Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Gabon Langoué Bai

Ubytování Gabon Langoué Bai


Gabon je fascinující zemí v západní Africe, která láká turisty svou bohatou přírodou a divokými zvířaty. Jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Gabonu je Langoué Bai, jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování goril.

Langoué Bai se nachází v národním parku Ivindo a je jedním z nejvýznamnějších pralesních biotopů na celém kontinentě. Bai je ve skutečnosti velká a otevřená paseka, která je obývána velkým množstvím divokých zvířat, včetně goril, slonů, opic a mnoha dalších druhů zvířat.

Pokud se rozhodnete navštívit Langoué Bai, jednou ze základních věcí je správně zvolené ubytování. Naštěstí je Gabon jednou z afrických zemí, která se za posledních pár let začala rozvíjet turisticky a zlepšovala nabídku ubytování.

V okolí Langoué Bai najdete několik možností ubytování, které jsou přiměřené a přátelské k cestovatelům. Jednou z možností je pobyt v jakémkoliv z okolních malých měst, jako je Booué nebo Makokou, která mají několik hotelů a penzionů. Tyto ubytovací zařízení jsou často jednoduché, ale útulné a mají vše potřebné pro pohodlný pobyt.

Další možností je kempování v národním parku Ivindo. Park má vyhrazené tábořiště v blízkosti Langoué Bai, kde můžete postavit stan a strávit noc pod hvězdami. Tato možnost vám umožní být ještě blíže k divoké přírodě a zažít opravdovou afričtinu.

Pro ty, kteří preferují větší komfort, je tu také možnost pobytu v luxusních safari lodgech ve větším městě Libreville, které je vzdálené přibližně 7 hodin jízdy od Langoué Bai. Tyto lodže nabízejí prvotřídní ubytování, vynikající služby a možnost organizace různých safari výletů do okolí.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv formu ubytování, je před cestou důležité získat podrobné informace o daném ubytování, naplánovat svou trasu a zajistit si všechny potřebné povolení pro návštěvu národního parku Ivindo. Je také dobré být připraven na jednodušší podmínky v některých méně rozvinutých oblastech.

Langoué Bai je skutečně jedním z nepřekonatelných míst pro pozorování goril v Gabonu a určitě stojí za to navštívit. Bez ohledu na to, jakou možnost ubytování si vyberete, budete mít skvělou příležitost prozkoumat nádhernou přírodu Gabonu a zažít nezapomenutelné setkání s divokými zvířaty.


Letenka Gabon Langoué Bai


Gabonská národní rezervace Langoué Bai, nacházející se v srdci deštného pralesa, patří mezi nejkrásnější a nejzajímavější místa pro pozorování zvířat v celé Africe. Pokud se chcete vydat na tuto nezapomenutelnou cestu, budete potřebovat letenku do Gabonu.

Langoué Bai je jednou z nejvýznamnějších národních rezervací v Gabonu. Nachází se v proslulém pralese centrální Afriky, který je obýván řadou ohrožených druhů, jako jsou např. gorily, sloni, levharti, buvoli či pangolini.

Naštěstí je dnes výrazně snazší se k Langoué Bai dostat než kdy dříve. V současné době se do Gabonu létá z mnoha evropských a afrických zemí, např. z Paříže, Londýna, Johanesburgu nebo Casablanky. Všude vás bude čekat nepřetržité safari, úžasné divočiny a mnoho možností pozorování zvířat.

Doporučujeme navštívit Langoué Bai v období sucha (od června do září), kdy se voda stáhla do hlubších vrstev půdy a je tedy snazší zvířata spatřit. Pokud se vydáte na tuto cestu, budete potřebovat účinnou ochranu proti hmyzu, několik vrstev oděvu, dostatečné množství vody a potravin.

V Langoué Bai nejsou žádné hotely, ani restaurace, takže si musíte přibalit vše, co budete potřebovat během celé cesty. Avšak vpravo například v případě návštěvy jiné části Gabonu jsou k dispozici lépe vybavené ubytování.

Letenka do Gabonu je sice poměrně drahá, ale jakmile se ocitnete v centru Afriky, budete vděční za každý cent, který jste do ní investovali. Langoué Bai je jedním z mála míst na světě, kde si můžete prohlédnout v ohromující kráse snad všechny druhy zvířat, počínaje obřími slony a levharty a konče okouzlujícími želvami a různými způsoby exoticky nadanými ptáky.

Zkrátka, pořádná dávka adrenalinu, se kterou překonáte několik tisíc kilometrů, určitě stojí za to. Pokud tedy toužíte po nezapomenutelném zážitku uprostřed africké divočiny, neváhejte a vydejte se na letenku do Gabonu.


Počasí Gabon Langoué Bai


Jako umělá bažina, Gabon Langoué Bai je není bez pověsti. Tento výjimečný biotop je vyhlášený svou specifickou úpravou krajiny a unikátními přírodními procesy. A jaké počasí může návštěvník očekávat, když navštíví toto jedinečné místo v Africe?

Klimatické podmínky v Gabonu jsou ovlivněny jeho poloze na rovníku. To znamená, že teploty jsou celkově vysoké a průměrné roční srážky jsou velmi vysoké. V oblastech s dešťovými lesy, jako je Langoué Bai, se vlhkost udržuje vysoká po celý rok, s průměrnými srážkami v průběhu roku přesahujícími 2000 mm.

V průběhu roku se teploty v Gabonu výrazněji nemění. Průměrná teplota během dne se pohybuje kolem 30°C a při vysoké vlhkosti může být pro návštěvníky poněkud náročná.

Z hlediska počasí může návštěvník očekávat poměrně vysoký počet deštivých dnů, zejména během měsíců od listopadu do dubna. To je z důvodu dešťového období v Gabonu, kdy je tato oblast nezřídka postižena deštivými bouřemi a silnými větry. V tomto období je také pravděpodobné, že se počet turistů sníží, protože je těžké se proplétat a užívat si doprovodných aktivit v deštivých a blátivých podmínkách.

Přesto však lze říci, že i přes vliv počasí, není návštěva Gabonského Langoué Bai nijak ovlivněna počasím. Většina turistů, kteří se sem vydají, přijíždí s vědomím, že jsou v deštném lese a že by měli být pečlivě připraveni na to, co je přijde. Pokud tedy plánujete návštěvu této oblasti, je důležité mít připravenou vhodnou obuv, oblečení a přístřešek, aby byla možnost těžit z krás a přírody, kterou Langoué Bai nabízí. Ať už se tedy vydáte do Gabonu jakkoli, jedno je jisté – zážitků a krás zde neubyde.


Dovolená Gabon Langoué Bai


Dovolená v Gabonu? Proč ne! Když už se vydáte do jihozápadní Afriky, neměli byste minout návštěvu národního parku Langoué Bai, který se nachází v centru Gabonu. Tento park je plný divokých zvířat, jako jsou gorily, sloni, levharti, krokodýli a mnoho dalšího.

Pokud tedy hledáte unikátní zážitek v neobyčejné lokalitě, Langoué Bai by mělo být na vašem seznamu. Park leží v obrovské zalesněné oblasti, kde rostou úchvatné tropické rostliny a kde se skrývá nepřeberné množství druhů zvířat.

Při návštěvě parku si můžete pronajmout loď a projíždět řekou, kde budete mít možnost vidět mnoho druhů fauny, která žije v oblasti. Tato část národního parku je známá svou plnočasovou aktivitou, takže budete moci sledovat zvířata před vašima očima, jak se krmí, plavou v řece a v případě goril, jak se zblízka pozorují v jejich přirozeném prostředí.

Další možností by mohla být organizovaná procházka přírodou, kde si můžete prohlédnout a zažít všechny oblasti c)sti obklopené oblastí mokřadů. Procházky přes oblasti mokřadů jsou obecně nejlepší způsob, jak se v oblasti pohybovat a mít tu nejlepší příležitost vidět všechna zvířata, jenž obývají park. Jste-li turistou, kdo rád sportuje, může vás určitě potěšit, že v těchto oblastech rýže vyrůstá, takže po cestě si můžete vychutnat nejen pěknou krajinu, ale také ochutnáte místní lokální gastronomické speciality.

V regionu Langoué Bai panuje tropické podnebí, takže počasí je podobné jakému nalezneme třeba v Karibiku. Pokud budete následovat rady místních průvodců, nezapomenete si svůj lodní a pěší vybavení, což vám usnadní pobyt a ušetří peníze a nervy, pokud byste si museli půjčovat od lokálních místních dopravců na místě.

Zkrátka, je-li váš sen cestovat a objevovat nová místa, nezapomeňte svou dovolenou v Gabonu spojit s návštěvou Langoué Bai. Ty nezapomenutelné zážitky, které si odvezete s sebou, určitě stojí za investici času i financí. A kdo ví, můžete se zde setkat s nevídanými druhy divokých zvířat a zažijete tak dobrodružství, které vám pobyt v Africe uchvátí v srdci navždy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Langoué Bai


1. Co je Gabon Langoué Bai?
Gabon Langoué Bai je přírodní rezervace nacházející se v Gabonu ve střední Africe. Jedná se o chráněné území s rozlohou kolem 550 hektarů, které je známé především díky své bohaté fauně a florě.

2. Jak se dostat do Gabonu Langoué Bai?
Nejbližším větším městem Gabon Langoué Bai je město Libreville. Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Gabonu Langoué Bai, je letět do mezinárodního letiště v Libreville a odtud se přesunout na příslušné místo letadlem nebo autem.

3. Jaké zvířata lze ve Gabonu Langoué Bai pozorovat?
V Gabonu Langoué Bai je možné pozorovat širokou škálu zvířat, včetně goril, slonů, buvolů, opic, žiraf, antilop, krokodýlů a mnoho dalších. Jde o důležité území pro ochranu ohrožených druhů a výzkum přírody.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Gabonu Langoué Bai?
Nejlepším časem na návštěvu Gabonu Langoué Bai je období sucha, které se typicky vyskytuje od června do září. V této době je méně srážek a je tak snazší pozorovat zvířata, která se vydávají blíže ke krmelci v rezervaci.

5. Můžu si pronajmout průvodce ve Gabonu Langoué Bai?
Ano, je možné si pronajmout průvodce, který vám bude pomáhat s orientací v rezervaci a poskytne vám informace o zvířatech a přírodě, které v ní najdete. Průvodce je povinný, aby zajistil vaši bezpečnost a dodržování přírodních zákonů.

6. Existují ubytovací možnosti v Gabonu Langoué Bai?
Ano, v Gabonu Langoué Bai jsou k dispozici ubytovací možnosti. Můžete si vybrat z několika lodgí a kempů v okolí rezervace, které poskytují základní pohodlí a možnost pozorovat přírodu z blízka.

7. Jaká je cena vstupenky do Gabonu Langoué Bai?
Cena vstupenky do Gabonu Langoué Bai se může lišit v závislosti na druhu aktivity, kterou plánujete dělat. Vstupné se obvykle platí při vstupu do rezervace a často zahrnuje také služby průvodce.

8. Jak dlouho trvá návštěva Gabonu Langoué Bai?
Délka návštěvy Gabonu Langoué Bai se může lišit v závislosti na individuálních preferencích a plánech. Někteří lidé si zde udělají krátkou zastávku na několik hodin, zatímco jiní vyčlení několik dní nebo týdnů na prozkoumání rezervace a jejího okolí.

9. Mám si připravit něco speciálního na návštěvu Gabonu Langoué Bai?
Je vhodné si vzít s sebou oděv a obuv vhodnou pro venkovní aktivity a turistiku. Doporučuje se také zabalit dostatek vody, repelent proti hmyzu, sluneční ochranu a fotoaparát pro zaznamenání úžasných okamžiků.

10. Jaké další aktivity lze v Gabonu Langoué Bai dělat?
Kromě pozorování zvířat lze v Gabonu Langoué Bai také provádět různé trekové trasy, projížďky na lodi nebo kanoe v blízkém okolí řeky nebo si užívat klid a ticho prostředí pro relaxaci a zážitky s přírodou.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky