Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Chorvatsko Měli Lošinj

Počasí Chorvatsko Měli Lošinj


Chorvatsko je zemí s krásným a rozmanitým počasím, které se liší dle regionů a ročních období. Ostrov Lošinj patří k oblíbeným letoviskům na Jadranu, a právě pro své malebné prostředí a velmi příjemné klima přijíždí sem každoročně tisíce turistů. Pokud tedy uvažujete o letní dovolené v této oblasti, zde je pár informací o počasí, které by vám mohly pomoci při plánování vaší cesty.

Léto na ostrově Lošinj

Léto na ostrově Lošinj je obvykle teplé a suché, s teplotami v oblasti 30 stupňů Celsia nebo výše. Od června do srpna průměrná teplota vzduchu kolísá mezi 25 a 30 stupni Celsia. Léto je také nejvhodnější roční období pro koupání v moři, kdy je teplota vody obvykle kolem 22 až 25 stupňů Celsia, což je velmi příjemné koupání. V létě také téměř nedochází k srážkám, a tak se můžete těšit na slunečné a suché dny.

Podzim na ostrově Lošinj

Podzim na ostrově Lošinj spočívá v mírném počasí, s celkovou teplotou kolem 20 až 25 stupňů Celsia. Zatímco v první polovině podzimu zůstávají dny stále teplé, ve druhé polovině dochází k poklesu teploty a k deštivým dnům. Nicméně, podzimní měsíce jsou krásné kvůli nažloutlým listům, které dávají ostrovu ještě malebnější podobu.

Zimu na ostrově Lošinj

Zima na ostrově Lošinj se vyznačuje mírnou teplotou kolem 10 až 15 stupňů Celsia. Zimní měsíce jsou obvykle vlhké a deštivé, což přináší na ostrov zeleně a čerstvé květiny. I když zima na ostrově Lošinj není příliš chladná, většina turistů tuto dobu využívá pro plánování jarních návštěv.

Jaro na ostrově Lošinj

Jaro na ostrově Lošinj přináší velmi příjemné a teplé počasí, s celkovou teplotou vzduchu kolem 15 až 20 stupňů Celsia. Během jara se také otevírají nové pláže, a tak můžete využít příležitosti a prozkoumat krásy ostrova v klidnější atmosféře.

Celkově lze říci, že ostrov Lošinj nabízí nádherné počasí po celý rok. Pokud se plánujete vydat sem na návštěvu, je nejlepší využít letních měsíců pro koupání v moři a prozkoumávání krásných pláží, ale jaro a podzim jsou také velmi vhodné pro procházky a výlety po ostrově. Bez ohledu na roční období, které si zvolíte, máte zaručeno krásné a příjemné počasí během vaší dovolené v Chorvatsku.


Ubytování Chorvatsko Měli Lošinj


Pokud hledáte skvělé místo pro dovolenou plnou klidu a relaxace, pak by nemělo chybět Chorvatsko a konkrétně ostrov Lošinj. Tohle kouzelné místo nabízí neuvěřitelnou atmosféru a mnoho aktivit pro všechny věkové kategorie, což ho činí velmi populárním mezi turisty z celého světa. Jednou z nejdůležitějších věcí při plánování dovolené je samozřejmě ubytování a toto nám často může způsobit vrásky na čele. Proto se v tomto článku dnes podíváme na co nejlepší možnosti ubytování v Lošinji.

Hotel Bellevue

Jedním z nejprestižnějších hotelů na ostrově Lošinj je Hotel Bellevue. Tento hotel má pět hvězdiček a nabízí luxusní ubytování s nádherným výhledem na moře. Pokoje jsou prostorné a elegantní, zařízení je moderní a nechybí vám zde žádné potřebné vybavení. Hotel nabízí také spa a wellness centrum, kde si můžete užít masáže, kosmetické procedury a mnoho dalších věcí.

Apartmány

Pro ty, kteří si chtějí užívat větší svobodu a privátnost, jsou apartmány skvělou volbou. Lošinj nabízí spoustu možností pro apartmány, od menších přízemních jednotek až po luxusní přístavní byty. Většina apartmánů je plně vybavena pro vaše pohodlí a komfort, a některé nabízejí i balkony s nádherným výhledem na moře.

Kempy

Pokud hledáte ubytování s nižšími náklady nebo jste fanouškem kempování, pak vám bude určitě vyhovovat mnoho kempů v Lošinji. Tato lokalita nabízí spoustu kempů v různých velikostech a kapacitách. V kempu můžete být nablízku moři a téměř vždy zde najdete restauraci a obchod s potravinami. Kempy nabízejí také nástupiště pro lodě, takže pokud máte vlastní plavidlo, můžete se snadno dostat na přilehlé ostrovy.

Rekreační domy

Pokud cestujete s větší skupinou nebo rodinou, je nejlepším řešením pronájem rekreačního domu. V Lošinji najdete spoustu domů pro pronájem, od prostorných vil s bazénem a květinovou zahradou až po tradiční kamenné domy s výhledem na moře. Všechny domy jsou plně vybaveny pro vaše pohodlí a soukromí.

Celkově je Lošinj skvělým místem pro dovolenou a nabízí spoustu možností ubytování, které uspokojí potřeby každého turisty. Záleží pouze na vašich preferencích, rozpočtu a počtu lidí, kteří cestují s vámi. Ať už si vyberete hotel, apartmán, kemp nebo rekreační dům, Lošinj vám nabídne nádhernou dovolenou plnou zážitků a krásné přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Měli Lošinj


1. Jak se dostanu na ostrov Lošinj?
- Na ostrov Lošinj lze přijet letecky z několika evropských měst, například z Prahy, Vídně nebo Záhřebu. Další možností je přijet autem a přejet trajektem z přístavu Brestova na ostrov Cres, a poté pokračovat po mostě na ostrov Lošinj.

2. Kolik stojí trajekt na ostrov Lošinj?
- Ceny trajektů se mohou lišit v závislosti na sezoně, velikosti vozidla a času přepravy. Přibližná cena pro osobní automobil s řidičem se pohybuje kolem 50-70 eur.

3. Kde se nachází nejlepší pláže na ostrově Lošinj?
- Mezi nejlepší pláže na ostrově Lošinj patří Sunčana Uvala, Čikat, Veli Žal, Pláž Sv. Ivan a Valdarke. Tyto pláže nabízejí čisté moře, písečné nebo oblázkové pláže a zázemí s vybavením a službami.

4. Kam se vydat na výlet z ostrova Lošinj?
- Z ostrova Lošinj můžete podniknout výlet na ostrov Cres, který je spojen mostem. Další populární výlety zahrnují Skradinské jezera národního parku Krka, Plitvická jezera, Rijeku a Opatiju.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrova Lošinj?
- Nejlepší čas na návštěvu ostrova Lošinj je v letních měsících, kdy je teplé a slunečné počasí vhodné k plážování a relaxaci. Vyhněte se červenci a srpnu, kdy je možné větší množství turistů, a raději přijďte v červnu nebo září, kdy je klidněji a teploty jsou stále příjemné.

6. Jaké jsou tradiční speciality Chorvatska a Lošinje?
- Tradiční chorvatské speciality zahrnují grilované ryby a mořské plody, čevapčiči (grilované mleté maso s cibulí a chlebem), pašticadu (italskou stylizovanou lištu s masem a těstovinou) a skutaču (tradiční dezert z tvarohu). Na ostrově Lošinj můžete ochutnat také čerstvé olivové oleje a místní víno.

7. Jaké jsou hlavní atrakce na ostrově Lošinj?
- Mezi hlavní atrakce na ostrově Lošinj patří Námořní a historické muzeum, Vila Hortensia (historická budova se zahradou), Katedrála Nanebevzetí Panny Marie, promenáda Rovenska a Knežev pr. Forte. Ostrov je také známý svými přírodními lázněmi a wellness centry.

8. Kde se ubytovat na ostrově Lošinj?
- Na ostrově Lošinj najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. Největší koncentrace ubytování je v městě Mali Lošinj, které je turistickým centrem ostrova. Další možnosti ubytování se nacházejí v oblasti Veli Lošinj a městě Nerezine.

9. Co dělat na ostrově Lošinj?
- Na ostrově Lošinj se můžete věnovat různým aktivitám, jako je plavání, potápění, procházky po přírodě, cyklistika, surfování a rybaření. Můžete také navštívit místní malé vesnice, trhy a restaurace, kde si můžete vychutnat místní kuchyni.

10. Jaké jsou zvyky a tradice na ostrově Lošinj?
- Na ostrově Lošinj se dodržují tradiční chorvatské zvyky a tradice. Mezi tyto patří oslavy národních svátků, tradiční tance a hudba, řemeslné trhy a gastronomické festivaly. Místní obyvatelé jsou také známí svou pohostinností a láskou ke svému ostrovu.


Dovolená Chorvatsko Měli Lošinj


Chorvatsko, země s bohatou historií, nádhernými plážemi a živými městy, je oblíbenou destinací pro mnoho turistů. Mezi jedno z méně známých, ale přesto krásných míst v tomto pobřežním ráji patří ostrov Měli Lošinj.

Měli Lošinj je ostrov nacházející se na severu Chorvatska ve Východním Jadranu. Leží ve Velkém Lošinjském zálivu a je součástí souostroví Kvarner. Ostrov je s celkovou délkou 26 km a rozlohou 74,68 km² druhým největším ostrovem v tomto souostroví.

Měli Lošinj je známý svou krásnou přírodou, čistým mořem a klidným prostředím. Turisté sem míří především kvůli relaxaci na plážích a koupání v azurově modrém moři. Ostrov nabízí širokou škálu pláží s jemným bílým pískem i oblázkovými plážemi. Nejznámější pláže na ostrově jsou Cikat, Valdarke a Bijar. Cikat je velmi oblíbenou pláží, která je ideální pro rodiny s dětmi, díky pozvolnému vstupu do moře. Valdarke je klidnější pláž, která nabízí intimnější atmosféru a je obklopena krásnou přírodou. Pláž Bijar je známá svými léčivými bahny, které mají pozitivní vliv na pokožku.

Na ostrově Měli Lošinj naleznete také mnoho sportovních aktivit. Oblíbené jsou především potápění a šnorchlování v krásných korálových útesech, které se nacházejí kolem ostrova. Můžete si také pronajmout kajak, paddleboard nebo jachtu a projet se po okolních zátokách. Ostrov je také ideálním místem pro cyklistiku, s mnoha cyklistickými stezkami po celém ostrově, které vám ukáží jeho nádhernou krajinu.

Měli Lošinj je také domovem několika zajímavých historických památek. Můžete navštívit Muzeum Apoxiomena, které vystavuje archeologické nálezy, včetně sochy loďáka z 2. století před Kristem. Další zajímavou atrakcí je kostel svatého Martina, který se nachází na nejvyšším místě ostrova a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Pokud máte rádi gastronomii, nechte se unést místními specialitami. Chorvatská kuchyně je bohatá na mořské plody, ryby, čerstvé zeleninové saláty a místní vína. Na ostrově najdete mnoho útulných restaurací, které vás přivítají autentickou chorvatskou kuchyní.

Měli Lošinj je příjemným a klidným místem pro dovolenou, které nabízí nádhernou přírodu, krásným pláže a spoustu aktivit. Pokud hledáte odpočinek a únik od každodenního stresu, je ostrov Měli Lošinj tu správnou volbou pro vás.


Letenka Chorvatsko Měli Lošinj


Pokud jste do této chvíle nikdy neslyšeli o malém ostrově Měli Lošinj v Chorvatsku, je na čase seznámit se s tímto skvostem, který je stále více oblíben mezi milovníky přírody a krásného Jaderského moře. A co je nejlepším způsobem, jak se tam dostat? Samozřejmě letenkou!

Letenka do Chorvatska je jedním z nejrychlejších a nejpohodlnějších způsobů, jak se dostat na loňský ostrov Měli Lošinj. Dříve známý především pro svou rybářskou tradici, ostrov se v posledních letech stal oblíbeným cílem turistů díky svému úchvatnému přírodnímu bohatství a relaxační atmosféře.

Po příletu na ostrov Měli Lošinj si všimnete okouzlujícího přístavu plného malých rybářských loděk a barevných domů s charakteristickými oranžovými střechami. Okamžitě se ocitnete v malebném prostředí, které vás přenese zpět v čase a pobere vaše myšlenky.

Ostrov Měli Lošinj je proslulý svou nádhernou přírodou. Zelená krajina, pokrytá borovicovými lesy a květinami, nabízí nádherné procházky a cyklistické stezky, které vám umožní objevovat okolní krásu ostrova. Užijte si procházku po přírodní rezervaci otok Sv. Ivan, kde si můžete vychutnat nedotčenou přírodu a pozorovat vzácné druhy rostlin a ptáků.

Přestože je ostrov Měli Lošinj menší, než jiné populární turistické destinace v Chorvatsku, nabízí mnoho možností pro vodní aktivity. Plavání, potápění, jachting - to všechno je možné díky čistému a azurově modrému Jaderskému moři, které obklopuje ostrov. Nezáleží na tom, zda jste plavčík nebo začátečník, voda vás osvěží a navodí pocit volnosti.

Ať už jste na ostrově Měli Lošinj na krátkou dovolenou nebo na delší pobyt, budete mít možnost ochutnat místní kuchyni, která je plná chutí a vůní Jaderského moře. Vyzkoušejte čerstvé ryby a mořské plody, které jsou připraveny tradičními recepty.

Výběr letenky do Chorvatska a následně na ostrov Měli Lošinj je skvělým rozhodnutím pro ty, kteří hledají poklidnou a přírodní destinaci pro dovolenou. Nenechte si ujít tuto příležitost, abyste objevili krásy tohoto malebného ostrova a vychutnali si autentickou chorvatskou atmosféru.

Ať už se rozhodnete pro rodinnou dovolenou, romantický únik nebo dobrodružství se přáteli, letenka do Chorvatska a návštěva ostrova Měli Lošinj vám zajistí nezapomenutelné zážitky a plnění paměťových karet. Dejte svému cestovnímu plánu šanci a přijďte objevovat tento neodolatelný kus Chorvatska!


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky