Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Indonésie Sumatra (včetně Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)

Počasí Indonésie Sumatra (včetně Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)


Indonésie Sumatra je jedno z největších a nejznámějších ostrovů celé Indonésie. S rozlohou více než 470 tisíc kilometrů čtverečních nabízí toto místo úchvatné scenérie, působivé pláže, ojedinělé přírodní parky a bohatou historii.

Sumatra se nachází výrazně na jižní polokouli a je proto v oblasti tropického monzunového podnebí. To znamená, že na ostrově pak vládne vysoká vlhkost v kombinaci s tropickými dešti a vítr často vypadává ze svých kolejí.

Zatímco Medan, hlavní město severní Sumatry, se obvykle setkává s mokřadami po celý rok, mnoho turistů upřednostňuje návštěvu tohoto ostrova v těchto obdobích, kdy je deštivěji - od září do února. Minimální srážky se vyskytují od března do srpna, ale stále může být dostatečně vlhké na to, aby turisté zůstaly v suchém a útulném prostoru v každém možném okamžiku.

Bukit Lawang je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Sumatře a to zejména díky svého blízkostí s Národním parkem Gunung Leuser. Toto místo pak má v období mezi říjnem a březnem své nejlepší období, když deště redukují horké teploty a zaručují tak návštěvníkům pravé tropické zážitky. V letním období je poté v místě velmi horko a deště se tudíž mohou objevit velmi náhle a s velkou intenzitou.

Jezero Toba, na severu Sumatry, je největším jezerem v celé jihovýchodní Asii. To se navíc pyšní stabilně teplým a vlhkým podnebím obdobím po celý rok, čímž urobí z tohoto místa ideální destinaci pro turisty, kteří se potřebují rovněž obnovit a odpočinout si od běžného každodenního stereotypu.

Kombinace zelených hor, působivých vodopádů, rozsáhlých oblastí deštného pralesu a vysokých paprsků slunce vzniká na Sumaťe typický tropický ráj. Ať se rozhodnete navštívit tuto oblast v jakémkoli období, připravte se na některé z nejúžasnějších přírodních scenérií na světě.


Letenka Indonésie Sumatra (včetně Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)


Indonésie, země tisíců ostrovů, je jednou z nejkrásnějších a nejrozmanitějších destinací na světě. Mezi její perly patří i ostrov Sumatra, který nabízí úchvatnou přírodu, fascinující kulturu a neuvěřitelnou pestrost zážitků. Pokud hledáte dobrodružství i odpočinek v jednom, letenka do Indonésie, konkrétně na Sumatru, je skvělou volbou.

Vaše dobrodružství začíná v hlavním městě ostrova, Medanu. Letiště Kualanamu je dobře propojeno se světovými letišti, takže se sem snadno dostanete z mnoha destinací. Po příletu vás překvapí exotická atmosféra města - jeho rušný provoz, trhy plné barevných plodů a vůně indonéské kuchyně.

Medan samotný nabízí mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Nevynechejte například Velkou mešitu Al Maududi, která je jednou z největších mešit v Indonésii. V blízkosti Medanu se nachází také známý historický palác Maimoon, který je jedinečný svým architektonickým stylem. Pokud jste fanoušci zvířat, můžete navštívit například národní park Bukit Lawang, kde máte možnost setkat se se zdejšími orangutany či sloními rodinami při trekkingových túrách.

Další zastávkou na vaší cestě po Sumatře by mělo být úchvatné jezero Toba. Toto největší sopečné jezero na světě je skutečným rájem pro milovníky přírody. Můžete se ubytovat v jednom z mnoha resortů nacházejících se na březích jezera a těšit se na krásnou přírodu, horské pohledy a klid. Nezapomeňte také navštívit neobyčejný ostrov Samosir, který se nachází uprostřed jezera. Zde můžete objevovat tradiční vesnice, chrámy a procházet se krásnou přírodou.

Pokud jste dobrodruzi, můžete se vydat na trekking do horských oblastí Bukit Lawang. Tato oblast je známá svou bohatou biodiverzitou a je domovem mnoha ohrožených druhů živočichů, jako jsou orangutani nebo sloni sumatrští. Pravděpodobně si zde naplno užijete přírodu, trekkingové trasy a možnost pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Letenka do Indonésie, do této malebné části Sumatry, vám otevře dveře do úžasných dobrodružství a poznávání fascinující kultury. Od Medanu, přes jedinečný národní park Bukit Lawang až po okouzlující jezero Toba, Sumatra je přírodní ráj, který vás nenechá chladnými. Vždy si ale pamatujte, že cestování do tak vzdálených destinací vyžaduje důkladné plánování a odhodlání, ale odměnou za to jsou nezapomenutelné zážitky a vzpomínky na celý život.


Ubytování Indonésie Sumatra (včetně Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)


Indonésie je země bohatá na přírodní krásy, zajímavou kulturu a úchvatné památky. Mezi jedno z nejoblíbenějších turistických cílů patří ostrov Sumatra, který nabízí nejen úžasné pláže a horskou přírodu, ale také města s bohatou historií. Pokud plánujete svou cestu na Sumatru, určitě nezapomeňte navštívit Medan, Bukit Lawang a jezero Toba, které patří mezi vrcholné atrakce ostrova.

Medan, se svými více než 2 miliony obyvatel, je největším městem Sumatry a často slouží jako výchozí bod pro cestování po ostrově. Město je známé svou bohatou architekturou, která odkazuje na koloniální éru. Při procházce ulicemi města uvidíte nádherné budovy v koloniálním stylu, jako je například Maimun Mansion nebo velkolepá mešita Masjid Raya. Dále si můžete vychutnat místní kuchyni na trhu Pasar Berastagi nebo se vydat na nákupní maraton v luxusním nákupním centru Medan Fair Plaza.

Dalším nezapomenutelným místem na Sumatře je Bukit Lawang, které je známé díky svému unikátnímu ekosystému a možnosti pozorování orangutanů. Bukit Lawang se nachází v srdci džungle a je domovem velké populace těchto vzácných primátů. Turisté, kteří se rozhodnou navštívit toto místo, si mohou vychutnat trekking do džungle, během kterého mají šanci pozorovat orangutany ve volné přírodě. Pro ty, kteří hledají větší adrenalin, je zde také možnost white-water raftingu na řece Bohorok.

Neméně fascinujícím místem na Sumatře je jezero Toba, které je největším sopečným jezerem na světě. Jezero Toba je vyhlášeno svou nádhernou krajinou a klidnou atmosférou. Kromě krásného výhledu se zde můžete koupat, rybařit a vydat se na trekking kolem jezera. Navštivte také skalní poloostrov Sipiso-piso, odkud můžete obdivovat vodopád Sipiso-piso s výškou přes 100 metrů.

Pokud se přemístíte na Sumatru, neměli byste mít problém najít ubytování ve všech zmíněných lokalitách. V Medanu je k dispozici široká škála hotelů od luxusních po cenově dostupnější možnosti. V Bukit Lawangu najdete spousta ubytování v podobě bungalovů, které jsou obklopeny přírodou. Na břehu jezera Toba jsou přístřešky, hotely a resorty, které nabízejí různé cenové kategorie.

Sumatra je skutečným pokladem Indonésie. Od úžasných pláží, přes světoznámou džungli po sopkové jezero, zde naleznete vše, co si na dovolené přejete. V Medanu, Bukit Lawangu a jezeře Toba jsou pro turisty připraveny mnohé atrakce a zážitky, které vám zanechají nezapomenutelné vzpomínky. Takže pokud se chystáte navštívit Indonésii, nezapomeňte zařadit Sumatru na své cestovní bucketlisty!


Dovolená Indonésie Sumatra (včetně Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)


Indonésie Sumatra je jedno z nejkrásnějších turistických míst na světě, které nabízí exotickou přírodu, bohatou historii a kulturu a dokonalé zázemí pro trávení dovolené. V tomto článku se zaměříme na některé z nejzajímavějších destinací, které Sumatra nabízí – Medan, Bukit Lawangu a jezero Toba.

Medan

Medan, hlavní město provincie Severní Sumatra, je výborným východiskem pro cestovatele, kteří si chtějí užít nejzajímavější atrakce Sumatry. Město nabízí dokonalý směs moderního a tradičního umění, kultury a architektury.

Mezi nejznámější atrakce v Medanu patří Masjid Raya, nejstarší mešita v severní Sumatře, která se těší oblíbenosti mezi turisty i místními jako příklad architektonické geniality z 19. století. Dále byste si neměli nechat ujít Naga Puser Hyang Temple - chrám věnovaný bohu dračího dechu, který se nachází v centru města. Chcete-li se podívat na mistrovská díla oblasti, nepřehlédněte Maimunský palác z konce 19. století, který býval sídlem sultána Deliho.

Bukit Lawang

Bukit Lawang je malebné městečko uprostřed pralesa, které je poseté tradičními bungalovy a resorty turistů. Městečko se rozkládá na břehu řeky a nabízí nádherné vodopády Sipiso-Piso a Bohorok, nekonečné hory a prales, stejně jako množství divokých zvířat a rostlin. Oblast Bukit Lawang je také domovem velké počtu orangutanů, kteří si zde najdou svůj nedotčený domov.

Zde můžete také zkusit rafting na řece, projit se po působivých vodopádech, a naučit se to, jak se starat o místní faunu a flóru. Pokud jste dobrodružní a rádi sportujete, určitě nelitujte návštěvy Bukit Lawang v průběhu vaší cesty po Indonésii.

Jezero Toba

Nakonec největší atrakce na Sumatře – jezero Toba. Jezero se nachází zhruba 3 hodiny jízdy jižně od Medanu, je to největší sladkovodní jezero jihovýchodní Asie, se svým rozlohou 1 145 km2. Jezero je fotogenické, například s nádhernými modrými vodami a okolím úrodnými, zelenými kopci a zasněženými vrcholy.

Jezero se nachází v oblasti Batak, kde se utkají velice fascinující kulturní zaujetí a krásné přírodní scenérie. Viditelnou památkou této oblasti je tzv. trollův kámen, který zdobí pevnost obklopenou s býky a sochami prý monstra.

Procestování oblasti jezera Toba je nejlepší 2-3 dny, přičemž se můžete v případě potřeby rozhodnout i pro další nevedené lokality a místa.

Sumatra Indonésie se stává jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v jihovýchodní Asii, protože nabízí mnoho skvělých zážitků a dobrodružstvím pro každého. Rozhodně stojí za to navštívit Medan, Bukit Lawangu a jezero Toba, abyste si zde užili kouzla této krásné země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Sumatra (včetně Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)


1. Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy mezi Medanem, Bukit Lawangu a jezerem Toba?
Nejlépe se dopravíte autem nebo autobusem. Cesta trvá asi 4-5 hodin.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Sumatry?
Nejlepší čas na návštěvu Sumatry je v období od července do září.

3. Jak se vypořádat s místními customy a kulturou?
Měli byste dodržovat místní zvyky a kulturu, nezapomenout na slušné oblečení a mít úctu k místnímu obyvatelstvu.

4. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě na Sumatře?
Nejlepší místa k návštěvě na Sumatře jsou jezero Toba, oblast Bukit Lawang a vulkán Batur.

5. Jaké jsou neoblíbenější jídla v Indonésii?
Nejpopulárnější jídla v Indonésii jsou nasi goreng (směs rýže se zeleninou a masem), satay (grilované maso na klacku), gado-gado (směs zeleniny s arašídy) a tempe (fritovaný sojový produkt).

6. Jaká měna se na Sumatře používá?
Měna používaná na Sumatře je indonéská rupie (IDR).

7. Jsou na Sumatře bezpečnostní rizika?
V některých oblastech Sumatry stále existuje riziko teroristických útoků, ale bezpečnostní situace na ostrově se zlepšuje.

8. Jaká jsou doporučení pro cestování na Sumatře?
Doporučuje se brát si s sebou hydratační tekutiny, nezapomenout na místní obyvatele a úctu k jejich kultuře, vyhnout se oděvům, které by mohly být urážlivé nebo nevhodné a sledovat místní bezpečnostní doporučení.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky