Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)

Počasí Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt a jeho nádherné pyramidy, Křivka a Červená, jsou fascinujícím místem pro turisty po celém světě. Když přemýšlíte o plánování cesty do Egypta a návštěvě těchto historických památek, je důležité pochopit, jaké počasí můžete očekávat.

Dahshur je oblast v Egyptě, která se nachází v provincii Gíza. Tento region je velmi významný pro své pyramidy, včetně Křivky a Červené pyramidy, které jsou největšími atrakcemi v oblasti. Počasí v Dahshuru je podobné jako v dalších částech Egypta.

Zimní měsíce v Dahshuru (prosinec až února) jsou poměrně mírné s průměrnou teplotou okolo 20°C. Noci však mohou být chladnější, takže je vhodné mít s sebou lehkou bundu. Denní světlo bývá krátké, takže je vhodné plánovat návštěvu pyramid během dopoledne.

Jaro v Dahshuru (březen až květen) je obvykle velmi horké a suché. Denní teploty se pohybují okolo 30°C a noci jsou teplé kolem 20°C. Tento období je velmi oblíbené mezi turisty a je důležité chránit se před sluncem a hydratovat se dostatečnou vodou.

Leto v Dahshuru (červen až srpen) je naprosto horké s maximální denní teplotou okolo 40°C. Noci jsou také velmi horké kolem 30°C. Pokud plánujete návštěvu pyramid během tohoto období, je důležité mít s sebou dostatek vody, chránit se před sluncem a vyhýbat se přímému slunci během nejteplejších hodin.

Podzim v Dahshuru (září až listopad) je obdobím, kdy se teploty začínají postupně snižovat. Denní teploty jsou průměrně 30°C s teplotami nocí kolem 20°C. Toto období je vhodné pro návštěvu pyramid vzhledem k mírnějšímu počasí a nižšímu počtu turistů.

V každém období je dobré pamatovat na správné oblečení a dostatečné hydrataci, aby byla návštěva pyramid v Dahshuru co nejpříjemnější. Díky této informaci můžete plánovat svou návštěvu těchto fascinujících památek v závislosti na vašich osobních preferencích a předpokládanému počasí.


Ubytování Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je země bohatá na historii a památky, které přitahují turisty z celého světa. Jednou z těchto zajímavých destinací je oblast Dahshur, která se nachází asi 40 kilometrů jihozápadně od hlavního města Káhiry. Tato oblast je známá svými velkolepými pyramidami – Křivou a Červenou pyramidou.

Dahshur je domovem několika významných archeologických nalezišť, která představují klíčový úsek Egyptské pyramidové stavby. Jednou z nejzajímavějších struktur v této oblasti je Křivá pyramida, která byla postavena faraonem Snofruem, zakladatelem 4. dynastie. Je to vůbec první pyramidová stavba s hladkými stěnami a pro návštěvníky je možné vstoupit a prozkoumat její nitro.

Další významnou pyramidou v této oblasti je Červená pyramida, kterou rovněž nechal postavit faraon Snofru. Toto je druhá největší pyramidová stavba v Egyptě a je známá svou červenou barvou, kterou vzniká díky použití červeného písku při její konstrukci. Návštěvníci si mohou prohlédnout také tuto pyramidu, včetně vstupu dovnitř, kde lze spatřit pohřební komoru.

Pokud se rozhodnete navštívit Dahshur a jeho pyramidy, nejenže získáte jedinečný pohled do minulosti, ale také budete mít možnost zažít neuvěřitelnou atmosféru starověkého Egypta. Pro ty, kteří si chtějí prodloužit svůj pobyt v této oblasti, je k dispozici také několik ubytovacích zařízení.

Dahshur a jeho okolí nabízí různé typy ubytování, které uspokojí potřeby každého cestovatele. Zde najdete širokou škálu hotelů od luxusních resortů až po bezpečné a cenově dostupné penziony. Mnohé z těchto ubytovacích zařízení se nacházejí v blízkosti pyramid, takže můžete vychutnat nepřekonatelný výhled na tato historická místa přímo z vašeho hotelového pokoje.

Co se týče stravování, v okolí Dahshuru jsou k dispozici různé restaurace a kavárny, které nabízejí širokou paletu místních specialit i mezinárodních pokrmů. Po celodenním prozkoumávání pyramid si zde můžete odpočinout, vychutnat si chutnou večeři a zároveň si prohlédnout pestrou nabídku tradičních egyptských jídel.

Navštívení Dahshuru je jedinečným zážitkem, který vás přenese přímo do dávného Egypta. Je to skvělá příležitost poznat velkolepost starověké architektury a historie, kterou zanechali faraoni. Aby byl váš pobyt v této oblasti co nejpohodlnější, je doporučeno rezervovat si ubytování předem a využít tak všech výhod, které Dahshur a jeho pyramidy nabízejí.


Dovolená Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je země s mnoha historickými památkami a fascinující kulturou, která láká turisty z celého světa. Jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Egyptě je Dahshur, místo s unikátními pyramidami, které si zaslouží vaši pozornost během dovolené v této zemi.

Dahshur se nachází přibližně 40 kilometrů jižně od Káhiry, hlavního města Egypta. Je domovem dvou nejznámějších pyramid v zemi - Křivky a Červené pyramidy.

Křivka pyramidy, známá také jako Lomená pyramida, je jednou z nejzajímavějších památek v Egyptě. Tato pyramidová stavba se vyznačuje svou neobvyklou formou, která ji odlišuje od ostatních pyramid v Gíze. Její strmě se svažující stěny dávají dojem, že je "zlomená" a proto dostala své jméno. Je nejstarší dochovanou zkamenělou pyramidou v Egyptě a její vznik se datuje do období 25. století před naším letopočtem. Navštívení této pyramidy je dobrodružstvím samým o sobě, a protože je méně turisticky vyhledávaná než ostatní známé pyramidy, můžete si vychutnat tichou a klidnou atmosféru místa.

Druhou pyramidou, kterou byste v Dahshuru neměli nechat ujít, je Červená pyramida. Tato jedinečná stavba, kterou postavil faraon Snofru, je první "pravou" pyramidou v Egyptě a považuje se za katalyzátor pro pozdější stavbu většiny velkých pyramid v zemi. Díky svému barvě, která vypadá červeno-oranžově při západu slunce, je tato pyramida výrazná a nádherná. Stejně jako u Křivky pyramidy, i zde nebudete muset čelit davům turistů a bude zde dostatek prostoru na prozkoumání a nasátí atmosféry místa.

Navštěvování pyramid v Dahshuru zabere jednou či dvě hodiny, což z toho činí ideální výlet během vaší dovolené v egyptské metropoli Káhiře. I když může být Dahshur na první pohled poněkud vzdálené místo, stojí za to do něj vyrazit. Cesta z Káhiry trvá přibližně hodinu a je možné si najmout taxík, aby vás dopravil na místo.

Budete fascinováni těmito majestátními stavbami a jejich historií, která se táhne zpět tisíce let. Zároveň si můžete vychutnat klid a pohodu tohoto místa, které je výrazně méně přeplněné turisty než ostatní známé lokality v Egyptě. A když se budete vracet zpět do rušného prostředí Káhiry, budete mít pocit, že jste prožili ojedinělý a výjimečný zážitek během své dovolené v Egyptě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


1. Co je Egypt Dahshur?
Egypt Dahshur je archeologická lokalita nacházející se v Egyptě, asi 40 kilometrů jižně od Káhiry. Zahrnuje několik pyramid, mezi kterými jsou nejznámější Křivá a Červená pyramida.

2. Kdy byly postaveny pyramidy v Egyptě Dahshur?
Křivá pyramida byla postavena kolem roku 2600 př. n. l. faraonem Snofruem, zakladatelem 4. dynastie Staré říše. Červená pyramida byla postavena následujícího roku kolem roku 2590 př. n. l. také Snofruem.

3. Jaký je vstupní poplatek do Egypta Dahshur?
Vstupní poplatek do Egypta Dahshur se může lišit, ale zpravidla se pohybuje okolo 60 egyptských liber (EGP) pro zahraniční turisty.

4. Kdy jsou otevřeny pyramidy v Egyptu Dahshur pro veřejnost?
Pyramidy v Egyptě Dahshur jsou obvykle otevřeny pro veřejnost každý den od 8:00 do 16:00 hodin.

5. Jaká je nejznámější pyramidová stavba v Egyptě Dahshur?
Nejznámější stavbou v Egyptě Dahshur je Křivá pyramida. Je to první pyramidová stavba, která má zaoblené hrany, a je známá svým charakteristickým tvarem.

6. Jaké jsou rozměry Křivé pyramidy v Egyptě Dahshur?
Křivá pyramida dosahuje výšky asi 101 metrů a má základnu o délce 188,6 metrů.

7. Jaká je historická a archeologická hodnota pyramid v Egyptě Dahshur?
Pyramidy v Egyptě Dahshur mají velký historický a archeologický význam, protože představují pozůstatky starověkého egyptského pohřbívání a symbolizují moc faraonů a jejich víru ve vzkříšení po smrti.

8. Je možné vylézt na vrchol pyramidy v Egyptě Dahshur?
Naneštěstí není povoleno vylézt na vrchol ani do nitra žádné z pyramid v Egyptě Dahshur.


Letenka Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je země s velkým množstvím historie, kulturních památek a skvělým počasím. Mezi nejznámější a nejvíce navštěvované památky v Egyptě patří Křivková a Červená pyramida v Dahshuru.

Dahshur se nachází asi 40 kilometrů jižně od Káhiry a je místo, kde se nacházejí dvě z nejstarších a nejvýznamnějších pyramid v Egyptě. Křivková a Červená pyramida jsou postaveny z červeného pískovce a byly postaveny během období Staré říše před více než 4 500 lety.

Křivková pyramida, jako jméno naznačuje, má výrazně křivou hranu. Tento tvar byl způsoben chybou výpočtu, při kterém egyptští stavitelé udělali chybu v úhlu, což vedlo k vzniku křivky. Přestože tato pyramida není dokončena, je stále velmi impozantní a významná pro egyptskou historii.

Červená pyramida, na druhé straně, je první "pravá" pyramida postavená v Egyptě. Její jméno odkazuje na barvu červeného pískovce, ze kterého byla postavena. Toto dílo je jedním z nejzachovalejších exemplářů egyptské pyramidové architektury. Její interiér je naplněn chodbami a komnatami, což umožňuje návštěvníkům poznat, jaký způsob bydlení měli faraon a jeho blízcí.

Když budete mít možnost navštívit Egypt, nezapomeňte si v plánu návštěvy nechat čas na Dahshur a na obě pyramidy. Tyto historické památky vás okouzlí svou krásou a velikostí a připomínají nám důležitost a význam egyptské kultury a historie.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky