Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Barbados Andromeda Botanic Gardens

Počasí Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados má rovníkové počasí s celoročními vysokými teplotami a vlhkostí. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje mezi 24 a 30 stupni Celsia a voda dosahuje teploty 26 stupňů Celsia. Většinou foukají mírné větry, které pomáhají udržovat příjemné podnebí.

Andromeda Botanic Gardens jsou umístěny v oblasti St. Joseph na východě ostrova Barbados. S jejich nadmořskou výškou 750 stop nad mořem nabízejí zahradní procházky s nádhernými výhledy.

Mírné teploty a mírné větry umožňují růst široké škály rostlin od těch, které se vyskytují na této ostrovní oblasti až po tropické rostliny. Andromeda Botanic Gardens mají neuvěřitelně rozmanitou flóru, což je způsobeno právě tímto specifickým klimatem ostrova.

V zahradách se nachází přes 600 druhů rostlin, které jsou v souladu s původem ostrova Barbados, Karibiku a dalších tropických oblastí světa. Mezi nejoblíbenější rostliny patří například palmy, cestrumy a helikónie.

V Andromeda Botanic Gardens se vyskytuje i mnoho druhů ptáků, hmyzu a dalších živočichů. Nejvíce vidět je zde kolibřík hnědokřídlý a kolibřík zelený, kteří sbírají nektar z květů.

Pro návštěvníky Andromeda Botanic Gardens jsou k dispozici průvodci, kteří poskytnou informace o rostlinách a živočiších. V oblasti se také konají pravidelné exkurze a workshopy.

Celkově lze říci, že Barbados a Andromeda Botanic Gardens nabízejí výjimečné počasí a krásné přírodní scenérie, které jsou ideální pro procházky v přírodě a zahradní výlety. Každý zde najde něco, co ho zaujme a potěší.


Letenka Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados je karibský ostrov plný krásných pláží, přírodních památek a exotických zahrad. Jednou z nejvýznamnějších přírodních atrakcí je Andromeda Botanic Gardens, která je svým krásným prostředím a pestrostí rostlin jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí turistů i místních obyvatel.

Andromeda Botanic Gardens se nachází v oblasti Bathsheba, na severovýchodním pobřeží ostrova. Byly založeny v roce 1954 paní Iris Bannochie, botaničkou a vášnivou sběratelkou rostlin. Tato unikátní zahrada se rozkládá na ploše více než 2 hektarů a v současné době je spravována Barbados National Trust.

Jednou z největších atrakcí Andromeda Botanic Gardens je bezpochyby jejich pestrost rostlin. Zahrada patří k nejbohatším botanickým zahradám v Karibiku a potěší oči návštěvníků rozmanitostí květin a stromů. Zde můžete spatřit více než 600 druhů rostlin, z nichž mnohé jsou vzácné a unikátní. Rostliny jsou rozděleny do různých sekcí podle svého původu a charakteru, například exotické plodiny, bambusové háje, palmy, kapradiny a další.

Dalším lákadlem Andromeda Botanic Gardens je panoramatický výhled na okolní krajinu a oceán. Rostliny jsou vkusně rozmístěny s ohledem na terén, což vytváří malebné scenérie a představuje ideální prostředí pro odpočinek a relaxaci. Kromě toho zde najdete také pěší stezky a potůčky, které dodávají zahradě ještě více půvabu.

Andromeda Botanic Gardens je také domovem mnoha druhů ptáků a dalších zvířat, což z ní činí ideální místo pro pozorování volně žijících živočichů. Pokud máte rádi ornitologii, zahrada vám nabízí jedinečnou příležitost spatřit vzácné druhy ptáků a naslouchat jejich zpěvu.

Navštívit Andromeda Botanic Gardens je nejen zážitek pro milovníky přírody, ale také příležitost poznat více o flóře a fauně Barbadosu. Zahrada je otevřena pro veřejnost po většinu roku a nabízí průvodce, kteří vám pomohou objevit a pochopit všechny krásy, které zde najdete.

Pokud plánujete návštěvu Barbadosu, nezapomeňte zařadit návštěvu Andromeda Botanic Gardens do svého plánu. Tato jedinečná zahrada vám přinese nezapomenutelné zážitky a zanechá vám hluboký dojem o bohatství a kráse přírody na tomto karibském ostrově.


Ubytování Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados je karibský ostrov, který nabízí nejen nádherné pláže a křišťálově čisté moře, ale také bohatou flóru a faunu. Jednou ze skvělých atrakcí ostrova je Andromeda Botanic Gardens, které nabízí návštěvníkům úchvatnou přírodu a klidný odpočinek.

Andromeda Botanic Gardens se nacházejí v oblasti Bathsheba na východním pobřeží Barbadosu. Tento malebný botanický sad byl založen v roce 1954 paní Iris Bannochie, která se věnovala sběru a pěstování tropických rostlin. Dnes rostlinné druhy pochází z celého světa a rozkládají se na ploše téměř 2 hektarů.

Při vstupu do Andromeda Botanic Gardens se návštěvník dostane do ráje zeleně a květů. Stovky druhů rostlin a stromů jsou rozmístěny po zahradě, ať už ve formě malých záhonů, skupin nebo rostoucích samostatně. Zde můžete spatřit orchideje, bromélie, palmy, bambusy, růže, fuchsie a mnoho dalších. Květy a jejich vůně se míchají dohromady a vytvářejí jedinečný zážitek pro všechny smysly.

Andromeda Botanic Gardens jsou také domovem mnoha domácích i divokých živočichů. Můžete pozorovat exotické ptáky, jako jsou kolibříci a papoušci, a také motýly a další drobné tvory. Pokud se vydáte na okraji zahrady, uvidíte nádherný výhled na pobřeží, modré moře a konkávní skály Bathsheby. Člověk se zde opravdu cítí jako v ráji na zemi.

V Andromeda Botanic Gardens najdete také kavárnu s terasou, kde si můžete odpočinout, vychutnat si šálek kávy nebo lehké občerstvení a užít si klidnou atmosféru. K dispozici jsou výuková centra a prohlídky s průvodcem, kteří vám poskytnou rozšířené informace o rostlinách a zajímavostech na zahradě.

Pokud hledáte místo, kde si odpočinout a obdivovat přírodu, Andromeda Botanic Gardens v Barbadosu jsou tím pravým místem. Tyto zahrady nabízejí úchvatné výhledy, jedinečnou paletu rostlin a nezapomenutelný zážitek. Bez ohledu na to, zda jste zamilovaní do botaniky nebo jen toužíte po relaxaci v klidném prostředí, tato atrakce vás jistě nadchne.

Navštivte Andromeda Botanic Gardens na Barbadosu a zanechte se okouzlit krásou přírodního světa. Spočívejte na lavičce a sledujte kolibříky, procházejte mezi pestrobarevnými květy nebo si jednoduše užijte nádherný výhled na karibský ostrov. To vše v Andromeda Botanic Gardens vás čeká – ráj pro botaniky i milovníky přírody.


Dovolená Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados je malebný ostrov v Karibiku, který nabízí nádherné pláže, sluneční svit a exotickou přírodu. Jedním z nejvíce fascinujících míst na Barbadosu je Andromeda Botanic Gardens, které jsou jako stvořené pro dovolenou plnou klidu a relaxace.

Andromeda Botanic Gardens se nacházejí v údolí St. Joseph na východním pobřeží ostrova a jsou považovány za jedny z nejkrásnějších botanických zahrad v Karibiku. Tyto zahrady se rozprostírají na ploše více než 6 hektarů a nabízejí úchvatný výhled na přírodní scenérie, tropickou vegetaci a nádherné výhledy na oceán.

Hlavním cílem Andromeda Botanic Gardens je zachování a prezentace tropické flóry a fauny. V zahradách najdete více než 600 druhů rostlin, včetně různých druhů orchidejí, palmy a tropických květin. Návštěvníci mají možnost se procházet po okouzlujících stezkách, které vás provedou kolem exotických rostlin a velkolepých výhledů.

V zahradách se také nachází řada malebných jezírek, vodopádů a skalních útvarů, které přidávají kouzlo a atmosféru tomuto místu. Při procházce budete svědkem fascinujícího zvuků a pohledů na místní ptáky, motýly a jinou drobnou faunu, kterou můžete pozorovat v přirozeném prostředí.

Andromeda Botanic Gardens nenabízejí pouze příležitost pro relaxaci a zážitky, ale také vzdělávací příležitosti. V areálu se nachází interaktivní výstava, která vám umožní dozvědět se více o domorodých druzích rostlin a historii Barbadosu. Historický dům v zahradách také poskytuje informace o minulosti ostrova a jeho botanického dědictví.

Andromeda Botanic Gardens je ideálním místem pro všechny milovníky přírody a zahradničení. Během návštěvy budete mít možnost ocenit krásu tropické flóry a fauna, relaxovat v klidném prostředí a prozkoumat klidné a odlehlé části ostrova.

Pokud plánujete dovolenou na Barbadosu, nezapomeňte zařadit Andromeda Botanic Gardens na seznam svých aktivit. Toto magické místo vás jistě okouzlí svými exotickými rostlinami, malebnými stezkami a nádhernými výhledy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Barbados Andromeda Botanic Gardens


1. Jaké jsou otevírací hodiny Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Otevírací hodiny jsou od pondělí do neděle od 8:30 do 16:30.

2. Kolik stojí vstup do Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Vstupné činí 30 USD pro dospělé a 15 USD pro děti.

3. Jak se dostanu do Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Z hotelů v okolí se můžete dopravit autobusem nebo taxíkem. Je také možné si pronajmout auto a parkovat na parkovišti v blízkosti zahrad.

4. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Zahrady jsou otevřené celoročně, ale nejlepší doba pro návštěvu je v období deštivé sezóny od května do října, kdy jsou zahrady nejkrásnější a plné kvetoucích rostlin.

5. Nabízí Barbados Andromeda Botanic Gardens průvodcovské prohlídky?
Ano, je možné si objednat průvodcovskou prohlídku, která vám poskytne podrobné informace o rostlinách a historii zahrady. Doporučuje se rezervovat si prohlídku předem.

6. Jsou zahrady přístupné pro vozíčkáře a invalidní osoby?
Ano, Barbados Andromeda Botanic Gardens jsou přístupné pro vozíčkáře a mají přizpůsobené chodníky a vstupy.

7. Je na místě možné najít občerstvení nebo restaurace?
Ano, v zahradách se nachází malá kavárna, kde si můžete odpočinout a doplnit energii.

8. Mohu si do zahrad vzít piknikový koš?
Ano, piknikové koše jsou v zahradách povoleny, ale musíte si vzít veškeré odpadky s sebou.

9. Nabízí Barbados Andromeda Botanic Gardens květinové výstavy nebo speciální události?
Ano, zahrady často pořádají květinové výstavy a speciální události, o kterých se můžete informovat na jejich oficiálních webových stránkách.

10. Je možné si v zahradách koupit rostliny?
Ano, v zahradním centru Barbados Andromeda Botanic Gardens můžete zakoupit různé druhy rostlin a květin k povzbuzení vaší zahrady.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky