Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)

Dovolená Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)


Srbsko je země se mnoha fascinujícími přírodními krásami a jednou z nejzajímavějších a nejzvláštnějších lokalit je Đavolja Varoš, což v překladu znamená Ďáblův Město.

Đavolja Varoš se nachází v jižním Srbsku, v údolí řeky Radan, nedaleko obce Kuršumlija. Tato přírodní památka je známá svými jedinečnými a mystickými geologickými útvary, které již staletí fascinují návštěvníky z celého světa.

Základem celého areálu jsou dvě skupiny kamenných stolic, které se vypínají nad zemí. Ty jsou vytvořeny z erodovaných skalních formací, které vytvářejí pozoruhodné sloupy a pyramidy. Celkem se zde nachází přes 200 takovýchto útvarů, které jsou průměrně 2 - 15 metrů vysoké.

Jejich specifičnost spočívá v tom, že jsou tvořeny místním pískovcem a jílovitými horninami, které vytvořily zvláštní postavy s kulatými hlavami. Tyto "hlavy" jsou chráněné zvláštním druhem "klobouku", což jsou tvrdé části kamene, které zaručují jejich odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Samotný původ těchto útvarů je stejně záhadný a tajemný jako samotný název "Ďáblův Město". Podle místní legendy byly tyto sloupy vytvořeny zvířetem, které bylo posláno ze strany ďábla jako trest pro dva zasnoubené páry. To je také důvod, proč se tato místa nazývají "svaté bradavice" a věří se, že dotek kámen poskytuje léčivé účinky.

Dochovaly se však i další pověsti o Èavolja Varoš. Jedna z nich tvrdí, že tyto sloupy byly postaveny samotnou přírodou na místě, kde se jednou odehrála bitva mezi dobrými i zlými silami. Další verze tvrdí, že tyto pozoruhodné útvary jsou pozůstatky starověkého civilizačního centra, které bylo zničeno neznámou katastrofou.

Ať už je jakákoli pravdivá verze vzniku, jedno je jisté - Đavolja Varoš je jednou z nejzajímavějších přírodních krás, kterou Srbsko nabízí. Tato jedinečná lokalita byla vyhlášena za přírodní památku a v roce 2014 byla nominována na seznam Světového dědictví UNESCO.

Návštěvníci, kteří sem dorazí, si mohou prohlédnout nejenom sloupy a pyramidy, ale také bludiště staveb, skalních převisů, přírodních pramenů a vodopádů, které tvoří okolí. Tato oblast je také známa svými léčivými minerálními prameny a bahenními lázněmi, které se používají pro lázeňské a rehabilitační účely.

Đavolja Varoš je opravdu místem, které je třeba vidět. Jeho jedinečné a tajemné útvary společně s přírodní krásou okolí poskytují nezapomenutelný zážitek. Pokud plánujete dovolenou v Srbsku, nezapomeňte navštívit toto magické místo a objevte svět tajemných sloupů a pyramid.


Počasí Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)


V srbské oblasti Zaječar se nachází jedno z nejzajímavějších přírodních divů země. Jedná se o místo zvané Đavolja Varoš, neboli "Ďáblovo město". Tuto neobyčejnou přírodní lokalitu tvoří několik desítek pyramidovitých skalních věží, které dosahují výšek až 15 metrů. Tyto věže jsou uloženy vedle sebe v řadách a jsou pokryty s několika menšími kameny, které na ně drží.

Toto místo je unikátní, protože je výsledkem přírodní činnosti. Mocné geologické síly, které byly činné více než 2 miliony let, způsobily, že tvořily jednotlivé sůl a vápencové balvany v působivé obrazce a zároveň zanechaly na těchto skálech ohromující eruze.

Celé místo bylo neuvěřitelně zasaženo vlivem počasí. Často zde foukají silné větry a dochází k častému srážení. V létě horko silně vysušuje celou oblast. V zimě zde panuje silný mráz, při kterém se voda v pórech skal různě rozšiřuje a způsobuje tak vedle křehkých kamenných věží i další eroze. Tyto procesy stále dále zvýrazňují neopakovatelnost tohoto působivého přírodního úkolu na Balkáně.

Zároveň je místo zasvěceno duchovním legendám a mýtom, které s ním tradičně souvisejí. Věří se, že tato kamenitá oblast je shromaždištěm zlých duchů, kteří zde pozůstávají z bojového využití. Proto se zde často konají různé rituály a obřady, které mají pomoci vyhnat z tůně napácháné zlo.

Celá tato oblast je tedy fascinující zeměpisná a kulturní památka, která rozhodně stojí za navštívení. Kromě samotného zážitku z navštívení tohoto místa se zde také můžete podívat na jiné atrakce, jako jsou vodopády, jeskyně nebo památky z doby římské. Každý, kdo se odtud vrátí, bude moci říci, že je krása a tajemství těchto skalních věží neuvěřitelné.


Letenka Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)


Srbsko je země s bohatou historií a mnoha zajímavými přírodními památkami. Jednou z nejznámějších a nejzajímavějších je místo nazvané Đavolja Varoš, česky také známé jako Devil's Town, neboli Město ďáblovo.

Devil's Town se nachází ve východním Srbsku, nedaleko města Kuršumlija. Jedná se o geologickou formaci skládající se z obrovských kamenných věží, které dosahují výšky až 10 metrů. Tyto soliterní skalní útvary jsou vytvořeny erozí vulkanického tufu a vápence, což dodává celému místu místy až tajemnou atmosféru.

Co je nejzajímavější na Devil's Town, jsou jeho specifické přírodní fenomény. Věže jsou tvořeny především erozí, která vytváří jakési jehly nebo kamenné houby. Ty jsou stavěny na poměrně tenkých podkladech a zdají se být v naprosto nemožných polohách. Skalní jehly byly postupem času změkčeny sopečným prachem a erozí, kterou způsobilo dešťové srážky.

Další zajímavostí je i přítomnost železného minerálu v podzemí, který má vliv na kyselost vody vyvěrající z místních pramenů. Tato voda nadnáší minerální látky, které malují různé odstíny oranžové a červené barvy na kamenech, což tyto formace ještě více zvýrazňuje.

Devil's Town je tak nejen unikátní přírodní památka, ale navíc získalo i status přírodního dobrodružství v roce 2020. Toto ocenění bylo uděleno jako uznání jeho výjimečného přínosu pro turismus a ochranu přírody.

Vstup do Devil's Town je dovolený a pro návštěvníky je vybudována turistická cesta, která umožňuje pohodlné procházení okolím. Na této cestě můžete obdivovat skalní věže, prozkoumat prameny, které tvoří pitnou vodu a také si vychutnat úchvatné pohledy na okolní krajinu.

Mnoho turistů se rozhodne navštívit Devil's Town v době západu slunce, kdy jsou tyto skalní útvary ještě dramatickéji nasvíceny slunečními paprsky. Je to ideální čas pro fotografování a zachycení této jedinečné přírodní krásy.

Kromě samotné Devil's Town je zde také archeologické naleziště prehistorického osídlení a stopy pravěkých lovců a sběračů. To dodává další historický rozměr tomuto již tak fascinujícímu místu.

Pokud se vydáte na cestu do Srbska, nezapomeňte navštívit Devil's Town. Tato přírodní památka je jedinečná a zcela určitě stojí za to, abyste si ji prohlédli na vlastní oči.


Ubytování Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)


Srbsko je krásná země, kde najdete mnoho jedinečných přírodních krás. Jednou z nich je i Đavolja Varoš, neboli Devil's Town. Toto úžasné místo se nachází v jižní části Srbska, poblíž města Kuršumlija.

Devil's Town je přírodní památka, která se skládá z několika desítek kamenných sloupů a věží. Tyto sloupy jsou vysoké až 2 metry a jsou tvořeny erodovaným pískovcem. Některé z těchto sloupů mají na vrcholu kameny různých tvarů, jako jsou hlavy, kříže a dokonce i houby.

Toto místo se stalo jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Srbsku díky svému jedinečnému vzhledu. Návštěvníci Devil's Town mohou vidět úžasnou přírodní krásu a procházet se mezi kamennými sloupy, které působí jako mohutné sochy.

Pokud se rozhodnete navštívit Devil's Town, bude vám zaručen nezapomenutelný zážitek. Kromě toho, že můžete procházet se mezi kamennými sloupy, lze zde objevit i mnoho dalších přírodních krás. Mezi tyto lákadla patří například řeka Visočica, která několik kilometrů protéká přírodní památkou. Kromě toho jsou zde úžasné výhledy na nedaleké hory.

Devil's Town nabízí návštěvníkům několik způsobů, jak zde strávit několik dní. Nejturistickyji využívaným způsobem je samozřejmě klasické ubytování v hotelu nebo penzionu v nejbližším městě Kuršumlija. Zde najdete několik možností, jak strávit svůj pobyt nebo jen přenocovat. Tyto hotely nabízejí návštěvníkům různé typy pokojů a snídaně zdarma, cena za noc se liší v závislosti na kvalitě ubytování.

Pokud chcete ubytování blíže přírodě, můžete si zvolit stanování v kempu ve vesnici Lukovo. Toto kempování vám umožní zažít nádherné krajinu Devil's Town bez okolků. Kemp je vybaven vším, co potřebujete pro pohodlné stanování jako jsou toilety, sprchy, pitná voda či elektrické přípojky, kde si můžete dobít výbavu nebo telefon.

Další možností, jak strávit noc v Devil's Town, je tzv. Glamping. Jižně od Devil's Townu se nachází luxusní kemp, který nabízí několik luxusních stanů vybavených vším, co potřebujete pro pohodlný pobyt v přírodě. Tyto stany jsou krásně zařízené a disponují vlastní koupelnou a terasou se zahradním nábytkem.

Na závěr je třeba zmínit cenu ubytování v Devil's Town. Ceny bývají různé a závisí na vašich požadavcích. Za ubytování v hotelu v Kuršumliji či v kempu přímo v Devil's Town by se cena mohla pohybovat někde mezi 20 a 30 eury za noc. Glamping se pak může zvýšit na ceny kolem 60-70 eur za noc.

Celkově je Devil's Town nádherným místem, které by si měl každý návštěvník Srbska určitě prohlédnout. Pokud máte rádi krásnou přírodu, jedinečné výhledy a zážitky, neváhejte a vydejte se do Devil's Town.


Nejčastější dotazy a odpovědi Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)


1. Co je Srbsko Đavolja Varoš?
Srbsko Đavolja Varoš, známé také jako Devil's Town, je jedinečné geologické a přírodní území nacházející se v jižní části Srbska. Je to unikátní přírodní památka s pozoruhodnými kamennými formacemi, jako jsou kamenné sloupy a krásné pískovcové formace.

2. Jak se tam dostanu?
Srbsko Đavolja Varoš se nachází asi 280 km od Bělehradu a 92 km od města Niš. Nejbližší větší město je Kuršumlija. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je autem. Existují však také turistické autobusové linky, které sem jezdí z Niše a dalších měst v blízkém okolí.

3. Jaké jsou vstupní poplatky?
Vstupné do Srbsko Đavolja Varoš je povinné. Pro dospělé osoby je cena vstupného X dinárů (cena se může neustále měnit, proto je vždy nejlepší se informovat předem). Děti a mládež mají zpravidla levnější vstupné.

4. Jak dlouho trvá návštěva Devil's Town?
Doba návštěvy Devil's Town může být různá v závislosti na vašem zájmu a tom, jak dlouho se chcete zde věnovat. Obvykle však návštěva trvá přibližně 1 až 2 hodiny.

5. Jaké aktivity zde mohu podniknout?
Kromě prohlídky a obdivování kamenných sloupů a pískovcových formací nabízí Devil's Town také různé turistické a pěší stezky, odkud můžete obdivovat okolní přírodu a krajinu. Můžete si také pořídit piknikový koš a posedět ve vyhrazených oblastech.

6. Je zde dostatečná infrastruktura pro turisty?
Ano, Devil's Town je vybaveno základními turistickými zařízeními, jako jsou toalety, parkoviště a informační centrum. Existují také malé občerstvovací stánky, kde si můžete koupit občerstvení a pití.

7. Je možné si zde ubytovat?
V Devil's Town není možné si přímo ubytovat, jelikož se jedná o přírodní lokalitu. Avšak v blízkém okolí, ve městě Kuršumlija, existuje několik možností ubytování, jako jsou hotely, penziony a apartmány.

8. Je lepší navštívit Devil's Town v létě nebo v zimě?
Nejlepší doba pro návštěvu Devil's Town je během jarních a letních měsíců (květen až září), kdy je počasí příznivější a přírodní krása je na vrcholu. V zimě mohou být cesty obtížnější a s menší možností turistických aktivit.

9. Je nutné si přinést pitnou vodu a občerstvení?
Na místě jsou občerstvovací stánky, kde si můžete koupit pití a drobnosti k jídlu, avšak je vždy dobré si přinést dostatek vody a občerstvení, zejména pokud plánujete delší jedení nebo přespání v okolí.

10. Existují nějaká omezení v Devil's Town?
Ve většině případů je Devil's Town otevřen pro veřejnost. Nicméně je důležité dbát na úctu k přírodě a dodržovat pravidla a pokyny stanovené místními úřady. Není dovoleno pohybovat se mimo vyznačené stezky ani poškozovat kamenné sloupy a formace.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky