Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bhútán Paro

Ubytování Bhútán Paro


Bhútán, malá království nacházející se vysoko v pohoří Himálaj, je přítomno na seznamu mnoha cestovatelů díky svému jedinečnému kulturnímu dědictví a dechberoucí přírodě. A pokud se rozhodnete navštívit tuto zemi až do Paro, města, které je často prvním krokem cestovatelů, bude velmi důležité naučit se o možnostech ubytování.

Paro je centrálním bodem turistického ruchu v Bhútánu díky své poloze poblíž mezinárodního letiště Paro, které slouží jako vstupní brána pro většinu turistů. Město leží v údolí řeky Paro Chu a obklopeno kopci, což poskytuje nádherné výhledy na okolní krajinu.

Při hledání ubytování v Paro budeš mít na výběr z různých možností, od luxusních hotelů až po cenově dostupnější penziony a hostely. Většina z nich se nachází v centrální části města, což vám umožní snadný přístup ke všem hlavním atrakcím, restauracím a obchodům.

Pokud preferuješ luxusní ubytování, město Paro nabízí několik exkluzivních hotelů, které splní všechny tvé potřeby a poskytnou komfortní pobyt. Tyto hotely mají moderní vybavení, včetně wellness center, restaurací a bazénů, kde si můžeš užít odpoledne relaxace po náročném dni poznávání krás Bhútánu.

Pro ty, kteří preferují přátelskou atmosféru a chcete se cítit jako doma, jsou k dispozici také příjemné penziony a hostely. Tyto ubytovací zařízení nabízejí základní vybavení a jsou často společné pro více hostů. Jejich výhodou je příjemná atmosféra a možnost potkat další cestovatele, kteří sdílejí stejnou vášeň pro objevování Bhútánu.

Město Paro také nabízí možnost ubytování ve venkovských domech, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít autentickou bhútánskou kulturu a životní styl. Tato zařízení poskytují návštěvníkům příležitost vidět, jak žijí místní obyvatelé, a možnost účastnit se tradičních aktivit, jako je příprava tradičních jídel nebo ruční tkaní látek.

Při výběru ubytování v Paro je důležité také zvážit své preference ohledně umístění. Pokud preferuješ klid a blízkost k přírodě, můžeš se rozhodnout pro ubytování v okolních vesnicích poblíž Paro. Tyto ubytovací možnosti nabízejí malebné výhledy na krajinu a často mají přístup k turistickým trasám a národním parkům.

Bhútán a město Paro jsou skutečně jedinečným místem k prozkoumání. Nemusíš se bát, že při hledání ubytování zůstaneš bez možností. Ať už si vybereš luxusní hotel, útulný penzion, tradiční venkovský dům nebo hostely s přátelskou atmosférou, vždy budeš mít záruku pohodlného a nezapomenutelného pobytu.


Počasí Bhútán Paro


Pokud se zajímáte o exotické a neobvyklé destinace, jedna z nich je určitě Bhútán. Tento malý himalájský stát se nachází v jihovýchodní Asii a je známý svou krásnou přírodou, bohatou kulturou a také jedinečným počasím.

Bhútán je země, která je výjimečná svým geografickým umístěním a reliéfem. Nachází se ve východní části Himálaje a převažují zde horské oblasti. Největším a nejvýznamnějším městem je Paro, které je také domovem jediného mezinárodního letiště v zemi.

Co se týče počasí, Bhútán má různorodé klima v různých regionech. Avšak obecně lze říct, že na celém území země jsou vyšší nadmořské výšky, což ovlivňuje i podnebí. Většina Bhútánu patří do subtropického monzunového klimatu, což znamená, že jsou zde výrazné rozdíly mezi suchými zimami a deštivými léty.

Paro, jako hlavní město, má podnebí, které je podobné ostatním oblastem v Bhútánu. Je zde chladněji než ve většině severní Indie, ale počasí je stále příjemné. V letních měsících, tedy od června do srpna, je období monzunů, které přináší hojné srážky a silné bouřky. Teploty se pohybují okolo 20-25 °C, ale mohou se vyšplhat až na 30 °C.

Zimu tvoří období prosince až února, kdy je naopak chladněji. Denní teploty se pohybují kolem 10-15 °C, ale v noci mohou klesnout až na 0 °C. Na horách může být ještě studeněji a sněžení není výjimkou. To vytváří perfektní podmínky pro zimní sporty, jako je lyžování.

Jaro a podzim jsou sezóny, které jsou obecně považovány za nejlepší časy na návštěvu Bhútánu. V dubnu a květnu kvetou květiny a krajinu lze nazvat překrásnou. Podzim, který se táhne od září do listopadu, je také ideální období pro cestovatele, protože je méně deštivý a teploty jsou mírné.

Právě díky těmto rozdílným klimatickým změnám se Bhútán může pochlubit pestrou a bohatou flórou a faunou. Rostou zde různé druhy rostlin, včetně vzácných orchidejí, a mnoho druhů zvířat jako jsou tygři, sloni nebo jednorožci.

Bhútán a jeho hlavní město Paro jsou tedy plné překvapení a přírodních krás. Bez ohledu na to, kterou dobu v roce se rozhodnete navštívit tuto zemi, můžete se těšit na jedinečné počasí a možnost objevovat nádhernou himalájskou krajinu.


Letenka Bhútán Paro


Letenka do Bhútánu: Cesta k úžasnému dobrodružství v Paro

Bhútán, známý jako "Země hřmícího draka", je zemí bouřlivých hor, malebných chrámů a jedinečné kultury. Navštěva této země je pro každého dobrodružného cestovatele zážitkem na celý život. A jedním z hlavních bodů vstupu do této fascinující země je její hlavní letiště Paro.

Letiště Paro se nachází ve stejnojmenném městě, které leží v malebném údolí na západním konci Bhútánu. Cesta letadlem do Paro je sama o sobě nezapomenutelným dobrodružstvím. Pouze špičkově vyškolení piloti se mohou dostat dovnitř úzkého údolí a přistát na překvapivě krátké ranveji. Při přistání v Paro zažijete úžasný výhled na horu Chomolhari, která se tyčí ve výšce 7 326 metrů. Bez ohledu na to, z jakého směru přilétáte, přistání v Paro je vždy náročnou zkouškou pro piloty a nezapomenutelným zážitkem pro pasažéry.

Pro cestování do Bhútánu je nutné mít povolení ve formě vstupního víza. To lze získat buď přímo na letišti Paro, nebo prostřednictvím bhútánské ambasády ve vaší zemi. Po získání víza a zpracování příchodových formalit můžete začít objevovat krásy Bhútánu.

Paro a jeho okolí nabízejí mnoho působivých turistických míst, například klášter Ta Dzong, který nyní slouží jako národní muzeum Bhútánu. Zde můžete vidět jedinečné artefakty, které představují bohatou historii a kulturu této země. Klášter Rinpung Dzong, postavený v 15. století, je také jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Paro. Můžete zde vidět krásnou architekturu, historické nástěnné malby a nádhernou dřevěnou galerii.

Mnoho turistů si také vyjde na úžasné túry v údolí Paro. Tato oblast je přirozeným rájem pro pěší turistiku a nabízí nádherné výhledy na zasněžené vrcholky hor, průzračná jezera a malebné vesničky. Je tu něco pro každého, od začátečníků až po zkušené horolezce.

Kromě toho můžete také navštívit klášter Taktsang (Tygří hnízdo), který se nachází na strmém skalním srázu. Je to svaté místo pro bhútánské buddhisty a je považován za jedno z nejposvátnějších míst v zemi. Cesta k němu je náročná, ale úžasný výhled na klášter stojí za úsilí.

Letenka do Bhútánu a cesta do letiště Paro je zažitkem, který se těžko zapomíná. Tento kousek himálajské krásy je dobrodružstvím samotným a stojí za to navštívit. Ať už chcete prozkoumat krásy přírody, poznat bohatou historii nebo se ponořit do tradičního bhútánského života, Paro je ideálním výchozím bodem pro vaše dobrodružství v Bhútánu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Paro


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkající se Bhútánu, zejména jeho hlavního města Paro:

1. Jak se dostanu do Paříže?

Paříž je hlavním městem Francie. Pokud hledáte informace o tom, jak se dostat do Paříže, musíte hledat informace o přepravě do Francie, např. Letecky, hromadnou dopravou, autem a tak dál.

2. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Paru Bhútánu?

V Paru Bhútánu je mnoho krásných míst k návštěvě, jako je například tamní klášter Taktshang, Národní muzeum Bhútánu, ruiny budovy Drukyel Dzong, řeka Paro Chhu nebo chrám Kichu Lhakhang.

3. Potřebuji k návštěvě Bhútánu vízum?

Ano, pro vstup do Bhútánu vyžaduje bhútánská vláda platné vízum. Je možné žádat o vízum přes bhútánské velvyslanectví nebo konzulát v zemi, kde žijete.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Bhútánu?

Nejlepší čas na návštěvu Bhútánu jsou období jaro (Duben - Květen) a podzim (Září - Říjen), kdy jsou teploty mírné a počasí je příznivé pro turistické aktivity.

5. Jaká je nejlepší způsob, jak se dostat z Paru do jiných částí Bhútánu?

Pro cestování po Bhútánu se často využívají místní autobusy a taxíky. V Paru je také k dispozici letiště Paro, odkud odletí letadla do jiných částí země.

6. Jaké jsou tradiční bhútánské jídlo a pití?

Tradiční bhútánské jídlo zahrnuje rýži, chilli papriky, zeleninu a maso (zejména hovězí nebo kozí). Mezi oblíbené nápoje patří čaj s mlékem, kořeněné cidery a alkoholické nápoje z fermentovaného ječmene nebo proso.

7. Jak se mohu podívat na Sloní horskou pohoří v Bhútánu?

Sloní hora je nejvyšší hora Bhútánu a nachází se v blízkosti města Paro. Pro turisty jsou k dispozici výlety s průvodcem, které umožňují návštěvu této ikonické lokality.

8. Jaké jsou náklady na cestování do Bhútánu?

Náklady na cestování do Bhútánu se liší v závislosti na mnoha faktorech, jako jsou například počet dnů pobytu, způsob dopravy, ubytování a výlety. Průměrná cena týdenního pobytu pro turistu se pohybuje kolem 200-300 USD na den.

9. Je Bhútán bezpečnou zemí pro turisty?

Bhútán je považován za velmi bezpečnou zemi pro turisty. Místní obyvatelé jsou přátelští a ochotní pomoci cizincům, a kriminalita je poměrně nízká. Přesto by turisté měli být opatrní a dodržovat místní zvyky a kulturu.

10. Jak dlouho trvá let z Evropy do Bhútánu?

Let z Evropy do Bhútánu trvá zhruba 15-20 hodin, v závislosti na trase a přestupech. Letiště Paro je jediným mezinárodním letištěm v Bhútánu a letecké spojení je nabízeno z několika evropských měst a Asie.


Dovolená Bhútán Paro


Bhútán je malá země ležící v jižní Asii, která je známá svými úchvatnými krajinami a bohatou kulturou. Mezi nejpůsobivější místa, která bychom měli navštívit při cestě do Bhútánu, patří město Paro. Paro leží v údolí obklopeném horami a je pokládáno za jedno z nejkrásnějších míst v Bhútánu.

Hlavní atrakcí Paro je jeho slavný pohádkový hrad - klášter Taktsang, známý také jako Tiger's Nest. Tento klášter se tyčí na strmé skále a je symbolem Bhútánu. Příchod k němu vyžaduje asi dvouhodinový trek, ale zážitek za to rozhodně stojí. Cestou budete mít příležitost obdivovat úžasnou přírodu a krásný výhled na údolí Paro. Když konečně dorazíte na vrchol, budete odměněni výhledem na klášter, který vytváří jedinečnou atmosféru.

Další zajímavostí v Paro je klášter Rinpung Dzong. Tento impozantní budova slouží jako pevnost a klášter a je známý svými uměleckými díly a barevnými freskami. Každoročně se zde koná slavnostní taneční festival Paro Tshechu, který přitahuje mnoho návštěvníků.

Pokud máte rádi historii a kulturu, určitě byste měli navštívit i Národní muzeum Bhútánu, které se nachází ve starém jižním křídle kláštera Ta Dzong. Muzeum vás provede bohatou historií Bhútánu a nabídne vám příležitost zblízka se seznámit s bohatým kulturním dědictvím této země.

Na dovolené v Paro byste si také neměli nechat ujít příležitost vyzkoušet tradiční bhútánský šaty - gho pro muže a kira pro ženy. Ti, kteří chtějí zažít autentické kulturní zážitky, se mohou zúčastnit místních festivalů a oslav, kde se konají tradiční tance a hudba.

Paro nabízí také možnost procházek po okolních horách a turistických stezkách. Můžete si vychutnat klid a ticho přírody a zároveň si užít nádherný výhled na okolní krajinu.

Na dovolené v Bhútánu byste měli také ochutnat místní kuchyni. Bhútánská kuchyně je plná chutí a tradic, a například pokrm ema datshi, který se skládá z chilli papriček smíchaných s taveným sýrem, je jedním z nejoblíbenějších jídel v zemi.

Paro je skvělým místem pro dovolenou, která vám nabídne nezapomenutelné zážitky a možnost prozkoumat jedinečnou kulturu a přírodu Bhútánu. Přestože je malé, Paro je plné velkých zážitků a bude jistě vyplněno vzpomínkami, které si budete pamatovat navždy.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky