Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Zambie Národní park Liuwa Plain

Letenka Zambie Národní park Liuwa Plain


Zambia je země ležící v jižní části Afriky a je známá svou bohatou divokou přírodou a národními parky. Mezi nejúžasnější a nejkrásnější z nich patří Národní park Liuwa Plain. Tento park se nachází na západě země a je oblíbeným cílem pro milovníky safari a přírody.

Liuwa Plain National Park je jedním z nejstarších chráněných území v Zambii a byl založen již v roce 1972. Park se rozkládá na území 3660 km² a je domovem pro širokou škálu zvířat, včetně slonů, buvolů, zebří, antilop, šelem a také vzácného ptactva.

Jednou z nejvíce ohromujících událostí v tomto parku je každoroční migrace tisíců zebří. Během období dešťů se přibližně 40 000 zebří stěhuje na pastviny plné čerstvé trávy. Jejich migrace je jedinečným zážitkem, který přilákal mnoho turistů z celého světa.

Kromě zebřích stád nabízí Národní park Liuwa Plain návštěvníkům také jedinečnou možnost sledovat vzácná a ohrožená zvířata, jako jsou lví samice. V parku žije jedinečná populace lvic, která se vyznačuje tím, že nemá žádné lví samce. Je to unikátní příklad toho, jak se populaci podařilo přežít a rozvíjet se bez přítomnosti samečků.

Návštěvníci parku mají možnost zažít opravdovou divočinu a pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Turisté mohou vyjít na safari a objevovat kouzelnou krajinu, plnou bažin, lesů a otevřených plání. Park je také populární mezi ornitology, kteří sem přicházejí pozorovat vzácné druhy ptáků.

Cesta do Národního parku Liuwa Plain je snadnější než kdy dříve díky letenky do Zambie. V rámci rozvoje turistiky byla zavedena přímá letecká linka do hlavního města Lusaky. Tato letenka umožňuje cestovatelům snadno dostat se na místo a doufat v úžasný zážitek z pozorování divoké zvěře.

Národní park Liuwa Plain je jednou z nejlépe střežených tajemnic Zambie. Je to kousek nedotčené přírody, která zdánlivě zůstala beze změn po staletí. Je to jedinečná destinace, kterou by si neměl nechat ujít žádný cestovatel. Pokud hledáte dobrodružství a toužíte po setkání s divokou zvěří, je toto místo pro vás nejlepší volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Liuwa Plain


1. Jak se dostat do Národního parku Liuwa Plain v Zambii?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Liuwa Plain, je letecky z hlavního města Lusaky. Existují různé charterové lety, které nabízejí přímé spojení do blízké vesnice Kalabo.

2. Jaké jsou hlavní atrakce a zvířata v Národním parku Liuwa Plain?
Odpověď: Národní park Liuwa Plain je známý svou rozmanitou faunou, včetně vzácných druhů jako je levhart africký, gepard a hyena skvrnitá. Dále zde můžete zahlédnout buvolí antilopu, zebry, slony, lvy a mnoho dalších druhů ptáků.

3. Kdy je nejlepší doba návštěvy Národního parku Liuwa Plain?
Odpověď: Nejlepší dobou návštěvy Národního parku Liuwa Plain je během suchého období v listopadu až květnu. Během tohoto období je snadnější pozorovat zvířata, protože jsou shromážděna u vodních zdrojů.

4. Jaké ubytování je k dispozici v Národním parku Liuwa Plain?
Odpověď: V Národním parku Liuwa Plain jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně stanečků, luxusních kempů a lodí na řece. Místní vesnice Kalabo také nabízí několik malých hotelů a ubytování u místních obyvatel.

5. Existují v Národním parku Liuwa Plain turistické trasy?
Odpověď: Ano, v Národním parku Liuwa Plain jsou k dispozici turistické trasy, které vás provedou po parku a umožní vám objevit jeho faunu a flóru. Doporučuje se však využití služeb místních průvodců pro maximální bezpečnost a informace.

6. Kdy je nejlepší čas na safari v Národním parku Liuwa Plain?
Odpověď: Nejlepší čas na safari v Národním parku Liuwa Plain je brzký ráno nebo pozdní odpoledne, kdy jsou zvířata nejaktivnější. Doporučuje se také vyhledávat vodní zdroje, protože tam je velká šance na pozorování divokého života.

7. Je možné se vydat na procházku pěšky v Národním parku Liuwa Plain?
Odpověď: Ano, je možné se vydat na pěší procházku s místním průvodcem v Národním parku Liuwa Plain. Je důležité dodržovat pokyny průvodce a při setkání se zvířaty zůstat v bezpečné vzdálenosti.

8. Jaká je politika ohledně ochrany přírody v Národním parku Liuwa Plain?
Odpověď: Národní park Liuwa Plain je důležitým centrem ochrany přírody a je důležité dodržovat pravidla a pokyny pro minimalizaci vlivu turismu na místní ekosystém. Patří sem například dodržování zákazu krmění zvířat, odstranění odpadků a respektování místních obyvatel.


Ubytování Zambie Národní park Liuwa Plain


Zambia je země plná nádherné přírody a divoké zvěře, která láká turisty z celého světa. Mezi nejznámější a nejoblíbenější destinace v této africké zemi patří Národní park Liuwa Plain. Nachází se na západě Zambie a je jedním z nejstarších chráněných území v této oblasti.

Národní park Liuwa Plain je pro turisty unikátní především díky velkým stádům zebří a buvolí migrujících po obrovské prérii. Tato migrace představuje jedinečnou příležitost pro pozorování divoké zvěře v jejím přirozeném prostředí. Kromě těchto populací jsou zde také četné stáda antilop, nosorožců černých a vzácný výskyt lviček.

Pokud máte zájem navštívit Národní park Liuwa Plain, máte na výběr z různých možností ubytování. Na území parku funguje několik tradičních safari lodží, které vám poskytnou veškerý komfort a zároveň vás přenesou do atmosféry pravé divočiny. Tyto lodže nabízejí různé druhy ubytování, záleží na vašich preferencích a rozpočtu. Můžete si vybrat mezi luxusním ubytováním v soukromých chatkách s veškerým komfortem, nebo se rozhodnout pro tradiční táboření ve stanech, čímž si užijete autentický zážitek ze safari.

Na těchto ubytovacích zařízeních najdete také odborníky na ochranu přírody, kteří vám poskytnou informace a doprovod při vašich výpravách po parku. S jejich pomocí budete mít možnost pozorovat vzácnou faunu a flóru a naučit se o nich více.

Návštěva Národního parku Liuwa Plain je nejenom jedinečným zážitkem, ale také příležitostí podpořit ochranu přírody a udržitelný turismus. Park provozuje řadu projektů zaměřených na ochranu místních druhů a podporu místních komunit. Tím, že se rozhodnete zůstat v jednom z ubytovacích zařízení v parku, přispějete k udržitelnému turismu a pomůžete udržet tuto oblast divokou a nedotčenou.

Pokud plánujete svou další dovolenou a hledáte nezapomenutelný zážitek v divočině, Národní park Liuwa Plain by měl být na vašem seznamu. Užijte si krásu africké přírody, pozorujte divokou zvěř a podpořte ochranu tohoto úžasného místa.


Počasí Zambie Národní park Liuwa Plain


Zambia patří mezi africké země s bohatou biodiverzitou a úžasnou přírodou. Jedním z nejznámějších národních parků v této zemi je Liuwa Plain. Nachází se na západě Zambie a je domovem pro mnoho divokých zvířat, včetně velkých stád buvolů, slonů a impalů. V tomto článku se podíváme na počasí v této části Zambie.

Liuwa Plain leží v nadmořské výšce mezi 1 000 a 1 200 metry nad mořem. To znamená, že zdejší klima je poměrně mírné a příjemné po většinu roku. Nicméně, stejně jako v ostatních částech Afriky, i zde jsou určité sezóny, které se vyznačují odlišnými charakteristikami.

Deštivá sezóna v Liuwa Plain

Deštivá sezóna v Liuwa Plain trvá od listopadu do března. V této době se může průměrná teplota pohybovat kolem 30 °C během dne a 20 °C v noci. Množství srážek se v průměru pohybuje mezi 70 a 100 mm za měsíc. Tyto srážky však mohou být velmi intenzivní, a proto je dobré být připravení na bouřky a povodně.

Suchá sezóna v Liuwa Plain

Suchá sezóna v Liuwa Plain trvá od dubna do října. V tomto období může být průměrná teplota během dne až 35 °C. V noci se teploty mohou snižovat až na 12 °C. Během této sezóny je množství srážek minimální a často se dostanou pouze na 5 až 10 mm za měsíc.

Nejlepší období na návštěvu Liuwa Plain

Nejlepší období na návštěvu Liuwa Plain je během suché sezóny, od května do října. V této době jsou teploty na nejvyšší úrovni a veškerá vegetace se kvůli nedostatku srážek usuší, což usnadňuje pozorování divokých zvířat. Je však třeba mít na paměti, že v tomto období je lépe si s sebou vzít dostatek vody a chránit se před sluncem.

Závěr

Když se chystáte navštívit krásný národní park Liuwa Plain, je dobré si uvědomit, že počasí zde může ovlivnit váš pobyt. Věnujte pozornost sezónám a připravte se na to, co vás může při vaší návštěvě potkat. S trochou plánování a přípravy si však můžete vychutnat nádhernou krajinu a pozorovat některá z nejvíce ohrožených druhů zvířat na světě.


Dovolená Zambie Národní park Liuwa Plain


Zambie, země divoké africké krásy a bohaté fauny, skrývá v sobě jedinečný poklad - Národní park Liuwa Plain. Tento nádherný park leží na západě země a nabízí neopakovatelné zážitky pro všechny milovníky přírody a dobrodružství.

Národní park Liuwa Plain je jedním z nejstarších a největších parků v Zambii, rozkládajících se na ploše 3660 čtverečních kilometrů. Je známý svou unikátní krajinou s rozlehlými nížinami, které se během dešťové sezóny proměňují v rozlehlá jezera a bažiny. Domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů zvířat, jako jsou lvi, gepardi, hyeny, sloni a divoké psi africké, je tento park rájem pro safari.

Pro návštěvníky parku Liuwa Plain se otevírá široká škála možností. Jedním z nejvíce doporučovaných aktivit je safari ve vozidle, které vám umožní prozkoumat rozsáhlé území parku a spatřit zvířata v jejich přirozeném prostředí. Průvodci budou rádi příběhy o místní fauně a flóře a pomohou vám objevit skryté krásy tohoto místa.

Další populární možností pro dovolenou v Národním parku Liuwa Plain je kempování. Park nabízí několik kempů, které jsou vybavené potřebným vybavením pro pohodlný pobyt ve volné přírodě. Ochutnáte autentickou atmosféru africké kraje a budete mít šanci spatřit zvířata i přímo ze svého stanu. Sledování hvězd, grilování na ohni a sdílení příběhů pod hvězdnou oblohou se stanou nezapomenutelnými zážitky.

Návštěvníci, kteří touží po ještě větším dobrodružství, si mohou pronajmout vojenského speciála a vydávat se na off-road expedice. Tato jedinečná možnost je ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat i ty nejpůsobivější zákoutí parku a zažít vzrušení adrenalinu na vlastní kůži.

Park Liuwa Plain je také známý pro svou bohatou populace ptáků. Pro milovníky ornitologie je toto místo rájem. Uvidíte tu ohromující paletu barev a vyslechnete neobvykla zpěv ptáků, které se pohybují v okolí řeky Luangwa.

Nejenom krása fauny, ale také setkání s místními obyvateli je jednou z přínosů návštěvy parku Liuwa Plain. Budete mít možnost poznat původní kulturu a tradice zambijských kmenů a podělit se s nimi o jejich zkušenosti a příběhy.

Dovolená v Národním parku Liuwa Plain je jedinečným zážitkem, který vám poskytne příležitost spatřit zvířata v divoké přírodě a prožít vzrušující dobrodružství. Otevřete se kráse Zambie a objevte tajemství parku Liuwa Plain.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky