Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Spojené státy americké Philadelphia, Pennsylvania

Počasí Spojené státy americké Philadelphia, Pennsylvania


Philadelphia, Pennsylvania, se nachází v srdci východního pobřeží Spojených států a má vlhké subtropické klima. Toto město je známé svými historickými památkami, bohatou kulturou a vášní pro sport. Nicméně, počasí v této oblasti může být velmi nevyzpytatelné a měnit se velmi rychle.

Letní počasí

Léto v Philadelphia je obvykle horké a vlhké s průměrnou teplotou kolem 30 stupňů Celsia. V některých dnech může teplota stoupnout až k 35 stupňům Celsia. Tyto horké dny bývají doprovázeny vyšší vlhkostí, což znamená, že se může pocitová teplota zvýšit až o 5 stupňů Celsia. Tento druhé léto může být velmi obtížné bez klimatizace. Večer se teploty mírně snižují a často se objeví závan větru.

Podzim

Podzim v této oblasti je krásným obdobím, kdy se stromy odějí do šatů rudých, oranžových a žlutých barev. Průměrná teplota se pohybuje od 10 do 20 stupňů Celsia a deštivé dny jsou poměrně běžné. Den může začít slunečně a teplě a během dne dojde ke změně počasí - větrem a deštěm.

Zima

Zima v Philadelphia může být velmi nevyzpytatelná. Průměrná teplota od listopadu do února se během dne pohybuje mezi -1 a 10 stupni Celsia. V noci se mohou teploty dostat až níže než -7 stupňů Celsia. Sníh a ledovka bývají v této oblasti celkem běžné a vedou k nebezpečné výhřezům na silnicích a chodnících. Nicméně, v případě sněžení, město město vysílá solničky a sněhové pluhy k odstranění nečistot z cest.

Jaro

Jaro v Philadelphia začíná brzkým jarem, který může být chladný a proměnlivý. Během dne bývá průměrná teplota od 5 do 15 stupňů Celsia a v noci může klesnout až na -1 stupňů Celsia. To znamená, že může být velmi těžké oblékat se podle počasí. Během pozdějšího jara se teploty přehoupnou na teplé straně a stávají se žhavými.

Závěr

Philadelphia, Pennsylvania má vlhké subtropické klima, což znamená, že počasí je velmi dynamické se střídáním horkých letních dnů, příjemných podzimů, zim s množstvím sněhu a proměnlivostí jarních měsíců. Když navštívíte tuto krásnou oblast, je nejlepší být připraven na různé typy počasí s různou teplotou tak, abyste se mohli užívat všechny aktivity, které nabízí.


Letenka Spojené státy americké Philadelphia, Pennsylvania


Philadelphia je jedno z největších a nejstarších měst ve Spojených státech amerických, které leží ve státě Pennsylvania. Město nabízí nejen bohatou historii a bohatství kulturních a historických památek, ale také skvělou atmosféru a širokou škálu možností pro turisty.

Díky své strategické poloze a dobré dopravní infrastruktuře je Philadelphia jedním z nejvýznamnějších dopravních uzlů ve východní části Spojených států. A právě proto je tak snadné se sem dostat letadlem.

Letiště Philadelphia International Airport (PHL) je největším letištěm ve státě Pennsylvania a významným destinací pro lety z celého světa. Letenky z různých míst na světě do Philadelphie jsou často dostupné za rozumnou cenu, což je skvělá zpráva pro cestovatele.

Pokud se rozhodnete navštívit Philadelphia, můžete si vychutnat mnoho historických a kulturních památek. Nejvýznamnější z nich je samozřejmě Liberty Bell, známý symbol americké nezávislosti. Kromě něj zde najdete také Independence Hall, kde byla podepsána Deklarace nezávislosti a Ústava Spojených států.

Pokud máte zájem o umění, město také nabízí mnoho skvělých muzeí. The Philadelphia Museum of Art je jedním z největších uměleckých muzeí ve Spojených státech a hostí rozsáhlou sbírku uměleckých děl z celého světa. Dalšími zajímavými muzei jsou například The Barnes Foundation a The Rodin Museum.

Sportovní nadšenci si jistě užijí návštěvu stadionu Lincoln Financial Field, kde hraje domácí zápasy místní fotbalový tým Philadelphia Eagles. Také zde najdete stadion Wells Fargo Center, kde hrají domácí zápasy týmy NBA Philadelphia 76ers a NHL Philadelphia Flyers.

Pokud si rádi nakupujete, nemusíte se bát zklamání. Philadelphia nabízí širokou škálu nákupních možností, od luxusních butiků po tradiční trhy. Vydejte se na South Street, kde najdete mnoho nezávislých obchodů, restaurací a kaváren. Především pokud hledáte místní speciality, neměli byste minout Reading Terminal Market, který nabízí širokou škálu čerstvých produktů a místních delikates.

Pokud plánujete návštěvu Philadelphia, je snadné se sem dostat letadlem. S levnými letenkami a snadnou dostupností z různých částí světa je to ideální destinace pro cestovatele. Nezapomeňte si přinést fotoaparát a připravit se na nezapomenutelný zážitek v tomto fascinujícím městě.


Dovolená Spojené státy americké Philadelphia, Pennsylvania


Philadelphia je jedním z nejvýznamnějších a nejzajímavějších měst ve Spojených státech amerických. Nachází se v Pensylvánii a může se pochlubit bohatou historií, kulturním dědictvím a širokou škálou turistických atrakcí. Pro milovníky historie, umění, jídla a sportu je Philadelphia ideálním místem pro dovolenou.

Jedna z nejznámějších památek ve Philadelphii je Independence Hall, kde se podepisovala Deklarace nezávislosti a Ústava Spojených států. Turisté mohou podniknout prohlídku tohoto historického místa a získat hlubší vhled do americké revoluce. Vedle Independence Hall stojí také Liberty Bell, ikonický zvon, který symbolizuje svobodu a nezávislost Ameriky.

Další významná památka ve městě je Philadelphia Museum of Art, které je jedním z největších a nejprestižnějších muzeí v USA. Jeho sbírka zahrnuje díla odznámých umělců jako jsou Vincent van Gogh, Pablo Picasso nebo Claude Monet. Vrcholným zážitkem je samotná stavba muzea s "Rocky schody", které se proslavily díky filmové sérii Rocky.

Pro milovníky jídla a nákupů je tu Reading Terminal Market, rozlehlá tržnice nabízející širokou škálu čerstvých potravin, delikates a místních specialit. Je ideálním místem pro ochutnávku chutí Philadelphie, jako jsou cheesesteaks, pretzely nebo hoagies. Navíc mnoho stánků nabízí také suvenýry a místní řemesla.

Pokud rádi sport, doporučuji navštívit Lincoln Financial Field, domovský stadion fotbalového týmu Philadelphia Eagles. Atmosféra zde během zápasů je elektrizující a je to nezapomenutelný zážitek pro fanoušky sportu.

Dále stojí za to navštívit historickou čtvrť Old City, která je plná dochovaných, kamenných domů a uliček z 18. století. Tato část města také nabízí mnoho kaváren, restaurací a uměleckých galerií. Turisté si mohou prohlédnout také Franklin Square, jedno z pěti hlavních historických parků ve městě, nebo přeplout řeku na plavbě s lodi Liberty Bell.

Philadelphia je také známá pro své univerzity a vzdělávací instituce. Můžete navštívit slavnou University of Pennsylvania, jednu z nejprestižnějších univerzit ve Spojených státech. Kromě toho si můžete prohlédnout mnoho dalších muzeí, jako je Franklin Institute nebo Please Touch Museum, které jsou ideální pro rodiny s dětmi.

Pokud hledáte dovolenou plnou historie, umění, jídla a sportu, Philadelphia je pro vás tou správnou destinací. Město nabízí širokou škálu atrakcí, které zajišťují zábavu a vzrušení pro všechny věkové skupiny. Nezapomeňte vyzkoušet místní speciality a užít si jedinečnou atmosféru jednoho z nejstarších měst ve Spojených státech amerických.


Ubytování Spojené státy americké Philadelphia, Pennsylvania


Philadelphia, Pennsylvania je jedním z nejvýznamnějších měst ve Spojených státech amerických. Je to historicky důležité město, které hrálo klíčovou roli při vzniku a rozvoji Spojených států. Je plné kulturních památek, muzeí a historických míst, které lákají návštěvníky z celého světa. Pokud plánujete návštěvu Philadelphie, měli byste se seznámit s možnostmi ubytování, které město nabízí.

Existuje nepřeberné množství možností ubytování v Philadelphii, od luxusních hotelů až po příjemné bed and breakfast a hostely pro cestovatele s menším rozpočtem. V centru města najdete mnoho známých mezinárodních hotelových řetězců, které nabízejí veškeré pohodlí a luxus, který si přejete. Tyto hotely se často nacházejí v blízkosti hlavních turistických atrakcí, jako je Liberty Bell, Independence Hall nebo Muzeum umění.

Pro ty, kteří hledají klidnější a autentičtější zkušenost, jsou zde také menší boutique hotely nebo bed and breakfast. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí osobnější a intimnější atmosféru, a jsou obvykle umístěny v historických budovách s bohatou historií. Některé z těchto zařízení mohou být dokonce umístěny v budovách z 18. nebo 19. století, což přidává další kouzlo vašemu pobytu.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo ty, kteří preferují společnou atmosféru, jsou zde také možnosti hostelu. Hostely v Philadelphia nabízejí levné ubytování ve sdílených pokojích nebo soukromých pokojích za příznivé ceny. Často mají společné sociální prostory, jako jsou kuchyňky a společenské místnosti, kde se můžete setkat s ostatními cestovateli a sdílet své zážitky z cestování.

Kromě tradičních ubytovacích možností jsou zde také možnosti pronájmu bytů nebo domů. Pronájem prostorného bytu nebo domu v Philadelphii je skvělou možností pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít více prostoru a pohodlí během svého pobytu. Pronájem domu také nabízí možnost vyzkoušet místní životní styl a prozkoumat město z jiné perspektivy.

Nezapomeňte si vybrat ubytování v blízkosti míst, která vás zajímají. Philadelphie je snadno přístupná díky rozvinuté dopravě včetně metra a autobusů, takže se nemusíte obávat, že byste se ocitli příliš daleko od důležitých turistických atrakcí.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulné bed and breakfast nebo příjemný hostel, Philadelphie nabízí širokou škálu ubytování, která uspokojí potřeby každého cestovatele. Připravte se na nezapomenutelný pobyt v této ikonické americké destinaci a objevujte veškerý historický a kulturní bohatství, které město nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké Philadelphia, Pennsylvania


Nejčastější dotazy a odpovědi o Philadelphii, Pensylvánie:
1. Jak se dostanu do Philadelphie z/mezi letišti?
- Philadelphia International Airport (PHL) je největší letiště ve městě a je snadno dostupné taxíky, veřejnou dopravou (vlak, autobus) nebo pronájmem auta.
- Letiště Newark Liberty International (EWR) nebo letiště John F. Kennedy International (JFK) v New Yorku jsou také možnosti, ale vyžadují delší cestu do Philadelphie.

2. Jaké jsou nejznámější atrakce v Philadelphii?
- Liberty Bell - symbol svobody a nezávislosti, ikonický zvon, který je vystavován ve Visitors Center.
- Independence Hall - místo, kde byla podepsána Deklarace nezávislosti a Ústava Spojených států amerických.
- Muzeum umění Philadelphia - jedno z největších a nejvýznamnějších amerických muzeí s bohatou sbírkou uměleckých děl.
- Muzeum vědy Franklin Institute - interaktivní muzeum se zaměřením na vědu, techniku a inovace.
- Eastern State Penitentiary - bývalá věznice s historickou architekturou, kde byli v minulosti vězněni Al Capone a další významní kriminálníci.

3. Kde se mohu ubytovat v Philadelphii?
- Center City Philadelphia je populární oblastí pro ubytování, s mnoha hotelovými možnostmi v blízkosti turistických atrakcí.
- Jiné populární čtvrti zahrnují Old City, Rittenhouse Square a University City.

4. Které jsou nejlepší restaurace v Philadelphii?
- Zahav - izraelská kuchyně s moderním twistem.
- Reading Terminal Market - velký tržní prostor plný různých stánků nabízejících jídlo z celého světa.
- Pat's King of Steaks nebo Geno's Steaks - oblíbené místo pro tradiční cheesesteaky.
- Vernick Food & Drink - moderní americká kuchyně s místními surovinami.

5. Jak se dopravuju po Philadelphii?
- Septa, místní dopravní společnost, provozuje síť autobusů, tramvají a vlaků po městě.
- Mnoho turistů se rozhodne prozkoumat centrum města pěšky, protože je relativně kompaktní a atrakce jsou blízko sebe.

6. Jaké jsou nejvhodnější měsíce na návštěvu Philadelphie?
- Jaro (březen-květen) a podzim (září-listopad) jsou nejlepšími měsíci pro návštěvu, protože jsou mírné teploty a menší turistický ruch.
- Léto může být horké a vlhké, zatímco zima bývá chladná s možností sněhu.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky