Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Ghana Bolgatanga

Letenka Ghana Bolgatanga


Letenka Ghana Bolgatanga – objevte skvělou destinaci v západní Africe

Pokud hledáte novou a málo tradiční destinaci v Africe, může být Ghanu a město Bolgatanga tou správnou volbou. Bolgatanga leží v severovýchodní části Ghanu a často bývá nazývána jako "brána k Sahelu". Nejen díky své poloze je město zajímavé turistům z celého světa, ale také díky své kulturní a etnické pestrosti.

Pokud se chystáte na cestu do Bolgatanga, ideální je vyrazit přes letiště v hlavním městě Akkře. Hned na začátku vaší cesty si můžete užít nádhernou atmosféru ghanského hlavního města. Zde si v bahně můžete užít západy slunce na plážích nebo si prohlédnout místní památky, jako například Akkřský hrad.

Po příletu na letiště v Bolgatanga si nenechte ujít návštěvu místní tržnice, kde můžete zažít každodenní život místních obyvatel a objevovat zdejší řemeslné výrobky. Mezi hlavní atrakce patří také Národní muzeum Ghany, kde se můžete dozvědět vše o historii a kultuře země.

Pokud milujete krásu přírody, určitě nemůžete vynechat výlety do okolí Bolgatatangy. Výbornou volbou je návštěva Národního parku Buijslaaijského, který je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, levy, hroši a mnoho dalších. Navštívit můžete také jedno z nejkrásnějších a největších vodopádů Ghana – Kintampo. To vše vás zaručeně okouzlí a nabídne jedinečný zážitek.

Co se týká místní gastronomie, nejpoužívanějšími ingrediencemi jsou banány, plantány a okra – druh zeleniny. Mezi místní speciality patří například fufu – kukuřičná kaše, a banku – směs maniokové mouky a vody. Můžete si také vyzkoušet kořeněné masové pokrmy nebo různé zeleninové saláty, jejichž složení vždy závisí na konkrétních oblastech a sezóně.

Celkově vzato, Ghana a město Bolgatanga nabízejí spoustu zajímavostí, které stojí za návštěvu. Přes letenku Ghana Bolgatanga si můžete užít nezapomenutelné zážitky a poznat nové kultury a zvyky. Není nic lepšího, než objevovat nové kouty naší krásné planety.


Dovolená Ghana Bolgatanga


Pokud hledáte dovolenou, která vám nabídne zcela odlišnou kulturu a zážitky, než jaké jste doposud zažili, může být Bolgatanga, město v severní části Ghany, tou správnou volbou. Toto město je hlavním městem regionu Upper East a nabízí návštěvníkům nespočet možností, jak prozkoumat ghanské tradice a zvyky.

Bolgatanga se nachází v srdci pouště, takže se můžete těšit na nádherné výhledy na krajiny při cestování tam i zpět. Mimochodem, nejlepší cesta, jak se dostat do Bolgatangy, je letecky do Accry, hlavního města Ghany, a následně si vypůjčit auto nebo jet autobusem do Bolgatangy.

Jedním z největších zážitků, které si můžete v Bolgatangě užít, je prohlídka trhů. Zde můžete ochutnat mnoho druhů lokálních jídel, což je zážitek, který si určitě nenecháte ujít. Ve městě také najdete Unikátní trh Tengzug, kde najdete nevídané obchody plné místních dřevěných soch a unikátních šperků. Pokud jste milovníkem umění, můžete navštívit i místní muzeum, kde se nachází sbírka ghanského umění.

Pro milovníky přírody je zase ideální výlet do místních hor Tongo. Zde můžete navštívit Tengana Peak, nejvyšší bod v oblasti Upper East a vidět mnoho vesniček a říček. V oblasti také najdete mnoho komunit, kde si můžete užít pohostinnosti a rodinné atmosféry. V těchto komunitách jsou často pořádány tradiční tance a různé kulturní akce.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se projet na velbloudech nebo navštívit jedno z mnoha míst, kde se nabízí rafting. Bolgatanga je ideálním místem pro ty, kteří hledají odlišný zážitek a chcete ochutnat místní kulturu a zvyky.

Celkově vzato, Bolgatanga je skvělým místem, kam si můžete odpočinout a užít si nevšední zážitky plné neobyčejných zážitků a nových zkušeností. Pokud máte chuť na něco nového, určitě byste si Bolgatangu neměli nechat ujít.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Bolgatanga


1. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Bolgatangě?

"Některé z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Bolgatangě zahrnují Jirapa Slaves Camp, Tongo Hills, Paga Crocodile Pond, Bolgatanga Handcrafts Village a Navrongo Cathedral."

2. Jaké jsou možnosti ubytování v Bolgatangě?

"V Bolgatangě najdete širokou škálu ubytovacích možností včetně hotelů, penzionů, ubytování u místních obyvatel a kempů."

3. Jaké jsou nějaké tradiční ghanské pokrmy, které mohu ochutnat v Bolgatangě?

"Některé tradiční ghanské pokrmy, které byste měli zkusit v Bolgatangě, zahrnují Banku s Okra Stew, Gemodero (guláš z ovocného dřeva), Fufu s Palaver Sauce a Kenkey (kukuřičná baba)."

4. Jaké jsou nejbližší letiště k Bolgatangě?

"Nejbližším mezinárodním letištěm k Bolgatangě je letiště Tamale, které se nachází přibližně 5 hodin jízdy autem."

5. Existuje v Bolgatangě možnost outdoorových aktivit?

"Ano, v Bolgatangě můžete podniknout různé outdoorové aktivity, jako je procházka Tongo Hills, safari v Nazinga Game Reserve, návštěva vodopádů Kintampo a výlet do Navrongo Wildlife Sanctuary."

6. Má Bolgatanga nějaké kulturní festivaly?

"Ano, Bolgatanga je známá svými kulturními festivaly. Nejdůležitější je čarodějnický festival nazývaný Naa Zaga, který se koná každoročně v listopadu."

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Bolgatangy?

"Nejlepší doba na návštěvu Bolgatangy je v období sucha, které trvá od listopadu do března. V tomto období je počasí příjemné a není tolik srážek."


Ubytování Ghana Bolgatanga


Ghana je země s bohatou kulturou a exotickou přírodou. Jedním z fascinujících měst, které můžete navštívit, je Bolgatanga. Nachází se v severní části země a je hlavním městem kraje Upper East. Bolgatanga je známý svými tradičními trhy, uměleckými dílnami a hospodářským potenciálem. Pokud se rozhodnete navštívit toto úžasné město, je důležité zvolit si vhodné ubytování, které vám zaručí pohodlí a příjemný pobyt.

V Bolgatanga a jeho okolí najdete různé možnosti ubytování, které odpovídají vašim představám o pohodlí a rozpočtu. Od malých rodinných penzionů až po luxusní hotely, je zde široká škála možností.

Co se týče luxusních hotelů, v Bolgatanga nenajdete mnoho možností. Nicméně existují některé hotely, které nabízejí vyšší standardy ubytování v této oblasti. Tyto hotely mají většinou moderní vybavení a poskytují hostům pohodlný a elegantní pobyt. K dispozici je obvykle venkovní bazén, fitness centrum, restaurace s místními i mezinárodními pokrmy a bezplatné Wi-Fi připojení. Těmito hotely jsou například Asarli Hotels, Akayet Hotel a Fidel Court Hotel.

Příjemnou alternativou, která je také oblíbená mezi turisty, jsou rodinné penziony a menší hotely. Tyto ubytovací zařízení vám nabízejí příjemnou atmosféru a přátelský personál. Zde se budete cítit jako doma a budete mít možnost se lépe seznámit s místními obyvateli. Některé z nich mají také restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční ganskou kuchyni. Některé rodinné penziony, které stojí za zvážení, jsou Sirigu Dream House, Tuyumli's Guest House a Yamoussoukro Hotel.

Pokud preferujete přímý kontakt s přírodou, existuje také možnost kempování nebo pronájmu chaty. V okolí Bolgatangy najdete několik kempů a tábořišť, kde si můžete postavit stan a užít si noc pod hvězdami. Tato možnost je skvělá pro dobrodružné turisty, kteří chtějí být v přímém kontaktu s přírodou.

Ať už si vyberete jakýkoli způsob ubytování, Bolgatanga vám nabídne nezapomenutelný pobyt plný kultury a přírodních krás. Město je bohaté na historická místa, jako je třeba katedrála sv. Pavla, a místní trhy, kde můžete nakupovat tradiční suvenýry a umělecké výrobky. V okolí města se nacházejí také nádherné přírodní rezervace a vesnice s tradičními koloniálními domy.

Bolgatanga je opravdu jedinečným místem, které stojí za to zahrnout do svého seznamu cestovních destinací. Při plánování vaší cesty nezapomeňte zvolit vhodné ubytování, které vám umožní pohodlný a příjemný pobyt v tomto fascinujícím městě.


Počasí Ghana Bolgatanga


Bolgatanga je město v severní části Ghany, které je známé svým teplým a suchým klimatem. Průměrná roční teplota je kolem 32°C, s minimem kolem 20°C a maximem kolem 40°C. Průměrná vlhkost vzduchu se pohybuje kolem 65%.

V Bolgatangě se vyskytuje období sucha, které trvá od listopadu do března. Během této doby se na obloze vyskytují pouze občasné obláčky a srážky jsou velmi vzácné. Dny jsou obvykle slunné a horké, s vysokými teplotami, které se mohou dostat až k 45°C.

Období dešťů začíná v dubnu a trvá až do října. Během tohoto období se Bolgatanga stane velmi zeleným a kvetoucím městem. Průměrné srážky dosahují až 900 mm ročně a deště mohou být občas velmi silné.

Během období dešťů jsou teploty mírnější, s průměrem kolem 30°C. V noci mohou teploty klesnout až k 20°C. Oblačnost se může objevit téměř každý den v podobě krátkodobých bouřkových přeháněk.

V Bolgatangě je velmi důležité chránit se před sluncem a hydratovat se dostatečně během celého roku. Při návštěvě města je dobré mít s sebou oblečení vyrobené z lehkých materiálů a podepřít si chrániče slunce a další ochranné pomůcky.

Celkově lze říci, že klima v Bolgatangě je převážně horké a suché, s krátkým obdobím dešťů. Během celého roku však můžeme očekávat vysokou teplotu a slunečné dny. Proto je důležité při cestování do Bolgatangy vždy mít připravené opatření, jak se ochránit proti letnímu slunci a zabezpečit si dostatečné zásoby tekutin.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky