okolí.

Pokud se rozhodnete letět přímo do Durhamu, Newcastle International Airport je nejlepší volbou. Letiště se nachází pouhých 40 minut jízdy autem od města Durham a nabízí širokou škálu letů z různých evropských destinací. Různé letecké společnosti jako EasyJet, Ryanair nebo British Airways nabízejí pravidelné lety do Newcastle International Airport, což vám umožní snadné spojení do Durhamu.

Další možností je letět do Durham Tees Valley Airport, které se nachází přibližně 25 kilometrů jižně od města Durham. Tohoto menšího regionálního letiště využívají především nízkonákladové společnosti, jako je KLM nebo Eastern Airways. Přestože Durham Tees Valley Airport nabízí omezenější výběr destinací, stále je to pohodlná volba pro turisty přicházející do Durhamu.

Po příletu na letiště ve Spojeném království Durham si můžete zvolit různé způsoby dopravy do samotného města. Nejoblíbenější možností je pronájem auta, což vám umožní maximální flexibilitu při prozkoumávání okolí. V obou zmíněných letištích najdete přední půjčovny automobilů, které nabízejí širokou škálu vozů různých velikostí a cenových kategorií.

Alternativně můžete využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy nebo vlaky. V případě Newcastle International Airport jsou k dispozici autobusové spoje, které vás dovezení přímo do centra města Durham. Co se týče Durham Tees Valley Airport, můžete se dostat do Durhamu pomocí regionálních autobusových linek nebo si vybrat mezi vlakovou nebo autobusovou dopravou.

Navštívit Spojené království Durham je skvělý zážitek, který nabízí nádhernou přírodu, historické památky a jedinečnou atmosféru. Při plánování vaší cesty nezapomeňte na rezervaci letenky do Newcastle International Airport nebo Durham Tees Valley Airport, protože to je první krok k objevování této malebné anglické lokality.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky