Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jamajka Green Grotto Caves

Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Green Grotto Caves


1. Jak dlouho trvá prohlídka Green Grotto Caves?

Prohlídka trvá zhruba jednu hodinu.

2. Je nutné se předem rezervovat?

Reservace není nutná, ale doporučuje se ji provést, aby se zajistilo místo v prohlídce.

3. Jaké jsou vstupné na Green Grotto Caves?

Vstupné závisí na věku a národnosti návštěvníků. Dospělí platí zhruba 20-25 USD, děti asi 10-15 USD.

4. Je možné se dostat na Green Grotto Caves místní dopravou?

Ano, místní autobusy a taxíky je možné použít k dopravě na místo.

5. Je prohlídka vhodná pro malé děti?

Prohlídka není vhodná pro děti mladší 4 let, pro ostatní děti je vstup povolen.

6. Je nutné být fyzicky fit pro prohlídku Green Grotto Caves?

Prohlídka není náročná na fyzickou kondici, ale je třeba být schopen chodit po kamenných cestách bez potíží.

7. Je možné si na místě půjčit světločepy?

Ano, na místě si lze půjčit světločepy za poplatek.

8. Je povoleno fotografování a nahrávání videa během prohlídky?

Fotografování a nahrávání videa jsou povoleny, ale pouze bez použití blesku a stativu.

9. Je možné si na místě koupit suvenýry?

Ano, na místě je možné si zakoupit drobné suvenýry jako křišťálové minerály nebo suvenýry z Jamajky.

10. Je na místě k dispozici restaurace nebo kavárna?

Ano, na místě je kavárna, kde si lze zakoupit občerstvení a napoje.


Počasí Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka je ostrov Karibiku, který je známý svou krásnou přírodou a zajímavými geografickými útvary. Jedním z nejzajímavějších míst na ostrově jsou Green Grotto Caves, které také nabízí překrásné počasí.

Green Grotto Caves jsou přírodní jeskyně nacházející se v severní části Jamajky, nedaleko města Discovery Bay. Tato jeskynní síť je dlouhá přibližně 1,5 kilometru a díky své unikátní atmosféře přitahuje mnoho návštěvníků.

Jeskyně jsou plné krásných krápníků, stěn pokrytých mohutnými stromy a jasného, azurového mořského vzduchu. Právě díky své zelené vegetaci získaly jeskyně své jméno – Green Grotto, neboli Zelená jeskyně. Návštěvníci se mohou projít chodbičkami, které dávají úplně nový pohled na jamajskou přírodu.

Při návštěvě Green Grotto Caves se můžete těšit na příjemné a teplé podnebí. Jamajka má tropické klima s teplotami kolem 25 až 30°C po celý rok. Tato úžasná teplota dělá z Jamajky oblíbené místo pro dovolenou, zejména v zimních měsících, kdy se hodně lidí chce vyhnout chladnému počasí.

Při návštěvě jeskyně si můžete užít příjemný chládek, který zde panuje. Teplota se v jeskyních pohybuje mezi 17 a 20°C, což je velmi osvěžující po tropickém horku v exteriéru. Je to ideální způsob, jak se ochladit a užít si nádherných pohledů na unikátní přírodní útvary.

Navíc, jeskyně jsou chráněny také před deštěm, takže vás neočekává ničím nerušená procházka. Díky kontinuálnímu proudění vzduchu v jeskyních vzniká také specifické mikroklima, které je prospěšné pro vaše zdraví. Je známo, že vejít do jeskyně a dýchat čerstvý vzduch zde může mít blahodárný vliv na dýchací systém.

Nejlepší doba pro návštěvu Green Grotto Caves je mezi březnem a květnem, kdy se počasí na ostrově stabilizuje a je méně pravděpodobné, že zde budou silné deště nebo bouřky. Nicméně, jeskyně jsou otevřeny po celý rok a můžete je navštívit kdykoli vás to jen napadne.

Celkově lze říci, že Jamajka nabízí nádherné počasí, které vám umožní plně si užít návštěvu Green Grotto Caves. Poznáte nejen přírodní krásy jamajské krajiny, ale také si odpočinete v chládku jeskyní. Přijďte se tedy podívat na tento unikátní kus přírody a okusit kouzlo tropického počasí Jamajky.


Ubytování Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka je známá svou krásnou přírodou, neuvěřitelnými plážemi a fascinující historií. Je to oblíbená turistická destinace pro ty, kteří hledají dobrodružství, zábavu a odpočinek. Mezi mnoha turistickými atrakcemi, které tahle karibská ostrovní země nabízí, je i Green Grotto Caves - fascinující jeskynní systém s úchvatnou historií.

Green Grotto Caves, známé také jako Runaway Bay Caves, jsou jedny z nejlépe zachovalých jeskyní na Jamajce. Nachází se na severu ostrova, přímo u města Discovery Bay. Jeskyně jsou známé svými impozantními skulpturami z kalcitu, úžasnými jeskynními formacemi a svou historií, která sahá až do období před příchodem Evropanů.

Jeskynní systém se rozkládá na rozloze přibližně 1,5 km a dosahuje hloubky až 12 metrů. Název "Green Grotto" (Zelená Jeskyně) dostala podle zeleného přírodního osvětlení vytvářeného slunečním světlem, které proniká skrz otvory ve stropě. To dává jeskyním tajemnou a magickou atmosféru.

Jeskyně mají dlouhou historii, která sahá až do 18. století. Byly využívány jako úkryt pro otroky, kteří prchali z plantáží na Jamajce. Jeskyně poskytovaly ideální úkryt, protože z nich byly vytvořeny tajné chodby, které vedly podél pobřeží a skýtaly bezpečí uprchlíkům. V průběhu času se jeskyně staly také důležitým místem pro pašování zbraní a dalších zakázaných předmětů.

Dnes jsou Green Grotto Caves využívány jako turistická atrakce, kde můžete prozkoumat neuvěřitelnou podzemní krajinu. Prohlídka vás provede přes zdobené jeskyně, potměšilé chodby a obrovské skály pokryté mechem. Půjdete po chodbách, které byly kdysi užívány otroky, a uvidíte otvory ve stropě, které sloužily jako jediný způsob přirozeného osvětlení. Během prohlídky se dozvíte také o historii jeskyní a jejich důležité roli v jamajské kultuře.

Jednou z nejznámějších částí Green Grotto Caves je "Grotto Lake" (Jezeru v Jeskyni). Toto jezero je skutečně šťastným náhodným objevem a je jedinečné tím, že jeho hladina je částečně sladká a částečně slaná. Je to díky tomu, že je jezero napájeno podzemními prameny, které splachují slanou vodu z oceánu. Vzhledem k této unikátní kombinaci jezero hostí velké množství zeleného a modrého řas a jiných vodních rostlin, což mu dodává nádhernou krásu.

Green Grotto Caves jsou obklopeny tropickým pralesem a jsou domovem pro množství živočichů, včetně netopýrů, hnědých hadů a slepicovitých ptáků. Jeskyně jsou také navštěvovány ornitology, protože tvoří útočiště pro mnoho druhů endemických a migrujících ptáků.

Pokud se vypravíte na Jamajku, nezapomeňte navštívit Green Grotto Caves a prozkoumat jejich tajemné zákoutí. Je to perfektní příležitost pochopit historii tohoto místa a obdivovat úchvatnou přírodní krásu. Nechte se unést atmosférou a objevte to, co skrývá tato fascinující jeskyně na karibském ostrově Jamajka.


Dovolená Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka je jedním z nejoblíbenějších karibských ostrovů a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst k prozkoumání během dovolené. Jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst k návštěvě jsou bezesporu Green Grotto Caves.

Green Grotto Caves se nachází přibližně 40 km východně od Montego Bay v městě Runaway Bay, na severním pobřeží Jamajky. Jeskyně jsou dlouhé přibližně 1,5 km a vytesané v vápenci. Název Green Grotto Caves v překladu znamená "Zelené groty" a získaly svůj název kvůli zelenému odstínu krasového jezera v jeskyni. Také jsou známy pro své zvláštní klenuté stropy a barevné vápencové formace, které vytvářejí nádherné vizuální efekty.

Historie Green Grotto Caves se datuje až do 18. století, kdy nevolníci používali jeskyně jako útočiště před vládními silami, a později se staly úkrytem pro piráty. Jeskyně měly také význam v dobách otrokářství, kdy se v nich ukrývali zotročení lidé, kteří se snažili uniknout svým otrokářům.

Dnes jsou Green Grotto Caves populární turistickou atrakcí a jsou otevřené pro návštěvy. Při návštěvě jeskyní vás průvodce provede přes úzké koryta skal a podél podzemních řek a jezer, které jsou zdrojem mnoha místních legend. Průvodci vám také ukážou různé formace a vysvětlí, jak jsou vytvořené. V neposlední řadě se můžete pokochat opravdu nezapomenutelným výhledem na zelené jezero uprostřed jeskyně.

Kromě krásné scenérie budete také fascinovaní atmosférou samotných jeskyní. Teplota uvnitř se pohybuje kolem 20 stupňů Celsia a vlhkost je velmi vysoká. Navštívíte také různé místnosti, které sloužily jako úkryty v minulosti.

Green Grotto Caves jsou skvělým místem pro krátkou výlet během Vaší dovolené na Jamajce. Kromě prohlídky samotných jeskyní si můžete také vychutnat nádherné pohledy na moře a pobřeží z klášterní zahrady o ploše 3 hektarů, která se nachází u vstupu do jeskyní.

Celkově jsou Green Grotto Caves krásným a fascinujícím místem, které stojí za to navštívit na vaší následující dovolené na Jamajce. Budete zde úplně fascinováni krásou, ale také historií této nedoceněné přírodní památky.


Letenka Jamajka Green Grotto Caves


Green Grotto Caves na Jamajce - krása pod zemí

Jamajka je známá svými plážemi, reggae hudbou a jedinečným karibským stylem života. Ale to není jediné, co tato nádherná karibská destinace nabízí. Skryté v hloubce ostrova se nacházejí Green Grotto Caves, fascinující síť jeskyní, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Green Grotto Caves, známé také jako Runaway Caves, leží na severním pobřeží Jamajky, jen pár kilometrů od populárního města Ocho Rios. Tato jeskynní síť nabízí návštěvníkům jedinečný a zaříkávající výlet pod zemí do tajemného světa.

Jeskyně mají neuvěřitelnou historii, která sahá až do dob před příchodem Evropanů na Jamajku. Byly využívány jako úkryt pro otroky, kteří se zde ukrývali před španělskými dobyvateli a později během války mezi Anglií a Španělskem. Sídlo Arawakové, původních obyvatel Jamajky, bylo také využíváno v této oblasti.

Během návštěvy Green Grotto Caves se budete procházet cestičkami a chodbami, které vás provedou celkovou délkou asi 1,5 kilometry. Budete mít možnost objevovat různé formace jeskynních stěn, včetně stalagmitů a stalaktitů, které se tvořily po tisíce let. Budete míjet mnoho malých jezer a bazénků, které jsou domovem pro specifické jeskynní druhy ryb.

Jedním z nejvíce fascinujících míst v Green Grotto Caves je Grotto jezero. Toto jezero se nachází hluboko v srdci jeskyně a je domovem pro mnoho druhů zvířat, jako jsou slepýši, kraby a dravé ryby. Návštěvníci mají možnost proplout na malých člunech a prozkoumat krásu jezera zblízka.

Kromě krásných formací a jezera je Green Grotto Caves spojeno i s mnoha legendami a mýty. Jedním z nich je pověst, že jeskyně byla oblíbeným útočištěm pro piráty, kteří zde ukryli své poklady. Prý jsou stále schované někde v jeskyních, ale to je jen legenda, která dodává další vzrušení návštěvníkům při průchodu touto mystickou lokalitou.

Green Grotto Caves jsou velmi dobře udržované a mají v kavárně a prodejně suvenýrů malé muzeum, které vám přiblíží historii a geologii tohoto místa. Přijďte a zkuste svou dávku dobrodružství a tajemství v těchto fascinujících jeskyních na Jamajce.

Je dobré vědět, že návštěva jeskyní není vhodná pro lidi s klaustrofobií nebo obtížemi se pohybovat. Je také důležité mít na paměti, že jeskyně jsou chráněným přírodním územím a je důležité dodržovat pravidla ochrany přírody, včetně nedotýkání se formací a dodržování zákazů kouření.

Pokud se chystáte na Jamajku, nezapomeňte navštívit Green Grotto Caves. Zažijete jedinečnou příležitost prozkoumat část ostrova, která je skrytá pod povrchem a která nabízí fascinující pohled do minulosti a přírodní krásy.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky