Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Argentina Buenos Aires (hlavní město)

Počasí Argentina Buenos Aires (hlavní město)


Argentina Buenos Aires, hlavní město tajemné země s neobyčejným počasím

Argentina, druhá největší země Jižní Ameriky, se může pochlubit také zajímavým a proměnlivým počasím. V jejím hlavním městě Buenos Aires, které je známo také jako Paříž Jižní Ameriky, můžeme zažít různé klimatické podmínky během jediného dne.

Buenos Aires se nachází na pobřeží Río de la Plata a je ovlivněno oceánským proudem Atlantiku. Díky tomu zde panuje převážně subtropické podnebí s teplými léty a mírnými zimami. V letních měsících, které připadají na prosinec až únor, teploty mohou dosahovat vysokých hodnot až kolem 35 °C. Léto je také obdobím dešťů a bouřek, které často otevírají brány pro osvěžující letní přeháňky.

Jižní polokoule si užívá letních měsíců, kdy je na Severní polokouli zima. To znamená, že během února, července a srpna nastávají zde mírné zimní teploty, které se pohybují kolem 10 °C a mohou klesnout až na 5 °C. Zimní počasí je většinou chladnější a suché, což poskytuje ideální podmínky pro turisty, kteří preferují procházky historickým centrem města bez slunečního žáru.

Jednou z charakteristik Buenos Aires je také jeho proměnlivost počasí během jednoho dne. Může se stát, že ráno je chladno a mlhavo, poté slunce problikne a teploty stoupnou, aby se večer ochladilo a pustila se do ulic osvěžující osvětlení deště. To znamená, že při návštěvě Buenos Aires by měl každý turista být připraven na různé povětrnostní podmínky a vzít si s sebou jak teplé oblečení, tak i pláštěnku na deště.

Dalším zajímavým jevem, který lze zažít v Buenos Aires, jsou nárazy větru. Město je známé svými větrnými koridory, které mohou přinést silné poryvy větru, především v zimních měsících. Proto je vhodné při návštěvě Buenos Aires dbát na pevně upevnění klobouku, šálu a dalších předmětů, které by mohly být snadno odneseny vírem.

V závěru lze tedy říci, že počasí v Buenos Aires je zajímavou kombinací subtropického klimatu, proměnlivosti a vlivů oceánských proudů. Každý návštěvník by měl být připraven na různé teploty a povětrnostní podmínky a nezapomenout na teplé oblečení a pláštěnku v aktovce. Buenos Aires je fascinujícím městem, které není jen o jeho architektuře a kultuře, ale také o jeho tajemném a překvapivém počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Buenos Aires (hlavní město)


1. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Buenos Aires?
- Buenos Aires nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě, jako jsou například taneční show tanga, návštěva hřbitova Recoleta, návštěva náměstí Plaza de Mayo, procházka historickou částí San Telmo, návštěva národního parku Tigre a mnoho dalších.

2. Jak se dostat z letiště do centra Buenos Aires?
- Z letiště Ezeiza existuje místo pro odjezd shuttle busu a taxíků, které vás příměstí do centra Buenos Aires. Můžete také použít metru nebo autobus.

3. Jaké jsou nejlepší čtvrtě k pobytu v Buenos Aires?
- Nejoblíbenějšími čtvrtěmi pro turisty jsou Recoleta, Palermo a San Telmo. Tyto čtvrti nabízejí mnoho historických a kulturních atrakcí, restaurací a nočního života.

4. Jaké jsou typické argentinské jídla a nápoje?
- Mezi nejtypičtější argentinská jídla patří steak, empanadas, choripán (sendvič s párkem), milanesa (obdoba řízek), a dulce de leche (karamelový džem). Z nápojů si turisté oblíbí yerba mate, vínem a Fernetem.

5. Kdy je nejvhodnější doba k návštěvě Buenos Aires?
- Nejlepšími měsíci pro návštěvu Buenos Aires jsou říjen a listopad, kdy jsou teploty příjemné a množství turistů je nízké. V období prosinec a leden jsou ceny většinou vysoké a mnoho míst se zavře kvůli letní dovolené.


Dovolená Argentina Buenos Aires (hlavní město)


Buenos Aires, hlavní město Argentiny, je jedním z nejvíce fascinujících a živých měst na jižním kontinentě. Pokud plánujete dovolenou v Argentině, Buenos Aires by měl být nezbytnou zastávkou na vašem itineráři.

Buenos Aires je považováno za "Paříž Jižní Ameriky" díky svému bohatému kulturnímu dědictví a vzduchu elegance, který se v celém městě cítí. Určitě vás oslní nádherná architektura, monumentální budovy a historické památky, které odrážejí koloniální i moderní styl.

Jedním z hlavních lákadel Buenos Aires je jeho každodenní životní styl. Město je proslulé svou vibrací a energií, kterou nabízí svým obyvatelům i návštěvníkům. Při procházce po jeho ulicích můžete objevit spoustu kaváren, restaurací, obchodů a trhů, které ladí se vzrušujícím tempo města.

Abychom si lépe prohlédli Buenos Aires, doporučuji navštívit historickou čtvrť San Telmo. Tato oblast je známá svou architekturou z 19. století, úzkými dlážděnými ulicemi a krásnými náměstími. Pokud se tam vypravíte v neděli, můžete se potěšit návštěvou slavného trhu San Telmo, kde najdete vše od antikvit až po suvenýry.

Další neodmyslitelnou zastávkou je čtvrť La Boca, známá svými pestrobarevnými domy a ulicí Caminito, která je významná pro tango. Zdejší atmosféru je nejlepší prozkoumat za soumraku, kdy jižní slunce vytváří krásné záblesky na fasádách budov.

Pro milovníky umění je Buenos Aires rovněž nebezpečná destinace. Město hostí několik světově uznávaných uměleckých muzeí, jako je slavné Muzeum latinskoamerického umění (MALBA), které zobrazuje umělecká díla ze všech koutů Latinské Ameriky.

A samozřejmě nemůžeme zapomenout na argentinskou vášeň pro fotbal. Jedním z nejlépe známých stadionů je Estadio Alberto J. Armando, známý také jako La Bombonera, domovské hřiště slavného fotbalového klubu Boca Juniors. Zdejší atmosféra během zápasu je nepopsatelná a určitě nezapomenutelná.

Abychom uzavřeli dovolenou v Buenos Aires, určitě nezapomeňte ochutnat národní pokrm Argentiny - steak. Buenos Aires je plné vynikajících restaurací, které nabízejí nejlepší steaky v zemi. Pro milovníky nočního života je Buenos Aires také zářivé město plné barů, klubů a tanečních míst, která poskytují širokou škálu hudby a tanců.

Buenos Aires je tedy městem, které kombinuje historii, kulturu, vášeň a nádherný životní styl. Pokud se chystáte na dovolenou v Argentině, je toto město nesmírně lákavé a bude vám poskytovat jedinečné zážitky a nezapomenutelné vzpomínky.


Ubytování Argentina Buenos Aires (hlavní město)


Argentina Buenos Aires (často nazýváno jen Buenos Aires) je hlavním městem a největším městem Argentiny. Leží na jihovýchodě země, těsně u ústí řeky Rio de la Plata do Atlantského oceánu. Město je známé svým tango, bohatou historií, koloniální architekturou a kosmopolitní atmosférou. Buenos Aires je také centrem argentinského turistického ruchu, což znamená, že poskytuje širokou škálu ubytování ve všech kategoriích cenových relací.

Na výběr je mnoho různých typů ubytování: od hostelu, apartmánů až po luxusní hotely. Ceny se značně liší podle kvality a polohy ubytování. Pokud si chcete dopřát luxusní pobyt v Buenos Aires, zvolte jedno z mnoha prestižních pětihvězdičkových hotelů, které se nacházejí v centru města. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, jako jsou wellness centra, fitness centra a exkluzivní restaurace. Mezi nimi jsou např. Alvear Palace Hotel, Four Seasons Buenos Aires, Faena Hotel Buenos Aires a Park Hyatt Buenos Aires.

Pokud cestujete s pejskem, Buenos Aires je městem, které je v tomto ohledu poměrně přátelské. Existuje řada hotelů, které vám ochotně poskytnou pohodlné ubytování se psy. Některé z těchto hotelů jsou např. Babel Studios, Hotel Etoile a Hotel Didi. Většina z nich se nachází v centro de Almagro, Palermo a Puerto Madero.

Pokud hledáte více přístupné a cenově dostupné ubytování, můžete si vybrat například hostelské ubytování v Buenos Aires. Díky tomuto typu ubytování můžete prozkoumat město za mnohem nižší ceny. Buenos Aires má velký výběr hostelů - od těch více ekonomických po ty více luxusní s prvotřídními službami. Některé z nejvíce navštěvovaných hostelů v Buenos Aires jsou Milhouse Hostel, Hostel Obelisco, Art Factory Hostel a Portal del Sur Hostel.

V poslední době se stávají velmi populární bytové služby Airbnb. V Buenos Aires existuje velké množství bytů, které nabízejí domácí pohodlí s nádherným výhledem na panoráma města. Tyto ubytovací možnosti jsou ideální pro rodiny, páry nebo skupiny přátel. Ceny se značně liší v závislosti na lokalitě a počtu osob a pohybují se typicky od 20 dolarů za noc do 200 dolarů za noc.

V Buenos Aires máte výběr z mnoha typů a cenově dostupných možností ubytování pro každý typ cestovatele. Není třeba mít obavy z výběru vhodného ubytování. Ubytování v Buenos Aires není problém - bude pouze záležet na vašich představách, požadavcích a předpokládané cenové relaci.


Letenka Argentina Buenos Aires (hlavní město)


Buenos Aires, hlavní město Argentiny, je největším městem této jihoamerické země a jedním z nejlidnatějších měst v Latinské Americe. Nachází se na východě země u Rio de la Platy a díky svému bohatému kulturnímu dědictví a dynamickému způsobu života se stalo oblíbeným cílem pro turisty z celého světa.

K pobytu v Buenos Aires můžete snadno domluvit letenku. Výhodou města je, že z něj létají letadla do všech významných měst v Jižní Americe, takže si můžete leckdy splnit sen a navštívit i sousední Brazílii, Chile či Peru. Letenka z Evropy do Buenos Aires obvykle stojí od 6000 Kč do 10 000 Kč v závislosti na sezóně a na dny, kdy letíte.

Buenos Aires nabízí mnoho kulturních atrakcí, navštívit můžete například nádherný park Retiro, kde byly v roce 1910 konány oslavy k 100. výročí nezávislosti Argentiny. Nachází se zde i slavná ulice Caminito, která se stala symbolem města díky svým barevným domkům. Navštívit můžete i historické památky, jako například Basilica del Santisimo Sacramento, Casa Rosada, z níž bývalý prezident Evita Perón pravidelně promlouvala k davům, či buněční blok La Boca.

Buenos Aires se může pyšnit také skvělou gastronomickou scénou, kde se vedle tradičních steaků a empanadas prodávají také mnoho exotických pokrmů, jako jsou například ryby v kokosovém mléce nebo dulce de leche - sladká, hustá nádivka z karamelizovaného kondenzovaného mléka.

K návštěvě Buenos Aires je nejlepší vyrazit v březnu a dubnu, kdy je zde tepleji a atmosféra je velmi příjemná. Vyhnout byste se měli červenci a srpnu, kdy je zima a mívá tam i déšť.

Pokud tedy hledáte zážitky plné kultury, gastronomických specialit a několika dní odpočinku v atraktivním městě, rozhodně byste neměli váhat a využít možnosti zakoupit si letenku do Buenos Aires.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky