Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Arménie Tatev

Letenka Arménie Tatev


Letenka Arménie Tatev: Více než jen cesta za turistickými atrakcemi

Letecká společnost Armenia Aircompany nabízí jedinečnou a nezapomenutelnou zážitkovou cestu do Arménie, konkrétně do regionu Syunik, kde se nachází turistická atrakce Tatev. Tento region nabízí nádhernou přírodu, středověké kláštery, krásná města a mnoho dalších možností pro turisty, kteří si chtějí užít opravdu autentickou dovolenou.

Tatev je historické místo na pomezí Syunikských hor, kde se nachází starobylý klášter, který byl postaven již v 9. století. Tento klášter patřil k nejvýznamnějším kulturním centrum Arménie a byl centrem vzdělávání, umění a náboženství. Dnes se zde nachází muzeum, které představuje historii regionu a kláštera, původní tiskárna, knihovna s jedinečnými rukopisy a další místnosti.

Let Adams Square, Yerevan

Letový plán

V letovém plánu je jasně jednou z hlavních destinací region Syunik a jeho nejvýznamnější turistická atrakce Tatev. Let trvá cca 40 minut a pro turisty by měl být připraven autentický zážitek již během letu, kdy se nabízí nádherný výhled na horskou krajinu a přírodní krásy Arménie.

Jak se dostat do Tatevu a co zde vidět

Po příletu do města Kapan (cca 33 kilometrů od Tatevu), si můžete pronajmout auto nebo využít služby místních taxi. V regionu Syunik se nachází mnoho historických památek, krásných měst a neuvěřitelných přírodních krás. Mezi nejvyhledávanější patří další kláštery, jako například klášter Noravank, což je další významné středověké centrum Arménie.

Na historický klášter v Tatevu se však nejlépe dostanete tzv. křižovatkou oblačností, neboli The Wings of Tatev. Jde o nejdelší kabinkovou lanovku na světě, která vás přepraví do údolí Vorotan s jedinečným výhledem na region Syunik. Lístek na lanovku lze zakoupit až na místě, nebo je součástí některých turistických programů.

Let na letenku Arménie Tatev je zajímavý nejen pro samotný zážitek, ale pro cestování po Arménii. Region Syunik nabízí nejen přírodní krásy, ale také možnost nahlédnout do kulturní a historické minulosti země. Tuto exotickou destinaci byste tedy rozhodně neměli vynechat při plánování svých dalších dovolených.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Tatev


Q: Jak se dostat do Tatevu?
A: Nejjednodušší je použít cestu na jih od Jerevanu přes město Goris. Existuje také možnost jet z Nagorno-Karabachské republiky.

Q: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Tatevu?
A: Nejlepší čas na návštěvu Tatevu je jaro a podzim. V létě jsou teploty vysoké a v zimě je mnoho turistů zavřeno.

Q: Jak vysoká je vstupné do Tatevu?
A: Vstupné stojí 1500 dramů (přibližně 3 USD) pro dospělé a 500 dramů pro děti (do 7 let zdarma).

Q: Kdy jsou otevřeny klášterní komplexy v Tatevu?
A: Tatevský klášter a další klášterní komplexy jsou otevřeny každý den od 9:00 do 18:00 hodin.

Q: Jak dlouho trvá prohlídka Tatevu?
A: Prohlídka může trvat až 2-3 hodiny, v závislosti na tom, kolik času turisté tráví v každé části komplexu.

Q: Může se k Tatevu dostat autem?
A: Ano, k Tatevu se lze dostat autem, avšak cesta je poměrně klikatá a vnímavá řidič by si měl dávat pozor.

Q: Můžeme najmout průvodce v Tatevu?
A: Ano, v Tatevu jsou k dispozici průvodci, kteří mohou poskytnout informace o historii a zajímavostech kláštera.

Q: Je tam možné najít ubytování?
A: Ano, v blízkosti Tatevu jsou k dispozici ubytování, včetně b&B a hotelů.


Počasí Arménie Tatev


Tatev, malá vesnice ležící v jihovýchodní části Arménie, je známa nejen svým historickým dědictvím, ale také svým zajímavým a rozmanitým počasím. Toto horské údolí nabízí návštěvníkům neuvěřitelné výhledy na krajinu, ať už za slunečných dní nebo v bouřlivých podmínkách.

Tatev je obklopen hřebeny, které se vypínají až do výšky přes tisíc metrů. Tato geografie má významný vliv na tamní počasí. Díky své poloze v nadmořské výšce kolem 1500 metrů se Tatev ocitá v klimatické zóně mírného kontinentálního klimatu. To znamená, že zde jsou typické chladné zimy a horká léta.

Zima v Tatev je obvykle chladná a suchá. Teploty se pohybují kolem nuly stupňů Celsia a mohou klesnout i pod bod mrazu. Sníh je běžný a krajinu oblečí do bílého závoje. Přestože jsou teploty chladné, sluneční svit je stále zcela přijatelný a umožňuje návštěvníkům vychutnat si pohled na okolní hory a údolí.

Na jaře se počasí postupně oteplovuje a příroda se probouzí k životu. Teploty se zvyšují a dosahují kolem 10-15 stupňů Celsia. Během této doby je v Tatev pozorovatelné množství srážek, které pomáhají zavlažovat krajinu a přispívají k rozkvétání květin a rostlin.

Léto v Tatev je horké a suché. Denní teploty mohou překročit 30 stupňů Celsia a nebezpečí úpalu není neobvyklé, zejména na otevřených prostranstvích. V tomto období je důležité si vzít s sebou dostatek vody a chránit se před slunečním zářením.

Podzim v Tatev přináší zlatou paletu barev na kopcovitou krajinu. Teploty opět klesají a pohybují se kolem 10-15 stupňů Celsia. Tatáž období jsou známá i pro častý vítr, který často vanou ve vesnici.

Co se týče srážek, Tatev je jednou z nejsušších oblastí v Arménii. Ročně zde spadne pouze kolem 300 mm srážek, což vytváří velmi suché klima. To je důležité brát v úvahu při plánování návštěvy, zejména v létě, kdy může být nedostatek vody problémem.

Při navštěvě Tatev je proto důležité být připraven na různé typy počasí a vzít si vhodné oblečení a ochranu před sluncem i větrem. Bez ohledu na to, zda je venku slunečno nebo se blíží bouřka, kouzlo a krása této arménské vesnice nikdy nezasvěceny.


Dovolená Arménie Tatev


Dovolená v Arménii se může stát jedinečným zážitkem, a pokud se vydáte do oblasti Tatev, nebudete litovat. Tatev je malebná vesnička nacházející se v jižní části Arménie, známá především svou klášterní komplexem Tatev, který je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Krásná příroda, prostředí kláštera a možnosti pro pěší turistiku dělají z Tatevu ideální místo pro milovníky historie, kultury a outdoorové aktivity. Klášterní komplex byl postaven v 9. století a je jedním z nejvýznamnějších historických a kulturních památek v Arménii. Klášter se nachází na vrcholku kopce a nabízí nádherné výhledy do okolí. Navíc je odtud vidět také kamenný most Swan, který je velmi oblíbeným místem pro turisty.

Pokud máte rádi pěší turistiku, Tatev je pro vás správná destinace. V okolí kláštera se nachází mnoho turistických tras, které vás zavedou do nádherné přírody Arménie. Můžete se vydat na výlet do regionu Vorotan Gorge, kde si můžete užít pěkné vycházky podél řeky nebo vystoupit na některá z vrcholků v okolí.

Další zajímavou možností je projížďka lanovkou z hory Halidzor do Tatevu. Tato lanovka je jednou z nejdelších jednokolejných lanových drah na světě a nabízí úžasné panoramatické pohledy na okolní krajinu. Během jízdy se můžete těšit na malebné scenérie, koruny stromů a výhled na hory.

Tatev je také výchozím bodem pro výlety do dalších zajímavých míst v Arménii. Nedaleko se nachází například přírodní rezervace Devil's Bridge, kde si můžete prohlédnout přírodní skalní most přes řeku Aghstev. Další zajímavou destinací je také skála Symphony of Stones, která je jedinečným geologickým útvarem složeným z kamenných sloupů.

Pokud máte rádi kombinaci historie, kultury a krásné přírody, neváhejte si zarezervovat dovolenou v Arménii a navštívit vesnici Tatev. Toto místo vás jistě očaruje svou jedinečností a magickou atmosférou. Nezapomeňte si přibalit pohodlnou obuv, fotoaparát a chuť objevovat nové a fascinující místa.


Ubytování Arménie Tatev


Tatev je malá obec v Arménii, která je proslulá svým klášterem a krásnou přírodou. V posledních letech se však stala populární také díky svým ubytovacím možnostem. V této oblasti najdete několik hotelů a penzionů, které vám nabídnou pohodlné a komfortní ubytování.

Jedním z nejvýznamnějších hotelů v Tatevu je hotel Hyur. Tento hotel se nachází v centru obce a nabízí moderní a prostorné pokoje s výhledem na okolní krajinu. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, TV a Wi-Fi připojením. Kromě toho má tento hotel také restauraci a bar.

Dalším populárním ubytováním v Tatevu je penzion Old Halidzor. Tento penzion se nachází v nedaleké vesnici a nabízí pokoje s výhledem na hory a řeku. V penzionu Old Halidzor najdete také restauraci, která vám nabídne tradiční arménská jídla.

Pro ty, kteří hledají ubytování s větší soukromím a klidem, je tu možnost pronajmout si chatu či apartmán. V Tatevu a okolí najdete několik takových ubytování, které vám nabídnou vlastní kuchyňku a zahradu. Typický arménský kámen a zdoby se objeví pravděpodobně i v architektuře těchto ubytování.

Pokud hledáte ubytování s nezapomenutelným výhledem, pak byste si měli zarezervovat pokoj v hotelu Tatev Valley. Tento hotel se nachází na úpatí kopce, na kterém stojí klášter Tatev, takže budete mít úžasný výhled na celé údolí. Hotel Tatev Valley nabízí moderní a prostorné pokoje, které jsou vybaveny king size postelemi, klimatizací a TV.

V oblasti Tatevu máte také možnost si pronajmout chatku či byt na několik dní. Tyto ubytování jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí strávit několik dní v této krásné oblasti.

V Tatevu najdete ubytování pro každého. Od luxusních hotelů až po rustickeé chaty - všechny nabízí příjemné prostředí s nádherným výhledem na okolní krajinu. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít možnost vychutnat si nádhernou přírodu a bohatou kulturu Arménie.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky