Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Švédsko Kalmar

Ubytování Švédsko Kalmar


Kalmar je malebné město na jihu Švédska, které je známé svou bohatou historií a nádhernou přírodou. Pokud se chystáte navštívit tuto část Švédska, musíte zvážit správné ubytování, které vám přinese maximální pohodlí a přístup ke všem atrakcím ve městě a jeho okolí.

Švédsko je známé svou kvalitou ubytovacích zařízení a Kalmar není výjimkou. V městě najdete širokou škálu možností pro ubytování, které uspokojí každého cestovatele.

Pokud preferujete luxusní ubytování, najdete v Kalmaru několik příjemných hotelů s vyšším standardem. Tyto hotely nabízejí moderní a vkusně zařízené pokoje s veškerým komfortem, včetně klimatizace, minibaru a Wi-Fi připojení. V těchto zařízeních se budete cítit jako doma a budete si moci užívat skvělého servisu a luxusu.

Pro cestovatele s menším rozpočtem existuje také mnoho možností. Kalmar nabízí levnější hotely a hostely, které poskytují pohodlné pokoje s jednoduchým vybavením. Tyto ubytovací zařízení mají často společenské prostory, kde se můžete setkat s dalšími cestovateli a sdílet své zážitky.

Alternativou k tradičnímu ubytování v hotelu je pronájem apartmánu nebo chaty. V Kalmaru najdete mnoho privátních pronájmů, které vám poskytnou větší svobodu a soukromí. Můžete si vybrat apartmán v centru města nebo chatu na okraji, ve které si můžete užívat klidu a krásy okolní přírody. Pronájem apartmánu je také skvělou volbou pro rodiny s dětmi nebo větší skupiny, protože poskytuje větší prostor a možnost přípravy vlastního jídla.

Kromě ubytování v městě samotném se můžete rozhodnout pro pobyt v blízkém okolí. Existuje mnoho malebných vesnic a městeček ve švédském kraji Småland, které nabízejí idylické ubytování ve venkovském stylu. Zdejší hotely a penziony často poskytují ubytování ve starobylých budovách s horským nábytkem a tradičními švédskými dekoracemi. Tato ubytovací zařízení vám umožní zažít autentickou švédskou atmosféru a vychutnat si příjemný pobyt v klidném a přátelském prostředí.

Není pochyb, že ubytování v Kalmaru vám bude poskytovat pohodlí a dostatek možností prozkoumat všechny okouzlující atrakce tohoto švédského města. Bez ohledu na to, zda upřednostňujete luxus, cenově dostupné příležitosti nebo venkovský styl, Kalmar má pro výt dovolené to, co hledáte.


Dovolená Švédsko Kalmar


Švédsko je krásná země s mnoha rozmanitými regiony, které nabízejí atraktivní kombinaci historie, kultury a přírodní krásy. Kalmar, město přibližně v polovině cesty mezi Stockholmem a Malmö, je jedním z míst, které Střední Švédsko návštěvníkům nabízí. Město, které leží na břehu Baltu, je známé jako brána k ostrovům Öland a Blå Jungfrun. Pokud plánujete dovolenou v této oblasti, Kalmar by mělo být nezapomenutelným zastávkou na vaší cestě.

Historie

Město Kalmar má rozsáhlou historii, sahající až do středověku. Zadní část města, která byla několikrát přestavěna, byla postavena z kamene, což vytvořilo pevnost, která měla ochránit hlavní městské části před útoky pirátů. Hrad a pevnost byly v historii významným politickým centrem, zejména během 16. století, kdy se zde konala několik významných sezení švédských stavy.

Co vidět a dělat

Nejtěžší rozhodnutí pro každého, kdo navštíví Kalmar, bude, jak prozkoumat toto město. V létě doporučujeme projít si krásné město s jeho kamennými a dřevěnými domy přes most Skansbron, od kterého se nabízí nádherný výhled na záliv Kalmarsund. Hrad a jeho zahrada nabízejí důkladnější pohled do historie města a můžete si prohlédnout královské apartmány, švédský stůl a historické zbraně a zbroj, které uspokojí každého milovníka historie. Pokud rádi trávíte čas venku, Kalmar nabízí množství zábavy, jako je například návštěva pláže Kalmarsunds o jednom z nejkrásnějších břehů v zemi.

Ostrov Öland

Ostrov Öland, který se nachází asi 30 kilometrů od Kalmaru, je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších ostrovů Švédska. Region je známý díky množství slavných míst, jako je například zámek Borgholm a zátoka Ekerum. Na druhé straně, pro ty, kteří hledají klid a pohodu, jsou tu nádherné pláže a báječná příroda. Ostrov Öland patří k nejlepším oblastem pro cyklisty.

Kalmar jako zimní dovolená

Ačkoli je Kalmar v létě nejoblíbenější destinací, je zde mnoho věcí, které stojí za to vidět během zimní sezóny. Jezero dike na ostrově Öland se proměňuje v kluziště, a můžete tak poznat zimní krásu této oblasti i při svých zimních dovolených. Další vítanou změnou jsou trhy se čerstvými potravinami, které nabízejí ty nejšťavnatější ovoce a zeleninu, jako je jablka, mrkev a řepa.

Výběr zábavy

Kalmar je město s množstvím kulis a aktivit, které lze navštívit a užít si tím, jak chcete. Rádi bychom vám doporučili navštívit divadelní představení nebo se zhostit některé z in-line tratí ven v přírodě. Hlavním hlavním místem pro koncerty je kultovní klub Korrö, který se nachází asi půl hodiny jízdy od Kalmaru.

Dovolená v Kalmaru je skvělou příležitostí poznat krásy nádherně zachovaného středověkého města, s pevností a klášterem, jako hlavními místy pro turisty. Město má také dobrou polohu pro návštěvu nedalekého ostrova Öland nebo pro navštívení některého z mnoha koncertů, které se konají v létě. Kalmar nabízí také mnoho aktivit v zimním období, jako jsou řemeslné trhy a hory sněhu na ostrově Öland, a proto stojí za to navštívit ho kdykoliv v roce.


Letenka Švédsko Kalmar


Letenky na trasu Švédsko Kalmar nabízejí možnost navštívit jedno z nejhezčích měst v jižním Švédsku. Kalmar se nachází na pobřeží Baltského moře a je znám svými gotickými stavbami, krásnými parky a přilehlými lesy.

V Kalmaru se nachází řada památek, jako je například hrad Kalmar, který se datuje až do 12. století a sloužil jako obranná pevnost. Dnes je hrad otevřen pro návštěvníky a nabízí výhledy na celé město. Dalšími památkami jsou Katedrála Sv. Mikuláše, zámek Kalmar, muzeum umění a mnoho dalších.

Mimo památky Kalmar nabízí také krásné přírodní scenérie. V blízkosti města se nachází Kalmar slottys, kde se můžete projít po přilehlých lesích, nebo se vydat na výlet k jezeru Helgasjön. Pro milovníky golfu jsou v okolí k dispozici hřiště zahrnující 18 jamek.

Cesta do Kalmaru je velmi pohodlná, díky množství leteckých společností poskytujících lety na této trase. Mezi největší letiště v okolí patří Kalmar Airport, který se nachází pouhých 5 km od centra města.

Letenky do Kalmaru jsou dostupné z mnoha destinací, například z Prahy, Ostravy nebo Vídně. Cenová hladina se pohybuje i v nižších tarifech, dle sezóny a dlouhodobosti rezervace a lze narazit na výhodné nabídky a akce pro ty, kteří si letenky objednají v předstihu.

Návštěva Kalmaru je velmi oblíbeným místem pro turisty v létě, kdy se konají mnohé kulturní akce a festivaly. Město je však krásné jak v létě, tak i v zimě. Těšit se můžete na romantické procházky po ulicích města a na výhledy na krásnou okolní přírodu.

Nakupování, vaření, nebo jen lenošení u moře. Co všechno domov poskytuje. Přesto se ale odvážíme vyrážet na cestu a každý rok se snažíme objevit nová a zajímavá místa. Pokud se snažíte naplnit svůj kalendář cestováním a hledáte okouzlující destinaci, zvažte Kalmar. Nabízí to mnoho příležitostí k objevování a odpočinku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Švédsko Kalmar


O: Jak se nejlépe dostat z letiště do města Kalmar?

Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat z letiště do města Kalmar, je autobusem. Autobusy odjíždějí před hlavním terminálem letiště a přijíždějí na nádraží Kalmar nebo na autobusové nádraží.

O: Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Kalmaru?

Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce v Kalmaru patří Kalmarův hrad, katedrála Kalmar, Muzeum umění Kalmar a Muzeum lidové kultury Kalmar. Dále si můžete užít nádhernou přírodu a pláže na pobřeží.

O: Kam se vydat za jídlem v Kalmaru?

Odpověď: V Kalmaru najdete spousty skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality a švédskou kuchyni. Mezi nejlepší restaurace v Kalmaru patří restaurace Trattoria Toscana, Söderport Café & Bar, ThaiHouse Kalmar, a Kitchen & Table Kalmar.

O: Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Kalmaru?

Odpověď: V Kalmaru najdete spousty možností ubytování, od luxusních hotelů po hostely. Mezi nejlepší hotely v Kalmaru patří Best Western Plus Kalmarsund Hotell, Slottshotellet Kalmar a First Hotel Witt. Hostely v Kalmaru zahrnují STF Vandrarhem Kalmar Svinhult, STF Vandrarhem Kalmar Ekelundsgatan a STF Vandrarhem Kalmar Soedra.


Počasí Švédsko Kalmar


Švédsko se nachází na severu Evropy a je známé svými krásnými přírodními scenériemi. Jedním z jeho měst je také Kalmar, který se nachází na jihovýchodě země. V tomto článku se zaměříme na počasí v této oblasti.

Kalmar leží poblíž Baltského moře a má mírné oceánické klima. Díky tomu zde převládají mírné a vlhké zimy a mírná léta. Průměrné teploty se pohybují od −2 °C v lednu do 20 °C v červenci.

Zimy v Kalmaru jsou poměrně mírné díky oceánskému vlivu. Nejchladnější měsíce jsou leden a únor, přičemž teploty se obvykle pohybují okolo 0 °C. Sněhová pokrývka není tak častá jako na severu Švédska, ale mohou se vyskytovat období s hojnými sněhovými srážkami. Průměrné množství srážek v zimě je kolem 50 mm.

Jaro v Kalmaru je krásné, kdy se příroda probouzí k životu. Teploty začínají stoupat a průměrné množství srážek je kolem 30 mm. Květen je nejsušším měsícem v roce s průměrnými srážkami okolo 25 mm.

Léta v Kalmaru jsou poměrně teplá a slunečná. Průměrné teploty v červenci a srpnu se pohybují kolem 20 °C a nejteplejší den může dosáhnout až 30 °C. Srážky jsou v létě běžné a průměrné množství srážek je kolem 50 mm.

Podzim v Kalmaru je mírný a vlhký. Teploty začínají klesat a příroda se připravuje na zimu. Průměrné teploty se pohybují kolem 10 °C a srážky jsou celkem hojné, průměrně okolo 40 mm.

Díky své poloze poblíž Baltského moře má Kalmar stabilní podnebí se mírnými teplotními rozdíly. Pro návštěvníky je tedy ideálním místem prozkoumat okolní přírodu a pobýt venku během všech ročních období. Objevování historického centra města, bohatého kulturního dědictví a blízkých pláží je také ideální v letních měsících.

Svěží mořský vánek, krásné pláže a malebná příroda dělají z Kalmaru atraktivní místo k návštěvě v každém ročním období. Mějte však na paměti, že počasí může být proměnlivé a je vždy dobré být připraven na různé podmínky.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky