Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Zambie Národní park Kafue

Letenka Zambie Národní park Kafue


Zambie je země ležící na jihu Afriky, bohatá na překrásnou přírodu, divokou zvěř a národní parky. Jedním z těchto parků je Národní park Kafue, který je největším národním parkem v Zambii, rozprostírajícím se na ploše 22 400 km². Pokud se chystáte navštívit tento park, budete potřebovat letenku do Zambie.

Národní park Kafue je známý svou rozmanitou zvěří, včetně slonů, levhartů, gepardů, nosorožců, jsou zde také antilopy, krokodýli, pythony a mnoho druhů ptáků. V parku se nacházejí také bílé i modré vodopády, které jsou velmi atraktivní pro turisty.

Vyrazit do tohoto parku si můžete naplánovat kamennou cestu do Ndege, která vede přes řeku Kafue a pokračuje vzdálenějšími oblastmi parku. Další možností je také výprava lodí po řece Kafue, kdy můžete pozorovat zvěř v přírodě u vody a navštívit města, která stojí u břehů řeky.

Kvůli obrovskému rozsahu parku a různým typům terénu je nutné si předem naplánovat svůj pobyt, ať už se jedná o stanování nebo ubytování v hotelu. Existují různé možnosti ubytování, jako jsou například táboření ve stanu, chatky nebo luxusní lodžie. Všechny tyto možnosti nabízejí úžasný pocit ze spánku pod noční oblohou, daleko od běžného ruchu měst.

Národní park Kafue je ideální volbou pro ty, kteří hledají nové a neuvěřitelné zážitky, jinou kulturu a turisticky přístupné oblasti v Africe. Podaří se vám zde vrátit se do přírody a zapomenout na svět kolem vás.

Pokud hledáte nejlevnější letenku do Zambie, můžete si prohlédnout různé nabídky na internetu. Zambie je atraktivní turistickou destinací a je možné najít levné letenky pro všechny typy cestovatelů.

Zvučí to dobrodružně a lákavě? Registrujte si svou telefonní či e-mailovou adresu na stránkách vašeho oblíbeného cestovního agenta a sledujte akce a slevy. Stačí si jen najít vhodný termín a budete moci nahlédnout do tohoto překrásného koutu světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Kafue


1. Jaký je rozloha Národního parku Kafue?
Odpověď: Národní park Kafue se rozkládá na ploše přibližně 22 400 kilometrů čtverečních.

2. Jak se dostanu do Národního parku Kafue?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Kafue, je letecky nebo automobilem. Existují také autobusové a lodní služby k určitým částem parku.

3. Jaká je nejlepší doba navštívit Národní park Kafue?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Národního parku Kafue je v období sucha od května do října. V této době je snazší pozorovat zvířata, protože se shromažďují kolem vodních zdrojů.

4. Kolik druhů zvířat najdu v Národním parku Kafue?
Odpověď: V Národním parku Kafue žije přes 150 druhů savců, včetně slonů, lvů, žiraf, nosorožců, zebří, buvolů a mnoha dalších.

5. Existuje možnost ubytování v samotném Národním parku Kafue?
Odpověď: Ano, v Národním parku Kafue je možné nalézt různé kempy, chatky a safari lodže, které nabízejí ubytování pro turisty.

6. Je v Národním parku Kafue povoleno táboření?
Odpověď: Ano, v Národním parku Kafue je povoleno táboření na určených místech. Nicméně je důležité dodržovat pravidla a zásady ochrany přírody.

7. Jaká je cena vstupného do Národního parku Kafue?
Odpověď: Cena vstupného do Národního parku Kafue se liší v závislosti na druhu turistického povolení a délce pobytu. Doporučuje se získat podrobné informace předem od místních autorit.

8. Jaké aktivity mohu v Národním parku Kafue podniknout?
Odpověď: V Národním parku Kafue je možné podniknout různé aktivity, jako je safari jízda, pěší turistika, rybaření, pozorování ptáků a lodní výlety.

9. Mohu se v Národním parku Kafue koupat?
Odpověď: Ano, ve vybraných oblastech Národního parku Kafue je možné se koupat, nicméně je důležité se řídit pokyny a varováními ohledně možných nebezpečí.

10. Jsou v Národním parku Kafue dostupné turistické průvodce?
Odpověď: Ano, v Národním parku Kafue je k dispozici možnost najmout si turistického průvodce, který vám poskytne informace o parku, zvířatech a doprovodí vás při různých aktivitách.


Ubytování Zambie Národní park Kafue


Kafue National Park je největším národním parkem v Zambii a jedním z největších na celém africkém kontinentě. Park se nachází ve střední části Zambie a rozkládá se na ploše přes 22 000 km². I přes svou velikost je Kafue National Park spíše méně navštěvovaným turistickým cílem, což z něj činí skvělou volbu pro ty, kteří hledají klid a autentičnost.

Ve středu Kafue National Parku se nachází řeka Kafue, která je životodárnou tepnou parku a zároveň jeho nejvýraznější přírodní atrakcí. Řeka nabízí útočiště pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, lvů, buvolů či krokodýlů. Někteří restaurátoři nabízí safari jízdy na lodích po řece, což je vynikající způsob, jak si vychutnat krásu parku z úplně jiné perspektivy.

Kolem řeky Kafue se rozprostírá rozmanitá krajina, která zahrnuje bažiny, slatiny, savany a lesy. Tato různorodost přitahuje širokou škálu živočichů a ptáků. Kafue National Park je domovem pro více než 500 druhů ptáků, čímž se řadí mezi významné oblasti pro pozorování ptáků. Pro milovníky přírody je tedy tento park opravdovým rájem.

Pokud plánujete navštívit Kafue National Park, určitě budete potřebovat ubytování. Naštěstí park nabízí několik možností pro přenocování, od luxusních lodží po kempování v divočině. Mnoho lodží se nachází v okolí řeky Kafue a nabízí svým hostům možnost vidět zvířata přímo z ubytování.

Mnoho lodží poskytuje také různé aktivity a zážitky ve vyhledávané oblasti, včetně cvičení bushcraftu, nočních safari jízd, procházek s průvodcem a vodních aktivit. Je to skvělá příležitost pro objevování přírody a získávání nových zážitků.

Není žádným překvapením, že Kafue National Park je stále více oblíbenou destinací mezi milovníky přírody a dobrodruhy. Jeho neuvěřitelné množství fauny a flóry, spolu s klidem a pokojem, který v parku panuje, ho činí ideálním místem pro únik z každodenního shonu a prozkoumání krás africké divočiny.

Pokud chcete zažít autentickou a neporušenou přírodu, odpovědí je Kafue National Park v Zambii. Nabízí úžasnou škálu volně žijících zvířat a ptáků, rozmanité krajinné prostředí a možnost vychutnat si klid a odpočinek daleko od civilizace. Ať už se rozhodnete pro luxusní pobyt v jedné z lodží, nebo pro dobrodružství v kempu, určitě zde najdete ubytování, které splní vaše očekávání.


Počasí Zambie Národní park Kafue


Národní park Kafue, nacházející se v Zambii, je domovem úchvatného afrického krajinného ráje a je známý svou rozmanitou a fascinující flórou a faunou. Ačkoli počasí v Národním parku Kafue je proměnlivé, přírodní krása parku vyniká v každém ročním období.

Kafue je největší národní park v Zambii a jedním z největších na africkém kontinentu. Nachází se na území přesahujícím velikost Nizozemska a oplývá mnoha řekami, jezery a mokřady. Geografie parku přispívá k vytvoření různých mikroklimatických podmínek, což ovlivňuje i počasí.

V Národním parku Kafue se nacházejí tři hlavní oblasti - severní, centrální a jižní sektor. Meteorologické podmínky v těchto sektorech se mohou poněkud lišit. Nicméně, jako většina jižních afrických zemí, i Zambie má klima s obdobím dešťů a sucha.

Období dešťů v Zambii trvá od listopadu do dubna. Během této doby se teploty pohybují od 20 °C do 35 °C. Srážky jsou časté a mohou být intenzivní. Během období dešťů může být přístup do některých částí národního parku obtížný kvůli záplavám a blátivým cestám. Na druhou stranu se kvůli bohatosti srážek rozmnožují mnohé druhy zvířat a park se stává velmi zeleným a plodným.

Období sucha přichází do Kafue v květnu a trvá do října. Teploty během této doby se pohybují mezi 25 °C až 35 °C, i když v noci se mohou snížit až na 10 °C. Srážky jsou minimální a krajina se postupně transformuje z plného zeleného vegetačního krytu na suchou a hnědou krajinu. To umožňuje lepší pozorování zvířat, která se často shlukují v okolí vodních zdrojů.

Kvůli různorodému reliéfu a rozmanitému klimatu je Národní park Kafue domovem mnoha druhů zvířat. Zdárně v něm žijí například sloni, lvi, leopardi, krokodýli, žirafy, hroši, hyeny a mnoho dalších. Navštívte-li tento národní park v Kafue, můžete se těšit na jedinečná setkání s divokou přírodou a pozorování těchto úžasných tvorů ve svém přirozeném prostředí.

Pokud plánujete návštěvu Národního parku Kafue, je důležité zohlednit klimatické podmínky a přístupnost. Nejlepší čas na návštěvu parku je obvykle v období sucha, kdy je snazší se pohybovat a pozorovat zvířata. Nicméně, i během období dešťů můžete zažít neuvěřitelné scény a prozkoumat plně rozkvetlou krajinu.

Národní park Kafue je jednou z nejcennějších a nejkrásnějších přírodních rezervací v Zambii. Bez ohledu na počasí je zde vždy možnost obdivovat přírodní krásy a nádhernou divokou zvěř, která přitahuje tisíce návštěvníků každý rok.


Dovolená Zambie Národní park Kafue


Národní park Kafue v Zambii je jedním z největších a nejdivočejších národních parků v Africe. Tento park, který zaujímá plochu přesahující 22 400 km², nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek z dovolené v přírodě.

Kafue je domovem obrovského množství druhů zvířat, včetně slonů, lvů, leopardů, gepardů, nosorožců černých a bílých, zebřích antilop, buvolů a mnoha dalších. Park je také hojně obýván vzácnými druhy ptáků, jako jsou například ibisové, marabuové nebo obtížné chameleonovité ptáky.

Návštěvníci mohou využít možností prohlídek safari a pozorování divokých zvířat, které jsou v parku hojně k dispozici. K dispozici jsou jak pěší, tak také automobilové a lodní safari. Místní průvodci s dlouholetými zkušenostmi se složitým terénem a zvířecími chováními vás provedou parkem a umožní vám vidět ty nejzajímavější druhy.

Nabídka ubytování v parku Kafue je rozmanitá a zahrnuje různé možnosti, od luxusních safari lodží až po jednoduché kempy. Lodže a kempy obklopené přírodou nabízejí nezapomenutelné zážitky v krásném prostředí.

Rozklad parku Kafue je způsoben řekami a jezery, které tvoří rozmanitou krajinu se zaplavenými rovinnými oblastmi, savanami, říčním porostem, bažinami a malými skalnatými kopci. Toto unikátní prostředí poskytuje příležitost pro různé aktivity, jako je například rybolov, kajakářství, plavání nebo romantické procházky podél břehu.

Národní park Kafue je také domovem místních komunit, které jsou hluboce zapojeny do ochrany parku a jeho přírodního bohatství. V posledních letech zde byly vybudovány projekty zaměřené na udržitelný turismus a rozvoj místní ekonomiky, což přináší přínosy pro oblast i její obyvatele.

Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, krásné přírody a neuvěřitelných zvířat, národní park Kafue v Zambii je tou správnou destinací. Nesmíte si nechat ujít možnost poznat toto neuvěřitelné místo a zažít dovolenou, kterou budete pamatovat celý život.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky