Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Vietnam Bai Zde Long Bay

Počasí Vietnam Bai Zde Long Bay


Vietnamský záliv Bai Zde Long Bay si zaslouží článek o svém nádherném počasí. Tato oblast, nacházející se na severovýchodě Vietnamu, je jedním z nejvíce turisticky vyhledávaných míst v zemi a to díky svému exotickému počasí a nádherné přírodní scenérii.

Počasí v Bai Zde Long Bay je ovlivněno monzunovým klimatem, které přináší horké léto a mírnou zimu. Nejlepší období pro návštěvu tohoto místa je od října do dubna, kdy je počasí nejstabilnější a slunečné. Teploty v této době se pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia a je velmi příjemné pro turisty, kteří si plánují užít pláže a vodní aktivity.

Během těchto měsíců je také méně srážek, což znamená, že návštěvníci si mohou užít slunečné dny a bezchybné modré oblohy. Teplota vody se pohybuje kolem 25-30 stupňů Celsia, což je ideální pro plavání a potápění.

V létě, které přichází od května do září, je počasí horké a vlhké. Teploty se mohou pohybovat kolem 30-35 stupňů Celsia a vlhkost vzduchu je vysoká. Toto období může být pro některé turisty příliš dusné, ale stále je možné si užít krásu zálivu vyhledáním stínu pod palmami nebo vyplutím na vodních aktivitách.

Bai Zde Long Bay je také znám pro své tropické bouře, které občas přicházejí v období monzunů. Tyto bouře mohou způsobit značné deště a větrné podmínky. Je důležité sledovat počasí a doporučení místních orgánů během těchto období a vyhnout se cestování v případě, že se blíží bouře.

Neméně důležitou částí počasí v Bai Zde Long Bay je jejich ikonická mlha. Tato mlha přichází v zimních měsících a vytváří nádhernou atmosféru kolem strmých vápencových skal a ostrůvků. Mlha dodává místu tajemný a romantický vzhled.

Celkově lze říci, že počasí v Bai Zde Long Bay je příznivé pro turisty převážnou část roku. Nejdůležitější je mít na paměti monzunový klima a plánovat návštěvu v nejvhodnějších měsících. Bez ohledu na roční dobu, Bai Zde Long Bay slibuje krásné scenérie, modré moře a relaxaci na jedné z nejkrásnějších pláží ve Vietnamu.


Ubytování Vietnam Bai Zde Long Bay


Vietnam má mnoho úchvatných turistických atrakcí, ale Baie Zde Long Bay určitě stojí za návštěvu. Tento malý rajský ostrov leží na jihozápadě Vietnamu a nabízí návštěvníkům perfektní kombinaci klidného pobytu a dobrodružství. Pokud si plánujete pobyt na tomto ostrově, je důležité si vybrat správné ubytování.

Ostrov Baie Zde Long Bay nabízí širokou škálu ubytování v závislosti na vašem rozpočtu a plánech. Tu jsou některé z nejlepších možností ubytování:

1. Vinpearl Resort & Spa

Vinpearl Resort & Spa je jedním z nejluxusnějších resortů na ostrově. Nachází se v blízkosti pláže a nabízí návštěvníkům prvotřídní vybavení. Resort má vlastní bazén, přístav pro lodě, poštovní službu, vodní park a mnoho dalšího.

2. Nam Nghi Resort

Nam Nghi Resort je luxusním ubytováním, které se nachází v klidné části ostrova. Resort nabízí nádherný výhled na moře a přístav, kde si můžete pronajmout katamaran nebo jinou vodní sportovní výbavu.

3. Vana Nava Water Jungle

Jestliže hledáte cenově dostupnější variantu, Vana Nava Water Jungle je skvělou volbou. Nachází se v blízkosti pláže a nabízí návštěvníkům bazén a vodní skluzavky. Resort také nabízí různé aktivity, jako je šnorchlování a windsurfing.

4. La Veranda Resort

La Veranda Resort je útulným a romantickým ubytováním, které nabízí klidnou atmosféru. Resort se nachází v příjemném a klidném prostředí se zelenou krajinou a nabízí dvě venkovní bazény, vynikající kuchyni a wellness centrum.

5. Avani Quy Nhon Resort

Avani Quy Nhon Resort je ideálním ubytováním pro rodiny a skupiny přátel. Nachází se v klidném prostředí s výhledem na pláž a nabízí vynikající vybavení, jako jsou sportovní hřiště a dětské hřiště.

Veškeré výše uvedené ubytování má své vlastní výhody a nevýhody. Je třeba zvážit vaše preference a plány při výběru. Nicméně věřím, že všechna výše uvedená ubytování s uspokojí vaše požadavky na dovolenou plnou dobrodružství a relaxace s výhledem na krásnou přírodu Vietnamu.


Dovolená Vietnam Bai Zde Long Bay


Vietnamská zátoka Bai Tu Long Bay je nádherným a nedoceněným klenotem, který stojí za to navštívit. Tato zátoka, která se nachází v Tonkinském zálivu, je vzdálená pouhých 165 kilometrů východně od Hanoje a tvoří součást většího komplexu známého jako Halong Bay.

Bai Tu Long Bay byla dlouhou dobu skryta ve stínu své slavnější sestry Halong Bay. Díky tomu si udržela svou nedotčenou krásu a klidnou atmosféru. Zatímco Halong Bay přitahuje množství turistů, Bai Tu Long Bay je menší a méně navštěvovaná, což z ní činí ideální cíl pro ty, kteří si přejí prozkoumat tuto oblast mimo hlavní turistické trasy.

Zdejší scenérie je jedinečná a působivá. Najdete zde stovky ostrovů a ostrůvků, se svými charakteristickými vápencovými skalami vystupujícími z tyrkysově zelené vody. Mnoho z těchto ostrovů je neobydlených a je zde tak možnost najít oázu klidu. Bai Tu Long Bay také nabízí úžasné pláže, kde si můžete užít slunečního svitu a osvěžit se v čistých vodách.

Navštívte-li Bai Tu Long Bay, můžete se těšit na výlety lodí, které vás provedou tím nejkrásnějším, co tato zátoka nabízí. Plavba lodí je skvělým způsobem, jak objevit odlehlé a těžko dostupné části zátoky, kterých se jinak těžko dočkáte. Během vaší plavby si můžete vyzkoušet také rybolov, pobyt na plážích a jejich průzkum, nebo prozkoumat fascinující jeskyně, které se v této oblasti skrývají.

Návštěva Bai Tu Long Bay je nejen o obdivování krásy přírody, ale také o ponoření se do místní kultury a života. Nezapomeňte navštívit místní vesnice rybářů, kde si můžete prohlédnout jejich tradiční způsob života a ochutnat místní speciality.

Pokud hledáte dovolenou, která je odlišná od klasických turistických cílů a nabízí vám autentickou zkušenost, Bai Tu Long Bay je ideální volbou. Počasí v regionu je nejlepší od dubna do října, kdy je teplota vzduchu příjemná a srážkové úhrny jsou nejnižší.

Jestliže rádi objevujete krásy přírody, klidné pláže a autentickou kulturu, nezapomeňte na Bai Tu Long Bay při plánování svého příštího dobrodružství. Tato oáza krásy a klidu je stále nepřetížená turisty a nabízí vám jedinečnou příležitost prozkoumat Vietnam z jiné perspektivy.


Letenka Vietnam Bai Zde Long Bay


Bai Tu Long Bay - nejlepší alternativa k Ohnám a Ha Longu!

Jako jeden z nejpopulárnějších turistických míst v Vietnamu byly Ha Long Bay a zátoka Bai Tu Long cílem mnoha turistů, kteří hledají krásu přírody a inspiraci pro své cesty. Zatímco Ha Long Bay může být plná turistů, mnoho turistů neví, že v místech poblíž slavné zátoky najdete Bai Tu Long Bay, novější a klidnější alternativu, která rozhodně stojí za návštěvu.

Bai Tu Long Bay se nachází v provincii Quang Ninh, asi 200 km od Hanoje, a má mnoho podobností s Ha Long Bay. Najdete zde vynikající krasové formace - přirozené skalní sloupy a ostrůvky, modré moře a majestátní krajiny. Bai Tu Long Bay nabízí také spektakulární pohledy na skalní útvary, oddělenou od Ha Long Bay, a na jihu ústí do zátoky Cam Pha.

Existuje několik způsobů, jak můžete Bai Tu Long Bay navštívit. Můžete se rozhodnout pro návštěvu turistických atrakcí v okolí, jako je město Quang Ninh, jeskyně Tam Cung, jeskyně Thien Canh Son nebo nábřeží Hon Gai.

Další možností je využít plavbu lodí. Travellers tuto možnost využívají, neboť tak mají nádherné zážitky z výletů na padloupé člunu a mohou tak maratonskou plavbu přímo v Bai Tu Longu.

Vydejte se na jedinečnou cestu do Bai Tu Long Bay. Ať už si vyberete jakoukoli cestu, můžete se těšit na pohled na úchvatnou krásu této oblasti, plnou kvalitních služeb a zážitků, které budete chtít po celý život opakovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Vietnam Bai Zde Long Bay


1. Jak se dostanu do Zátoky Long Bay?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Zátoky Long Bay, je letět do Hanoie nebo Ho Či Minova Města, a odtud pokračovat cestou buď po souši, nebo vzít lodní transfer. Vzdálenost z Hanoie je přibližně 170 km a z Ho Či Minova Města je to zhruba 1 100 km.

2. Kolik stojí lodní výlet po Zátoce Long Bay?

Cena lodního výletu po Zátoce Long Bay se liší v závislosti na typu lodě, délce výletu a poskytovaných službách. Obecně se ceny pohybují od 20 do 100 dolarů za osobu.

3. Jak dlouho trvá lodní výlet po Zátoce Long Bay?

Trvání lodního výletu po Zátoce Long Bay se liší v závislosti na vybraném programu. Nejkratší výlety trvají přibližně 4-6 hodin, zatímco delší výlety s přenocováním na lodi mohou trvat až 3 dny.

4. Jaké aktivity si můžu užít v Zátoce Long Bay?

V Zátoce Long Bay si můžete užít různé aktivity, jako je plavání, šnorchlování, kajakování, rybaření nebo prozkoumávání jeskyní. Můžete si také vychutnat krásné pláže a vyhlídky na úchvatné vápencové skály.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Zátoky Long Bay?

Nejlepší čas na návštěvu Zátoky Long Bay je od března do května a od září do listopadu, kdy je počasí příjemné a průzračné. V tomto období se také vyhnete hlavnímu turistickému ruchu.

6. Potřebuji na cestu do Vietnamské Bai Zde Long Bay vízum?

Ano, pro vstup do Vietnamu je většinou vyžadováno vízum. Můžete si ho získat předem ve vietnamském konzulátu nebo vízum na přílet atp. Vízové požadavky se mohou lišit v závislosti na vaší národnosti, proto je nejlepší se informovat před cestou.

7. Jaké jsou nejlepší pláže v Zátoce Long Bay?

Mezi nejlepší pláže v Zátoce Long Bay patří pláže Titop, Ba Trai Dao, Soi Sim a Lan Ha Bay. Všechny tyto pláže nabízejí krásný bílý písek a klidné moře.

8. Jaká je nejlepší lokalita k přenocování v Zátoce Long Bay?

V Zátoce Long Bay najdete několik lokalit, kde si můžete vybrat ubytování. Mezi populární lokalitami patří Halong City, Cat Ba Island a Tam Cốc. Každá lokalita nabízí různé možnosti ubytování včetně hotelů, resortů a lodí.

9. Jaké jsou tradiční jídla, která bych měl ochutnat v Vietnam Bai Zde Long Bay?

V Zátoce Long Bay si můžete vychutnat tradiční vietnamskou kuchyni. Mezi nejznámější jídla patří phở (nudlová polévka), bún chả (grilované vepřové maso s rýžovými nudlemi), nem rán (francouzský bramborový závit) a goi cuon (čerstvé jarní závitky).


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky