Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve

Počasí Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabonská Wonga-Wongué Presidential Reserve je nádherná oblast, která se rozkládá na ploše téměř 500 kilometrů čtverečních uprostřed deštného pralesa v západní Africe. Oblast je domovem mnoha druhů živočichů, včetně goril, slonů, antilop a opic, a také nabízí bezpočet krásných výhledů na přírodu.

Jednou z věcí, která dělá oblast Wonga-Wongué opravdu výjimečnou, je její klima. Počasí v této oblasti se v průměru pohybuje kolem 26 °C, ale může se lišit v závislosti na ročním období. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 30 °C. Nejchladnější období jsou zpravidla listopad a prosinec, kdy se teploty mohou snížit na 24 °C.

V oblasti Wonga-Wongué prší poměrně často a intenzivně, což je typické pro klima deštného pralesa. Největší množství srážek padá v období dešťů, které v oblasti trvá od září do května. V těchto měsících může spadnout až 2000 mm srážek, což výrazně ovlivňuje život místních živočichů i rostlin. V období sucha, které trvá od června do srpna a od prosince do ledna, je srážek mnohem méně – typicky méně než 50 mm za měsíc.

I přesto, že počasí v oblasti Wonga-Wongué může být divoké a nepředvídatelné, tato oblast nabízí mnoho možností pro zkoumání a objevování krás africké přírody. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pozorovat gorily ve svém přirozeném prostředí, shlédnout slony, kteří se válejí v bahenních loužích, či jen užít si krásu pralesa, Wonga-Wongué je vynikajícím místem pro každého, kdo hledá unikátní a nepopsatelný zážitek.


Dovolená Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve, známá také jako Lopé-Okanda National Park, je národní park nacházející se v Gabonu, na západním pobřeží Afriky. Tento úchvatný rezervát se nachází ve středu země, mezi městy Koulamoutou a Lastoursville. Je pojmenován po dvou klíčových lokalitách, Wonga-Wongué a Lopé-Okanda, které se nacházejí uvnitř parku.

Dovolená v tomto rezervátu je pro milovníky přírody a dobrodružství snem, protože nabízí jedinečný pohled na africkou divočinu. Park je domovem bohaté a rozmanité fauny a flóry, včetně vzácných druhů jako gorily, sloni a leopardi. Téměř 450 druhů ptáků, včetně ohrožených druhů, lze také pozorovat v této oblasti.

Rezervát nabízí mnoho aktivit, které si můžete vychutnat během své dovolené. Jeden z hlavních taháků je gorilí trekking, který vám umožní pozorovat tyto ohrožené a vzácné tvory ve svém přirozeném prostředí. Pro milovníky ptáků je tu možnost se vydat na ornitologický výlet a objevit fascinující druhy ptáků, které se zde vyskytují. Pro ty, kteří se zajímají o botaniku, budou rozhodně potěšeni rozmanitostí rostlin a stromů, které park nabízí.

Kromě jedinečných zážitků ve volné přírodě si můžete také prohlédnout kulturní dědictví této oblasti. V Wonga-Wongué můžete navštívit vesnici, kde žijí místní obyvatelé, a dozvědět se více o jejich tradicích a způsobu života. Uvidíte také jejich tradiční řemesla a umění, které je charakteristické pro tuto oblast.

Dovolená v Gabonu Wonga-Wongué Presidential Reserve je také příležitostí podpořit ochranu přírody a udržitelný rozvoj této oblasti. Gabon se dlouhodobě angažuje v ochraně své přírody a v důsledku toho byl tento národní park vyhlášen světovým dědictvím UNESCO.

Takže pokud jste dobrodružníci nebo milovníci přírody, dovolená v Gabonu Wonga-Wongué Presidential Reserve je pro vás tou pravou volbou. Ponoříte se do nádherné africké divočiny a zároveň pomůžete ochraně těchto ohrožených druhů a jejich přirozeného prostředí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Q: Jaký je vstup do přírodní rezervace Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
A: Vstup do přírodní rezervace se nachází asi 430 km severovýchodně od hlavního města Libreville v Gabonu. K vstupu do rezervace se musíte registrovat a získat povolení.

Q: Kolik druhů zvířat se vyskytuje v přírodní rezervaci Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
A: Rezervace je známá svým výskytem velkých primátů, jako jsou gorily, šimpanzi a mandrily. Kromě nich se zde také vyskytují sloni, antilopy, levharti a mnoho dalších.

Q: Jaké jsou nejlepší způsoby, jak si vychutnat přírodní krásy Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
A: Nejlepším způsobem, jak si vychutnat krásy této rezervace, je absolvovat trekkingovou expedici, která vám umožní vidět zvířata v jejich přirozeném prostředí. Můžete také pozorovat ptáky nebo se vydat na řeku Ogooue a užívat si výhledy na okolní krajinu.

Q: Je vstup do přírodní rezervace zdarma?
A: Ne, k vstupu do této přírodní rezervace je třeba zakoupit povolení. Cena se liší v závislosti na délce pobytu.

Q: Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
A: Nejlepšími měsíci pro návštěvu této přírodní rezervace jsou období suššího počasí v Gabonu, tedy od června do srpna a od prosince do února. V těchto měsících je poměrně suché počasí a zvířata se častěji pohybují v blízkosti řek a vodních zdrojů.


Letenka Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je jedním z nejvýznamnějších chráněných oblastí v západoafrickém státě Gabon. Tato rezervace se rozkládá na ploše více než 4 900 km² a nachází se v blízkosti města Wonga-Wongué, ve střední části země. Je pojmenována po tomto městě a také po prezidentovi Gabonu, který se silně angažuje v ochraně přírody.

Rezervace Wonga-Wongué byla založena v roce 2000 a má za cíl ochraňovat přírodní prostředí, biodiverzitu a vzácné druhy zvířat a rostlin ve středoafrické oblasti. Tato oblast je domovem mnoha endemických druhů a stále se zde objevují nové druhy, které dosud nebyly objeveny. Wonga-Wongué je jedním z posledních útočišť pro řadu ohrožených živočišných druhů, včetně goril nížinných, slonů lesních, levhartů skvrnitých a mnoha dalších.

Jedním z hlavních pozoruhodností rezervace je také její výjimečná biodiverzita. Zdejší lesy poskytují útočiště více než 435 druhům ptáků, včetně vzácných a endemických druhů jako je žlutohřbetý králíček nebo orlik gabonský. Dále zde nalezneme mnoho druhů hmyzu, obojživelníků a plazů. Tato rezervace je také známá svou bohatou rostlinnou diverzitou, která zahrnuje několik vzácných a unikátních druhů.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je důležitým centrem výzkumu a ochrany přírody. V oblasti se nachází výzkumná stanice, která se zaměřuje na studium místních ekosystémů, behaviorálního výzkumu divokých zvířat a ochrany biologické rozmanitosti. Týmy vědců a ochranářů pracují na posílení ochrany rezervace, sledování populace ohrožených druhů a vytváření osvěty, aby se zvýšilo povědomí o významu přírody a potřebě její ochrany.

Turisté a návštěvníci mají také možnost prozkoumat krásy Wonga-Wongué. Rezervace nabízí pěší túry, které umožňují spatřit zdejší divokou přírodu zblízka. Turistické trasy vedou skrz husté lesy, přes řeky a okolo jezer, což poskytuje jedinečný a vzrušující zážitek z blízkého setkání s divokými zvířaty a dochance na pozorování vzácných druhů.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je jednou z neocenitelných perel Gabonu. Je to místo, které je výjimečně krásné a důležité pro zachování unikátní biodiverzity této oblasti. Je třeba vést dlouhodobou péči o tuto rezervaci a její ochranu, aby i nadále sloužila jako bezpečný domov pro mnoho ohrožených druhů a inspirovala budoucí generace k ochraně přírody.


Ubytování Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších přírodních rezervací v Gabonu. Nachází se ve střední části země, nedaleko města Lambaréné. Tato rezervace je domovem bohaté fauny a flóry, která přilákala pozornost milovníků přírody z celého světa.

Jednou z největších atrakcí tohoto místa je ubytování, které zde nabízí. K dispozici jsou různé luxusní a ekologické lodže a kempy, které se nacházejí uprostřed nádherné divočiny. Tyto ubytovací možnosti poskytují nejen prvotřídní pohodlí, ale také jedinečnou příležitost prozkoumat okolní krajinu a její neporušenou krásu.

Každá z lodží nabízí svým hostům naprosté soukromí a klid. Jsou zde elegantní pokoje s veškerým moderním vybavením, soukromým balkonem nebo terasou s výhledem na okolní krajinu. Každá ubytovna je vybavena vlastní koupelnou a toaletou, které jsou čisté a dobře udržované. Většina z nich má také vlastní restauraci, kde se podává vybraná místní kuchyně, stejně jako mezinárodní speciality.

Kromě luxusních lodží jsou k dispozici i kempy, které jsou ideální pro dobrodruhy a milovníky přírody. Tyto kempy nabízejí základní vybavení, ale přesto jsou pohodlné a bezpečné. Jsou umístěné v blízkosti divoké přírody a přinášejí hostům jedinečný kontakt s přírodou. K dispozici jsou také společné kuchyně, sociální zařízení a ohniště pro večerní posezení pod hvězdami.

V gabonském přírodním rezervátu Wonga-Wongué mohou hosté zažít rozmanitost zvířecí říše, která zahrnuje vzácné druhy goril, slonů, leopardů a mnoho dalších. Místní průvodci jsou dobře vyškolení a mohou hostům poskytnout informace o jednotlivých živočiších a vegetaci v okolí. Kromě toho je zde také možnost podniknout výlety do okolních vesnic a poznat místní kulturu a tradice.

Gabonský Wonga-Wongué Presidential Reserve je skutečným rájem pro cestovatele, kteří si přejí uniknout z rušného městského života a ponořit se do přírody. Ubytování v této rezervaci je skvělou volbou pro ty, kteří hledají luxus, klid a autentický zážitek. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní lodge, nebo kemp, budete mít jistotu, že si užijete nezapomenutelný pobyt v jednom z nejlépe zachovalých ekosystémů na světě.

Rezervace Wonga-Wongué je symbolem ekoturistiky a její rozvoj přispívá k ochraně přírody a udržitelnému rozvoji této oblasti. Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je opravdu jedinečné místo, které nabízí nezapomenutelné zážitky a zanechává hosty s pocitem úcty a obdivu k vlastní planetě.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky