Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Beliz Lamanai

Počasí Beliz Lamanai


Beliz, země ležící na jihovýchodě Mexického zálivu, je proslulá svými dešťovými pralesy, bílými písečnými plážemi a turistickými atrakcemi v podobě korálových útesů a archeologických nalezišť.

Ale co se týká počasí v určitých oblastech Belize, jako je například Lamanai, je dobré vědět, co očekávat před cestou.

Lamanai, což znamená "Potopení krokodýla" v jazyce Maya, je jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Belize. Nachází se v centrální oblasti Belize, uprostřed deštného pralesa, a datuje se do období od 1500 př. n. l. do 17. století.

Z hlediska počasí se Lamanai nachází v oblasti se dvěma hlavními sezónami - suchou a deštivou. Suchá sezóna trvá od prosince do května a je charakterizována teplem a nízkou vlhkostí. Deštivá sezóna začíná v červnu a trvá až do listopadu. Během této doby je Lamanai obklopeno dešti a vlhkostí, což může mít vliv na turistické aktivity v této oblasti.

Zatímco v období sucha můžete očekávat, že bude slunečno a teplé, s průměrnou teplotou kolem 30 stupňů Celsia, během deštivé sezóny může být mnohem vlhčí a méně příjemné. Teplota se však během tohoto období pohybuje v průměru kolem 27 stupňů Celsia.

Nejlepší čas na návštěvu Lamanai a jiných oblastí Belize je obvykle v období sucha, zejména v období od ledna do března. Toto období nabízí nejlepší podmínky pro outdoorové aktivity, jako jsou výlety do deštného pralesa a návštěvy archeologických nalezišť.

V každém případě, ať už se rozhodnete kdykoliv jet, buďte připraveni na možné změny počasí v Lamanai. Období dešťů mohou znamenat výraznější srážky a vlhkost, ale také jsou to období, kdy je příroda naprosto úchvatná. Proto nezapomeňte přibalit kvalitní ochranné oblečení a boty, abyste byli připraveni na jakékoliv počasí, ať už si zpříjemňujete deštný prales nebo se podíváte na nádherné archeologické objevy.


Dovolená Beliz Lamanai


Belize je malá země na východě Střední Ameriky, která je často nazývána "neznámým rájem". Nachází se na karibském pobřeží mezi Mexikem a Guatemalou a je domovem nádherných pláží, korálových útesů, tropických deštných pralesů a starobylých mayaanských ruin. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější památky v zemi patří Lamanai, což je jedna z nejstarších a nejlépe zachovaných mayaanských ruin v Belize.

Lamanai se nachází na březích stejnojmenné řeky, hluboko v deštném pralese. Jeho název znamená "pod potůčky" v mayském jazyce a odkazuje na rozsáhlou síť potoků a kanálů, které obklopují tuto historickou lokalitu. Ruiny jsou tvořeny více než 600 stavbami, které byly postaveny v průběhu téměř dvou tisíciletí, od přibližně 1500 př.n.l. až do doby příchodu Evropanů.

Při návštěvě Lamanai se můžete těšit na procházku mezi masivními pyramidami, chrámy, paláci a nově objevenými archeologickými nalezišti. Jedním z nejimpresivnějších objektů je Templo Mayor, nejvyšší stavba v Lamanai, která měří více než 33 metrů. Tato pyramida byla původně postavena jako astronomická observatoř a je považována za jedno z nejdůležitějších míst mayaanského náboženství.

Dalším fascinujícím místem v Lamanai je tzv. Jaguar Temple, který je pojmenován podle vytesaných jaguárských soch na jeho zdech. Tento chrám byl považován za posvátné místo, kde priestří mayaanské rituály, a byl obýván duchovními a vůdci společnosti.

Kromě prozkoumávání archeologických památek nabízí Lamanai také nádherné přírodní scenérie. Při procházce po deštném pralese budete mít příležitost zhlédnout širokou škálu rostlin a živočichů, včetně opic, papoušků, kolibříků a kajmanů. Pro ty, kteří preferují vodní aktivity, se nabízí možnost podniknout kanoe nebo člunovou plavbu po řece Lamanai a objevovat okolní mangrovové bažiny.

Ať už jste archeologický nadšenec nebo milovník přírody, návštěva Lamanai by měla být nedílnou součástí vaší dovolené v Belize. Tato starověká mayaanská lokalita vás přenese zpět v čase a umožní vám poznat bohatou historii a kulturu této oblasti. A když jste unaveni z prozkoumávání, můžete si odpočinout na jedné z nedotčených pláží Belize a těšit se na pohodu a klid, který tato exotická destinace nabízí.


Ubytování Beliz Lamanai


Belize je malá středoamerická země, která je známá svými exotickými plážemi, korálovými útesy a deštnými pralesy. Země je také domovem mnoha archeologických nalezišť starých civilizací, které přitahují turisty z celého světa. Jedním z nejvýznamnějších nalezišť je Lamanai.

Lamanai je starověké mayské město, které se nachází na severu Belize. Nachází se na břehu řeky New River Lagoon, což mu dodává jedinečnou atmosféru. Jeho název v překladu znamená "pod vodou" a odkazuje na jeho polohu těsně pod hladinou řeky. Právě díky této unikátní poloze je místem, které má pro turisty hodně nabídnout.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto historickou památku, můžete si vybrat z různých možností ubytování. Nejbližší možností je přímo v areálu naleziště Lamanai Jungle Camp. Tento kemp nabízí jednoduchá a přesto pohodlná ubytování ve formě chat nebo stanů. Můžete se probudit v srdci deštného pralesa a okamžitě začít objevovat starobylé chrámy a pyramidy.

Pokud preferujete komfort a luxus, můžete si vybrat z několika luxusních rybářských rekreačních chat na břehu řeky New River Lagoon. Tyto chaty nabízejí soukromí a klid, zatímco vám zároveň umožňují těšit se z úžasných výhledů na řeku a okolní deštný prales.

Další možností ubytování je v blízkém okolí naleziště, kde se nacházejí menší hotely a penziony. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí možnosti stravování a další vybavení, jako je bazén, zahrada nebo wellness. Navíc jsou v blízkosti dalších turistických atrakcí v této oblasti, což vám umožní objevovat Belize, aniž byste museli cestovat na velkou vzdálenost.

Ať už se rozhodnete pro ubytování přímo v areálu naleziště, v luxusní rybářské chatě nebo v blízkém okolí, určitě budete mít přístup ke všem krásám, které Lamanai a jeho okolí nabízejí. Můžete strávit své dny procházkami po starověkých ruínách, posloucháním zvuků deštného pralesa nebo se plavit po řece a pozorovat místní faunu a flóru.

Lamanai je skutečně jedinečným místem, které nabízí nejen historické odkazy na minulost, ale také příležitost zažít mayskou kulturu a přírodu Belize. Ať už je váš zájem historie, příroda nebo relaxace, toto místo má pro každého něco kvalitního. Ubytování v Lamanai vám umožní nejen být blízko k těmto zážitkům, ale také si užít klid a pohodlí po náročném dni objevování tohoto úchvatného místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Beliz Lamanai


1. Jak se dostat do Lamanai?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Lamanai, je po silnici nebo trajektem z Belize City. Existují také možnosti letu do nedalekého města Orange Walk a odtud se autobusem nebo lodí dostat do Lamanai.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Lamanai?
Odpověď: Vstupní poplatky do Lamanai se mění, ale většinou se pohybují kolem 10-15 USD pro dospělého a 5-8 USD pro dítě.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Lamanai?
Odpověď: Prohlídka Lamanai trvá obvykle několik hodin, v závislosti na zájmu návštěvníků a také na objemu a detailnosti informací poskytovaných průvodcem.

4. Jakou obuv bych měl mít na prohlídku Lamanai?
Odpověď: Doporučuje se mít na prohlídce Lamanai pohodlnou a pevnou obuv, ideálně s dobrou trakcí, protože terén může být někdy nerovný a kluzký.

5. Je možné se přiblížit k archeologickým strukturám v Lamanai?
Odpověď: Návštěvníci mohou obvykle přiblížit archeologickým strukturám, ale oblast je chráněna a je důležité dodržovat pravidla a pokyny průvodce.

6. Kdy je nejlepší čas navštívit Lamanai?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Lamanai je v suchých měsících mezi listopadem a dubnem, kdy je počasí příjemné a méně je pravděpodobné, že se bude deštivo.

7. Nabízí se ve Lamanai ubytování?
Odpověď: V okolí Lamanai se nachází několik ubytovacích možností, včetně příjemných resortů a hotelů v nedalekých městech jako Orange Walk.

8. Je potřeba mít průvodce při prohlídce Lamanai?
Odpověď: Je doporučeno mít průvodce při prohlídce Lamanai, protože poskytuje důležité informace o historii a kultuře této archeologické lokality.

9. Můžeme si vzít jídlo a pití na prohlídku Lamanai?
Odpověď: Ano, návštěvníci mohou si vzít jídlo a pití na prohlídku Lamanai. Je však důležité uklidnit odpadky a pokud je to možné, vyhnout se plastovým obalům.

10. Je povolené fotografování a filmování v Lamanai?
Odpověď: Ano, fotografování a filmování jsou povoleny v Lamanai, ale mohou být omezeny na některých místech. Je důležité respektovat pravidla a pokyny průvodce.


Letenka Beliz Lamanai


Beliz Lamanai je jedno z mnoha krásných míst na světě, které stojí za to navštívit a objevovat. Pokud se chystáte na dovolenou nebo cestu do této oblasti, jedním z praktických způsobů, jak se tam dostat, je skrze letenku.

Letenka do Beliz Lamanai vám umožní rychle se dostat do tohoto krásného města, aniž byste museli trávit hodiny jízdou autem či autobusem. Letiště v Lamanai je malé a přístupné jenom menšími letadly.

Pokud se tedy rozhodnete pro let, můžete využít například společnost Maya Island Air nebo Tropic Air, které nabízejí pravidelné lety z hlavního města Beliz City. V letišti v Beliz City potřebujete odbavit zavazadla, odebrat letenku a projít bezpečnostní kontrolou, poté již jen stačí vstoupit na palubu a užít si let.

Cesta letadlem trvá pouze asi 30 minut a během letu si můžete užívat krásné výhledy na krajinu. Když přistoupíte na letiště v Lamanai, uvidíte okolí z úplně jiného pohledu. To je jedinečný zážitek, který zažijete pouze při letu malým vrtulovým letadlem.

Další výhodou letu je, že vám zkrátí čas cestování a umožní vám toho více vidět během vašeho pobytu. Můžete tedy navštívit další krásná místa v blízkosti Lamanai, jako jsou například město San Pedro nebo osadu Corozal.

Na závěr, pokud se chystáte na dovolenou v Beliz Lamanai, vzít letenku je snadným a rychlým způsobem, jak se tam dostat. Navíc, můžete si užít krásné výhledy z letadla, a ušetřit tak i nějaký čas. Určitě tedy stojí za to využít tuto možnost dopravy a těšit se na svůj pobyt v tomto úchvatném místě.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky