Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Zambie Národní park Blue Lagoon

Počasí Zambie Národní park Blue Lagoon


Zambie je známá svou krásnou přírodou a jejími národními parky, které jsou domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a rostlin. Jedním z těchto úžasných parků je Národní park Blue Lagoon, který se nachází ve východní části země. Tento park je unikátní nejen svou biodiverzitou, ale také svým fascinujícím počasím, které vytváří zcela jedinečnou atmosféru.

Národní park Blue Lagoon se rozkládá na rozloze přibližně 4 000 kilometrů čtverečních a je obklopen nádhernými jezery, která mu dávají jeho jméno. Jezera jsou domovem mnoha ptáků, včetně plameňáků, orlů a kolonií volavek. Jedná se o oblíbené migrační místo pro tyto ptáky, kteří sem přicházejí odpočinout a hledat potravu.

Vzhledem k poloze parku v tropickém podnebí je počasí v Národním parku Blue Lagoon charakterizováno dvěma hlavními obdobími - suchým obdobím a deštivým obdobím. Suché období trvá od května do října a je to nejlepší čas pro návštěvu parku. Během této doby se teploty pohybují kolem 25-30 stupňů Celsia a srážkové úhrny jsou minimální. Je to ideální období pro pozorování zvířat na safari, protože voda z jezer ustupuje a umožňuje větším druhům zvířat se do parku přesouvat a hledat potravu.

Naopak deštivé období nastává od listopadu do dubna a je způsobeno příchodem dešťových srážek spojených se stavbou národních parků. Během tohoto období se teploty snižují na příjemných 20-25 stupňů Celsia a srážkové úhrny jsou vyšší. Park se přeměňuje na zelenou oázu s kvetoucími rostlinami a mnoha přítomnými vodními zdroji. To přitahuje mnoho druhů zvířat, včetně slonů, nosorožců a žiraf, kteří se rádi potulují v této nádherné krajině.

Národní park Blue Lagoon je také známý pro svou pestrou paletu ptáků, které sem migrují během deštivého období. Můžete tu spatřit mnoho vzácných druhů, jako jsou kostřavy, preciáni a pelikáni. Toto období je pro ornitology a milovníky ptactva zvláště populární.

Návštěva Národního parku Blue Lagoon je skutečným dobrodružstvím jak pro milovníky přírody, tak i pro ty, kteří chtějí objevovat nové a unikátní místa. Jeho fascinující počasí přidává další rozměr k tomuto již úžasnému zážitku. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit tento národní park, jistě si užijete krásu Zambie a nezapomenutelný zážitek v Národním parku Blue Lagoon.


Letenka Zambie Národní park Blue Lagoon


Národní park Blue Lagoon v Zambii je důležitou přírodní lokalitou, která se nachází jižně od hlavního města Lusaků. Obklopuje ji řeka Kafue a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat, jako jsou sloni, lvi, antilopy, buvoli a mnoho dalších.

Jestliže byste chtěli tuto přírodní rezervaci vidět všechno na vlastní oči, nejlépe je tohoto dosáhnout zakoupením letenky do Zambie. Mezinárodní letiště v zemi se nachází v hlavním městě Lusaka a odtud můžete vyrazit do mnoha dalších lokací, včetně Národního parku Blue Lagoon.

Tento park je ideálním místem pro milovníky přírody, kteří hledají klid a mír, kde mohou pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Kromě toho, že je park bohatý na zvířata, můžete zde také zaznamenat velké množství druhů ptáků.

Celkově je Národní park Blue Lagoon jedinečnou lokalitou, kterou byste neměli minout, pokud se ocitnete v Zambii. Pro cestovatele, kteří chtějí vidět to nejlepší z této oblasti, je letenka do Zambie ideálním způsobem, jak se tam dostat a vychutnat si krásy této země.

Zimbábwe a Zambie nabízejí mnoho dalších turistických možností a jsou jedinečným místem pro každého, kdo hledá dobrodružství a odpočinek v přírodě. Díky dostupnosti letenek z mnoha částí světa si můžete snadno naplánovat svou vysněnou dovolenou a prozkoumat krásy těchto dvou afrických zemí.


Dovolená Zambie Národní park Blue Lagoon


Zambia, africká země obklopená nádhernou divočinou a bohatou biodiverzitou, je skvělým místem pro dovolenou v přírodě. Jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě je Národní park Blue Lagoon, který se nachází v blízkosti Lusaky, hlavního města Zambie.

Blue Lagoon je jedním z nejmladších národních parků v zemi, který byl založen v roce 1973. Název parku je odvozen od modrého zbarvení jezera, které se nachází v jeho srdci. Jedná se o místní přírodní krásu, která je domovem pro mnoho druhů zvířat a ptáků, díky čemuž je park oblíbeným místem mezi milovníky divoké přírody.

Park pokrývá rozlohu přibližně 500 km² a je rozdělen do dvou částí - severní a jižní. V obou částech můžete najít rozmanitou floru a faunu, včetně slonů, antilop, opic a mnoha dalších zvířat. Blue Lagoon je také známý pro svou bohatou populaci krokodýlů a hipodromů, které můžete pozorovat při procházce okolo jezera.

Pro milovníky ptáků je Blue Lagoon nebezpečným biotopem, protože je domovem téměř 350 druhů ptáků. Můžete se těšit na pozorování ptáků jako jsou marabu bílá, ibis africká, volavky a zobouni.

Existuje mnoho aktivit, kterými se můžete zabavit v Národním parku Blue Lagoon. Můžete si pronajmout lodě nebo kajaky a vydat se na jezero, abyste si užili klidný den na vodě. Pro ty, kteří chtějí poznat blíže divokou zvěř, jsou zde také možnosti safari. Zkušení průvodci vás provedou parkem a budou mít odborné znalosti o zvířatech a oblasti.

Pokud preferujete pěší turistiku, park nabízí několik tras a stezek, na kterých můžete objevovat a pozorovat zvířata a ptáky z blízka. Během procházek můžete si prohlédnout různé ekosystémy, včetně mokřadů, pastvin a lesů.

Pokud se rozhodnete strávit několik dní v Národním parku Blue Lagoon, můžete se ubytovat ve stanech nebo chatkách, které jsou k dispozici v parku. Tato ubytování jsou jednoduchá, ale pohodlná, a poskytnou vám autentický zážitek z pobytu v divočině.

Blue Lagoon je také dobrým výchozím bodem pro další dobrodružné cesty ve zbytku Zambie. Můžete navštívit další národní parky a rezervace v regionu nebo se vydat po řece Zambezi, abyste viděli slavné Viktoriiny vodopády.

Zambia Národní park Blue Lagoon je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít přírodu a divokou zvěř v jedinečném africkém prostředí. Můžete se těšit na krásné scenérie, bohatou faunu a mnoho nezapomenutelných zážitků během své dovolené v tomto úžasném parku.


Ubytování Zambie Národní park Blue Lagoon


Zambia je jednou z nejúžasnějších afrických zemí, které jsou bohaté na přírodní krásy a divokou zvěř. Mezi mnoha přírodními poklady Zambie stojí za zmínku Národní park Blue Lagoon.

Národní park Blue Lagoon se nachází na sever od Lusaky, hlavního města Zambie, 120 kilometrů od města Kafue. Jeho rozloha činí přibližně 500 kilometrů čtverečních a jeho hlavní lákadlem je neuvěřitelná pestrost fauny a flóry.

Blue Lagoon je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, buvolů, žiraf, lvů, gepardů, hyen, krokodýlů, hrochů, antilop a mnoha dalších. Park je také známý pro svou mimořádnou populaci ptáků, což láká mnoho nadšených ornitologů.

Nabízí mnoho možností pro outdoorové aktivity jako je safari, bush walk nebo rybaření. Místní průvodci jsou zkušení a velmi dobře se vyznají v parku a jeho obyvatelích. Mají hluboké znalosti o chování zvířat a budou se snažit vyhovět všem vašim přáním.

Pokud hledáte ubytování v Blue Lagoon, máte na výběr z ubytovacích možností různé kategorie. Od luxusních vil a safari lodží až po stany na písečných dunách pod hvězdami, najdete zde něco pro každou peněženku a preferenci.

Lodže nabízejí vynikající služby a luxusní ubytování. Stylově zařízené pokoje s vlastní koupelnou a výhledem na nádhernou krajinu jsou ideálním místem pro odpočinek po dni stráveném pozorováním zvířat. Restaurace v lodgích servírují tradiční zambijská jídla i mezinárodní speciality. Večer se můžete vydat na terasu a posedět u ohně či sejít se s ostatními hosty na drinku v baru.

Pro ty, kteří chtějí prožít autentický zážitek, je tu také možnost kempování v Blue Lagoon. Kempovací místa jsou dobře zabezpečena a nabízejí skvělé zázemí. Budete mít nádherný výhled na krajinu a budete mít pocit, že jste opravdu súčasťí přírody.

Národní park Blue Lagoon je jedinečným místem, které vám umožní zažít skutečnou divočinu africké savany. Každý rok sem přijíždí mnoho turistů, aby si prohlédli tuto vzácnou přírodní rezervaci. Je to ideální místo pro milovníky přírody, fotografy a pro ty, kteří hledají dobrodružství a unikátní zážitky.

Pokud plánujete navštívit Zambii, neopomeňte zařadit Národní park Blue Lagoon na seznam must-see. Budete nadšeni z krás a rozmanitosti této oblasti a zážitky, které vám tento přírodní ráj nabídne.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Blue Lagoon


1. Jak se dostanu do Národního parku Blue Lagoon v Zambii?
- Národní park Blue Lagoon se nachází asi 120 kilometrů severně od města Lusaka. Doporučuje se cestovat autem nebo pronajmout si auto. Existuje také možnost pořídit si výlet s místním cestovním agentem.

2. Kde se dá v parku Blue Lagoon přenocovat?
- V parku Blue Lagoon jsou k dispozici kempy a chatky, ve kterých si můžete rezervovat ubytování. Doporučuje se rezervovat předem, protože kapacita je omezená.

3. Jaké zvířata se ve Zambijském národním parku Blue Lagoon vyskytují?
- V parku Blue Lagoon je možné spatřit různé druhy zvířat, včetně slonů, žiraf, zebří a divokých býků, hyen, lva a mnoho dalších. Také je zde bohatý ptactvo, včetně pelikánů a vodních ptáků.

4. Existuje možnost safari ve Zambii v Národním parku Blue Lagoon?
- Ano, v Národním parku Blue Lagoon je možné se připojit k safari, buď pěšky nebo ve 4x4 vozidle. Safari jsou obvykle organizovány místními průvodci, kteří mají hluboké znalosti oblasti a zvířat.

5. Jaké aktivity mohu v Národním parku Blue Lagoon dělat kromě safari?
- Mimo safari můžete v parku Blue Lagoon podniknout rybolov, pěší turistiku a pozorování ptáků. Také je možné si v parku pronajmout kánoe a projet se po laguně.

6. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Národního parku Blue Lagoon?
- Nejlepší doba na návštěvu parku Blue Lagoon je v suchém období, které trvá od května do října. V této době je menší šance na dešťové srážky a zvířata jsou obvykle snadněji pozorovatelná.

7. Jaká je vstupní cena do Národního parku Blue Lagoon?
- Vstup do Národního parku Blue Lagoon se platí v místní měně, zambijské kwache. Ceny se mohou mírně lišit, ale obvykle se pohybují kolem 50-100 kwachů na osobu.

8. Je nutné mít pro vstup do parku zvláštní povolení?
- Ne, pro vstup do parku Blue Lagoon není nutné mít zvláštní povolení. Stačí zaplatit vstupné ve vstupní bráně a poté se můžete volně pohybovat v parku.

9. Jak dlouho obvykle trvá návštěva Národního parku Blue Lagoon?
- Obvykle se doporučuje strávit v parku Blue Lagoon alespoň 2-3 dny, aby bylo možné plně vychutnat safari, rybolov a další aktivity v parku.

10. Je v Národním parku Blue Lagoon možné vidět slony z blízka?
- Ano, v Národním parku Blue Lagoon je možné vidět slony z blízka, protože zvířata jsou zde poměrně zvyklá na přítomnost lidí. Nicméně je důležité dodržovat pravidla bezpečnosti a neohrožovat zvířata.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky