Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Marsa Alam

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Marsa Alam


1. Jaké letiště je nejlepší k výletu do Egypta Marsy Alam?
- Nejbližší letiště jsou El-Quseir nebo Marsa Alam.

2. Potřebuji k vstupu do Egypta vízum?
- Ano, českým občanům je nutné vízum na 30 dní při vstupu do Egypta. Vízum lze pořídit při příletu na letišti za poplatek.

3. Je Egypt Marsa Alam bezpečné místo pro turisty?
- Ano, Marsa Alam je bezpečné místo pro turisty. Město je populární cestovní destinací a zpravidla není zaznamenán žádný významný nárůst kriminality.

4. Jaká je nejlepší doba navštívit Egypt Marsa Alam kvůli počasí?
- Ideálně být v Marsa Alamu ve dnech listopad až březen. Během těchto měsíců je teplota příjemná a dny jsou slunečné. V letních měsících bývá velmi horko a opačně v zimním období může být někdy chladno.

5. Jaké aktivity mohu dělat v Egyptě Marsa Alam?
- Marsa Alam nabízí množství aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, safari na hrbáčích velbloudů, návštěva beduínských vesnic a mnoho dalších.

6. Jaký je zde cenový standard?
- Egypt je poměrně levný, takže i v Marsa Alamu najdete cenově dostupné potraviny a ubytování. Ceny se liší podle místa a kategorie hotelu, ale obecně lze říct, že je zde levnější než v jižní Evropě nebo v USA.

7. Jaký druh oblečení bych měl vzít s sebou?
- Doporučujeme oblečení, které kryje ramena a kolena, protože Egypt je konzervativní země. Během léta bývá velmi horko, takže lehké a vzdušné oblečení je vhodné. Naopak v zimních měsících se může ochladit, takže si pusťte i teplou bundu.


Letenka Egypt Marsa Alam


Egypt je jednou z nejoblíbenějších destinací mezi turisty, kteří touží po přírodní kráse a nádherných plážích. Jednou z nejatraktivnějších oblastí v Egyptě je Marsa Alam, která je známá svými křišťálově čistými vodami a korálovými útesy.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto krásnou destinaci, budete potřebovat letenku. Letenky do Marsa Alam jsou snadno dostupné z mnoha evropských měst. Můžete si vybrat mezi různými leteckými společnostmi, které nabízejí přímé lety do této oblasti.

Při výběru letu je důležité zvážit nejen cenu, ale také čas cestování. Většina letů z evropských měst trvá přibližně 4-5 hodin. Doporučuje se vybrat let, který přistává v dopoledních hodinách, abyste měli dostatek času na příjezd do vašeho hotelu a objevování okolí ihned po příjezdu.

Po příletu do Marsa Alam budete překvapeni krásou této oblasti. Město se nachází na pobřeží Rudého moře a nabízí skvělé podmínky pro potápění a šnorchlování. Místní vody jsou známé svou bohatou podmořskou faunou a flórou, a proto je Marsa Alam oblíbeným cílem pro milovníky vodních aktivit.

Kromě potápění a šnorchlování můžete také navštívit místní poušť nebo se projít po nádherných plážích. Marsa Alam je také výchozím bodem pro výlety do národního parku Wadi el Gemal, který je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat.

Pro ty, kteří preferují odpočinek a relaxaci, je zde mnoho luxusních resortů, které nabízí komfortní ubytování a širokou škálu služeb. Místní kuchyně je také velmi chutná, a proto se určitě vyplatí ochutnat místní speciality, jako jsou čerstvé mořské plody a tradiční egyptské pokrmy.

Při plánování svého pobytu v Marsa Alam je důležité také zjistit, jaké jsou platné cestovní podmínky a omezení v oblasti. To se může měnit v závislosti na aktuální situaci, proto je důležité sledovat pokyny místních úřadů a konzulátu.

Pokud hledáte exotickou destinaci s nádhernými plážemi a úchvatnou přírodou, pak je Marsa Alam v Egyptě tou pravou volbou. Nenechte si ujít příležitost navštívit tento úžasný kout světa a zažít nezapomenutelnou dovolenou. Vybrání si letenky do Marsa Alam je prvním krokem k objevení jedné z nejkrásnějších destinací na světě.


Dovolená Egypt Marsa Alam


Egyptské letovisko Marsa Alam se nachází na východním pobřeží Rudého moře. Toto malebné letovisko je oblíbené mezi turisty, kteří hledají klidné a nezkažené prostředí pro svou dovolenou. Marsa Alam je ideálním místem pro ty, kteří se chtějí vyhnout davům turistů a chtějí si užít autentickou atmosféru Egypta.

Jednou z hlavních předností letoviska Marsa Alam je jeho fantastický podvodní život. Oblast je známá svými korálovými útesy, které jsou domovem bohatého mořského života. Při potápění nebo šnorchlování zde můžete spatřit úžasné druhy ryb a korálů, včetně žraloků, murén, želv a různých barevných korálových útesů. Pro milovníky potápění je Marsa Alam jedním z nejlepších míst na světě.

Další nezapomenutelnou atrakcí Marsa Alam je návštěva zátoky Elphinstone. Toto místo je často označováno za jeden z nejkrásnějších potápěčských lokalit na světě. Zážitek z potápění v této oblasti je doslova dech beroucí. Neuvěřitelně modré moře, úžasná biodiverzita a výhledy naprosto se rovnají jiným světovým potápěčským lokalitám.

Mimo potápění má Marsa Alam také mnoho dalších aktivit, které mohou turisté vyzkoušet. Můžete si například pronajmout katamarán a proplout se kolem pobřeží, navštívit místní trhy a ochutnat tradiční egyptskou kuchyni, nebo se vydat na výlet do nedalekého Národního parku Wadi El Gemal, který je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a nalezišťem antických památek.

Co se týče ubytování, Marsa Alam nabízí širokou škálu hotelů a resortů, které splňují různé potřeby a rozpočty turistů. Od luxusních all-inclusive hotelů po menší rodinné hotely, všechny nabízejí vynikající pohostinnost a kvalitní služby.

Při plánování dovolené v Marsa Alam byste měli pamatovat na to, že je vhodné se zúčastnit kurzů a tréninkových programů, pokud nejste zkušenými potápěči. Je také doporučeno se před cestou poradit s odborníky na cestování, aby jste získali informace o aktuální bezpečnostní situaci v regionu.

Marsa Alam je skvělou volbou pro ty, kteří hledají dovolenou plnou přírodní krásy, relaxace a potápění. Toto letovisko vám umožní objevit dosud neobjevenou část Egypta a prožít dovolenou, kterou budete dlouho pamatovat.


Počasí Egypt Marsa Alam


Egypt Marsa Alam: Když hledáte perfektní dovolenou, Egypt Marsa Alam vás rozhodně nezklame. Toto krásné město leží na jihovýchodě Egypta, přímo u Rudého moře. Proslavilo se svými čistými plážemi, teplým počasím a úžasnou podvodní biodiverzitou koralového útesu. Pokud hledáte odpočinek v luxusním prostředí s krásnými výhledy na moře, Egypt Marsa Alam je pro vás to pravé místo.

Klima v Egypt Marsa Alam

Egypt Marsa Alam je známý svým slunečným počasím a téměř celoročním teplem. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 30°C a v horkých letních měsících se může vyšplhat až na 35°C. Pokud hledáte ideální dovolenou na pláži, léto je pro vás nejlepší volbou. Většina dní bude slunce svítit až do večera a mořská voda bude dostatečně teplá k plavání.

Zimní měsíce jsou přibližně o 5°C chladnější než léto, ale teploty stále zůstávají vysoké a slunce je stále silné. Pokud plánujete cestovat do Egypta v zimních měsících, nepotřebujete s sebou spoustu teplého oblečení, ale vezměte si s sebou nehmotné oblečení a ochranné prostředky proti slunečnímu záření.

Co je nejlepší čas na návštěvu Egypt Marsa Alam

Jako turista byste chtěli mít při návštěvě Egypta Marsa Alam nejlepší zážitek, takže byste si měli zvolit správný čas k návštěvě. Nejlepší čas na návštěvu Egypta Marsa Alam jsou měsíce říjen až květen. V tomto období je počasí nejpříjemnější, teploty jsou příznivé a nedochází k vysoké vlhkosti, což znamená, že si užijete své dovolené až do poslední chvíle.

Během léta jsou teploty mnohem vyšší a pravděpodobnost, že budete unaveni a nebudete se tak dobře cítit, je mnohem vyšší. Přesto, pokud nemáte nic proti teplu, slunci a množství turistů, léto může být pro vás skvělou volbou.

V zimních měsících může být počasí trochu nestabilní s krátkými dešťovými stavy, ale ty jsou vzácné. I tak, pokud nevadí vám nízké teploty, můžete si vychutnat klidnou a relaxační dovolenou bez davů turistů.

Závěr

Egypt Marsa Alam je jedním z nejlepších míst na světě pro odpočinek, plážov i podmořský průzkum. S slunečným počasím a celoroční teplotou přesahující 30°C, můžete si být jisti, že si užijete u Rudého moře nádhernou dovolenou. Pokud hledáte nejlepší čas na návštěvu, měsíce říjen až květen jsou pro vás nejlepší volbou. Užijte si krásné vody Rudého moře, bílé pláže a barevný koralový útes.


Ubytování Egypt Marsa Alam


Egyptské letovisko Marsa Alam se nachází na východě země, u Rudého moře. Toto oblíbené turistické místo nabízí širokou škálu nabídek pro luxusní ubytování a vyžití pro všechny typy cestovatelů.

Marsa Alam je známá svými nádhernými plážemi s jemným bílým pískem a průzračně čistou vodou Rudého moře. Proto je tento region velmi oblíbený pro milovníky potápění a šnorchlování. Pod hladinou se skrývají úchvatné korálové útesy a pestrobarevné ryby, které lákají návštěvníky z celého světa.

Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování, nabízí Marsa Alam řadu pětihvězdičkových hotelů a resortů. Tyto zařízení mají moderní pokoje a apartmány s výhledem na moře nebo zahradu, soukromé pláže, bazény, wellness centra a restaurace. Hosté se mohou těšit na prvotřídní služby, jako je masáže, thajské lázně a různé kosmetické procedury.

Pro milovníky golfového sportu je v Marsa Alam také k dispozici několik golfových hřišť. Tyto hřiště jsou pravidelně udržována a nabízejí krásné výhledy na okolní krajinu. K dispozici jsou také instruktoři, kteří poskytují lekce pro začátečníky i pokročilé hráče.

Marsa Alam je také významným místem pro milovníky vodních sportů. Návštěvníci se mohou věnovat windsurfingu, kitesurfingu a rybaření. V okolí se také nachází několik přírodních rezervací, které hostům umožňují objevovat unikátní ekosystémy a divokou přírodu Rudého moře.

Pokud se rozhodnete prozkoumat okolní krajinu, máte možnost navštívit historické památky jako starověké město Thebes či údolí králů. Marsa Alam je také výchozím bodem pro výlety na poušť, kde můžete zažít pravou beduínskou pohostinnost a poznat jejich tradiční zvyky.

Pro ty, kteří si přejí klid a relaxaci, je zde také možnost objednat si soukromé vily nebo apartmány přímo na pláži. Tato ubytování nabízejí osobní bazény, zahrady a kompletní soukromí. Hosté se mohou těšit na soukromé odpočinkové zóny s lehátky a slunečníky, stejně jako na vlastní občerstvení a grilování.

Marsa Alam je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří hledají spojení s přírodou, luxusní ubytování a širokou škálu aktivit. S nádhernými plážemi, skvělým potápěním a šnorchlováním, historickými památkami a možností golfového hřiště je toto místo perfektní pro dovolenou celoročně.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky